Lukas Podolski

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ODPOWIEDZ
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lukas Podolski

Post autor: Chuchu »

Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, ale Poldi już paraduje po Mediolanie w czarno-niebieskim szaliku i udziela wywiadów, więc można powiedzieć, że mamy pierwszy transfer. Wypożyczenie za 600 tysięcy €, jeśli awansujemy do LE to dodajemy 850 tysięcy, a jeśli do Ligi Mistrzów to 1 mln euro. Nie ma opcji pierwokupu, więc jak się chłop sprawdzi, to trzeba będzie negocjować znowu po sezonie.

Obiektywnie patrząc, to transfer dupy nie urywa, ale patrząc jaka panuje u nas sytuacja w ataku, to taki Podolski na pewno będzie wzmocnieniem. Nie da się jednak ukryć, że nawet jeśli Lukas by się okazał strzałem w 10, to i tak trzeba nam jeszcze co najmniej jednego, poważnego zawodnika do ofensywy. A z mojej strony pozostaje życzyć Poldiemu powodzenia.
pusiek
Posty: 119
Rejestracja: 26 lut 2012, 23:46

Re: Lukas Podolski

Post autor: pusiek »

Kibice Arsenalu bardzo żalują tego transferu wiec myśle,że może być fajnym grajkiem. Fakt faktem teraz Wenger nie daje mu grać,ale rok temu jak dobrze pamietam to grał na skrzydle?
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: Lukas Podolski

Post autor: Omen »

Z jednej strony się ciesze bo jak przypomnę sobie nasze ostatnie zimowe okienka transferowe i wynalazki typu Rocchi...W naszej obecnej sytuacji powinniśmy być zadowoleni ale mam nadzieję,że to nie ostatni nabytek tego mercato. Martwi mnie to,że nie grał za dużo w Arsenalu i ma już swoje lata. Chociaż najlepiej radził sobie w słabych klubach...może to dobry prognostyk :)
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lukas Podolski

Post autor: miniu86 »

Napiszę tylko tyle, mam nadzieję, że Podolski podniesie poziom naszej gry i co za tym idzie da nam te kilka punktów więcej na koniec sezonu.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Lukas Podolski

Post autor: Minister »

Pierwsze wrażenie jak najbardziej na plus, akurat o jego dyspozycje jestem spokojny, ostatnio brakowało mu trochę motywacji, jednak ogromnych umiejętności i doświadczenia odmówić mu nie można,a to w obecnym zlepku naszych kopaczy duży plus.

Bardziej martwi mnie inna sytuacja...jak to możliwe, że ktoś dopuścił do tego, że nie mamy ustalonej klauzuli pierwokupu, zwłaszcza teraz kiedy ewidentnie jest niechciany przez inne potencjalnie silniejsze drużyny?!!Domyślam się, że jest to efekt maksymalnego zbicia ceny za wypożyczenie, a to doskonale pokazuje w jak czarnej dupie się znajdujemy.

Powodzenia Poldi!
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Lukas Podolski

Post autor: Piekarz »

W normalnych czasach nie chciałbym go nawet na ławkę, ale czasy są takie, że chcę go do pierwszego składu (mając wyobrażenie, jakie są możliwe alternatywy). Jeden z większych pozytywów to to, że mamy go już drugiego stycznia, a nie trzydziestego pierwszego jak zwykle. O Podolskim można powiedzieć wiele gorzkich słów, ale w porównaniu z naszymi pozostałymi napastnikami to jest wręcz gwiazda światowej piłki. Ciekawe, co z tego wyjdzie. I jeszcze ciekawsze, co dalej z oknem, jeśli to był nasz największy hit na to okienko, to o ratowaniu sezonu można zapomnieć, chyba że kwalifikację do LE uznajemy za uratowanie go (zarząd zapewne uznaje).
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Lukas Podolski

Post autor: sampam »

Liczby Poldiego w lidze angielskiej:

3256 minut (36 pelnych meczow) - 19 bramek, 14 asyst.

Znamienne i godne odnotowania.
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: Lukas Podolski

Post autor: mikruzzo »

Bardzo się cieszę z tego wypożyczenia, w letnim mercato kilka razy wspominałem o Lukasie i mam nadzieję że ten transfer okaże się strzałem w dziesiątke.
Witamy i powodzenia. :szal:
gulaszowaamino

Re: Lukas Podolski

Post autor: gulaszowaamino »

Piekarz pisze:W normalnych czasach nie chciałbym go nawet na ławkę, ale czasy są takie, że chcę go do pierwszego składu (mając wyobrażenie, jakie są możliwe alternatywy). Jeden z większych pozytywów to to, że mamy go już drugiego stycznia, a nie trzydziestego pierwszego jak zwykle. O Podolskim można powiedzieć wiele gorzkich słów, ale w porównaniu z naszymi pozostałymi napastnikami to jest wręcz gwiazda światowej piłki. Ciekawe, co z tego wyjdzie. I jeszcze ciekawsze, co dalej z oknem, jeśli to był nasz największy hit na to okienko, to o ratowaniu sezonu można zapomnieć, chyba że kwalifikację do LE uznajemy za uratowanie go (zarząd zapewne uznaje).
DOKŁADNIE A CO.

DODAM TYLKO, ŻE ABYM UZNAŁ OKIENKO ZA POZYTYWNE, NALEŻY SPROWADZIĆ JESZCZE SZAKIRIEGO I DWÓCH BOCZNYCH OBROŃCÓW, PONIEWAŻ JAK DOBRZE WIECIE, NAGATOMO, DODO I JONATHANA NIE UWAŻAM ZA PIŁKARZY.

POZDR.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Lukas Podolski

Post autor: fcinter.pl »

beka
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Lukas Podolski

Post autor: Odet »

Mam nieco mieszane odczucie.

Mam nadzieję że przyjechał do Mediolanu błyszczeć a nie na wakacje.

Chciał go Mancio i tak jest. Tak to powinno wyglądac w normalnym klubie.

Pozdr.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Lukas Podolski

Post autor: magneto86 »

Szkoda, że bez opcji pierwokupu, bo potem jakby wystrzelił z formą to nie mamy szans na jego zatrzymanie. Nie oczekuje po nim wiele, ale przy naszej kadrze powinien okazać się solidnym wzmocnieniem :)
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lukas Podolski

Post autor: Chuchu »

magneto86 pisze:Szkoda, że bez opcji pierwokupu, bo potem jakby wystrzelił z formą to nie mamy szans na jego zatrzymanie. Nie oczekuje po nim wiele, ale przy naszej kadrze powinien okazać się solidnym wzmocnieniem :)
Oczywiście, że mamy szanse na zatrzymanie go, bo można zawsze podjąć negocjacje z Arsenalem w sprawie transferu definitywnego po sezonie.
ODPOWIEDZ