Andre Onana

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Andre Onana

Post autor: Wybraniec »

Witam. Jako, że Andre Onana jest już nasz, zachęcam do poznania bliżej profilu tego bramkarza. Oto popisy naszej przyszłej 1 w meczu przeciwko Burkina Faso.

Szczególnie polecam interwencje w 2 minucie niniejszego skrótu.

https://m.youtube.com/watch?v=mYaNNKOxOtw
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Andre Onana

Post autor: Dzonyy »

Wybraniec pisze: 10 sty 2022, 14:48 Witam. Jako, że Andre Onana jest już nasz, zachęcam do poznania bliżej profilu tego bramkarza. Oto popisy naszej przyszłej 1 w meczu przeciwko Burkina Faso.

Szczególnie polecam interwencje w 2 minucie niniejszego skrótu.

https://m.youtube.com/watch?v=mYaNNKOxOtw
Piękny przelot!
Radek
Posty: 106
Rejestracja: 9 wrz 2005, 17:28
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Andre Onana

Post autor: Radek »

O ile na linii wydaje się kapitalny, bo refleks i zwinność na najwyższym poziomie, tak właśnie przy dośrodkowaniach wydaje się lekko nieobliczalny. Przyznam się, że jednak wielu meczy z jego udziałem nie oglądałem więc mogę się mylić. Dobrze, że jest PNA (oczywiscie gdy będziemy Onane tracic w styczniu co dwa lata jeszcze będziemy psioczyć.) bo dlugo nie grał i przyda mu się takie turniejowe rozegranie.
Mam spore wątpliwości czy jest bramkarzem tak dobrym by stać się pewnym numerem 1 w Interze. Przez lata my kibice byliśmy wręcz rozpieszczani obsadą bramki. Toldo, Cesar i Handa zawiesli wysoko poprzeczkę, oby Andre dorównał jakością wcześniejszej trójce.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Andre Onana

Post autor: forzaragazzi »

Gość ponoć jest dobry na linii, ale właśnie miewa puste przeloty, niepewne wyjścia poza pole karne, a nawet lubi sobie podryblować... Kojarzę że przez dwa sezony w LM (2018-2020) miał najlepszy stosunek bramek straconych w stosunku co oczekiwanych bramek straconych (xG). Mam nadzieję że odpali, bo na Oblaka nas nie stać.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Andre Onana

Post autor: Speaker »

No ja jestem ciekawy jak nadmieniony wyżej Andrzej Onana radzi sobie piłkarsko, bo przy takiej liczbie gierek z obrońcami Batman Forever radzi sobie naprawdę przyzwoicie, a jak Andrzej to kto wie 🤔
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Andre Onana

Post autor: Speaker »

Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Andre Onana

Post autor: Piekarz »

Speaker pisze: 10 sty 2022, 19:33 https://youtu.be/qn9vtXP1oJ8 😊
Część z tych zagrań jest karygodna, mimo że się udały, kompletnie niepotrzebne ryzyko... mam nadzieję, że sztab szkoleniowy wybije mu to z głowy i uzmysłowi, że przestaje grać w ogórkowej lidze i ogórkowym turnieju narodowym.

Zwłaszcza że w parę sekund znalazłem nagrania, gdzie takie jego pajacowanie skończyło się kompromitacją. We Włoszech grają sprytni piłkarze i szybko będą chcieli to wykorzystać.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Andre Onana

Post autor: Wybraniec »

Kolejny fenomenalny występ Andre Onany. Tym razem nowy bramkarz Interu dał się pokonać zawodnikowi poteznej Republiki Zielonego Przylądka.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Andre Onana

Post autor: forzaragazzi »

Hmm? Przecież nie zawinił przy bramce. Do tego przeszkodził mu obrońca.
https://ourmatch.me/17-01-2022-cape-verde-vs-cameroon/
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Andre Onana

Post autor: Wybraniec »

Handanovic by to obronil na 100 %
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Andre Onana

Post autor: Mora »

Onana nie jest bramkarzem moich marzeń, ale jak za darmo, to nie ma co wybrzydzać. Niech przychodzi, Handzie dać roczny kontrakt i niech walczą o miejsce w składzie.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Andre Onana

Post autor: Wybraniec »

Witam,

Żeby dobrze zaczac nowy dzień wrzucam interesująca kompilację z błędami popełnianymi przez Andeee Onane.

https://youtube.com/watch?v=ssKggl9cSCo
Pader88
Posty: 29
Rejestracja: 7 cze 2010, 20:02
Kontakt:

Re: Andre Onana

Post autor: Pader88 »

Takie kompilacje to na każdego piłkarza i bramkarza można zrobić. Polecam bardziej rzeczowe video https://youtu.be/w2EoUCzsC2I

Andre ma dopiero 25 lat i swój prime przed sobą wiec to dobry transfer tymbardziej ze z wolnego kontraktu.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Andre Onana

Post autor: Jaszczu91 »

Zakontraktowanie Onany za darmo przy obecnych możliwościach finansowych Interu jest jak najbardziej pozytywne. Wysokość kontaktu na poziomie 3mln też wydaje się być do zaakceptowania. Z pewnością będzie potrzebował czasu na aklimatyzację, bo w odróżnieniu od np Maignaina nie grał regularnie w piłkę. Najlepszym według mnie rozwiązanie było by przedłużenie kontraktu z Handanoviciem, który wziął by Onane pod swoje skrzydła. Tak jak kiedyś to było w Juventusie w przypadku Buffona i Szczęsnego. Odpowiednia rotacja i rywalizacja o miano pierwszego bramkarza wyszła by Interowi na dobre.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Andre Onana

Post autor: Saff »

Ktoś po przygodzie boskiego Ryszardo Kłarezmy u nas jeszcze wyrabia sobie opinię na temat zawodnika na podstawie jakichkolwiek kompilacji? Żałosne.
Kondzik
Posty: 118
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:39

Re: Andre Onana

Post autor: Kondzik »

Ano jak widzisz Saff jest osobnik który czerpie z tego wiedzę bo ma niewiedzę
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Andre Onana

Post autor: VVujek »

Już fani MU wrzucali kompilacje wyśmiewające Lukaku , a co było później wiadomo.Fani Milanu to samo wrzucali na Hakana , tak że ten...
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Andre Onana

Post autor: Wybraniec »

Co tam wujek, chciałbyś coś o szczepionce na sb napisać ale nie można co
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Andre Onana

Post autor: Orzeu »

oho czemu usunąłeś komentarz swój o kolorze skóry?
Kondzik
Posty: 118
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:39

Re: Andre Onana

Post autor: Kondzik »

I co łyska łyso nie że VVujek może pisać na sb xdd troszkę ci nie poszło
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Andre Onana

Post autor: Wybraniec »

Sam usunąłeś komentarz a potem wysłałeś domyna z groźbami na fb. Odczepcie się ode mnie.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Andre Onana

Post autor: forzaragazzi »

Kolejna zawalona bramka.
https://ourmatch.me/15-03-2022-ajax-vs-benfica/
7:20

Ogólnie gość w Eredivisie ponoć więcej wpuścił bramek niż zaliczył udanych interwencji. W PNA pamiętamy co wyczyniał. Naprawdę słabo to wygląda. Na 100% jest pewne że będzie u nas? Ten transfer to może być mega klops.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Andre Onana

Post autor: Chuchu »

To już któryś z kolei taki pusty przelot Onany, który się obserwuje. Nawet w tej kompilacji z babolami sprzed tej długiej przerwy widać ich dużo. Wygląda na to, że w tym elemencie jest po prostu słaby i oby latem ktoś z nim popracował. Generalnie można się obawiać kolejnego sezonu z Handanoviciem na bramce. A ten kończy w tym roku 38 lat przypominam.
kibix
Posty: 168
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:59
Lokalizacja: Opole

Re: Andre Onana

Post autor: kibix »

No dzisiaj babola dowalił niezłego. Ale może się ogarnie. A może będzie jeszcze słabszy. Nie wiadomo i dopóki się nie sprawdzi w naszych barwach to sobie możemy gadać. W każdym razie jak z wolnego transferu, to przy naszym budżecie mizernym grzech go nie brać. Bo jakie mamy alternatywy? Niestety nie jesteśmy Liverpoolem, który sobie kupuje Diaza za 50 mln euro nawet nie do pierwszego składu, tylko do rotacji.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Andre Onana

Post autor: Jaszczu91 »

Ostatnio obstawiałem Ajax w lidze i zauważyłem że nagle zaczęli tracić sporo bramek. Z ciekawości sprawdziłem statystyki :D
Ajax w lidze bez Onany w bramce 23 mecze i 5 straconych goli
Ajax w lidze z Onaną w bramce 3 mecze i 6 straconych goli + zawalony awans do ćwierfinału LM
Samir santo subito!
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Andre Onana

Post autor: Dzonyy »

Jaszczu91 pisze: 16 mar 2022, 11:49 Ostatnio obstawiałem Ajax w lidze i zauważyłem że nagle zaczęli tracić sporo bramek. Z ciekawości sprawdziłem statystyki :D
Ajax w lidze bez Onany w bramce 23 mecze i 5 straconych goli
Ajax w lidze z Onaną w bramce 3 mecze i 6 straconych goli + zawalony awans do ćwierfinału LM
Samir santo subito!
Beka ze zbawiciela sb.

Chociaż te statystyki nie mówią jak ona sie spisuje. Może bronił nieźle, a obrona zaczęła dawać dupy?
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Andre Onana

Post autor: Mora »

Na ten moment transfer Onany pachnie, a w zasadzie śmierdzi kompromitacją. Czarny Benny Hill.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Andre Onana

Post autor: Dzyl »

Gdyby zrobić kompilacje z wpadek Handy i jego stania jak kołek i patrzenia na piłkę to by dopiero była komedia.
Onana przychodzi za darmo więc nic nie tracimy. Najwyżej będzie tylko rezerwowym jeśli okaże się, że jego dobry okres w Ajaxie jeszcze przed tym banem za doping to był po prostu krótki okres dobrej formy/wystrzał niczym np. Sensi u nas przez krótki czas.
A jak tak się stanie to niestety minus taki, że trzeba będzie rozglądać się za nowym bramkarzem w miejsce Handy lub spróbować z Radu jeśli nie zostanie defintiywnie sprzedany.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Andre Onana

Post autor: Saff »

Jaszczu91 pisze: 16 mar 2022, 11:49 Ajax w lidze z Onaną w bramce 3 mecze i 6 straconych goli + zawalony awans do ćwierfinału LM
Samir santo subito!
Czyli w zasadzie w najgorszym wypadku wyjdziemy na to samo, co mamy, bo przypominam, że Samir bodajże w lutym miał serię kilku spotkań, że co strzał na naszą bramkę, to padał gol.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Andre Onana

Post autor: Mora »

Onana uległ wypadkowi w Kamerunie.

https://pbs.twimg.com/media/FOcN1edXwAA ... ame=medium

Andre Onana miał straszny wypadek samochodowy w Kamerunie, który na szczęście nie miał żadnych konsekwencji.

Bramkarz Ajaksu Amsterdam zmierzał do Duali, by dołączyć do swojej reprezentacji przed barażami o mistrzostwa świata z Algierią. Kameruńczyk jechał Range Roverem i zderzył się się z innym samochodem. Na szczęście dla niego, jak i drugiego kierowcy nie było nie było żadnych konsekwencji na zdrowiu.

W mediach społecznościowych pojawił się film, w którym Andre Onana rozmawia z innymi osobami na miejscu zdarzenia, potwierdzając, że nie poniósł znaczących obrażeń.

Wspomnijmy, iż w lutym 2021 roku golkiper został zdyskwalifikowany przez UEFA, gdyż wykryto w jego organizmie niedozwolonych substancji. Wszystko wskazuje, że latem przeniesie się do Interu. Umowa jest sfinalizowana, choć Nerazzurri nie potwierdzili tej informacji. Kameruńczycy w piątek zmierzą się z Algierią o awans na mundial, a cztery dni później odbędzie rewanż.
U Onany nie może być nudno...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
ODPOWIEDZ