Wybór szkoły

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Hanys »

kurde a ja właśnie chciałem iść na polibude na Logistyke;/ ale po tym co przeczytałem to nie jestem pewien swojego wyboru;/ poradźcie mi coś prosze!
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Wybór szkoły

Post autor: MiRas. »

hanysrr pisze: kurde a ja właśnie chciałem iść na polibude na Logistyke;/ ale po tym co przeczytałem to nie jestem pewien swojego wyboru;/ poradźcie mi coś prosze!
Do Zabrza? Kuzyn tam studiował i na chwilę obecną siedzi w Anglii, bo nie dał tam rady. Ale lał na uczelnię sikiem prostym, więc mnie nie dziwi, że go wylali. Nie sugeruj się opiniami, bo każdy na polibudzie Ci powie: "nie idź na mój kierunek bo jest mega ciężki" chwaląc się jednocześnie jaki to nie mózg z niego, bo daje rade na PolŚl. Logistyka do hardcore'owych kierunków politechniki nie należy, więc nie ma się czego bać.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Chuchu »

Jest sens studiowania filologii angielskiej zaocznie? :) Bo raczej ciężko mi będzie się dostać na UW na dzienne a innego kierunku dla siebie nie widzę. Tj zawszę mogę iść do filmówki na montażystę ale nie jestem pewien, czy na montażystów jest obecnie duży popyt. Poza tym to jest szkoła policealna a nie studia a z licencjatem czy magistrem łatwiej znaleźć niezłą robotę.
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Hanys »

tylko mi chodzi o samą szkołe czy jest spoko czy nie bo to co pisaliście raczej mi sie nie uśmiecho
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Pablusso »

Chuchu, jako starszy, bardziej doswiadczony kolega, radze ci, zebys sie kierowal przy wyborze szkoly glosem serca nie rozumu :) Nie warto studiowac czegos tylko dlatego, ze moze w przyszlosci bedzie na to popyt. Musi ci to sprawiac przyjemnosc. Inaczej dostaniesz pierdolca pospolitego, nie nauczysz sie tak naprawde niczego i bedziesz sobie plul w brode, ze nie robisz tego czego chcesz, tylko to co musisz/powinienes...
Obrazek
sig by Orzeu
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Chuchu »

No tak, ale podstawy montażu już jakieś mam, lubię to robić, problem w tym, czy z wykształceniem montażysty ktokolwiek mnie zatrudni i czy to co chciałem robić będę robił czy będę na zasiłku.
MarcoPolo
Posty: 399
Rejestracja: 27 sie 2008, 20:13
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

Odp: Wybór szkoły

Post autor: MarcoPolo »

Trochę smutno mi, że ludzie się tak przejmują testami/szkołami juz od podstawówki i są niepewni swojej przyszłości kiedy ja majac 17 lat to olewam, bo i tak nie dośc, że dostane przeogromny spadek po ojcu to jeszcze co miesiąc mam 500 euro od babci w Niemczech :(
FORZA  INTER  FANATICI  DALLA  POLONIA !
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Serpente »

Nie każdy dostaje spadek po ojcu nie każdemu babcia przysyła 500 ojro dlatego się martwią,dzizas co za tupet  :shocked:
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Lamatico »

Ma(R)co_Polo pisze: Trochę smutno mi, że ludzie się tak przejmują testami/szkołami juz od podstawówki i są niepewni swojej przyszłości kiedy ja majac 17 lat to olewam, bo i tak nie dośc, że dostane przeogromny spadek po ojcu to jeszcze co miesiąc mam 500 euro od babci w Niemczech :(
Ja to mam ale ciągłe spadki gotówki, coraz większe.
Wiesz, niektórzy się przejmują, bo są ambitni i chcą coś w życiu osiągnąć, nie ważne czy mają ułatwiony start czy nie. 

Wracając do tematu. Ja planuję studia w Krakowie. Czy ktoś również się tam wybiera? Może ktoś z Was poza Kubą ;) już tam studiuje. Chodzi konkretnie o AGH i Politechnikę Krakowską.
Na AGH interesuje mnie wydział Energetyki i Paliw (technologia chemiczna), zaś na Politechnice Krakowskiej, Inżynierii i Technologii Chemicznej (technologia ropy i gazu)?
Ostatnio zmieniony 7 maja 2011, 21:11 przez Lamatico, łącznie zmieniany 1 raz.
solo_nerazzurri
Posty: 246
Rejestracja: 2 sie 2009, 22:28
Lokalizacja: Łódź

Odp: Wybór szkoły

Post autor: solo_nerazzurri »

Ma(R)co_Polo pisze: Trochę smutno mi, że ludzie się tak przejmują testami/szkołami juz od podstawówki i są niepewni swojej przyszłości kiedy ja majac 17 lat to olewam, bo i tak nie dośc, że dostane przeogromny spadek po ojcu to jeszcze co miesiąc mam 500 euro od babci w Niemczech :(
Aha rozumiem, to zaraz po ukonczeniu 18 roku zycia dostaniesz ten spadek, babcie Ci bedzie przysylal 1000 euro, a ty bedziesz lezal na plazy w Malibu?... Niektorzy ludzie po prostu sa bardzo ambitni, i chca pokazac ze moga, choc nie zawsze musza, albo rzeczywiscie sytuacja ich do tego zmusza, ale twoje slowa sa troche zenujace. Nie wiem, czy to byl sarkazm, ale jesli nie, to troche zalosne sa takie przechwalki...

A w temacie ja sie wybieram na SGH handel zagraniczny, ewentualnie jak nie da rady to bankowosc pewnie na uniwerku lodzkim
E\' una gioia infinita
che dura una vita
Pazza Inter amala!

FORZA INTER!!
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Ljarro »

Ma(R)co_Polo pisze: Trochę smutno mi, że ludzie się tak przejmują testami/szkołami juz od podstawówki i są niepewni swojej przyszłości kiedy ja majac 17 lat to olewam, bo i tak nie dośc, że dostane przeogromny spadek po ojcu to jeszcze co miesiąc mam 500 euro od babci w Niemczech :(
Długi też odziedziczysz, ale skąd możesz to wiedzieć skoro wszystko olewasz.
Ynter
Posty: 235
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Ynter »

Ma(R)co_Polo pisze: Trochę smutno mi, że ludzie się tak przejmują testami/szkołami juz od podstawówki i są niepewni swojej przyszłości kiedy ja majac 17 lat to olewam, bo i tak nie dośc, że dostane przeogromny spadek po ojcu to jeszcze co miesiąc mam 500 euro od babci w Niemczech :(
No to powodzenia życzę. Jak tak będziesz wszystko olewał to się nie zdziw jak los stwierdzi, że warto Cie zrobić w... konia i wszystko Ci się odwróci, nie wiem, pokłócisz się z rodziną albo okaże się zamiast spadku dostaniesz długi do spłacenia. Oczywiście nie życzę, ale ostrzegam, nie bądź taki pewny, bo życie już wielu ludziom pokazało, że z dnia nadzień świat może się zmienić o 180 stopni  :wink:
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Wybór szkoły

Post autor: MiRas. »

hanysrr pisze: tylko mi chodzi o samą szkołe czy jest spoko czy nie bo to co pisaliście raczej mi sie nie uśmiecho
Ale Tobie chodzi sam Wydział Zarządzania, czy Politechnikę Śl. jaką całość? Bo i jedno i drugie można podpiąć pod "szkołę".
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 16:23 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Hanys »

ogólnie bo wiem że sie naucza tego co chce ale nie wiem czy mnie nie wypieprzą za to że bede stał w złym miejscu bo coś tam...

po prostu powiedz czy polecasz ta szkoła czy nie?
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Wybór szkoły

Post autor: MiRas. »

Za stanie w złym miejscu nie wypieprzają (ewentualnie straż wiejska daje mandaty za złe parkowanie, ale to w GLC, a nie w Zabrzu :D). To nie jest obóz koncentracyjny czy gułag ;) Jeśli będziesz chciał studiować i nie będziesz sesji zimowej zamykał w czerwcu, a letniej w styczniu, to Ci się nic złego nie stanie. Gdybym drugi raz miał wybierać, to poszedłbym na AGH, ale to z takie względu, że AGH mimo wszystko ma większy prestiż od PolŚl, której poziom leci mocno w dół. Mimo wszystko na Śląsku lepszej uczelni i tak nie ma ;) Więc mimo wszystko polecam, bo osobiście nie żałują, ale wiem, że mogłoby być lepiej (patrz wyżej AGH).
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 16:33 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Wybór szkoły

Post autor: Hanys »

acha to spoko uspokoiłeś mnie teraz :D dzięki bardzo:D
FcInterRLZ
Posty: 43
Rejestracja: 19 paź 2009, 16:47

Odp: Wybór szkoły

Post autor: FcInterRLZ »

Witam!
To pytanie kieruję głównie do osób mieszkających w Bydgoszczy. Niedługo muszę składać podania do szkół średnich i proszę was o poradę/ opinię . Idę na profil mat-inf-fiz i chcę złożyć podania do VI ,II i III ( w takiej kolejności). Co o nich sądzicie? Jeśli ktoś do nich chodził lub chodzi to proszę napiszcie, jak w niej jest . Głównie chodzi o II, bo o niej wiem najmniej . Może macie jakieś inne propozycje. Według mnie to 3 najlepsze szkoły z tym kierunkiem.  Z góry dzięki za pomoc.  Miłej nocki. 
                                                                                                                                                                                                   
kiki29
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2018, 13:13

Re: Wybór szkoły

Post autor: kiki29 »

Technikum to dobry wybór będziesz miał po nim pewną pracę, teraz takie umiejętności jakich uczą w technikach są na wagę złota.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Wybór szkoły

Post autor: Skepta »

Technikum w dzisiejszych czasach za wiele nie znaczy. Nie wyuczysz sie tam zawodu i wcale nie koniecznie bedzie pracowal tam gdzie chce (tak jest w polsce) aczkolwiek lepiej miec te mature niz jej nie mieć i skonczyc jak uzytkownik kusy, szczyczący sie posiadaniem pracy w wieku 32 lat (na wykonczeniowce) i patrzenie na innych z góry xd
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Wybór szkoły

Post autor: Kusy »

Skepta pisze:Technikum w dzisiejszych czasach za wiele nie znaczy. Nie wyuczysz sie tam zawodu i wcale nie koniecznie bedzie pracowal tam gdzie chce (tak jest w polsce) aczkolwiek lepiej miec te mature niz jej nie mieć i skonczyc jak uzytkownik kusy, szczyczący sie posiadaniem pracy w wieku 32 lat (na wykonczeniowce) i patrzenie na innych z góry xd
Haha, jego wpisy świadczą tylko o poziomie inteligencji odella, szkoda strzepic ryja na głupotę tego uzytkownika, który przynosi wstyd i hańbe dla czarno niebieskich barw
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybór szkoły

Post autor: Piter »

Skepta pisze:Technikum w dzisiejszych czasach za wiele nie znaczy. Nie wyuczysz sie tam zawodu i wcale nie koniecznie bedzie pracowal tam gdzie chce (tak jest w polsce) aczkolwiek lepiej miec te mature niz jej nie mieć i skonczyc jak uzytkownik kusy, szczyczący sie posiadaniem pracy w wieku 32 lat (na wykonczeniowce) i patrzenie na innych z góry xd
Zgadzam się w 100%
ODPOWIEDZ