Joel Obi

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ODPOWIEDZ
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Joel Obi

Post autor: andyvdm »

Jestem ciekaw co sądzicie o czarnoskórym wychowanku z naszej młodzieżowej drużyny, tym bardziej że gra w tym sezonie naprawdę sporo.

Moja opinia o tym piłkarzu nie jest pozytywna, poza walecznością i bieganiem nie potrafię dostrzeć żadnych innych pozytywów w grze Obiego. Jego technika użytkowa jest na poziomie piłkarzy Zagłebia Lubin, podać również nie potrafi. Nie pamiętam przez cały sezon ligowy ani jednego błysku tego zawodnika, żadnej dobrej akcji. Kojarzy mi się jedynie ze stratami, faulami i niedokładnymi podaniami. Jego potencjał może mu co najwyżej zagwarantować grę w drużynach pokroju AC Parmy i dla swojego dobra powinien odejść po sezonie.
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Joel Obi

Post autor: Blablarzynca »

A ja mam inne zdanie. Podoba mi się gra Obiego i na to, by wchodzić z ławki na ostatnie 15-30 minut jest idealny. Nie jest to najwyższa półka, ale to solidny, ciągle młody, rozwijający się zawodnik, no i można go ustawiać na środku boiska, jak i na którymś z boków, gdzie może grać defensywnego skrzydłowego.
all in the game, yo, all in the game
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Joel Obi

Post autor: Seba »

Uważałem, uważam i nadal będę uważał, że miejsce Obiego jest w środku pola na pozycji defensywnego pomocnika. Nigeryjczyk ma olbrzymie braki techniczne i za grosz zmysłu ofensywnego. W destrukcji jest jednak bardzo dobry. Dodać do tego waleczność, wybieganie i mamy materiał na na prawdę dobrego DM-a. No, ale jak mu się każe biegać po skrzydle i atakować, to nic dziwnego, że gra jak gra. To tak samo jakby wystawiać tam Cambiasso, Palombo, czy Samuela. Zresztą Castaignos, Alvarez itp także często nie grają na swoich pozycjach. Ba, nawet Sneijder próbowany był w ataku, żeby tylko nie ruszać ze swoich pozycji magicznej trójki emerytów:] Nie potrafimy wykorzystywać potencjału młodzieży, ale to chyba nikogo nie dziwi. Ciekaw jestem na jakiej pozycji będzie wystawiany Guarin, bo chyba nikt nie wierzy, że wygryzie Cambiasso, Zanettiego lub Dejana...
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Joel Obi

Post autor: sampam »

andyvdm pisze: Jestem ciekaw co sądzicie o czarnoskórym wychowanku z naszej młodzieżowej drużyny, tym bardziej że gra w tym sezonie naprawdę sporo.

Moja opinia o tym piłkarzu nie jest pozytywna, poza walecznością i bieganiem nie potrafię dostrzeć żadnych innych pozytywów w grze Obiego. Jego technika użytkowa jest na poziomie piłkarzy Zagłebia Lubin, podać również nie potrafi. Nie pamiętam przez cały sezon ligowy ani jednego błysku tego zawodnika, żadnej dobrej akcji. Kojarzy mi się jedynie ze stratami, faulami i niedokładnymi podaniami. Jego potencjał może mu co najwyżej zagwarantować grę w drużynach pokroju AC Parmy i dla swojego dobra powinien odejść po sezonie.
Zgadzam sie co do charakterystyki Obiego, ale niech sobie gra, moze cos z niego jeszcze bedzie.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Joel Obi

Post autor: miniu86 »

Z drugiej strony mam deski no bo kogo mogliśmy włączyć do zespołu z Primavery - jeśli to Inter to tylko defensywnego pomocnika bez krzty inwencji. Inna rzecz, że pod rządami Siwego każdy gra na nie swojej pozycji.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
Vancore
Posty: 213
Rejestracja: 3 sty 2010, 18:53

Odp: Joel Obi

Post autor: Vancore »

Pilkarz ktory nigdy nie bedzie bardzo dobry. Moze byc solidny i trzymac forme ale umiejetnosci to on wielkich mial nie bedzie.
Obrazek
Obrazek
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Odp: Joel Obi

Post autor: andyvdm »

W obecnym futbolu od defensywnego pomocnika jednak wymaga się więcej niż tylko odbioru.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Joel Obi

Post autor: Kusy »

Obi to solidny zawodnik, ale na taki klub jak Inter zdecydowanie za słaby...
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
ODPOWIEDZ