Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: sampam »

Parafraza legendarnego tematu sprzed lat:)

No ja nie ukrywam, ze Pioli z wymienianych w jakims stopniu jest moim faworytem. Chociaz jak zauwazyl tematozalozyciel - poza Lazio to on kariery nie zrobil. No ale coz, na bezrybiu i rak ryba...
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Gambit »

Cudów nie zrobi to pewne. Awans do LE będzie osiągnięciem. Pioli nie przekonuje pod żadnym względem. Ani nic nie osiągnął ani nigdzie miejsca nie zagrzał. Poziom tegorocznego sezonu też zapowiada się na marny. Może w tym nadzieja? Myślę że gorzej jak za de Boera nie będzie. Ale nagłej poprawy nie oczekuję.
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Claudio »

Ja jestem ciekawy charakteru Stefano. Mam nadzieję, że ogarnie ten bajzel pod względem mentalnym bo tu jest największy problem. Dobrze ich ustawić i...grać. Bo zawodników mamy dobrych. Cudów nie trzeba. Problem leży w psychice i podejściu do meczów.
Jak nie będzie miał poważania w szatni jak poprzednicy to nic z tego nie będzie. Mam nadzieję, że Walter będzie aktywny w szatni Interu.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Odet »

Pamiętam, że jak mu nie szło w Lazio (czytaj zeszły sezon do zwolnienia) to dalej nic nie zmieniał. Wcześniej szło mu dobrze, bo fenomenalną formą błyszczał Anderson, w pomocy wszystko trzymał Biglia, ostatnie chwile dobrej gry miał Mauri, a i Candreva grał b. dobrze.
Te doświadczenie z Serie A też takie nijakie.
Mnie nie przekonuje.
Pozdr.
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Orzeu »

Odet pisze:Pamiętam, że jak mu nie szło w Lazio (czytaj zeszły sezon do zwolnienia) to dalej nic nie zmieniał.
jak to możliwe, że nic nie zmieniał skoro przed zwolnieniem kontuzje mieli Konko, Radu i De Vrij, czyli podstawowi obrońcy Lazio :D?
Wcześniej szło mu dobrze, bo fenomenalną formą błyszczał Anderson, w pomocy wszystko trzymał Biglia, ostatnie chwile dobrej gry miał Mauri, a i Candreva grał b. dobrze.
Ja tam wolę myśleć, że Anderson, Biglia i Candreva grali dobrze m.in. dzięki niemu, a nie że trenerowi szło dobrze dzięki nim.
Te doświadczenie z Serie A też takie nijakie.
Trenował chyba z 5 albo 6 klubów w Serie A, więc tragedii nie ma.

Ciekawy artykuł http://www.italianfootballdaily.com/laz ... fan-pioli/
BAGGIO1
Posty: 550
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: BAGGIO1 »

No cóż, nie sądzę, że Pioli to będzie nasz "zbawiciel". Ot kolejny trener po 2010, który przepadnie. Jeśli patrzeć na jego "osiągnięcia" to w sezonie 14/15 gdzie ugrał to 3 miejsce jak już ktoś zauważył przerżnął 11 spotkań (!). To sporo. Jakby się przyjrzeć miał niezłe serie w trakcie sezonu bez porażki (8 spotkań) czy nawet zwycięstw z rzędu (6 - licząc puchar). Co rzuca się tez w oczy, kosił raczej ogórków, a z mocnymi ekipami przegrywał. Kolejny sezon 15/16 to już (dobrze nam znana) sinusoida w wykonaniu Lazio. Coś tam wygrał, zremisował żeby za chwilę wtopić. Czego się zatem można spodziewać?

Niczego co pozwoliłoby mieć nadzieję, że coś się zmienia na lepsze.
BAGGIO1
Posty: 550
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: BAGGIO1 »

Swoją drogą ciekawy start będzie miał nowy szkoleniowiec. Derby, Fiorentina i wyjazd do Neapolu. Jak będziemy bez punktu to o entuzjazm w szatni może być trudno...
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Adriano_forever »

BAGGIO! pisze:Swoją drogą ciekawy start będzie miał nowy szkoleniowiec. Derby, Fiorentina i wyjazd do Neapolu. Jak będziemy bez punktu to o entuzjazm w szatni może być trudno...
W takim wypadku wtedy będziemy już szukać nowego trenera.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Piter »

cipka jak nic, nie chce go tu
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Odet »

Orzeu pisze:
Odet pisze:Pamiętam, że jak mu nie szło w Lazio (czytaj zeszły sezon do zwolnienia) to dalej nic nie zmieniał.
jak to możliwe, że nic nie zmieniał skoro przed zwolnieniem kontuzje mieli Konko, Radu i De Vrij, czyli podstawowi obrońcy Lazio :D?
Cóż, wiedzę swoją czerpię od kilku kibiców Lazio. Nie zmieniał stylu i sposobu gry i mam na myśli ofensywę gdzie tylu kontuzji co na tyłach nie było. Anderson błysnął przy Piolim i przy Piolim zgasł. Trener nic nie zrobił, żeby znowu zaświecił.
Gdyby wcześniej zmienił go gołowąs Inzaghi Lazio zakończyłoby wyżej sezon (w opinii wielu kibiców, w tym mojej).
I w nagrodę Pioli zostanie trenerem Interu.
Nie kupuję tego.
Pozdr.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Gambit »

Ja myślę że taki trener nikogo nie przekonuje. Dobry sezon w Lazio to właściwie wszystko. Drugi słaby choć to mogę zrozumieć. Brak wzmocnień, kontuzje. Zwłaszcza de Vrij który był jedynym klasowym obrońcą.
Tyle że do nas przychodzi w trakcie sezonu. Początek ma jak z najgorszego koszmaru. Tak jak mówię. Sezonu nie uratuje. Dociągnie do końca a potem kolejna zmiana mnie nie zdziwi.
kamil13216
Posty: 61
Rejestracja: 21 cze 2011, 17:16

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: kamil13216 »

Wolałem Marcelino, fakt to hiszpan więc pewnie na początku grąłby luźno i dostawał wpierdol od zdyscyplinowanych drużyn, ale jednak z Villarealem zajął 4 miejsce, a Villa na prawde grała ładna piłkę, żywą, szybką. Ale tak na dobrą sprawe to po żadnym z kandydatów nie spodziewam się czegoś wielkiego, po Piolim tez nie, pobawie się trochę we wróżbitę i powróżę 7 miejsce dla Interu na koniec sezonu.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Odet »

Villareal grał właśnie zdyscyplinowaną i dojrzałą piłkę. Mimo że Hiszpan, wolę jego niż Pioliego.
Pozdr.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Raffal »

MiRas. pisze:Tygodniowy cyrk na kółkach, brakowało mi Chylińskiej i Wojewódzkiego w jury. Nie wiem po co ta była ta szopka, skoro od początku wiadomym było, że trenerem będzie Pioli. Cieszę się z wyboru Piol'ego, bo przynajmniej teraz od Interu nie będę oczekiwał niczego (no może poza tym, ze znajdziemy się w TOP 17 ;) )... taki sobie kolejny, jałowy, przejściowe sezon.

To co mnie cieszy ze wkoncu ktos zaczal rozmawiac z trenerem(przyszlym) jak on zamierza prowadzic zespol, jaki styl, jaki sklad, jakie oczekiwania. A nie ze pozniej trener chce czegos innego niz zarzad oraz kibice.
Czasami wydaje mi sie ze u nas to bylo jak w Ekstraklasie.....
MM: Zbyszek potrenujesz nas chwile ? Dobrze zaplacimy
Z: No pewnie tylko dobrze zaplac...

Mnie taki casting nawet cieszy, szkoda ze uczestnicy tacy sa ale forma nawet mi odpowiada.
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Orzeu »

Cóż, wiedzę swoją czerpię od kilku kibiców Lazio. Nie zmieniał stylu i sposobu gry i mam na myśli ofensywę gdzie tylu kontuzji co na tyłach nie było. Anderson błysnął przy Piolim i przy Piolim zgasł. Trener nic nie zrobił, żeby znowu zaświecił.
No i po Piolim już nie zabłysnął ;). Spoko rozumiem, że Laziali byli niezadowoleni z tego jak kończył, ale pierwszy sezon miał w Lazio dobry i mam nadzieję, że w Interze też to poukłada. Trzeba czekać i trzymać kciuki
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: ZnawcaCalcio »

Orzeu, wielki kibic calcio, a nie wie, ze Anderson to obecnie jeden z lepszych o ile nie najlepszy zawodnik Lazio, ktore jest w czubie tabeli...
miniu86
Posty: 2881
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: miniu86 »

5/7 miejsce na koniec, tak to widzę.Gorzej nie będzie bo to jednak dobrzy piłkarze i nawet z marnym trenerem siłą rzeczy nauczą się siebie.

Pioli. Może to i dobrze, że tym międzynarodowym cyrkiem zarządzać będzie Włoch? W tym klubie jest taki burdel, że może to wprowadzi trochę porządku.

Pierwsze mecze, które go czekają... Szybko się przekona jak to jest w Interze.
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: lena182 »

@Orzeu - zgadzam się. Kibicować a nie psioczyć bo chłop jeszcze kontraktu nie podpisał a już większość gościa nienawidzi :)

Co do Andersona to gość jest w gazie tak jak to było w pierwszym sezonie Pioliego - potem się posypały urazy i słabsza dyspozycja całego Lazio. Nie nam oceniać czy to wina/zasługa Pioliego.

Gość ma przyjść i zrobić swoją robotę, czyli poukładać towarzystwo. Czy ktoś na serio oczekuje pucharów?
Bardzo ważne będzie znalezienie miejsca dla Gabigola. Bo albo faktycznie zaczniemy go ogrywać albo niech idzie się uczyć włoskiego na jakieś wypożyczenie.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Gambit »

Ja uważam że w tym sezonie nikt by nam nie pomógł. Podskórnie czuję że będzie porażka jak nic ale bez przesady z nienawiścią. Życzę Pioliemu jak najlepiej i obym się mylił co do jego oceny.
Co do Barbosy to w trzech najbliższych kolejkach raczej murawy nie zobaczy więc bym się nie napalał.
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: lena182 »

powinien być w kadrze meczowej mimo to. i nawet z Milanem czy Fiorentiną (oczywiście w zależności od sytuacji na boisku) mógł by wchodzić jako ten trzeci zmieniający co go zawsze się wpuszcza w 92 minucie bo te zmiany są dość częste i są tylko żeby kraść sekundy i prawie każdy je stosuje. Jak nie będzie nawet takiej opcji dla niego to oddać do jakiegoś crotone lub serie B niech tam biega i zbiera siniaki.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Gambit »

Taa... Ty tak poważnie? Myślisz że Barbosa pójdzie do serie B? I niby po co tam? Zresztą jak ma wchodzić na dwie minuty to co za różnica. Może wcale nie wchodzić.
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: lena182 »

na minutkę z Milanem w LE na 45 i gdzieś po drodze 10 z Fiorentiną i 20 z jakąś Genuą... niech zbiera... wiem że gwiazda do Serie B nie będzie chciała ale jak mu dadzą wybór minutka z milanem lub 90 w Serie B to będzie musiał wybrać ;)
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Kujon »

lena182 pisze:. Bo albo faktycznie zaczniemy go ogrywać albo niech idzie się uczyć włoskiego na jakieś wypożyczenie.
Wypożyczać zawodnika za prawie 30 baniek, co to Chelsea jesteśmy?

Ja jestem zawiedziony wyborem trenera, kolejny przeciętniak do kolekcji któremu trzeba będzie płacić od czerwca bo wtedy najpóźniej się z nim pożegnają i tak w kółko.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Klinsi64 »

lena182 pisze:@Orzeu - zgadzam się. Kibicować a nie psioczyć bo chłop jeszcze kontraktu nie podpisał a już większość gościa nienawidzi :)
Czasami odnoszę wrażenie,że większość ludzi tutaj nienawidzi Interu ;) na pierwszy rzut oka wydaje się,że Pioli się wyłoży jak wielu przed nim,kariera za nim nie przemawia,ale za Sarrim też nie przemawiała,a dostał szansę w Napoli,Spaletti wszedł drugi raz do tej samej rzeki i jakoś ogarnia.Nie chodzi o to by Inter gniótł każdego,ale żeby ci piłkarze jakich mamy grali chociaż na 75% swoich możliwości i przede wszystkim,żeby wiedzieli jak mają grać w danej sytuacji boiskowej,bo nawet debil zorientowałby się,że jeśli sto wrzutek w pole karne nie przynosi efektu trzeba zaatakować środkiem,uderzyć z dystansu itd.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Nen »

Nie do końca zgadzam się ze skreślaniem Piolego tylko dlatego, że dotychczas nigdzie większej furory nie zrobił. Wystarczy przyglądnąć się CV Allegriego zanim trafił do Milanu. Oczywiście, Pioli może być nie drugim Allegrim, a Gasperinim, ale tego w tym momencie nie wiemy.

Jasne, że ciężko o ogromny entuzjazm kiedy nowym trenerem zostaje osoba znana tylko sympatykom Serie A, ale De Boera znał cały piłkarski świat i nic to nie dało.
Gambit
Posty: 68
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:30

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Gambit »

Zgadza się. Czasami odpowiedni trener trafia w odpowiednim momencie na odpowiednią drużynę. I to działa.
Choć jakoś ciężko mi uwierzyć że u nas tak będzie. Ale zobaczymy.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: hQ »

Każdy trener, który nie będzie wystawiał Ranocchi i Nagatomo ma u mnie plusa. Jeśli w pierwszym spotkaniu po przejęciu drużyny dokona takiego autosabotażu to będzie już dla mnie skreślony.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: maniekfci »

8 listopada 2016, godzina 16:11, Pioli oficjalnie trenerem Interu.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: kachol »

Ja byłem za pozostawieniem De Boera, a mam nieodparte wrażenie, że wymieniamy Dacie na Łade. Swoją drogą musi być bardzo zła atmosfera, skoro na gwałt dokonuje się takich zmian, które nawet na papierze nie wróżą niczego dobrego. Pioli wchodzi na bardzo grząski grunt i na starcie już jest po jaja w błocie, bo po 3 meczach jak nie zdobędzie 7ptk będzie zwalniany przez wielu sympatyków, bo oczekuje się niemożliwego, czyli szybko dobrych wyników. Wygląda to tak, że zarząd naprawdę wierzy, że dobry trener jest w stanie ugrać z tymi kopaczami top3, bo każde miejsce poniżej z taką kadrą będzie nie spełnieniem oczekiwań. Bo czy zajmiemy 4 miejsce czy 12 nie ma większego znaczenia.

Załóżmy, że spełni się pozytywny scenariusz i uda się w miarę zbierać punkty i skończymy sezon na 5 pozycji - co dalej wtedy z Piolim? To samo co było z Mancinim, czyli kredyt zaufania i ma pracować dalej, czy wywalamy go bo np. może przyjść Simeone. No i wtedy oczywiście płacimy mu odszkodowanie bo kto bogatemu zabroni głupio trwonić pieniądze.

Więc życzę mu jak najlepiej i oczekuje, że jak przyjdzie (oficjalnie) to celem będzie osiągnięci wyniku w TOP3, bo inaczej ta zmiana trenera jest idiotyczna w perspektywie letniego poszukiwania trenera. Naprawdę nie wierzę, że Frank byłby w stanie spuścić Inter do Serie B, więc dalej nie widzę powodu aby przerywać mu pracę.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: maverik »

Na pewno będzie lepszy niż ten amator z Holandii. Najczęściej grał 433 i 4231 więc możliwe, że w Interze tak samo poustawia. Na Gabigola też powinien stawiać jeżeli okaże się na tyle dobry by grać :P,skoro nie miał problemów z Balde czy Andersonem, W Lazio nie miał 2 napastników i u nas w sumie też nie ma więc nie spodziewam się od niego 2 z przodu.
Myślę, że LE to max co ugra, choć go nie skreślam ;)
ODPOWIEDZ