Źródło: fcinternews.it
prawie 7 lat temu
1479
40

Inter wygrywa w ostatnim meczu sezonu. Nerazzurri pokonali zespół Udinese aż 5-2.

Od początku meczu inicjatywę starali się przejąć zawodnicy trenera Vecchiego. To oni większość czasu rozgrywali piłkę. Z kolei goście ustawieni na swojej połowie próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Juana Pablo Carrizo poprzez groźne kontry. Pierwsza bramka w spotkaniu padła szybko, bo już w 5. minucie. Lewą stroną pomknął Davide Santon, płasko dośrodkował piłkę w pole karne, a tam z bliskiej odległości do siatki wpakował ją Eder. Kilka minut później mogło dojść do szybkiego wyrównania, jednakże strzał Cyrila Thereau minimalnie minął słupek bramki. W 15. minucie bliski bramki dla Udinese był Duvan Zapata, ale jego strzał po szybko przeprowadzonej kontrze przeleciał obok bramki Interu. Już w 19. minucie Nerazzurri podwyższyli prowadzenie. Walkę o piłkę na prawym skrzydle wygrał Eder, dośrodkował w pole karne, a tam doskonale znalazł się Perisic, który nie miał problemu z pokonaniem Scuffeta. 120 sekund później mogło być 3-0, ale futbolówka po mocnym strzale głową Gagliardiniego pomknęła tuż obok prawego słupka bramki gości. Inter zdecydowanie przeważał na boisku, czego owocem były kolejne sytuacje bramkowe. W 31. minucie po dwójkowej akcji Perisic-Brozovic strzał tego pierwszego zatrzymał Scuffet. Jednakże, co się odwlecze to nie uciecze. Pięć minut później podawał Perisic, strzelał Brozovic i bezradny bramkarz Zebrette po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. W końcówce pierwszej połowy znakomitą szansę zmarnował jeszcze Perisic, który zamiast podawać do świetnie ustawionego Candrevy, przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. To Nerazzurri dyktowali tempo i konstruowali akcje. W 54. minucie swoją drugą bramkę dzisiejszego wieczoru strzelił Eder, który wykończył świetną akcję i dośrodkowanie Perisicia. Kilka chwil później na boisku zameldował się Rodrigo Palacio, który tym występem pożegnał się z trybunami Stadio Giuseppe Meazza. W 58. minucie popularny Trenza mógł zdobyć bramkę, jednakże jego strzał tylko odbił się od słupka. W 66. minucie trafieniem odpowiedzieli goście. Do piłki wybitej przed pole karne dopadł Lucas Evangelista i pięknym strzałem pokonał Carrizo. W 78. minucie piątą bramkę zdobyli zawodnicy dowodzeni przez Stefano Vecchiego. Po dośrodkowaniu Candrevy mocny strzał w kierunku bramki oddał Kondogbia, lot piłki przeciął obrońca Udinese, Angella i niefortunnie pokonał własnego bramkarza. W samej końcówce do siatki trafili jeszcze goście. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Duvan Zapata.

INTER (4-2-3-1): Carrizo; D'Ambrosio, Andreolli, Medel, Santon; Gagliardini, Kondogbia; Candreva, Brozovic, Perisic; Eder

Ławka rezerwowych: Handanovic, Sainsbury, Vanheusden, Gravillon, Yao, Nagatomo, Emmers, Rivas, Banega, Biabiany, Palacio, Pinamonti

Trener: Vecchi

UDINESE (4-4-2): Scuffet, Angella, Heurtaux, Felipe, Widmer; Gabriel Silva, Hallfredsson, Balic, Jankto; Thereau, Zapata

Ławka rezerwowych: Karnezis, Scordino, Faraoni, Ali Adnan, Matos, Vasko, Badu, Evangelista, Djoulou

Trener: Delneri

udostępnij

Inter niespodziewanie traci punkty. Kontrowersja w końcówce spotkania! Inter 2-2 Cagliari (46)

14.04
20:01

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51

Komentarze (40)

30.05.2017 o 11:19 przez kadrian89
kadrian89
Co by nie mówić o Ederze, to pokazuje ambicje, a i zmysł rozegrania jak na ŚN też ma niezły.

Eder fajnie cofa się po grę i porusza bez piłki, co daje pomocnikom opcje innego rozegrania. Icardi w ogóle nie pomaga przy ataku pozycyjnym. Taka jest niestety prawda.
29.05.2017 o 20:09 przez Gajdzik
Nie gramy o nic, trochę akcji na luzie bez miliona bezsensownych wrzutek i od razu wynik pozytywny, jak gralibyśmy częściej kombinacyjnie, to nie byłoby nas tak łatwo rozpracować. Zobaczymy kto przyjdzie/odejdzie i co wymyśli nowy trener...
29.05.2017 o 19:41 przez timon
timon
Problem w tym, że jak Eder wchodził to przeważnie do boku. Icar był w tym sezonie nie do ruszeni, a czasami aż się prosiło zrobić roszadę w ataku na ostatnie kilkanaście min. Zresztą w lidze w tym sezonie zagrał 1480min i w tym czasie strzelił 8 bramek i zaliczył 4 asysty, czyli wynik co najmniej przyzwoity. Chciałbym żeby został, bo lepszego na ławe za te pieniądze cięzko będzie znaleźć. Możemy jednak dywagować, wszystko kwestią tego jaką taktykę obierze Spaletti
29.05.2017 o 19:17 przez Granat105
Granat105
Nikt lepszy niż Eder na ławkę nie przyjdzie. Wirtuozem nie jest, ale jak gra zawsze widać charyzmę i chęć zrobienia czegoś pożytecznego. Powołań do kadry przez kolejnego selekcjonera również raczej z dupy nie dostaje, chociaż są inne "lepsze" opcje. Także no eksperty
29.05.2017 o 15:41 przez kibol123
kibol123
#Jovetić10 expercie ty nasz z czego to mogło wynikać ?? bo mi przychodzą tylko 2 możliwości więcej nie znam :D 1. Eder jest skuteczniejszym i lepszym napastnikiem niż Icardi( w co chyba nikt nie uwierzy) 2. Udinese nawet jakby chciało to poprostu nie potrafiło zamurować swojej bramki w przeciwieństwie to większości drużyn Serie A, ponadto ich boki obrony były słabsze niż duet Nagatomo-Jonathan i zarówno Perisić jak i Candreva mogli robićna skrzydłach co tylko chcieli, mieli autostradę do lini końcowej a, że obaj posiadają odpowiednią jakość to z ich gry wynikała ta skuteczność. To był poprostu mecz o nic i tyle a my zamiast dać szanse młodym gniewnym to my jak zwykle używaliśmy stare sprawdzone marnoty i podjarka oo w końcu wypaliło... (Gdzie byli Eder, Brozović, Kondogbia jak łapaliśmy zadyszkę ?? i przegrywaliśmy mecze) zagrali "sparing" i nagle zbawiciele tylko Nagatomo utrzymał formę i poziom z całego sezonu popisując się kolejną przepiękną asystą do przeciwnika :D
29.05.2017 o 14:05 przez Jovetic10
Jovetic10
Tyle że to z czegoś wynikało, że oni wykorzystywali te wrzutki. Żeby to pojąć trzeba oglądać całe mecze, a nie tylko urywki :)
29.05.2017 o 14:02 przez inter_21
inter_21
Bo często aż się prosiło żeby przejść na 442 i bardziej kombinacyjną grę ale trenerzy idioci jakoś nie moga nigdy na to wpaść i cały mecz kretyńskie wrzutki (głównie Candrevy) na Icara w towarzystwie 2, 3 obrońców. Dlatego wg mnie pierwsze co się powinno zrobić to odsunąć Candrevę który innej gry po prostu nie zna i już się nie nauczy, tymczasem zaczęli od sprzedaży Perisica więc czarno to widzę.
29.05.2017 o 13:52 przez kibol123
kibol123
#Jovetić nwm co za mecz oglądałeś, ale chyba nie ten z Udinese wszystkie 5 bramek padło po wrzutkach nie wierzysz to sobie zobacz skrót facepalm (tak podanie z boku po ziemi to też wrzutka) i nie wydaje mi się, że Eder tak je kończył i sam nawet wrzucał dlatego, że jest inny niż Mauro tylko, że obrona Udine była żenująco słaba i nawet Palacio miał szanse na pożegnalną bramkę . Także naprawdę nie rozumiem o co ci chodzi z tą "inną, nieprzewidywalną grą" ?? ponieważ ja w tamtym meczu widziałem stary dobrze znany Inter z tysiącem wrzutek tylko skuteczność wyższa.
29.05.2017 o 13:37 przez Jovetic10
Jovetic10
Nikt nie mówi, że Eder musi grać w pierwszym składzie, tym bardziej kosztem Icardiego, który jest gwarancją wielu bramek w sezonie. Ale nie macie wrażenia, że z Icardim ta gra w ataku jest zbyt przewidywalna i widać, że coś tam się nie klei? Do tego te wrzutki, które przeważnie przegrywa, widać jak dużo w tym aspekcie brakuje mu do Dżeko. Wiem, że te ostatnie mecze były już dla beki, ale widać było, że ta gra w ataku sprawia im przyjemność i było widać jakiekolwiek zgranie. Tak się zastanawiam czy bardziej dynamiczny napastnik nie byłby lepsze w jego miejsce. Zobaczymy co tam Spal wymyśli, bo może sią okazać, że tak jak w przypadku Dżeko doprowadzi go życiowej formy i nagle okaże się, że żaden trener nie potrafił w pełni wykorzystać jego potencjału. Natomiast kwestia opaski jest dla mnie oczywista, uciekł z tonącego okrętu, żeby zaraz jechać na zgrupowanie reprezentacji, kapitan powinien kierować się dobrem klubu, a nie własnymi Interesami.
29.05.2017 o 13:24 przez kibol123
kibol123
Panowie bo dyskusja zeszła na boczny tor (mowa o Ederze jako podstawowym zawodniku a nigdy nim w Interze nie będzie) chodzi o to czy nadaje się na ten nr.2 ponieważ gdy nam nie idzie potrzeba nam ratownika, gościa co wejdzie i podniesie poziom stworzy sytuacje bramkowe a Eder ?? ilekroć takiego kogoś odgrywał anie razu się nie spisał jak należy więc dlaczego mówicie, że ma grać na szpicy i w 1 składzie skoro mamy świetnego napastnika ?? potrzebujemy kogoś kto w końcówkach meczów będzie robił jakąś różnicę żeby nam pomgół chociaż raz na kilka meczy a Eder takim kimś nie jest i dlatego powinien wylecieć.
29.05.2017 o 13:05 przez inter_21
inter_21
No to znaczy że w klubie pracuja trenerzy idioci którzy go tam wystawiają, ale dla mnie jako kibica najwazniejsze jest jak gra niezaleznie od pozycji na jakiej jest wystawiany, a gra słabo. Na ławę od biedy jako wice Icar owszem może by się nadał, tylko ile razy w sezonie taki Icar schodzi? Dużo bardziej użyteczny byłby ktoś kto da tez radę na skrzydle
29.05.2017 o 13:04 przez Speaker
Speaker
To by musiał przyjść rzeczywiście rozsądny trener żeby dać Ederowi szansę na 1. sklad. Nie macie wrażenia że często trenerzy nie mają 100% autonomii przy decyzjach? Bo liczą się różne kotrakty, reklama itp. Ta sytuacja w tym sezonie z CR7 który nie zgodził się na zmianę.
Z kolei u nas za Mou Ibra chciał zmiany i jednak rozegrał do końca nawet gola strzelił :)
29.05.2017 o 12:59 przez inter_21
inter_21
No to już chyba kwestia trenera który nie panuje nad druzyną, prawda jest taka że bez Icara bylibyśmy bliżej dna tabeli niż szczytu i kwestionowanie jego umiejętności jest smieszne
29.05.2017 o 12:56 przez timon
timon
w cytacie oczywiście znak zapytania ;)
timon
Inter_21
,,To że nie grał tam gdzie lubi ma być usprawiedliwieniem dla jego słabej gry" no większej bzdury dawno nie czytałem... Myślisz, że Icardi grając na skrzydle grałby dobrze? Prawda jest taka, że Eder to przeciętny skrzydłowy, ale dobry napastnik i jako Vice Icardi będzie na prawdę dobrą opcja. Zresztą wymień mi napastników dostępnych za 12mln, którzy gwarantują lepszą jakość od Edera
29.05.2017 o 12:34 przez Jovetic10
Jovetic10
Ciekawa teoria jest taka, że jak Eder stawia pressing to stawiają go wszyscy, jak stawia go Icardi to biega sam, chyba każdy ma w dupie już takiego kapitana.
29.05.2017 o 12:24 przez inter_21
inter_21
To że nie grał tam gdzie lubi ma być usprawiedliwieniem dla jego słabej gry? Zawsze jak wchodził w trudnej chwili to nic nie wnosił i zawodził, te parę goli które strzelił nie miały znaczenia dla końcowego rezultatu. Rozumiem że jakby kapitanem był ktoś inny to Inter grałby o wiele lepiej? Ciekawa teoria
29.05.2017 o 12:16 przez Jovetic10
Jovetic10
Niektórym nie ma sensu nawet tłumaczyć, skoro nawet nie wiedzą na jakiej pozycji Eder rozegrał większość czasu w Interze. A w dupie to jesteśmy, bo klubem ciągnie małolat z koniomordą, a nie ktoś z charakterem.
29.05.2017 o 11:31 przez timon
timon
Eder akurat w tym sezonie za każdym razem gdy zastępował Icara to strzelał. Koleś na skrzydle traci swój największy atut- siłę. Głupotą byłoby pozbywanie się go. Jeżeli chcemy walczyć o LM, to potrzebny nam jest dobry zmiennik dla Icardiego. W przypadku jakiejś kontuzji czy gorszej formy Argentyńczyka, zawsze można wprowadzić Edera, który jest gwarantem kilku bramek. Nikt nie mówi, żeby na nim opierać drużyny, nikt też nie ciśnie go do składu, ale za 10-12mln nie ma szans, że znajdziemy kogoś lepszego
29.05.2017 o 11:09 przez kibol123
kibol123
Eder król wow !! 2 razy nogę wsadził przy tak gównianej obronie jaką prezentowało Udine to nie sztuka, odrazu hejty na Icardiego no tak zapomniałem Eder pokiwał 3 i jeb brameczke jak Messi facepalm (To nie w Icardim jest problem a w naszej kreatywności i braku rozwiązania tej sytuacji... To wg was do jakiej drużyny nadaję się Icardi skoro taki zbyteczny? może niech skończy karierę bo to, że strzela mnóstwo goli po podaniach kolegów to za mało FC TUZY Mediolan :D nie żeby nie było w tym sezonie tak, że strzela gole z gównianej gry i ratuje pkt, ale jak ktoś pamięta do 2 meczy wstecz to faktycznie Eder i Brozović króle :D )
29.05.2017 o 10:10 przez Speaker
Speaker
Tak samo jak Jovetic10. Eder zupełnie inną atmosferę wprowadza w ataku, nie wiadomo jak to będzie co to będzie ale z dwójką szybkich skrzydłowych mógłby grać w 1. składzie. Inaczej grać w 1. składzie i wchodzić na pół godziny z ławki. Również inaczej grać przy Icardim i bez Icardiego na szpicy
29.05.2017 o 10:07 przez inter_21
inter_21
Alez trzeba byc krotkowzrocznym zeby teraz podniecac sie ederem i hejtowac,icara. Bo gra dobrze w gownomeczach o nic to juz cacy? A gdzie byl wczesniej odkad tu przylazl jak jeszcze o cos gralismy i przeciwnicy nie olewali meczow? Kopal sie po czole i zawsze zawodzil jak byl potrzebny a icar ciagnal to wszystko i jego gole dawaly nadzieje na osiagniecie czegokolwiek. Brozo tez zostawic bo gola strzelil mimo ze przez pol roku sie kompromitowal? Przez takie myslenie jestesmy tu gdzie jestesmy czyli w dupie
29.05.2017 o 07:47 przez interista1987
interista1987
Eder out. Nigdy nie byl ten zawodnik potrebny tutaj. Totalnie nieprzemyslany transfer.
29.05.2017 o 07:21 przez Piotrekfci
Te. Nie podniecające się tak tym ederem. Strzelił w ostatnich dwóch meczach i od razu ohy i ahy. Strzelił ? Super. Może ktoś da za niego nie 10 a 12-15 baniek. Jak dla mnie zajmuje tylko miejsce. Kasa przyda się.
29.05.2017 o 07:17 przez Piotrekfci
Za niego Lukaku i Belotti i mamy atak jak tralala. Niestety to tylko ciche marzenie :/
29.05.2017 o 07:17 przez koniar
koniar
Brawo Eder, on się rozkręca, jeszcze z dwa sezony i będzie strzelał jak w Genoi :) . Wreszcie się sezon skończył, niech ktoś to wszystko wreszcie raz i konkretnie poukłada.
29.05.2017 o 07:14 przez Piotrekfci
Jovetic10 tu się zgodzę. Jest Icardi - gramy jak roboty - wszystko tylko na niego - nie ważne czy kryje go 1 czy 3 obrońców :/ to nie Messi ze w pojedynkę potrafi paru porobić. Jak dla mnie wiele strzela ale też i przez niego wiele tracimy jako drużyna. Bez niego muszą kombinować - robić coś zaskakującego -- z Icardim .. setki świec w pole karne które są czyszczone przez obrońców. Dają 100 baniek I może iść gdzie chce aby nie do jud !!
29.05.2017 o 07:08 przez Piotrekfci
A wiec jednak ... zobaczyli ze nie maja szans na LM wiec totalnie odpuscili wqurwiajac nas przy tym do granic możliwości. Drewno dzięki nim poplynal
28.05.2017 o 23:30 przez cinekinter
cinekinter
:cenzor: sezonowców !! A pelno ich tutaj jest :/
28.05.2017 o 23:00 przez Jovetic10
Jovetic10
Świetny Eder był wszędzie, szkoda, że ktoś w klubie nie pomyślał wcześniej, żeby stawiać go właśnie na szpicy. Icardi płacze, że nie ma podań? To niech przeanalizuje 2 ostatnie mecze w wykonaniu Edera.

Andrzej1985 18.04.2024 14:21

Z nim to jedynie może nas Arabia uratować dać jakieś pieniążki za niego.Bo w Europie to ciężko jedynie opcja wypożyczenia plus pokrywamy połowę pensji

cuba 18.04.2024 14:14

Witam Wszystkich, jakieś szanse na pozbycie się Correi może są? Paru z pewnością musi odejść

AveCaesar 18.04.2024 13:25

Tak w ogóle dzisiaj pewien sympatyczny Holender kończy 28 lat. Wszystkiego najlepszego i transferu gdzieś do Anglii przynajmniej za 30 mln 🥳🥳🥳

Imrahil 18.04.2024 12:40