Yann Sommer

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ODPOWIEDZ
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Yann Sommer

Post autor: Speaker »

I co myślicie o naszym nowym bramkarzu już po pewnej części sezonu rozegranego? :)
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Yann Sommer

Post autor: Towarzysz »

Gra zdecydowanie lepiej niż oczekiwano
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Yann Sommer

Post autor: Piekarz »

I też ma mniej pracy niż oczekiwano. W trzech czy czterech meczach zrobił różnicę, w pozostałych w zasadzie mógłby bronić Handanovic i nic by to pewnie nie zmieniło. To nie krytyka, a komplement - po pierwsze dla naszej obrony, po drugie dla Sommera, że mimo tego, że mógłby przysypiać, to pozostaje czujny i potrafi popisać się świetną paradą nawet wtedy, kiedy jest to jedyna parada w meczu i ma miejsce po 80. minucie.

Czy z Onaną ten sezon wyglądałby jakkolwiek lepiej? Wątpliwe, a 50 baniek do przodu zapisane w księgach. Na razie złoty interes. Ale może nadejść taki mecz w fazie pucharowej LM, kiedy to będzie ten detal, którego zabraknie do awansu. Oby nie, czas pokaże.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Yann Sommer

Post autor: Speaker »

Piekarz pisze: 10 lis 2023, 00:07 I też ma mniej pracy niż oczekiwano. W trzech czy czterech meczach zrobił różnicę, w pozostałych w zasadzie mógłby bronić Handanovic i nic by to pewnie nie zmieniło. To nie krytyka, a komplement - po pierwsze dla naszej obrony
No to jest niewątpliwie fakt. Obrona gra o dwie półki wyżej niż na początku poprzedniego sezonu, zaś gdy przytrafi się babol jak Bastoniemu czy Dimarco, to nawet Sommer nie pomoże, choć oceniam jego postawę bardzo dobrze. Zastanawiam się jednak na ile właśnie ma ona wpływ na niewielką liczbę straconych goli i czy gdyby na bramce grał taki Filip Stanković, który też przed sezonem za dużo nie wpuszczał, to jakby to wypadło (?).

Patrze też na Tottenham gdzie z Vicario ten zespół jest liderem PL i na MU, gdzie z Onaną ten zespół traci często po 3 gole w meczu...nie mówię że średnio, bo nie wiem ile średnio ale często z tego co widzę. Ciekawa sprawa
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Yann Sommer

Post autor: Speaker »

8 czyste konto w sezonie Janka na 12 spotkań! Wczoraj był słupek, no ale chyba idealnie to wyliczył i gdyby leciało w światło to zahaczyłaby o rękawice,ale jak to mówią szczęście sprzyja lepszym! :) Brawo.
Marcin199
Posty: 5
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Yann Sommer

Post autor: Marcin199 »

dla mnie to jest gość, który trzyma naszą drużynę na nogach! nie raz pokazał pazurki i ratował nasze skóry, jak było trudno.

oczywiście, każdy ma gorsze momenty, ale ogólnie gość robi robote na gola. no i patrząc na tę całą atmosferę w drużynie, wydaje się być kumplem ziomkiem dla reszty, co w piłce też ma znaczenie.

więc ja jestem za, dajcie temu gościowi jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że będzie dalej tak jak do tej pory - na plus!
Pozdrawiam, Marcin 😊
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Yann Sommer

Post autor: nicolas80 »

Yann Sommer jest klasowym bramkarzem i mimo swojego aktualnie wieku prezentuje się znakomicie.
W porównaniu do innych bramkarzy Yann nadrabia swój niższy wzrost przenikliwością, ustawianiem się i inteligencją boiskową.
Szwajcar przewiduje, wyczuwa, co się wydarzy. Jest znakomity w pojedynkach jeden na jeden ponieważ jest bardzo szybki na ziemi oraz bardzo zwinny. Kolejną mocną stroną Sommera jest to, że równie dobrze porusza się nogami, jak rękami. Pełni na boisku funkcję jedenastego zawodnika z pola, co jest bardzo ważne wśród współczesnych bramkarzy. Potrafi z dużą precyzją podawać piłkę zarówno w prawą jak i lewą nogą.
Jednym słowem to topowy bramkarz i udowadnia to w każdym meczu.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Yann Sommer

Post autor: Speaker »

4 czyste konto Janka z rzędu, a drużyny które pokonywaliśmy w tym czasie to : Lazio, Napoli, Viola i Juventus.
Oczywiście ogromna rolę odgrywa w tym wyniku obrona, ale mam wrażenie że istnieje tu pełna kompatybilność. Yann zapewnia odpowiedni spokój na bramce, a obrona odplaca mu się swoją postawą. Muszę przyznać że udał nam się bramkarz w tym sezonie i mowy nie ma o tęsknocie za Andrzejkiem.
Domino
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2007, 12:02
Lokalizacja: Radom/Wrocław

Re: Yann Sommer

Post autor: Domino »

Słyszałem wczoraj komentarz że Onana wpuścił już w tym sezonie 50 (!) goli. Nie chce mi się tego sprawdzać, ale to tylko potwierdza że dobra rekrutacja zawodników to jest klucz w dzisiejszym futbolu. I nie muszą to być największe gwiazdy/talenty za ogromne pieniądze, chodzi o to żeby sprowadzać ludzi którzy stworzą świetną drużynę i kolejnych którzy się w nią wpasują.
ODPOWIEDZ