Romelu Lukaku

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Romelu Lukaku

Post autor: Wybraniec »

Belg poprosil o "9". Witamy Romelu, generalnie ciezko powiedziec na co go stac, ale na pewno mozna powiedziec o co martwic sie nie trzeba. Na pewno poradzi sobie w lidze, na pewno bedzie strzelal bramki, na pewno bedzie w top 3 napastnikow ligi, na pewno ciezko bedzie sie gralo przeciw niemu obroncom rywali. Zagadka pozostaje jego skutecznosc, kondycja i szybkosc, bo w zeszlym roku byl z tym klopot. Generalnie znam kilka wersji Lukaku, oby byl ta z Evertonu. Musi zastapic Icardiego, co bedzie bardzo trudnym zadaniem. Umiarkowany optymizm z mojej strony. Powodzenia.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Woo-cash »

Ale sie jaram tym dzikiem. Nic sie nie chciałem pucować ale z mniejszym lub większym stopniu obserwuję go od czasów jego początków w Anderlechcie. Mam nadzieję że sprawi nam dużo radości oraz godnie zastąpi Icara.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Kusy »

Wybraniec pisze: 8 sie 2019, 09:27 Belg poprosil o "9". Witamy Romelu, generalnie ciezko powiedziec na co go stac, ale na pewno mozna powiedziec o co martwic sie nie trzeba. Na pewno poradzi sobie w lidze, na pewno bedzie strzelal bramki, na pewno bedzie w top 3 napastnikow ligi, na pewno ciezko bedzie sie gralo przeciw niemu obroncom rywali. Zagadka pozostaje jego skutecznosc, kondycja i szybkosc, bo w zeszlym roku byl z tym klopot. Generalnie znam kilka wersji Lukaku, oby byl ta z Evertonu. Musi zastapic Icardiego, co bedzie bardzo trudnym zadaniem. Umiarkowany optymizm z mojej strony. Powodzenia.
Skoro napisałeś, że będzie w top 3 napastników ligi, a potem piszesz, że zagadką będzie jego skuteczność. Gościu sam sobie zaprzeczasz. Czyżby słońce ☀ węgierskie za mocno dało się we ZNAKI? ☀️😬🤨
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Wybraniec »

kusy pisze: 8 sie 2019, 09:40
Wybraniec pisze: 8 sie 2019, 09:27 Belg poprosil o "9". Witamy Romelu, generalnie ciezko powiedziec na co go stac, ale na pewno mozna powiedziec o co martwic sie nie trzeba. Na pewno poradzi sobie w lidze, na pewno bedzie strzelal bramki, na pewno bedzie w top 3 napastnikow ligi, na pewno ciezko bedzie sie gralo przeciw niemu obroncom rywali. Zagadka pozostaje jego skutecznosc, kondycja i szybkosc, bo w zeszlym roku byl z tym klopot. Generalnie znam kilka wersji Lukaku, oby byl ta z Evertonu. Musi zastapic Icardiego, co bedzie bardzo trudnym zadaniem. Umiarkowany optymizm z mojej strony. Powodzenia.
Skoro napisałeś, że będzie w top 3 napastników ligi, a potem piszesz, że zagadką będzie jego skuteczność. Gościu sam sobie zaprzeczasz. Czyżby słońce ☀ węgierskie za mocno dało się we ZNAKI? ☀️😬🤨
Przeciez w tej lidze za czolowe 9 uwazane sa jakies Piatki i Zapaty, czego nie rozumiesz.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Piter »

Obrazek
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Romelu Lukaku

Post autor: maniekfci »

Piter pisze: 8 sie 2019, 09:50 Obrazek

Z której to produkcji
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Odet »

Piter pisze: 8 sie 2019, 09:50 Obrazek
Fajne :)

Generalnie to wielkim fanem talentu Lukaku nie jestem, ale (tak po kibicowsku) bardzo cieszę się z jego przyjścia, bo:
- chciał go nasz trener (i zamierza na nim opierać atak)
- jest to duży transfer, czyli sygnał, że Inter znów stać na duże transfery
- Belg to fajny, skromny i poukładany facet

Powodzenia dla Romelu !!!

Pozdr.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Kusy »

Odet pisze: 8 sie 2019, 10:52
Piter pisze: 8 sie 2019, 09:50 Obrazek
Fajne :)

Generalnie to wielkim fanem talentu Lukaku nie jestem, ale (tak po kibicowsku) bardzo cieszę się z jego przyjścia, bo:
- chciał go nasz trener (i zamierza na nim opierać atak)
- jest to duży transfer, czyli sygnał, że Inter znów stać na duże transfery
- Belg to fajny, skromny i poukładany facet

Powodzenia dla Romelu !!!

Pozdr.
Dokładnie. Pan trener Conte chciał Lukaku bardzo i go dostał. W sumie dostaje tych zawodników, których chce. Teraz musi to wszystko poukładać i musi być sukces, wytłumaczeń już nie może być. Maszyna ruszyła, oby z pozytywnym skutkiem.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Mora »

Wiadomo ile ma zarabiać Lukaku w Interze? W brytyjskiej gazecie wyczytałem dwucyfrową kwotę...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Romelu Lukaku

Post autor: maverik »

Mora pisze: 8 sie 2019, 13:22 Wiadomo ile ma zarabiać Lukaku w Interze? W brytyjskiej gazecie wyczytałem dwucyfrową kwotę...
7.5 + bonusy lub 8.5 mln euro netto i chyba bez bonusów, takie kwoty widziałem. W brytyjskiej gazecie podają brutto.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Kujon »

Piękne jest to, że nie ściągamy w końcu alternatyw, tylko piłkarza którego chciał trener.

8.5 bańki jak na piłkarza, który przychodzi z Anglii to też nie jakoś wiele.

Liczę na 20 bramek i parę asyst

No i ciekawe czy dostanie "9" :-D
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Romelu Lukaku

Post autor: maniekfci »

Człowiek orkiestra ugułem

https://youtu.be/9ClYy0MxsU0
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Romelu Lukaku

Post autor: maverik »

Teraz jak już oficjalnie to można oficjalnie przywitać Belga. Mimo iż człowiek wiedział dzień wcześniej to jednak jak zobaczyłem Lukaku w koszulce Interu to dopiero sobie uświadomiłem, że jest z nami. Ma naturalnie zastąpić Icardiego, więc można ich porównać. Dalej jestem zdania, że czysto piłkarsko Argentyńczyk jest lepszy, jest bardziej skuteczny, a tego się wymaga od napastników, ale że sprawy pozaboiskowe potoczyły się jak wiemy to Lukaku wydawał się jedynym realnym prawie, że 1:1 zastępstwem dlatego tym bardziej się cieszę, że Conte jak i zarząd dopięli swego i do końca doprowadzili transfer nie bawiąc się w alternatywy. Co możemy zyskać na tej "wymianie"? Na pewno spokój w szatni, a także zawodnika, który lepiej się wpasuje w ustawienie 3-5-2, bo Lukaku lepiej gra piłką od Icara. Minusy tej zamiany? Nie spodziewam się, że Belg będzie strzelał 20+ w samej lidze tak jak to Icardi nas przyzwyczajał, ale nie to jest najważniejsze. Wcześniej Icardi strzelał prawie 30 bramek, a następny Perisić dobijał do 10. Teraz liczę, że liczby się trochę spłaszczą i inni zaczną dokładać bramki. Ponadto jak wiemy Lukaku miał straszne problemy ze strzelaniem z Top6, z tego co kojarze przez dwa lata w United zaledwie 1 bramka z Chelsea. W LM wiele lepiej nie było bo jedynie obił PSG z tych mocniejszych ekip. Coś co mnie zawsze odrzucało od Dybali, który zwykle błyszczy ze słabszymi. Z kolei Icardi nie patrzył z kim gramy, zawsze ładował bramy jak szalony, czy to Juventusowi, czy Milanowi ostatnio, a nawet Barcelonie. Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu. W SerieA Top6 nie ma, jest zaledwie Top3 jak mniemam w tym sezonie, ale w LM trafienie na gigantów jest nieuniknione.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Klinsi64 »

maverik pisze: 9 sie 2019, 01:28 ...Dalej jestem zdania, że czysto piłkarsko Argentyńczyk jest lepszy, jest bardziej skuteczny, a tego się wymaga od napastników...bo Lukaku lepiej gra piłką od Icara.
Nie będę zgrywał wielkiego specjalisty od Lukaku,ale wydaje mi się,że Romelu potrafi wszystko to co potrafi Icardi,a czy w drugą stronę tak jest śmiem wątpić.Co do skuteczności to pisałem już kiedyś,że wolę napastnika który ma sporo okazji i jedną czy dwie wykorzysta,bo każda nawet spartolona sytuacja może przynieść coś drużynie(dobitka,korner itp itd) od killera ze skutecznością 100%,owszem fajnie to wygląda w statach na transfermarkcie,ale nic poza tym ;)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Stachoo »

Klinsi dobry komentarz. Podpinam się.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Romelu Lukaku

Post autor: zoniek »

Według mnie błyskotliwość, poruszanie się w polu karnym, szukanie okazji oraz umiejętność zamiany połowy okazji na gola są po stronie Icardiego.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Wybraniec »

Mauro Icardi jest pilkarze lepszym. Lukaku mial ogromny potencjal, ale nigdy go nie wykorzystal. Tak naprawde ciezko bylo zastapic Argentynczyka kims konkretnym, a Lukaku to jedna z najlepszych opcji, jaka byla dostepna.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Kusy »

Wybraniec pisze: 9 sie 2019, 07:15 Mauro Icardi jest pilkarze lepszym. Lukaku mial ogromny potencjal, ale nigdy go nie wykorzystal. Tak naprawde ciezko bylo zastapic Argentynczyka kims konkretnym, a Lukaku to jedna z najlepszych opcji, jaka byla dostepna.
Zaraz fanatycy Lukaku zaczną Cię atakować. Odnośnie porównań Icardi/Lukaku. Na chwilę obecną lepszy jest Icardi. Z tego względu, że dał dużo bramek Interowi, a Pan Lukaku dopiero zaczyna przygodę z Interem i Serie A, dlatego porównanie klasycznie zweryfikuje pełny sezon Lukaku w barwach tej pięknej czarno niebieskiej koszulce. Nie, że się teraz czepiam, ale niektórzy użytkownicy dają z miejsca króla strzelców Lukaku, chyba zbyt wielkie podniecenie panuje jeszcze po transferze Lukaku, muszą ochłonąć zdecydowanie. POWODZENIA ROMELU! Liczę na to, że będziesz miał udany sezon :)
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Stryjek »

Czysto piłkarsko Lukaku jest lepszy,od biedy może nawet na skrzydle zagrać,na co pozwalają mu jego umiejętności,a chyba nikt nie wyobraża sobie Icara na skrzydle ? Jego(Mauro) kontakty z piłką zawsze były ograniczone do minimum i to nie z powodu "nie dostaje piłek" a z powodu jego stylu gry i umiejętności technicznych.
Owszem Icardi strzela więcej,ale też zawsze miał mniej zadań na boisku i skupiał się na węszeniu okazji.
Lukaku też jest bramkostrzelny,a BPL jest ligą stojącą na wyższym poziomie od SerieA.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Dzyl »

Jak będzie grał tak jak w reprezentacji to da nam dużo dobrego. W reprze za każdym razem jak go oglądałem to był bestią, w klubowych starciach już gorzej, mam na myśli okres w MU, bo w Evertonie szło mu dobrze. Czy jest lepszy od Icardiego? poczekajmy, sezon zweryfikuje. Na tę chwilę wolę zmotywowanego Lukaku, niż obrażonego Icardiego z klaczą, która ciągnie za sznurki.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Yascarr »

Też jestem zdania, że Icardi jest lepszy niż Lukaku jako napastnik. Tak jak ktoś napisał, Lukaku to najlepsze możliwe zastępstwo za Mauro, ale czy będzie tak dobry jak Argentyńczyk to tego nie wiem.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Kusy »

jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Romelu Lukaku

Post autor: jackop »

Szkoda, liczyłem że przyjdzie do Juve. Dobry transfer - Lukaku > Icardi.
Obrazek
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Romelu Lukaku

Post autor: zoniek »

Ziomki, fani ManU, mówią że płakać za Lukakiem nie będą.

https://youtube.com/watch?fbclid=IwAR1n ... 1MRzEq4qHU
Milo
Posty: 189
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:01
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Milo »

zoniek pisze: 9 sie 2019, 11:22 Ziomki, fani ManU, mówią że płakać za Lukakiem nie będą.

https://youtube.com/watch?fbclid=IwAR1n ... 1MRzEq4qHU
Każdy piłkarz często patelnie marnuje.
To masz przykłady u Icardiego tylko owy filmik bardziej nas boli
https://m.youtube.com/watch?v=VNLzqTz1UIA
Osobiście jaram się transferem Lukaku myśle iż będzie dobrym transferem, strasznie nam brakowało silnego napastnika dobrze grającego głową.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Wybraniec »

Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Piter »

Potężny mokebe to było to, czego nam trzeba. Patrząc na niego przypomina mi się historia z chodnika przed klubem Galaxy w Gdyni... to samo będzie się działo ale na boisku
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Romelu Lukaku

Post autor: maniekfci »

Kogo tam spotkałeś? @kałesiak
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Romelu Lukaku

Post autor: Piter »

maniekfci pisze: 9 sie 2019, 22:58 Kogo tam spotkałeś? @kałesiak
jakiegoś narodowca ze swoją dupą
RedKhmer
Posty: 45
Rejestracja: 28 lip 2009, 13:52

Re: Romelu Lukaku

Post autor: RedKhmer »

Jakby ktoś miał wątpliwości co do szybkości Lukaku:
https://devilpage.pl/index/news/komenta ... zy-united/

Patrząc na jego poruszanie sie po boisku w MU można powiedzieć, że jest drewniany ale z drugiej strony jak poruszać ma się taki czołg? To co mi się podoba, w przeciwieństwie do Icardiego, to że potrafi minąć 2-3 rywali. Icardi nie potrafił często przedryblować nawet jednego obrońcy i wycofywał piłkę przy kontrze lub zwód do boku i strzał. Może i skuteczność bedzie gorsza ale drużyna na tym zyska. Wcześniej graliśmy tylko na Icara, teraz to się zmieni. Dodam tylko, że Icardi w meczach z Juve odbijał się od Chueliniego jak dziecko. Jestem pozytywnie nastawiony do Lukaku.
ODPOWIEDZ