Frank de Boer

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Frank de Boer

Post autor: BAGGIO1 »

To może czas założyć temat o nowym szkoleniowcu? Nie będę ukrywał, że nie jestem entuzjastycznie nastawiony do holendra, ale obym się mylił. Zostanie rzucony na naprawdę głęboką wodę. Przychodzi w dosyć nietypowym momencie. Zazwyczaj trenerzy zmieniają się w trakcie lub po zakończeniu sezonu. Frank przychodzi w okresie przygotowawczym. Dobrze, że terminarz na początku nie jest specjalnie wymagający, więc jest nadzieja, że nie zaliczymy falstartu. Co by nie było życzę powodzenia i mam nadzieję, że zarząd będzie miał podstawy do przedłużenia jego 3-letniego kontraktu.

Forza Inter :inter:
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Frank de Boer

Post autor: Orzeu »

na pewno kondycyjnie będą problemy w sierpniu / wrześniu moim zdaniem, no chyba że obaj Panowie mają podobny cykl przygotowawczy.

Jeśli chodzi o samego De Boera to jako trener nie mówi mi kompletnie nic, bardziej pamiętam go jako zawodnika. Ogółem to opinie na jego temat słyszałem jak dotąd takie, że taktyk raczej z niego marny, ale potrafi poukładać szatnię.

Co do taktyki to jego Ajax gral 4-3-3 , Raczej nie jest wielkim fanem ofensywnej gry. Z mocniejszymi przeciwnikami podwojna garda i kontrataki.
maciejos
Posty: 252
Rejestracja: 15 lut 2009, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Frank de Boer

Post autor: maciejos »

Za wcześnie na oceny, przyjdzie na to czas po wynikach. Myślę, że przyniesie "powiew świeżości", nasza drużyna miała problemy mentalne, po porażkach z Lazio i Fiorentiną wszystko się posypało, to pokazało jak słabe były fundamenty. Zawodnicy jak i kibice byli zmęczeni Mancnim. Widać to było na trybunach i na murawie. Czy ta zmiana nie nastąpiła za późno? Pożyjemy zobaczymy. Trzymam kciuki, karte blanche. Ciekawosttka, w Ajaxie FdB zdołał utrzymać stanowisko przez 6 lat, ostatni raz tego "wyczynu" dokonał jedynie Van Gaal w latach świetności klubu (91-97).
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Frank de Boer

Post autor: Raffal »

Jedna wielka zaleta

NIE JEST WŁOCHEM !!
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Frank de Boer

Post autor: Alfa »

maciejos pisze:Za wcześnie na oceny, przyjdzie na to czas po wynikach. Myślę, że przyniesie "powiew świeżości", nasza drużyna miała problemy mentalne, po porażkach z Lazio i Fiorentiną wszystko się posypało, to pokazało jak słabe były fundamenty. Zawodnicy jak i kibice byli zmęczeni Mancnim. Widać to było na trybunach i na murawie. Czy ta zmiana nie nastąpiła za późno? Pożyjemy zobaczymy. Trzymam kciuki, karte blanche. Ciekawosttka, w Ajaxie FdB zdołał utrzymać stanowisko przez 6 lat, ostatni raz tego "wyczynu" dokonał jedynie Van Gaal w latach świetności klubu (91-97).

podpisuje sie pod tym rekami i nogami.

druga ciekawostka ze jako jedyny trener Ajaxu wygral 4 tytuly pod rzad ;)
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Frank de Boer

Post autor: miniu86 »

Wszyscy trenerzy po Mourinho, no i może Leonardo, raczej u nas zawodzili. Ciekawe jak będzie tym razem. Kompletnie nie wiem jakiego Interu się spodziewać.
TomikoPTB
Posty: 126
Rejestracja: 25 sty 2014, 19:52

Re: Frank de Boer

Post autor: TomikoPTB »

ja tez kompletnie nie wiem czego się spodziewać, eredivisie to siusialnia w porównaniu z Serie A.
czysta karta i powodzenia !
jeśli awansujemy do LM to będzie to niebywały sukces.
czekamy na podsumowanie mercato i prezent od chinoli może w postaci Barbossy lub kogoś zajebistego !
FORZA!
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Frank de Boer

Post autor: Raffal »

może i to zmiana na 2 tyg przed nowa liga ale.....
- Manciniemu rok nie wystarczył na wypracowanie jakiegokolwiek stylu.
- W USA i tak brakowało Banegi , Perisica, Candrevy czyli 3 zawodników kluczowych na ten sezon + Icardi na niby
- Dzieki pozostaniu Manciniego tak długo być może dało sie przekonac Banege i Candrewe do transferu.
(tak czy inaczej przyznać trzeba ze Mancini przyciągał zawodników)
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Frank de Boer

Post autor: hQ »

Jedyny plus Mancio w porównaniu z poprzednikiem to fakt, że męczył dupę i chciał konkretne nazwiska. Wcześniej Macar grał Jonathanem i Nagatomo i osiągnął 5 miejsce (?). Plotki, że podobno chciał Reusa i Aubameyanga i że niby to było kością niezgody.. zastanawia mnie kto jest głupszy, czy Mancio, czy pismak który to napisał.

De Boer.. 433, ma do tego zawodników, lubi stawiać na dobrą i ładną piłkę, stawia na młodzież. To wszystko łączy się z tym co chcą 'ci z góry'. Wnioskuję po tym, że byli strasznie anty co do Toure, Leivy, a gdzieś i nawet Candrevy.

Zobaczymy jak będzie, cudów nie oczekuję.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Frank de Boer

Post autor: BAGGIO1 »

To co, dwa najbliższe mecze gra o posadę? Na to wygląda. Wiele wskazuje też na to, że drużyna nie specjalnie będzie chciała mu pomóc, atmosfera wokół zespołu wydaje się fatalna. Podobno nie dawno krzyczał do nich, że pociągnie ich na dół wraz ze sobą. Za chwilę może się srogo rozczarować ...
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Frank de Boer

Post autor: miniu86 »

Nie wiem co musiało by się stać by kadra przeznaczona na LE ogarnęła mu mecz z Anglikami, którzy to są po prostu w gazie.

Nie wiem, może totalna murarka + jakiś gówniany gol jakiegoś leszcza ala D'Ambrosio nie majkon.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Frank de Boer

Post autor: Orzeu »

-5 pktów do trzeciego i drugiego miejsca.

Ciężko stwierdzić, czy już bym go wylał, bo Inter to jedna wielka niewiadoma - potrafi wygrać z Juve, by zaraz przegrać z Cagliari. Wydaje mi się, że póki ta strata się nie zwiększy (do 3-ego miejsca) to jeszcze bym go zostawił.

Myślę, że następne 2 tygodnie będą kluczowe. Jeśli nie uzbiera co najmniej 8 punktów to poleci.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Frank de Boer

Post autor: BAGGIO1 »

Jeśli już tak patrzeć to tak na marginesie +5 pkt od strefy spadkowej ...

Wygrana z Juve niestety wydaje się wybrykiem. Generalnie nie gramy nic. W defensywie tragedia, a w ofensywie mimo potencjału także nędza.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Frank de Boer

Post autor: Orzeu »

BAGGIO! pisze:Jeśli już tak patrzeć to tak na marginesie +5 pkt od strefy spadkowej ...
to nie rozumiem, patrzy się zazwyczaj na cele. naszym celem jest strefa spadkowa?
Wygrana z Juve niestety wydaje się wybrykiem. Generalnie nie gramy nic. W defensywie tragedia, a w ofensywie mimo potencjału także nędza.
Jak czytałem opinie na temat pierwszej połowy, to były pochwały, mecz z Romą zagraliśmy niezły. Taka tragedia faktycznie?
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Frank de Boer

Post autor: miniu86 »

Zdarzają nam się fragmenty na prawdę dobrej gry, problem w tym, że nie zamieniamy ich na bramki. Natomiast później przychodzą fragmenty gry fatalnej, okraszone bramkami rywali.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Frank de Boer

Post autor: Gambit »

Cóż w pierwszej połowie Cagliari nic nie zrobiło. Mecz pod kontrolą Interu ale nic z tego nie wynika. Pisałem to już w wątku 8 kolejki, więc szkoda się powtarzać. Ale gramy mega schematycznie. A póki co de Boer nie wygląda jakby potrafił coś zmienić. Jeszcze bym go nie zwalniał ale czasu już naprawdę nie ma.
Z Southampton to nawet nie patrzę na grę i mecz bo nic tu nie ugramy. Bo niby kim? Najważniejszy mecz z Atalanta jak tam nie wygramy to już będzie katastrofa.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Frank de Boer

Post autor: Orzeu »

musi wyjść pierwszy skład i dać sygnał. Ten mecz może być przełomowy dla de Boera
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Frank de Boer

Post autor: Gambit »

Cóż tylko jaki skład może wystawić? Handanovic-Ansaldi,Miranda,Murillo,Santon-Medel,Banega,Brozovic-Candreva,Icardi,Perisic? Niby wydaje sie optymalny tylko mniej więcej ten skład ostatnio zawodzi. Czy po 3 dniach będą w stanie się ogarnąć i zagrać inaczej? Wiadomo jak się zepna to mogą wygrać. Choć na ten mecz się nie nastawiam.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Frank de Boer

Post autor: Imrahil »

Deburowi kończy się czas. Jeśli nie potrafi w krótkim czasie ułożyć taktycznie składu, to niech chociaż ich motywuje do poprawnej gry.
Orzeu pisze:musi wyjść pierwszy skład i dać sygnał. Ten mecz może być przełomowy dla de Boera
Sygnał daliśmy już po pierwszym ligowym meczu, że każdy może nas ograć bez większego problemu.
Aktualnie to każde zwycięstwo może być przełomowe, tak mało ich mamy. Wczoraj wyszedł praktycznie pierwszy skład na beniaminka na własnym terenie, jak wyszło wszyscy widzieli. Jakaś niesamowicie niezdrowa atmosfera panuje w szatni i debur nie ma pomysłu jak to uleczyć czy też nie wie, z której strony smród się unosi.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Frank de Boer

Post autor: BAGGIO1 »

Orzeu pisze:to nie rozumiem, patrzy się zazwyczaj na cele. naszym celem jest strefa spadkowa?
Jeśli tak na to spojrzeć to ok. Chodzi mi o to, że te -5 pkt do trzeciego miejsca to żaden wyczyn, a zwyczajnie splot szczęśliwych okoliczności, a raczej nieporadności pozostałych rywali poza Juventusem.
Taka tragedia faktycznie?
Ostatecznie liczą się wyniki i zdobyte punkty, a te w żadnym wypadku nie bronią Franka.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Frank de Boer

Post autor: Odet »

To jaki skład wybiegnie to nie wszystko. Ważne jak ten skład reaguje na sytuację boiskową.

Z Romą do 65min, bezsensowne wrzutki na podwojonego Miętusa, dopiero potem zaczęli kombinować środkiem (klepka) i bramka Banegi.
Z Cagliari debilne wrzutki na MIętusa, dopiero Perisic pomyślał i zagrał po ziemi na 16 metr, no i wreszcie tam ktoś wbiegł.

Ale to trener MUSI reagować na wydarzenia boiskowe.

Jak gramy z ultradefensywnym rywalem to ćwiczmy przed meczem rzuty rożne. Albo dajmy im za darmo piłkę, niech się trochę pomęczą.
Jak gramy wrzutki na podwojonego napastnika, to dobrze żeby ktoś ze środka pola wbiegał w pole karne. No i do chu... gdzie są strzały z dystansu???

ehhhhhh
może FdB okaże się zbawcą, ale lepiej jakby najpierw potrenował (rok lub dwa) we Włoszech Ascoli czy Piacenze, nauczył się taktyki, a dopiero potem porywał na Inter.
Pozdr.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2016, 14:17 przez Odet, łącznie zmieniany 1 raz.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Frank de Boer

Post autor: miniu86 »

Już gdzieniegdzie można pojawiają się newsy z Rudim Gracia w roli głównej. W Rai mówią, że Icardi może dostać mecz bana, co może jeszcze pogorszyć całą sytuację.

Jedno jest pewne, Frank ma bardzo mało czasu na ogarnięcie tego chaosu.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Frank de Boer

Post autor: Piekarz »

Jeśli on ogarnie ten bajzel, to będę bardziej zaskoczony niż mistrzostwem Leicester. Życzę mu tego, ale nie wierzę. Jak dla mnie może się wynosić jeszcze dziś z tytułem najgorszego trenera Interu XXI wieku.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Frank de Boer

Post autor: Nen »

Nie chcę go przesadnie usprawiedliwiać, ale gość został rzucony na mega głęboką wodę, a jakby tego było mało akcje z Icardim i atmosfera sukcesywnie pogłębiają dno. Widać, że mu zależy, szybko opanował język, coś tam próbuje, nie owija w bawełnę w wywiadach, ale ogarnięcie tego syfu to chyba za wiele na niego.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Frank de Boer

Post autor: Raffal »

Problem w tym ze poza bezsensownymi zmianami z Ederem ciezko mu zarzucić jakieś błędne decyzje kadrowe.
90% osób ustawiłoby taki sam skład i ustawienie.

Jak dla mnie to ta druzyna potrzebuje czasu, widać zmiane nastawienia inna organizacja gry, gra ofensywna z presingiem.
Potrzeba czasu do tego i wg mnie wkońcu zaskoczy.

Nie da sie w 2 miesiące zbudować druzyny.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Frank de Boer

Post autor: Gambit »

Zgadza się Nen. Łatwo mu nie jest. Ale dla nas liczą się wyniki. A tych nie ma. Przeprowadza zmiany które nic nie wnoszą. Bo niby ściąga tych których trzeba, ale Ci którzy wchodzą grają jeszcze gorzej. Od meczu z Bologna gramy na wrzutki i to nie przynosi efektu. Powinien coś zmienić. Gra defensywna też leży. Niby nie ma tam wielkiego pola manewru więc można to zrozumieć. Ale gdybyśmy strzelali więcej bramek można by wybaczyć to że sporo tracimy.
Wiadomo że sporo też w tym winy graczy, ale w końcu on ich trenuje i wybiera.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Frank de Boer

Post autor: Raffal »

osobiście uważam że Candreva z Perisicem powinni się czesto zmieniać pozycjami bo łamiąc akcje do środka dostawaliby szanse na strzał.
Zdecydowanie mamy problem z wyprowadzaniem kontr oraz brakiem ofensywnego srodkowego pomocnika(tu owazam ze jojo by sie sprawdził).
Banega nie jest i nie bedzie Sneijderem ....to typowy srodkowy pomocnik i tam powinno byc jego miejsce obok J.Mario
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Frank de Boer

Post autor: Piekarz »

Raffal pisze:Nie da sie w 2 miesiące zbudować druzyny.
Pierdolenie bzdur. Ile miesięcy potrzebował Conte żeby zbudować drużynę praktycznie od zera? Ile potrzebował Rudi Garcia? Ile Ranieri kiedy objął gównianą Romę po dwóch kolejkach sezonu 09/10? Mógłbym tak długo ale mi się nie chce.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Frank de Boer

Post autor: MiRas. »

Niestety tak to już jest, że jak drużynie nie idzie, porażka goni porażkę to pierwszy po dupie dostaje trener i to w niego się strzela. Tak jest i teraz... ciężko mi się przyczepić do FdB w kwestiach personalnych wyborów, fakt.. robiąc zmiany w meczu z Cagliari doznał chyba jakiegoś zaćmienia...

Wyniki go nie bronią, sytuacja Interu go nie broni, szatnia go też nie broni, gra Interu też zbytnio go nie broni. A szkoda, bo widać, że ma jakiś pomysł, chęci, chce coś zdziałać, ma świadomość jak wielką szansę dostał, ale po prostu nie idzie i ta droga jest zła. Kolejny człowiek, który nie potrafi poradzić sobie na ławce Interu. Testowaliśmy w ostatnich latach wiele wariantów... braliśmy żółtodziobów, braliśmy i doświadczonych trenerów, były betony i wielkie powroty. I co? Nadal wygląda to kiepsko, a teraz z de Boerem, wygląda to już naprawę nieciekawie. Nie uważam, by zmiana trenera teraz cokolwiek nam pomogła, bo raz, że nie ma na rynku nikogo wybitnego, a dwa jak widać problemem jest nie tylko trener.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Frank de Boer

Post autor: Saff »

Kwestia tego, czy zwalniać de Boera, czy nie, to w zasadzie wybór między kiłą, a cholerą.
Póki co, jak zauważyła większość, wyniki go nie bronią, ale czy kolejna zmiana trenera w trakcie sezonu będzie dobra dla nas i sportowo, i wizerunkowo?
Sytuacja w szatni nie pomaga i wg jedynym sposobem na jej uzdrowienie jest pozbycie się Icardiego, od którego wydaje się, że jesteśmy za bardzo uzależnieni, jak swego czasu od Zlatana.
ODPOWIEDZ