Mauro Icardi

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ODPOWIEDZ
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mauro Icardi

Post autor: Chuchu »

A więc oficjalnie zostało ogłoszone to, co wiadomo było od dawna. Mauro Icardi piłkarzem Interu. Argentyńczyk w ostatnim sezonie w barwach Sampdorii wystąpił w 31 meczach, zdobył w nich 10 bramek. Mówi się, że suma transferu wynosi około 13 mln euro.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mauro Icardi

Post autor: Odet »

ja się tylko zastanawiam gdzie widzi go Mazzari.
Czy na szpicy (jak Cavaniego)
Czy może z boku (jak Pandeva, czy wcześniej Lavezziego)
Czy może (czego sobie bardzo życzę), postawi na 3 z przodu Palacio-Icardi-Belfodil

Pozdr.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Mauro Icardi

Post autor: andyvdm »

To juz 5 wystep od pierwszej minuty drugiego Cavaniego, nowego Vieriego czy tez Batistuty. Podsumujmy jego występy. 1 bramka po słabym meczu w jego wykonaniu, 4 fatalne występy w których nie istniał. Takiego drewniaka na napastniku to w życiu nie widziałem. Nawet biega w drewniany sposób, dynamiką przypomina mi wóz z węglem. Ogromne kłopoty ze znajdowaniem sobie miejsca w polu karnym, radzeniu sobie z obrońcami, technika zerowa, praktycznie bezuzyteczny przez wiekszosc spotkania. Cale szczescie ze tylko pol karty mamy tego pseudonapastnika, mozna bedzie latem opchnac za kogos.
stelmach
Posty: 24
Rejestracja: 4 wrz 2012, 18:56

Re: Mauro Icardi

Post autor: stelmach »

jak dla mnie dobrze gra plecami do bramki, dobra gra na ściankę, jest silny fizycznie ale nie ma dryblingu i doświadczenia, ja w nim widzę i tak duży potencjał;) trudno rozliczać też napastnika jak pomoc kompletnie nie istnieje...niestety bez kovacica nie widzę ożywienia... wracając do Icardiego, na chwile obecną za dużo się od niego wymaga;p
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mauro Icardi

Post autor: Odet »

cóż, nie chcę żeby wyszło że się jakoś upieram.

Bramek nie strzela (na razie), ale ściąga obrońców, robi miejsce dla innych, czekam na mecz gdzie strzeli 2 bramki, najlepiej głową.

Pozdr.
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: Mauro Icardi

Post autor: hbk »

Gra slabo i napastnik potrzebny, ale to kazdy wie.
Wole jednak grac na te chwile z Icardim, niz z pomoca: Alvarez z Guarinem.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mauro Icardi

Post autor: Dzyl »

Przecież Icardi to typowy egzekutor a nie jakiś super drybler i sprinter. To taki sam typ zawodnika co Pazzini. Pamiętacie jak było z Pazzo ? na boisku nie widoczny prawie przez cały mecz, a każdy pamięta ile bramek zdobył w naszej koszulce. Icardi aby strzelać gole potrzebuje dostawać dobre podania, których nasza pomoc nie zapewnia. Mamy kreatywnych pomocników którzy potrafią dobrze podać (Hernanes,Guarin) ale problem widzę w tym że nasi pomocnicy ciągle podają w szerz do skrzydłowych, a potem akcja kończy się beznadziejnym dośrodkowaniem z którego nic niewynika.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mauro Icardi

Post autor: Chuchu »

Ale on dostaje podania, ale jakoś tak wychodzi najczęściej, że tak jak wczoraj robi jakąś pseudo-podcinkę w obrońcę, czy w sytuacji 2 vs bramkarz wali lekko po ziemi prosto w nogi golkipera. Jedynym jego atutem jest gra w powietrzu. Ten sam typ co Pazzini? Jak najbardziej, tyle że Mauro to na pewno niższy poziom od Pazzo, przynajmniej na ten moment.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mauro Icardi

Post autor: Dzyl »

Chuchu, zgodzę się z tym że obecnie Pazzini to wyższy poziom od Icardiego, ale te czasem nieodpowiednie decyzje Icardiego w polu karnym mogą wynikać z braku ogrania i doświadczenia. On po prostu potrzebuje więcej czasu, jest jeszcze młody. Na przykład taki Berrardi jest młodszy a ma więcej bramek od Icardiego. Dlaczego ? Bo gra regularnie i trener ma do niego zaufanie.
Weo
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2011, 15:00

Re: Mauro Icardi

Post autor: Weo »

Dzyl ma racje. Po pierwsze użalanie się nad jego grą nie ma większego sensu jak i porównywanie do Vieri'ego. Gra regularnie od meczu z Fiorentiną, strzelił 2 bramki. Nazwiecie go drewnem bo m.in. nic w polu nie gra, czeka ciągle pod polem karnym. A pamiętam jak dawniej (sezon temu bodajże) wszyscy narzekali że Palacio się wraca a potem nie ma komu podać a przy polu karnym nie ma nikogo, wynika to też z faktu że mieliśmy dużo kontuzji i nasza kadra była szczupła. Obecnie z tego co widzę Palacio jest przemęczony i często traci piłki przy rozgrywaniu akcji. Alvarez gra jak fajtłapa mimo że próbuje ciągnąć akcje - (sprzedać go a nie dawać więcej kasy). Guarin głupie błędy. Mamy okropną jakość zagrywania piłek w pole karne. Icardi z pewnością jakby się dobrze ustawiał a inni celnie mu podawali to by coś z tego było. Icardi'emu brak doświadczenia ale mimo to niektóre jego strzały w bramkę szczególnie z główki bardzo mi się podobały i widzę w nim potencjał. Ma zadatki na b.dobrego piłkarza ale musi się przyłożyć chłopak do gry. Nadal jest wielką niewiadomą, więc ważne żeby się ograł bo to najlepszy sposób na rozwój. Dlatego liczę że do końca tego nieszczęśliwego sezonu będzie grał w każdym meczu z ewentualnymi zmianami na Bottę. A na kolejny sezon ktoś jak nawet musi być na ławce, bo wracający z wypożyczenia Belfodil raczej nie jest lepszy od Mauro.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mauro Icardi

Post autor: Odet »

Odet pisze:cóż, nie chcę żeby wyszło że się jakoś upieram.

Bramek nie strzela (na razie), ale ściąga obrońców, robi miejsce dla innych, czekam na mecz gdzie strzeli 2 bramki, najlepiej głową.

Pozdr.

no i co MALKONTENCI

moje życzenie szybko się spełniło,

no ale nie starczyło to do zwycięstwa nad "piekielnie" silną Bologną :)

Pozdr.
Wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mauro Icardi

Post autor: Wannabe »

Mauro dziś pokazał klasę. Zaczynałem już tracić w niego wiarę, a tu pokazał, że możemy mieć z niego jeszcze wiele pociechy. Oby tak dalej panie Icardi.
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Re: Mauro Icardi

Post autor: Tkrauze »

1. Pytanie, czy jakby grał od września w miarę systematycznie, to czy nie miałby ok 11 (lub więcej) bramek obecnie ? Wydaje mi się, że tak !
2. Cieszę się ,ze pomimo tego nadal się rozwija. Dzisiaj dwa bardzo ładne gole. Gdyby przy rożnym lepiej przymierzył głową miałby hattricka :)
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mauro Icardi

Post autor: Piter »

Dziś pokazał, że nie powinno się go skreślać, ale powinien popracować nad przyjęciem piłki bo dzisiaj się skompromitował dwa razy.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mauro Icardi

Post autor: miniu86 »

Taka ciekawostka.
"It took 78 games for Mario Balotelli to reach 27 goals with Inter. Mauro Icardi has already scored 27 goals in 53 games."
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mauro Icardi

Post autor: Mora »

miniu86 pisze:Taka ciekawostka.
"It took 78 games for Mario Balotelli to reach 27 goals with Inter. Mauro Icardi has already scored 27 goals in 53 games."
Można zarzucać Icarowi, że marnuje dużo sytuacji, gwiazdorzy i nie angażuje się w defensywę, ale trzeba przyznać, że bramki strzela dość regularnie.

Inna sprawa, że Balotelli w wielu meczach wchodził jako rezerwowy na ostatnie minuty. Ciekawi ile by pograł taki Icardi, gdyby musiał rywalizować o miejsce w składzie z Ibrahimoviciem, Eto'o, Crespo czy będącym w świetnej formie Milito.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mauro Icardi

Post autor: Piter »

Mora pisze:
miniu86 pisze:Taka ciekawostka.
"It took 78 games for Mario Balotelli to reach 27 goals with Inter. Mauro Icardi has already scored 27 goals in 53 games."
Można zarzucać Icarowi, że marnuje dużo sytuacji, gwiazdorzy i nie angażuje się w defensywę, ale trzeba przyznać, że bramki strzela dość regularnie.

Inna sprawa, że Balotelli w wielu meczach wchodził jako rezerwowy na ostatnie minuty. Ciekawi ile by pograł taki Icardi, gdyby musiał rywalizować o miejsce w składzie z Ibrahimoviciem, Eto'o, Crespo czy będącym w świetnej formie Milito.

Futbol się zmienia i możemy gdybać tylko jaki byłby Icardi 5 lat temu, a co do marnowania okazji to polemizowałbym i to bardzo, bo miał serię 3 meczów gdzie spieprzył setki (milan psg i jeszcze jeden) ale teraz wróciło wszystko do normy i zaczyna znów strzelać, a przypominam, że podania do Icardiego w ciągu meczu idzie policzyć na palcach rąk.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Mauro Icardi

Post autor: BAGGIO1 »

Jeśli faktycznie w niedzielę Icardiego oglądali obserwatorzy z innych klubów to z pewnością zrobił dobre wrażenie. Nie dość, że strzelił dwie bramki to jeszcze był dosyć ruchliwy (jak na niego) i szukał gry, szczególnie w drugiej połowie. Gdyby okazało się, że nie uda się z nim dogadać ws. nowego kontraktu to powinni wycisnąć od potencjalnych zainteresowanych jak najwięcej. Zresztą oferta rzędu 35-40mln euro powinna być chyba rozpatrzona. Prawda jest taka, że za taką kasę można dokonać kilku sensownych wzmocnień przy pomysłach i autorytecie Mancio oraz sprawnych negocjacjach Ausulio. Mauro nie wydaje się być specjalnie stabilnym gościem, więc może warto wykorzystać jego dobry sezon, młody wiek i pchnąć go gdzieś za granice?
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mauro Icardi

Post autor: Odet »

mimo wielkiej sympatii do Miętusa jestem tego samego zdania co @BAGGIO!

W dzisiejszych czasach nie ma już opcji "nie na sprzedaż" i klub (zwłaszcza nie grający w LM) musi zarabiać. Jak się nam trafił ktoś, na którym można (dużo) zarobić, to trzeba to wykorzystać.

Możemy zrobić interes lepszy od tego z Balotellim. Ważne żeby wyciągnąć jak najwięcej i zarobione pieniądze dobrze spożytkować.

Pozdr.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mauro Icardi

Post autor: Klinsi64 »

Jeśli miałbym wybierać to z dwójki Kovacic - Icardi sprzedałbym tego pierwszego.Jeśli rzeczywiście są szanse na Yaya Toure,to przy nim,Brozovicu,i być może Allanie z Udinese,Kova sobie nie pogra ;) Icardi to jeszcze nie jest gotowy produkt,ale mimo to jest w ścisłym czubie napastników Serie A,Kova nie potrafi 3 dobrych meczów z rzędu rozegrać,jak na geniusza to trochę słabo. :)
gulaszowaamino

Re: Mauro Icardi

Post autor: gulaszowaamino »

klinsi pisze:Jeśli miałbym wybierać to z dwójki Kovacic - Icardi sprzedałbym tego pierwszego.Jeśli rzeczywiście są szanse na Yaya Toure,to przy nim,Brozovicu,i być może Allanie z Udinese,Kova sobie nie pogra ;) Icardi to jeszcze nie jest gotowy produkt,ale mimo to jest w ścisłym czubie napastników Serie A,Kova nie potrafi 3 dobrych meczów z rzędu rozegrać,jak na geniusza to trochę słabo. :)
Potwierdzam. Dobrze gada, polać mu!
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mauro Icardi

Post autor: Odet »

klinsi pisze:Jeśli miałbym wybierać to z dwójki Kovacic - Icardi sprzedałbym tego pierwszego.Jeśli rzeczywiście są szanse na Yaya Toure,to przy nim,Brozovicu,i być może Allanie z Udinese,Kova sobie nie pogra ;) Icardi to jeszcze nie jest gotowy produkt,ale mimo to jest w ścisłym czubie napastników Serie A,Kova nie potrafi 3 dobrych meczów z rzędu rozegrać,jak na geniusza to trochę słabo. :)

dobrze gada :)

z tym ja bym sprzedał tego za którego dostaniemy więcej. Dlatego mi wychodzi Icardi.

Pozdr.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mauro Icardi

Post autor: Czarson »

Kovacic jest wart mniej wiecej tyle ile za niego zaplacilismy a za taka kwote nie oplaca sie go sprzedawac. Oczywiscie, ze nie ma nikogo nie na sprzedaz. Roma dzieki tej taktyce odskoczyla rywala 2 sezony temu. Wystarczyly 2 duze transfery z klubu i madra polityka transferowa.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mauro Icardi

Post autor: hQ »

Ja tam mimo wszystko sprzedawałbym zawodników typu Ranocchia, Nagatomo, Jonathan (tak wiem, dwóm z nim wystarczy nie przedłużać kontraktu), Guarin, Kuzmanovic, ale co ja tam wiem. Lepiej sprzedawać najlepszych.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mauro Icardi

Post autor: Shady »

hQ pisze:Ja tam mimo wszystko sprzedawałbym zawodników typu Ranocchia, Nagatomo, Jonathan (tak wiem, dwóm z nim wystarczy nie przedłużać kontraktu), Guarin, Kuzmanovic, ale co ja tam wiem. Lepiej sprzedawać najlepszych.
Musisz pamiętać o tym, że ci najlepsi jak będą widzieli możliwość odejścia do jakiegoś czołowego klubu i dostanie kilkukrotnej podwyżki to sami będą chcieli odejść, a na siłę nikogo się nie zatrzyma. Tu nie chodzi o kwestie czy chcemy ich sprzedać tylko kiedy będziemy musieli to zrobić bo zgłoszą się po nich bogatsze kluby, a wtedy trzeba starać się dostać za nich jak najwięcej.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mauro Icardi

Post autor: Czarson »

hQ pisze:Ja tam mimo wszystko sprzedawałbym zawodników typu Ranocchia, Nagatomo, Jonathan (tak wiem, dwóm z nim wystarczy nie przedłużać kontraktu), Guarin, Kuzmanovic, ale co ja tam wiem. Lepiej sprzedawać najlepszych.
Oczywiscie, ze od nich nalezy zaczac. Problem w tym, ze tych wymienionych przez ciebie grajkow nikt nie chce albo sa warci po 5mln. Łacznie dostaniemy za nich z 25mln maksymalnie a to wystarczy zeby sprowadzic 2 dobrych pilkarzy przy dorbych wiatrach. Niestety trzeba kogos poswiecic zeby zbudowac zespol.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mauro Icardi

Post autor: Chuchu »

klinsi pisze:Jeśli miałbym wybierać to z dwójki Kovacic - Icardi sprzedałbym tego pierwszego.Jeśli rzeczywiście są szanse na Yaya Toure,to przy nim,Brozovicu,i być może Allanie z Udinese,Kova sobie nie pogra ;) Icardi to jeszcze nie jest gotowy produkt,ale mimo to jest w ścisłym czubie napastników Serie A,Kova nie potrafi 3 dobrych meczów z rzędu rozegrać,jak na geniusza to trochę słabo. :)
O Allanie póki co za wiele nie słychać, Yaya Toure to niech tu najpierw przyjdzie, bo to będzie ciężka sprawa, żeby go sprowadzić (poza tym nie wiem jak to wyklucza możliwość gry Kovacicia) a Icardi również nie potrafi rozegrać kilku dobrych meczów z rzędu. A powiedziałbym że w większości przechodzi obok, ale potem wykorzysta karnego i idzie mu to w zapomnienie. Jak na gościa co ma kosztować 35 mln to trochę słabo :)

Może więc ustalimy jedną wersję, że dla zawodników w okolicach 20 lat wahania formy nie są niczym nadzwyczajnym i cieszmy się, że mamy zdolnych zawodników, którzy swój potencjał nieraz udowadniali. A bardzo dobrych pomocników to w samej Romie i Juve jest więcej, niż bardzo dobrych napastników w całej Serie A.

Ja bym się Icardiego nie chciał pozbywać, ale wiele wskazuje na to, że niestety tak się to skończy, więc raczej nastawiam się już na to, że będziemy szukać nowego bombera latem.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mauro Icardi

Post autor: Dzyl »

Icardi powinien moim zdaniem zostać bo nikogo lepszego w jego miejsce nie sprowadzimy, gdy nie będziemy grać w LM. Po za tym myślę że jeżeli w środku pola gralibyśmy Brozovic,Kovacic,Yaya i na skrzyłach Shaq i jakiś ogarniety skrzydlowy to Icardi na brak dobrych podań nie mógł by narzekać.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mauro Icardi

Post autor: Shady »

Chuchu pisze: Yaya Toure to niech tu najpierw przyjdzie
Ktoś w ogóle w tą plotkę wierzy? On zarabia ponad 10 mln funtów rocznie, rok temu był jednym z najlepszych środkowych pomocników w lidze angielskiej, w tym roku też bardzo dobrze gra. Po co miałby tu przychodzić skoro nawet połowy takiego kontraktu nie możemy mu zapewnić?
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mauro Icardi

Post autor: miniu86 »

50. goli w 100. występach.

Milito i Mazzola potrzebowali 110 meczy.

Ibra 96., Eto'o 98.

Vieri 67.
ODPOWIEDZ