Simone Inzaghi

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ODPOWIEDZ
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Simone Inzaghi

Post autor: SETE »

Speaker Ok ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie ? :) wiem , ze to jest młody trener , robił błędy , mam nadzieje ze bedzie wyciągał wnioski. Chłopak może w swojej karierze sporo we Włoszech wygrać przecież.
bonjovi100
Posty: 60
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: bonjovi100 »

Speaker pisze: 31 sie 2023, 15:20
SETE pisze: 31 sie 2023, 14:51 Speaker pytanie. Czy jest w SerieA jakaś drużyna która ma lepsza kadrę niż nasza ?
SETE, odpowiedź; Wiesz o co w tym chodzi? Że jak Darmian by grał w Parmie, a Acerbi w Lazio to były to już tzw. dziady u schyłku kariery. A Inzaghi takie dziady bierze , dokonuje recyklingu i potem taki Acerbi wyjaśnia Hochlanda w finale LM aż miło. ;)
Także ja mam wrażenie że te wszystkie oczekiwania wobec Inziego on sam sobie nakręcił, bo my powinniśmy pamiętać jaka była pozycja startowa ,No taka że jak zaczynał u nas pracę to wszyscy pisali że czeka nas ciężka walka o top 4 po sprzedaży Lukaku i Hakima, a potem był płacz po wygraniu PW, Superpucharu i zajęciu 2. miejsca w lidze...chociaż wiadomo, że Inter grał wtedy najlepszą piłkę we Włoszech i był najlepszy. To jest młody trener, on się cały czas uczy.
Dokładnie. Do tego nikt nie pamięta, że przez 12 lat nie wychodziliśmy z grupy LM. Dziś to już wymagania mamy że z pierwszego spokojnie ma wyjść. Do tego Darmian i Dimarco to byli średniej jakości zmiennicy a dzisiaj to zawodnicy na poziomie finalistów LM.
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Kredence »

bonjovi100 pisze: 31 sie 2023, 23:05 Dokładnie. Do tego nikt nie pamięta, że przez 12 lat nie wychodziliśmy z grupy LM. Dziś to już wymagania mamy że z pierwszego spokojnie ma wyjść.
A czego mamy wymagać mając najlepszy, najdroższy i najszerszy skład w grupie ? Walki o 3 miejsce w grupie i grę w LE?
Zresztą myślę, że nikt nie wymaga 1 miejsca a spokojnego awansu bez nerwów.
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Tom_Hardy »

A co tu dużo mówić. Od momentu wyjścia z kryzysu gramy kapitalnie. Inzaghi stworzył potwora. Przepraszam, Prowadź nas Wodzu!
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Dzonyy »

Tom_Hardy pisze: 16 wrz 2023, 20:06 A co tu dużo mówić. Od momentu wyjścia z kryzysu gramy kapitalnie. Inzaghi stworzył potwora. Przepraszam, Prowadź nas Wodzu!
Szanuje!
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Simone Inzaghi

Post autor: VVujek »

Tom_Hardy pisze: 16 wrz 2023, 20:06 A co tu dużo mówić. Od momentu wyjścia z kryzysu gramy kapitalnie. Inzaghi stworzył potwora. Przepraszam, Prowadź nas Wodzu!
:brawo:
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Simone Inzaghi

Post autor: VVujek »

Inzaghi to prawdziwy Top, Inter wygląda jak drużyna z Fify, te akcje, ta gra obronna :) coś wspaniałego.
bonjovi100
Posty: 60
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: bonjovi100 »

VVujek pisze: 23 sty 2024, 10:57 Inzaghi to prawdziwy Top, Inter wygląda jak drużyna z Fify, te akcje, ta gra obronna :) coś wspaniałego.
Mnie najbardziej zachwycają akcje w których najbardziej wysuniętymi zawodnikami w ataku są np Acerbi z Darmianem. To oznacza, że drużyna jest żywym organizmem. Zawodnicy czują grę i przesuwanie. Jest Acerbi na ataku to Hakan cofa się jako obrońca (nieraz jest ostatnim obrońcą). To jest bardzo ciężkie do rozszyfrowania dla przeciwników.

Dodatkowo ten wzrost jakośći zawodników którzy do nas przychodzą (Sommer, Hakan, Miki, Thuram) itp jest budujący. Oddajemy Onane za gruby hajs i bierzemy dziadka który zaczyna bić rekordy ligii a Onana puszcza w Man Utd babola za babolem.

Póki co 3 sezony -> 5 Pucharów
Wie ktoś kto jest rekordzistą Interu pod ilością zdobytych tytułów w pierwszych 3 sezonach?
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Simone Inzaghi

Post autor: VVujek »

Prawda jest taka, że Inter nigdy nie grał tak pięknej dla oka i poukładanej piłki. Ten Inter jest wstanie wygrać z każdym, nie bez powodu w finale CL grał jak równy z równym z Man City.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Simone Inzaghi

Post autor: SETE »

bonjovi100 pisze: 23 sty 2024, 11:46 Wie ktoś kto jest rekordzistą Interu pod ilością zdobytych tytułów w pierwszych 3 sezonach?
Mourinho i Mancini. Zdecydowanie lepszej jakosci te trofea zdobywali.

Inzaghiemu brakuje tego scudetto jak tlenu. Wtedy wchodzi do grona topowych wloskich trenerow i nie bedzie tez watpliwosci , ze to przed nim rysuja sie najlepsze perspektywy w lidze na najblizsza dekade. Na dzisiaj widze, ze jest potezna presja i sa obawy czy jest w stanie temu poradzic. Trzymamy kciuki
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Speaker »

SETE pisze: 23 sty 2024, 17:53
bonjovi100 pisze: 23 sty 2024, 11:46 Wie ktoś kto jest rekordzistą Interu pod ilością zdobytych tytułów w pierwszych 3 sezonach?
Mourinho i Mancini. Zdecydowanie lepszej jakosci te trofea zdobywali.

Inzaghiemu brakuje tego scudetto jak tlenu. Wtedy wchodzi do grona topowych wloskich trenerow i nie bedzie tez watpliwosci , ze to przed nim rysuja sie najlepsze perspektywy w lidze na najblizsza dekade. Na dzisiaj widze, ze jest potezna presja i sa obawy czy jest w stanie temu poradzic. Trzymamy kciuki
Trofea musi zdobywać by przejść do legend trenerskich m.in. scudetto ale czy jest presja czy nie to naprawdę nie ma się o co do niego przyczepić w tym sezonie. Punktowanie w lidze jest najlepsze od lat, a że Juventus depcze nam po piętach i przepychają jakoś te mecze mimo dużo gorszych bilansòw bramkowych niż my. -No còż. Trzeba wierzyć, że jakoś się nie damy, mimo że oni wszystko stawiają na Serie A.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Simone Inzaghi

Post autor: SETE »

Speaker my tez wszystko stawiamy na serie A. Pokazuja to mecze w LM gdzie dochodzi do najwiekszych rotacji w skladzie , jak mecze z RSSS czy Benfica na wyjezdzie.
Jesli chodzi o to jak wygladamy do tej pory to ciezko sie o cos czepiac mocno. Ja osobiscie bardziej rotowalbym w pomocy ale ok, to jest jego pomysl i na ten moment to wychodzi ale mam obawy czy ten 1 garnitur nie bedzie zbytnio zajechany i rownie dobrze zapunktuje na wiosne. Mi na dzisiaj blizej do tej teorii , ze wiosna bedzie gorsza niz jesien i duzo zalezy w tym sezonie od tego jak bedzie punktowal Juventus. Kadrowo uwazam wygladaja gorzej od nas i to zdecydowanie ale za sterami maja trenera , ktory wie jak wygrywac scudetto..tej wiedzy jeszcze brakuje Szymonowi.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Simone Inzaghi

Post autor: VVujek »

Inzaghi rotował w CL bo mógł sobie na to pozwolić, wyjście z grupy to coś co było wystarczające. Nie sądzę by na obecnym etapie rozgrywek rotował w CL.

Daleki jestem od uwierzenia w teorie stawiania wszystkiego na Serie A. To jest wrecz niemożliwe bo CL generuje zbyt duże pieniądze nieporównywalnie większe od tych które można zarobić za zdobycie Scudetto.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Simone Inzaghi

Post autor: SETE »

Zgodzę się , ze może słowo wszystko na serieA zostało użyte niefortunnie , na wyrost. W głowie mIalem, ze w mojej opinii priorytetem jest jednak serieA a w LM celem jest wyjście z grupy.
Meczem z Benfica mogliśmy mocno sobie pomoc wyjść z 1 miejsca które dawałoby duży handycap i łatwiejszych rywali. Nie hejtuje tego bo tez byłem za takim rozwiązaniem aby na Benfice odpocząć a skupić się na lidze.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Simone Inzaghi

Post autor: VVujek »

Spoko wyjaśniłeś i już wiem o co ci chodziło.

Ps. Ja nie obawiam się o zajechanie, bo jak patrzę na ławkę to się morda cieszy. W razie zajechania jest komu wskoczyć do składu by odciążyć kolegę.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Kubus »

Simone popełnił kilka błędów w Madrycie co poskutkowało odpadnięciem z 1/8 finału listu mistrzów. Żal tym większy po poznaniu wyników losowania dalszych etapów.

Mam wrażenie ze Inzaghi to inteligentny gość i wyciągnie z tej lekcji wnioski. W pamięci mam ten mecz z Milanem dwa lata temu, który mieliśmy na tacy. Milan był już nadziany na widelec, a później znikąd wyskoczył Giroud. Kolejna była Bolonia i resztę historii znamy. Jednak wnioski zostały wyciągnięte i w tym roku ligę kończymy praktycznie w marcu i doszywamy drugą gwiazdkę. To dobry trener którego drużyny prezentują fajną dla oka piłkę i nie oszukujmy sie - wyciąga z piłkarzy praktycznie max potencjału. Można powoli myśleć o mercato, bo jak sezon pokazał ławka jest dobra ale na salernitane. Jestem ciekawy co ta drużyna zaprezentuje w następnym roku.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Speaker »

Inzaghi zbudował dobry zespół i wszystko jest okej jesli chodzi o trenera. Ten sezon jest bardzo dobry. Tutaj trzeba spojrzeć, że na poziomie europejskim potrzeba jeszcze lepszych wykonawców - ta orkiestra potrzebuje jeszcze lepszych grajków. Taki Mychataryan to już powinien być rezerwowym, z całym szacuniem za grę i w ogóle robotę jaka wykonuje, ale np wykończenie jak i ostatnie podanie jest dalekie od ideału. Tak samo potrzeba by wzmocnić atak np takim tygrysem jak Osimhen (tak, tak! - jeśli się chce zdobyć LM to trzeba sprowadzić graczy tej klasy , a nie oczekiwać cudów od Szymona, bo on już i tak ich dokonał z tym materiałem ludzkim). Zadaje sobie pytanie czy Arnautoviciem i Sanchezem Guardiola by coś wygrał? I z wielkim prawdopodobieństwem mogę odpowiedzieć, że nie.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Speaker »

Pierwsze scudetto wywalczone w wielkim stylu! Gratuluję I życzę teraz serii, chocby na miare wlasnie dobiegajacej konca ery Bayernu, oczywiście dalej z nami! :szal:
bonjovi100
Posty: 60
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Simone Inzaghi

Post autor: bonjovi100 »

3 sezony 6 pucharów, rekordy punktowe i finał LM a na deser historyczne 20 scudetto zdobyte na terenie Milanu (brutalne upokorzenie) po 6 zwycięstwie z nimi pod rząd. Ten okres z Inzaghim będzie wspominany latami
Mora
Posty: 2591
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Simone Inzaghi

Post autor: Mora »

6 trofeów z Interem, ma tylko jedno mniej od Herrery i Manciniego. Pomijając jakość tych trofeów (taki Herrera min. 3 mistrzostwa i 2 Puchary Europy), to Inzaghi może jako trener skolekcjonować najwięcej pucharów w historii Interu. To się szanuje.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
NdOrom
Posty: 92
Rejestracja: 7 wrz 2006, 15:25
Kontakt:

Re: Simone Inzaghi

Post autor: NdOrom »

Tom_Hardy pisze: 26 lut 2023, 11:38
NdOrom pisze: 26 lut 2023, 11:27 Oczywiście. Spall też nie miał przeskoczyć pewnego poziomu, podobnie jak Pioli. Obaj za chwilę będą mieli majstra.
Inzaghi może nie jest Topem (jeszcze) ale swoje zrobić potrafi.
I tak Darmian gra najlepsza piłkę odkąd go kojarzę. Śmiem twierdzić że lepsza niż w Torino. Tak Hakan gra lepiej niż przez lata w Milanie. Tak Dimarco gra najlepiej odkąd pamiętamy ( ok wiemy że ma braki ale fakt jest faktem że lepszy nie był nigdy). Tak Mikhitarian ma renesans formy. Nawet Dzeko miał swoje 5 min. Więc mówienie że nikogo nie rozwinął jest nie fair. Owszem ma swoje za uszami, ale gadanie że nie przeskoczy jakiegoś poziomu itp. jest kłamstwem. Skoro Spall i Pioli zdobyli majstra to i Inzaghi może.
Już miał taką możliwość w zeszłym sezonie i zesrał się koncertowo. Dżeko miał swoje 5 minut? Chyba zapominasz, że Bośniak to nie leszcz i choć lata na karku już ma to jednak był bardzo dobrym napastnikiem i takie 5 min to żadna niespodzianka, a na pewno nie ręka trenera. Miki to żaden wielki grajek, ale również wie jak sie gra w piłkę i jak każdy miewa lepsze i gorsze momenty. W Interze stabilnie bez błysków i bez większych wtop, a dodatkowo ograniczony jest tym, że Inzaghi wystawia go na nie swojej pozycji bo Ormianin jest ofensywnym piłkarzem, a nie defensywnym. Może między innymi dlatego mamy taki burdel w ustawieniu i problemy w defensywie... Dimarco? Wolny elektron, jeździec bez głowy, z przodu coś czasem zagra, a w defensywie wyręczają go inni bo nie wraca lub beznadziejnie pokryje. Taka lepsza wersja Santona. Jeśli to mają być zasługi Inzaghiego to chyba z konia spadłeś.
Jak widać spadłem i to na cztery łapy. Oprócz ww osób, stworzył potwora w defensywie, wkomponował nowych piłkarzy bez większego problemu i zrobił drużynę przez duże D. Nie bez przyczyny piłkarze odchodzący z Interu mają problemy, by wrócić na podobny poziom.
Grazie Mister!
ODPOWIEDZ