Lautaro Martinez

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Speaker »

CzarodziejCzasu pisze: 31 sty 2023, 16:40 Fajnie, że dostał opaskę, ale musi mieć świadomość że dopóki prezydentem jest żółty to w każdej chwili może zostać sprzedany.
Szkoda, że na żolto nie napisałeś... ajj 🙈
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Speaker »

Stara się, szarpie, biega po całym boisku, często faulowany ehh, a jakby miał jakiegoś bana na strzelanie bramek i nawet sytuacji nie za wiele :( Może taki optymistyczny prognostyk niech będzie Salernitana - odblokuje się , a potem Liga Mistrzów. Historia mogłaby zatoczyć koło ;)
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Speaker »

Może tam i jakiś Haaland strzelił 50 goli w sezonie, ale kilka wczorajszych akcji Martineza w półfinale LM wielka klasa! Dogonić Osimhena w klasyfikacji strzelców teraz , a potem... Kto wie, jak już Messi zejdzie ze sceny, to lecimy po złotą piłkę! :P
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Mora »

Warto wspomnieć, że wczorajsza bramka w półfinale Ligi Mistrzów to 99 gol Lautaro w barwach Interu. Oby setka pękła już w najbliższym starciu z Napoli :)
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Towarzysz »

Teoretycznie jeśli wygramy LM, puchar Włoch, Lautaro zdobędzie króla strzelców, to będzie kandydatem do złotej piłki, a na pewno top3 już w tym sezonie
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Mora »

Kogoś tu jeszcze obchodzi Złota Piłka? Od 2010 roku chuja wbijam w ten śmieszny plebiscyt popularności.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Speaker »

Ja się spodziewam, że Messi wygra w tym roku za to, że... w grudniu ubiegłego roku wygrał Puchar Świata.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Mora »

https://pbs.twimg.com/media/Fw6s9I4X0Bo ... name=large

100 i 101 gol dla Interu Przenajświętszego. Gratulacje Byku i...wiesz, co masz zrobić w Stambule :cool:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Lautaro Martinez

Post autor: VVujek »

Przez wielu wręcz wypychamy z klubu, najłatwiejszy do zastąpienia, nieskuteczny itp. A tu proszę, małe porównanie do innego napastnika nazywanego wręcz drugim Il Fenomeno.

SerieA

Lautaro Martinez
Mecze - 173
Bramki - 79
Asysty - 27

Adriano
Mecze - 180
Bramki - 77
Asysty - 26

Morał z tego jeden, Lautaro to porostu dzik i mam nadzieję nowy kapitan Interu.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Lautaro Martinez

Post autor: zoniek »

173 mecze i 79 bramek? Jak dla mnie wynik średni, a na pewno nie taki by nazywać kogoś "Dzikiem".
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Lautaro Martinez

Post autor: VVujek »

Dodaj do tego 27 asyst daje to 106 bezpośrednich udziałów przy bramce i nie zapominaj, że Lautaro w pierwszym sezonie był zamiennikiem Icara.

Lautaro Bramka co 142 minuty.
Adriano Bramka co 168 minut.
Pjerun
Posty: 29
Rejestracja: 2 lut 2011, 20:35

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Pjerun »

Porównywanie na podstawie statystyk, coś co po prostu kocham.

Lautaro i tak jest wielkim beneficjentem sezonu mistrzowskiego, gdzie gra była oparta na Lukaku i dawało mu to więcej swobody. A ostatnio jest beneficjentem ofensywnego stylu gry preferowanego przez Inzaghiego i mógł strzelić zdecydowanie więcej.

Nie zrozum mnie źle. Uważam, że Lautaro to bardzo dobry napastnik i udał się Interowi. Porównywanie do Adriano słabe, bo Adriano piłkarsko był zdecydowanie lepszy.

Lautaro niestety brakuje szybkości, gdyby miał lepsze sprinty to mógłby być czołówka światowa. Potrafi też się zaciąć strzelecko.

Ja go nie wypycham, ale zawsze uważałem, że jeśli mamy sprzedać kogoś z topu (Bastoni, Barella itd) to wolałbym poświęcić Lautaro, bo da się go zastąpić, a przyniósłby też największy zysk dla budżetu.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Lautaro Martinez

Post autor: VVujek »

Statystyki pokazują, że Lautaro dawał nie co więcej niz Adriano, każdy chyba też wie, że Lautaro nawet nie strzelając bramki dużo daje druzynie.

Oczywiście skills Adriano wyglądał bardzo efektownie, ale efektywność maja podobna.

Nie zgodzę się, że Lautaro jest beneficjentem Lukaku, a potem ofenywnego stylu gry. Lautaro jest beneficjentem swoich wysokich umiejętności.

Zdecydowanie można go porównywać do Adariano obaj zaczynali w podobnym wieku i oboje maja obecnie podobna ilość spotkań.

Z Adriano jest ten problem, że dopisuje mu się to jaki mógł być wielki, a finalnie dał tyle ile dał. Również grając w ofensywnym szalonym Interze z dużą ilością gwiazd.

Na moje oko Lautaro jest mocno niedoceniany, a Adriano zbyt bardzo gloryfikowany.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Piekarz »

Nie jestem jakimś turbofanem Adriano i nigdy nie rozumiałem otaczającego go kultu, ale trzeba uwzględniać, że do jego statystyk w Interze wchodzą ostatnie sezony, w których był niemal kompletnie bezużytecznym wrakiem i nabijał sobie mecze bez bramek.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Orzeu »

Piekarz pisze: 12 lip 2023, 20:13 Nie jestem jakimś turbofanem Adriano i nigdy nie rozumiałem otaczającego go kultu, ale trzeba uwzględniać, że do jego statystyk w Interze wchodzą ostatnie sezony, w których był niemal kompletnie bezużytecznym wrakiem i nabijał sobie mecze bez bramek.

nom a do statystyk Lautaro wchodzą jego pierwsze sezony jak byl jeszcze nieopierzonym młokosem
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Piekarz »

Zaczynali przygodę w Interze praktycznie w tym samym wieku.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Lautaro Martinez

Post autor: VVujek »

.Dodam też bardzo istotna kwestie, za czasów Adriano nie było możliwości oglądać każdego meczu Interu i w dużej mierze posiłkowało się skrótami i kompilacjami co mocno działało na jego korzyść. Stream w tamtych czasach przypominał pokaz slajdów.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Orzeu »

Piekarz pisze: 12 lip 2023, 20:20 Zaczynali przygodę w Interze praktycznie w tym samym wieku.
Adriano mial jeszcze czas na aklimatyzację bo 2.5 roku sie ogrywał we Włoszech w Parmie i Fiorentinie
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Jaszczu91 »

Takie porównywanie liczb Adriano i Lautaro kompletnie jest pozbawione sensu. Zupełnie inni zawodnicy. Inna charakterystyka i sposób gry. Lautaro jest tylko i aż bardzo dobrym napastnikiem. Pewnego poziomu jednak nigdy nie przeskoczy i jest skrojony na Inter. Adriano był bestią. Miał możliwości bycia absolutnym topem na świecie. Oczywiście zmarnował swój talent i nie zrobił spektakularnej kariery, ale dla mnie jego możliwości były większe.
Lautaro zapewne strzeli dużo więcej goli dla Interu. Liczbami wygra, ale nigdy w swojej karierze nie zdobędzie takiej bramki jak Adriano z Udinese na Meazza po rajdzie przez pół boiska.
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Towarzysz »

Jako wielki fan Adriano, też uważam, że takie porównania nie mają sensu. Ale jeszcze bardziej bez sensu jest porównywanie tego kim ktoś mógł zostać, do tego, kim ktoś jest. Adriano zgasł z hukiem, a Lautaro z roku na rok jest coraz lepszy, nie rozumiem gadania o jakimś suficie. Może być tak, że prime Lautaro będzie dopiero po 30 i będzie na topie do 36-38 roku życia ze swoim zdrowiem, walecznością i techniką.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Lautaro Martinez

Post autor: VVujek »

Idąc waszym tokiem myślenia, żadne porównania nie mają sensu.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lautaro Martinez

Post autor: miniu86 »

Zgadzam się, że ciężko ich porównywać, ale gdybym musiał to powiedziałbym tak:
Lautaro to taki typowy pracuś, który swój talent popiera tysiącami litrów potu i wielką walką. Ciężko go jednoznacznie określić, bo nie jest wybitny technicznie, ani przesadzone skuteczny, ale ma wielki charakter, który pozwala mu osiągać swoje cele.

Tego charakteru niestety brakowało Adriano. Brazylijczyk jednak był naturalnym talentem i miał wg mnie znacznie, ale to znacznie wyższy sufit. Mógł dać nam to wszystko czego nie zdołał Ronaldo, zdobywając przy tym Złote Piłki. On miał gigantyczną siłę, zryw, prędkość, przepotężny strzał z praktycznie każdej pozycji na boisku i potrafił sam zarządzać wynikiem meczu. Tzn można było odnieść wrażenie, że co by się nie działo w meczu, On zaraz może wszystko naprawić. Niestety nie potrafił naprawić siebie.
Jego statystyki są mocno zakłamane, przez mecze które rozgrywał będąc zupełnym psychicznym wrakiem.
Powiem tak, moim top 1 napastnikiem Interu odkąd tu jestem zawsze był Vieri i tylko Adriano był w stanie zagrozić mu w mojej głowie. Nigdy potem nie miałem takiego wrażenia.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Speaker »

Kosmos Byka! :flaga:
Jestem zachwycony jakim kapitanem jest w tym sezonie Lautaro. Nie chodzi tylko o gole, choć w końcu robi to co do niego należy i czego oczekujemy, ale dojrzałość, waleczność, gra praktycznie od dechy do dechy na pełnej, uspokajanie kolegów kiedy trzeba, odpowiednia reakcja na wydarzenia boiskowe. -Ma wszystko na oku można powiedzieć. Tak sobie patrzę na to i nie mam wątpliwości, że opaska trafiła we właściwe ręce. Godny następca Mauro Icardiego w końcu! Forza Inter! :szal:
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Mora »

107 goli Lautaro dla Interu, Argentyńczyk wskakuje dziś na 10 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Internazionale. Jeszcze w tym sezonie może przeskoczyć Christiana Vieriego i Mauro Icardiego.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Lautaro Martinez

Post autor: VVujek »

Speaker pisze: 3 wrz 2023, 20:37 Kosmos Byka! :flaga:
Jestem zachwycony jakim kapitanem jest w tym sezonie Lautaro. Nie chodzi tylko o gole, choć w końcu robi to co do niego należy i czego oczekujemy, ale dojrzałość, waleczność, gra praktycznie od dechy do dechy na pełnej, uspokajanie kolegów kiedy trzeba, odpowiednia reakcja na wydarzenia boiskowe. -Ma wszystko na oku można powiedzieć. Tak sobie patrzę na to i nie mam wątpliwości, że opaska trafiła we właściwe ręce. Godny następca Mauro Icardiego w końcu! Forza Inter! :szal:
W końcu? Przecież on w każdym sezonie kreci bardzo dobre liczby. Martinez miażdży Icardiego nie tylko jako kapitan, ale też jeśli chodzi o jakość piłkarska.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Speaker »

VVujek pisze: 3 wrz 2023, 21:58
Speaker pisze: 3 wrz 2023, 20:37 Kosmos Byka! :flaga:
Jestem zachwycony jakim kapitanem jest w tym sezonie Lautaro. Nie chodzi tylko o gole, choć w końcu robi to co do niego należy i czego oczekujemy, ale dojrzałość, waleczność, gra praktycznie od dechy do dechy na pełnej, uspokajanie kolegów kiedy trzeba, odpowiednia reakcja na wydarzenia boiskowe. -Ma wszystko na oku można powiedzieć. Tak sobie patrzę na to i nie mam wątpliwości, że opaska trafiła we właściwe ręce. Godny następca Mauro Icardiego w końcu! Forza Inter! :szal:
W końcu? Przecież on w każdym sezonie kreci bardzo dobre liczby. Martinez miażdży Icardiego nie tylko jako kapitan, ale też jeśli chodzi o jakość piłkarska.
No w końcu, bo właściwie do tej pory kapitanem był Handa.

Oj no Icardiego to ja cenie bardzo akurat, lubiłem go i uważam, że był dobrym liderem i kapitanem do pewnego czasu. Wanda namieszała
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Lautaro Martinez

Post autor: VVujek »

Ja go nigdy nie lubilem, zawsze robił trzode do tego był sepem na którego pracował caly zespół. Nigdy nie powinien dostać opaski kapitana, nie można zwalać jego wyczynów na Wande. Zrobił trzode nie tylko w klubie, ale też w życiu odbijając dupe przyjacielowi.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Lautaro Martinez

Post autor: timon »

Lautaro przy Thuramie gra w końcu wyzej i to Thuram pracuje trochę na niego(niczym Lauti na Lukaku). Uważam, że jest stworzony do grania nowoczesnej dziewiątki i nie zdziwie się jak zakonczy sezon z 27-30 golami na koncie w lidze
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lautaro Martinez

Post autor: Towarzysz »

VVujek pisze: 3 wrz 2023, 22:53 Ja go nigdy nie lubilem, zawsze robił trzode do tego był sepem na którego pracował caly zespół. Nigdy nie powinien dostać opaski kapitana, nie można zwalać jego wyczynów na Wande. Zrobił trzode nie tylko w klubie, ale też w życiu odbijając dupe przyjacielowi.
Icardi nie był sępem, a światełkiem w tunelu. Bez niego bylibyśmy piłkarsko w latach kryzysu w czarnej D. Niemniej człowiekiem był żałosnym, choć co do „odbicia dupy” to raczej ona zmieniła swojego chłopa na lepszy młodszy model, bo widać kto rządzi w tym związku. Gdyby nie odszedł, a walił bramki w składzie Conte, a potem Inzaghiego, to byłby już spokojnie 2 najlepszym strzelcem w historii klubu. Można go nie lubić, ale jakość piłkarską Icardiego trzeba szanować.

Dopiszę jeszcze, bo to wątek o Lautaro - chłopak ma potencjał, by grać u nas spokojnie do bardzo późnego wieku. Rekordy są w jego zasięgu. Śmiem nawet twierdzić, że nie widzieliśmy jeszcze prime Lautaro i dopiero za parę lat pokaże na co go naprawdę stać. To co teraz robi jest już wybitne, a może zostać absolutnym topem.
kibix
Posty: 168
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:59
Lokalizacja: Opole

Re: Lautaro Martinez

Post autor: kibix »

Jakość piłkarską? Jakość piłkarską to ma Martinez, Icardi był tylko smutnym dobijaczem. Zgadza się, nie trawię gościa totalnie, ale jakby ich porównać to Lautiemu brakuje tylko tego klinicznego wykończenia od Icardiego, miętus to miał za to brakowało mu całej reszty która ma Martinez, więc jak dla mnie wybór jest prosty
ODPOWIEDZ