Edin Dżeko

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Edin Dżeko

Post autor: ZnawcaCalcio »

Jakby chociaż istniała mała szansa na to żeby pozbyć się tego dziadka latem. To co miał zrobić w tym sezonie to zrobił, ale dwa lata to za dużo dla niego w tym klubie.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Edin Dżeko

Post autor: Speaker »

E, bo ja wiem 🤔
Zdecydowanie już zrobił to co miał zrobić, a gdyby nie miał tyle minut na karku to świeżak z ławki się jeszcze przyda i za rok.
Problem polega na tym że potrzebujemy dobrej dziewiątki jak chociaż Osimhen. Heh, to jest fajne w takich meczach że jak coś ci się podoba u rywali to znaczy że brakuje tego u ciebie. A u nas to nawet Okereke wpada w oko 😊
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Edin Dżeko

Post autor: nicolas80 »

Statystyki w obecnym sezonie Edina Dzeko:

Liga - Serie A 2021/22: 23 mecze - 10 goli
Puchar Włoch 2021/22: 2 mecze - 1 gol
Liga Mistrzów 2021/22: 6 meczy - 3 gole


"Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie".

Pozdrawiam.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Edin Dżeko

Post autor: Orzeu »

nicolas80 pisze: 15 lut 2022, 09:01 Statystyki w obecnym sezonie Edina Dzeko:

Liga - Serie A 2021/22: 23 mecze - 10 goli
niezły wynik, ale taki np. Lukaku na tym etapie sezonu miał tych bramek 17 w lidze.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Edin Dżeko

Post autor: Seba »

nicolas80 pisze: 15 lut 2022, 09:01 Statystyki w obecnym sezonie Edina Dzeko:

Liga - Serie A 2021/22: 23 mecze - 10 goli
Puchar Włoch 2021/22: 2 mecze - 1 gol
Liga Mistrzów 2021/22: 6 meczy - 3 gole


"Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie".

Pozdrawiam.
O ile za LM duże pochwały, tak za ligę raczej duża krytyka. Na tym etapie rozgrywek, przy ofensywnie grającym Interze i tylu wykreowanych sytuacjach, te 10 bramek jest fatalnym wynikiem. Szczególnie, że Dzeko gra regularnie. Powinien walczyć o króla strzelców, a nie konkurować z Destro, który ma 9 bramek, przy rozegranych pięciu spotkaniach mniej :oops: Nie wspominając już o poziomie jego gry, który momentami jest tragiczny. Nikt nie oczekiwał cudów, ale raczej spodziewano się więcej. Problem jednak polega na tym, że inni mają jeszcze gorszą skuteczność i tylko dlatego Bośniak jest mimo wszystko pozytywnym bohaterem. W normalnych okolicznościach powinien być tylko rezerwowym. Niech pomoże zdobyć Scudetto i finalnie wszyscy będą zadowoleni.
Obrazek
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Edin Dżeko

Post autor: Saff »

Seba pisze: 15 lut 2022, 12:38Nikt nie oczekiwał cudów, ale raczej spodziewano się więcej.
Ująłbym to nieco inaczej - nikt nie oczekiwał cudów i raczej nie spodziewano się po nim więcej (przypominam, że on miał być w teorii zmiennikiem), ale pozytywnie zaskoczył i tym bardziej, przy takiej ilości generowanych okazji pod bramką jego wynik należy rozpatrywać w kategorii lekkiego rozczarowania (spokojnie mógłby mieć przy takiej grze te 5 goli więcej).
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Edin Dżeko

Post autor: Seba »

Saff pisze: 15 lut 2022, 12:58
Seba pisze: 15 lut 2022, 12:38Nikt nie oczekiwał cudów, ale raczej spodziewano się więcej.
Ująłbym to nieco inaczej - nikt nie oczekiwał cudów i raczej nie spodziewano się po nim więcej
Bardziej miałem na myśli poziom gry, aniżeli dorobek bramkowy. Przegrywa praktycznie wszystkie pojedynki i notuje mnóstwo prostych strat. Pod tym względem bardzo mnie póki co rozczarowuje. Jeśli chodzi o całość, to jak najbardziej się zgadzam. Nikt raczej nie typował Dzeko jaki zbawiciela drużyny. Miał być dodatkiem do Martineza, który miał w końcu pokazać swój kunszt i dowodzić linią ataku. Wyszło jak wyszło i jakoś trzeba dociągnąć do końca sezonu.
Obrazek
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Edin Dżeko

Post autor: nicolas80 »

Odnośnie poziomu gry.
Dzeko jest wybitnym zawodnikiem ponieważ posiada zmysł do podejmowania decyzji na podstawie tego co widzi na boisku przez co są one zazwyczaj dobre.
Posiada wiele ważnych cech w szczególności w obszarach techniczno- taktycznym oraz w obszarze mentalnym.
Odpowiednio ustawia się w polu karnym przeciwnika przez co wytwarza sobie oraz kolegom z drużyny wiele sytuacji strzeleckich. Rewelacyjnie współpracuje z zawodnikami z formacji pomocy i wahadłowymi co w konsekwencji ma wpływ na skuteczność działań w deficycie czasu i przestrzeni. Dzięki dobrej grze bez piłki często wyciąga środkowego obrońcę drużyny przeciwnej i w ten sposób tworzy sporo wolnych przestrzeni na boisku przez co zwiększa się wachlarz dalszych rozwiązań ofensywnych.
Podejmuje wiele odważnych działań w ataku i dlatego jest narażony na częste straty piłki co w skutek tego zamazuje obraz jego dokonań oraz przydatności na murawie.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Edin Dżeko

Post autor: Speaker »

Orzeu pisze: 15 lut 2022, 10:49
nicolas80 pisze: 15 lut 2022, 09:01 Statystyki w obecnym sezonie Edina Dzeko:

Liga - Serie A 2021/22: 23 mecze - 10 goli
niezły wynik, ale taki np. Lukaku na tym etapie sezonu miał tych bramek 17 w lidze.
17 ale jakby odliczyć karne? Edin nie wykonuje karnych wcale, a to są łatwe gole
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Edin Dżeko

Post autor: Seba »

Speaker pisze: 15 lut 2022, 19:39
Orzeu pisze: 15 lut 2022, 10:49
nicolas80 pisze: 15 lut 2022, 09:01 Statystyki w obecnym sezonie Edina Dzeko:

Liga - Serie A 2021/22: 23 mecze - 10 goli
niezły wynik, ale taki np. Lukaku na tym etapie sezonu miał tych bramek 17 w lidze.
17 ale jakby odliczyć karne? Edin nie wykonuje karnych wcale, a to są łatwe gole
Nie dla Edina. W karierze wykonał 21 karnych i aż 10 przestrzelił :D
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edin Dżeko

Post autor: miniu86 »

No właśnie miałem zaznaczyć, że Lukaku bił jeszcze karne, ale widzę że kolega wyżej uprzedził.
Co do ogólnej oceny na tym etapie sezonu, to wg mnie otrzymujemy od Dzeko mniej więcej to czego można się było spodziewać, jednak pozostaje niedosyt z uwagi na to, że on gra o wiele więcej niż to było planowane. Wieku się nie oszuka, refleksu również, widać jednak, że mamy do czynienia z zawodnikiem niezwykle inteligentnym taktycznie, który ma wrodzoną łatwość w kreowaniu sobie i innym okazji strzeleckich.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Edin Dżeko

Post autor: andyvdm »

Kolejny popis Trupa z Sarajewa
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Edin Dżeko

Post autor: ZnawcaCalcio »

Beka jak ktoś przy Dżeko daje argument strzelonych goli, a jego ogólny obraz gry to nędza i rozpacz.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Edin Dżeko

Post autor: VVujek »

Ja bym nie miał pretensji do samego Bosniaka bo widać , że on naprawdę się stara. Pretensję mam do Inzaghiego który z uporem maniaka na niego stawia , nawet gdy Sanchez w mega formie.
MBB1309
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2022, 07:25

Re: Edin Dżeko

Post autor: MBB1309 »

Dzeko miał być rezerwowym i go w takiej roli akceptuje. Strzelił troszkę bramek i to go broni, ale czy inny napastnik w jego sytuacjach by tego nie zrobił? Najbardziej irytował mnie w meczu z Milanem gdy wdawał się w pojedynki biegowe z bardzo szybkim hernandezem. Transfer scamacki raczej nie uwolni nas od problemu nieskuteczności.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Edin Dżeko

Post autor: Orzeu »

Kusy pisze: 13 sie 2021, 12:13 Jesli strzeli 8/9 bramek będzie zacnie
już strzelił w tym sezonie 17 bramek, pewnie dobije do 20-tu. W wieku 36 lat. Widać, że to tanie zastępstwo Lukaku, no ale trzeba przyznać, że radę dał.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Edin Dżeko

Post autor: mio85 »

Zapłacić karę i rozwiązać kontrakt. Dobre miał pół sezonu, runda rewanżowa to jest kompletna geriatria. Chłop się potyka o własne szkity
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Edin Dżeko

Post autor: Orzeu »

strasznie dzisiaj wyglądał
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Edin Dżeko

Post autor: andyvdm »

Nie dzisiaj tylko od pół roku
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Edin Dżeko

Post autor: Jaszczu91 »

Nie wyobrażam sobie oglądać go w Interze jeszcze przez rok. Strasznie wygląda w ostatnich spotkaniach
Bodzek
Posty: 576
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:03

Re: Edin Dżeko

Post autor: Bodzek »

Dziś ja też już straciłem cierpliwość do niego, a długo wytrzymałem
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Edin Dżeko

Post autor: Mora »

Ten strzał w trybuny z bodaj 16-17 metra to prawdziwa wisienka na torcie Bośniaka.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Edin Dżeko

Post autor: nicolas80 »

Nie rozumiem tej nagonka na Dzeko. Może ktoś mi to wyjaśni merytorycznie?
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Edin Dżeko

Post autor: Orzeu »

nicolas80 pisze: 7 maja 2022, 21:11 Nie rozumiem tej nagonka na Dzeko. Może ktoś mi to wyjaśni merytorycznie?
gra słabo i nie strzela bramek
Kamiliusz1908
Posty: 8
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Edin Dżeko

Post autor: Kamiliusz1908 »

Tobie nicolas nie ma sensu czegokolwiek merytorycznie wyjaśniać bo jesteś [obraza użytkownika] głuchym na jakiekolwiek argumenty.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Edin Dżeko

Post autor: andyvdm »

Kamiliusz1908 pisze: 8 maja 2022, 15:17 Tobie nicolas nie ma sensu czegokolwiek merytorycznie wyjaśniać bo jesteś zwykłym debilem głuchym na jakiekolwiek argumenty.
Amen
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Edin Dżeko

Post autor: nicolas80 »

Twoja merytoryka ogranicza się tylko do wyzwisk i niestety masz tu swoich klakierów.
Odnośnie oceny pobytu Edina w Interze trzeba brać całokształt jego gry a nie tylko gorsze momenty. Liczby jakie osiągną są ponad oczekiwania i w związku z tym moja ocena jest pozytywna.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Edin Dżeko

Post autor: Speaker »

Chłop zrobił swoje w tym sezonie, nagrał się już, zejdźcie z niego. Zresztą to jest paradoks, bo może fizycznie już nie te lata i zwrotność ale i tak w ostatnim meczu zaliczył trafienie w słupek i asystę. :) Strzelił chyba łącznie ponad 15 goli w tym sezonie i wywalczył kilka karnych więc... Jedyne co w tym sezonie troszkę szkoda to niewykorzystanych sytuacji z Atalantą i z Torino. I to wszystko. Był opcją last minute i sprawdził się.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Edin Dżeko

Post autor: VVujek »

Nicolas ma rację, można na niego narzekać, ale swoje zrobił. Powinien być rezerwowym , ale Simone go kocha.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Edin Dżeko

Post autor: mio85 »

Bez wchodzenia w dywagacje czy było to dla nas wzmocnienie (jesień miał niezlą, z Venezia w styczniu uratował zwycięstwo w 90. min), dyskusja toczy się odnośnie przyszłego sezonu. Jeśli chcemy coś ugrać w Europie to na pewno nie z nim w podstawowym składzie. Na ławkę z kolei to przesada z tą pensją.
ODPOWIEDZ