Wybory Parlamentarne

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: IlCapitano »

Konfederacja mi wyszła tak jak w każdym innym
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

No cóż, Glosik leci na Konfederacje. Z wielką niechęcia ide na te wybory
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Z wieloma osobami , z którymi ostatnio rozmawiałem to albo Konfederacja albo nie idą na wybory. Nie przekroczenie progu wyborczego przez Konfederacje uznam jako duża niespodziankę
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maverik »

CISZA WYBORCZA DO 13.10.2019 GODZ. 21:00


Zamykam na ten czas.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maverik »

Wyniki late poll:

PiS - 43.6%
KO - 27.4%
Lewica - 12.4%
PSL/KP - 9.1%
Konfederacja - 6.4%

Lewica zyskała 0.5%, PSL straciło 0.5% względem exit poll, reszta bez zmian.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stachoo »

Dramat.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

To ja zacznę.

Początkowo się dziwiłem, że PiS tylko 43%, ale teraz już mówi się 49% i wcale się nie dziwię, bo to jednak jedyna partia która w Wolnej Polsce dotrzymała dotychczas słowa.

Początkowo dziwiłem się, że aż 27% głosów na PO, ale teraz jest już tego mniej i wynik już tak nie dziwi (beton robi wynik).

Byłem przewodniczącym jednej komisji w Chorzowie. Piekarz kiedyś zapytał, dlaczego mieszkam w Chorzowie (bo to smutne i szare miasto), nie umiałem odpowiedzieć, odpowiem teraz, to miasto kretynów dlatego jest szare i smutne, potwierdzają to wyniki wyborów anno domini 2019

Wyborcy PiS mając do wyboru z nr 5 znaną Chorzowiankę Marię Nowak, kobietę stąd, wolą głosować na spadkowicza z Wawy z nr 1 Mateusza Morawieckiego.
Wyborcy PO mając do wyboru z nr 8 Marka Kopla, Chorzowianina, byłego prezydenta miasta, wolą głosować Borysa Budkę z nr 1.

Jakby to napisali na SB no BEKA :)

Pozdr.

PS. mój kandydat chyba się dostał :)
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Po przeliczeniu 72% głosów tak kształtują się wyniki:

PIS 45,81%
PO 25,45%
SLD 11,9%
PSL 8,96%
Konfederacja 6,71%

Ciekawe ile ostatecznie bedą miały kaczki.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

45 %...

Wczoraj ile było o 20:00? 42?

Zauważcie jak zmienia się tendencja w wynikach pomiędzy Pisem i KO. Wczoraj jak spojrzałem na pierwsze wyniki to złapałem się za głowę patrząc na wynik tych złodziejów z Platformy. Budzę się 6:00 rano a tam spadek wyników KO na rzecz PIS. Niestety większość społeczeństwa nadal wybiera między dwoma ugrupowaniami.

Co by nie mówić o Jarku to niestety jest wybitnym strategiem i wie jak zdobywać głosy głupiego społeczeństwa. 500 plus strzałem w 10.

Wczoraj widziałem więcej kobiet po 70 roku życia niż młodych. Te Panie przychodzą chyba dla rozrywki na wybory :)

82% wyników i 45 % PISu... Po chuj ta opozycja potrzebna?
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

konfederacja (tfu) wczoraj przy wynikach exit poll miała zaniżony wynik specjalnie, aby nie powtórzyła się sytuacja z ostatnich lat, gdzie przy wstępnych wynikach wchodzą do sejmu, a nad ranem jednak korwin w promocji 4,9%-

Ciekawe czy już podzielili pieniążki narodowcy
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Piter skad taka nienawiść do Konfederacji ? Pytam calkiem serio.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Mora »

Wyniki mnie nie dziwią poza ciągle bardzo dużym poparciem dla KO. Niestety ludzie bardzo często głosują na zasadzie: nienawidzę PiSu więc głosuję na KO, nienawidzę KO więc głosuje na PiS. Propaganda telewizji robi swoje...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Alfa »

Mora pisze: 14 paź 2019, 11:30

Wyniki mnie nie dziwią poza ciągle bardzo dużym poparciem dla KO. Niestety ludzie bardzo często głosują na zasadzie: nienawidzę PiSu więc głosuję na KO, nienawidzę KO więc głosuje na PiS. Propaganda telewizji robi swoje...
Nienawidze Kaczora*
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

Jest dokładnie tak jak piszę kolega Mora.

Mój znajomy pisał tydz temu na fejsie, że jeśli wygra PiS to po 14.10 czeka nas totalna dyktatura (zwykle dyktatura jest totalna), po czym widzę po zdjęciach wczoraj zagłosował na SLD, czyli partię/listę gdzie najwięcej było tajnych współpracowników służb PRL i partię/listę która przez prawie 50 lat dławiła wolność w Polsce.

Na szczęście wyjechał z Polski i buduje teraz dobrobyt Zjednoczonego Królestwa, a wiedzę o Polsce czerpie: jak to napisał z tv
Pozdr.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

Odet pisze: 14 paź 2019, 11:42 Jest dokładnie tak jak piszę kolega Mora.

Mój znajomy pisał tydz temu na fejsie, że jeśli wygra PiS to po 14.10 czeka nas totalna dyktatura (zwykle dyktatura jest totalna), po czym widzę po zdjęciach wczoraj zagłosował na SLD, czyli partię/listę gdzie najwięcej było tajnych współpracowników służb PRL i partię/listę która przez prawie 50 lat dławiła wolność w Polsce.

Na szczęście wyjechał z Polski i buduje teraz dobrobyt Zjednoczonego Królestwa, a wiedzę o Polsce czerpie: jak to napisał z tv
Pozdr.
Tbh twierdzenie, że koalicja SLD+Wiosna+Razem to partia która przez 50 lat dławiła wolność w Polsce to bardzo podobny poziom histerii co twierdzenie, że po 14.10 czeka nas totalna dyktatura.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2019, 12:06 przez Piekarz, łącznie zmieniany 2 razy.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

Przede wszystkim to zwykłe złodzieje i won.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stachoo »

Odet pisze: 14 paź 2019, 11:42 Na szczęście wyjechał z Polski i buduje teraz dobrobyt Zjednoczonego Królestwa, a wiedzę o Polsce czerpie: jak to napisał z tv
Pozdr.
Chyba czas przemyśleć swoje życie i zastanowić się, czy życie na emigracji nie będzie lepsze, niż życie w kaczogrodzie, pożal się Boże.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

Piekarz pisze: 14 paź 2019, 11:52

Tbh twierdzenie, że koalicja SLD+Wiosna+Razem to partia która przez 50 lat dławiła wolność w Polsce to bardzo podobny poziom histerii co twierdzenie, że po 14.10 czeka nas totalna dyktatura.
Zgadzam się.
Z tym, że listach SLD było najwięcej ludzi, którzy należeli do służb i partii, która przez 50 lat dławiła wolność w Polsce.

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

Stachoo pisze: 14 paź 2019, 11:56
Odet pisze: 14 paź 2019, 11:42 Na szczęście wyjechał z Polski i buduje teraz dobrobyt Zjednoczonego Królestwa, a wiedzę o Polsce czerpie: jak to napisał z tv
Pozdr.
Chyba czas przemyśleć swoje życie i zastanowić się, czy życie na emigracji nie będzie lepsze, niż życie w kaczogrodzie, pożal się Boże.
Jakbyś był uprzejmy rozwinąć myśl??
Źle Ci się żyje w Polsce? kiedy było lepiej, skoro o emigracji zaczynasz myśleć dopiero teraz?

Pozdr.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

Co mi się w wynikach tych wyborów podoba bardziej niż w poprzednich, to jakiś tam wzrost różnorodności. Cztery lata temu weszły do sejmu w zasadzie dwie partie, bo Nowoczesna zgodnie z przewidywaniami niemal natychmiast przytuliła się do PO, PSL do PO już był przytulony, a Kukiza ciężko nazwać partią, ciężko w ogóle czymkolwiek to nazwać. Teraz PSL pod Kosiniakiem trochę się usamodzielniło i może zrobić to jeszcze bardziej, skoro zobaczyli że się opłaca, a PO jest żałośnie słabe; Konfederacja i Lewica w takim składzie to już w ogóle osobne tematy. Może jeszcze to że nadchodzący rząd powinien być dużo bardziej zbliżony do rządu Morawieckiego niż do tamtej bandy klaunów pod wodzą Szydło sprzed czterech lat, więc o ile PiS skończy wreszcie rozdawać pieniądze pod publiczkę żeby kupić głosy i najlepiej wycofa się z paru obietnic to nie wieszczyłbym jakiejś tragedii dla Polski. Co mi się nie podoba, to że PiS nie ma większości w żadnej zdroworozsądkowej interpretacji wyników, a jednak ma większość. Metoda D'Hondta to taki mały gwałt na demokracji i ciężko mi zrozumieć, czemu coś takiego jest stosowane.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Orzeu »

jak wypadła frekwencja w porównaniu do ostatnich wyborów?
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Orzeu pisze: 14 paź 2019, 12:26 jak wypadła frekwencja w porównaniu do ostatnich wyborów?
W poprzednich wyborach było 50,92%.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stachoo »

Odet pisze: 14 paź 2019, 12:03
Stachoo pisze: 14 paź 2019, 11:56
Odet pisze: 14 paź 2019, 11:42 Na szczęście wyjechał z Polski i buduje teraz dobrobyt Zjednoczonego Królestwa, a wiedzę o Polsce czerpie: jak to napisał z tv
Pozdr.
Chyba czas przemyśleć swoje życie i zastanowić się, czy życie na emigracji nie będzie lepsze, niż życie w kaczogrodzie, pożal się Boże.
Jakbyś był uprzejmy rozwinąć myśl??
Źle Ci się żyje w Polsce? kiedy było lepiej, skoro o emigracji zaczynasz myśleć dopiero teraz?

Pozdr.
Myślę przyszłościowo, a nie jak mi się żyje obecnie, chociaż żyło się lepiej, bo kiedyś odczuwałem to, że zarabiam sporo, a teraz już przestaje to odczuwać.

Ja osobiście czuje się okradany przez Państwo, odczuwam brak wsparcia. Pracuję rzetelnie, finansowo nie otrzymując żadnego dodatku od Państwa, a tylko patrzę jak na skutek karmienia pasożytów 500 + i innymi finansowymi datkami, kwoty na moich paragonach rosną. Pomimo otrzymanej podwyżki wynagrodzenia od mojego szefa, nie odczuwam tej podwyżki. Prowadzę skrupulatnie swój budżet finansowy od kilku lat i widzę diametralne różnice pomiędzy tym, co wydawałem na poszczególne rzeczy, a tym co wydaje na te same pozycje obecnie. Pomysły naszego nieszczęsnego rządu doprowadzą do tego, że jeszcze bardziej będę to odczuwał jako osoba nie pracująca na minimalnej krajowej, jako osoba nie posiadająca dzieci, nie będąca osobą poniżej 26 roku życia, ani nie będąca emerytem i rencistą. Podwyżki cen doprowadzą do tego, że moja pensja będzie praktycznie zjedzona przez te podwyżki. Nieroby będą sobie żyły lepiej, a takie osoby jak ja będą pokutować za te zmiany.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

A ja biorę życie w swoje ręce i ostatecznie mam w dupie wyniki wyborów. No i elo.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stachoo »

Wybraniec pisze: 14 paź 2019, 12:55 A ja biorę życie w swoje ręce i ostatecznie mam w dupie wyniki wyborów. No i elo.
Rozwiń
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

Stachoo pisze: 14 paź 2019, 12:52
Odet pisze: 14 paź 2019, 12:03
Stachoo pisze: 14 paź 2019, 11:56
Odet pisze: 14 paź 2019, 11:42 Na szczęście wyjechał z Polski i buduje teraz dobrobyt Zjednoczonego Królestwa, a wiedzę o Polsce czerpie: jak to napisał z tv
Pozdr.
Chyba czas przemyśleć swoje życie i zastanowić się, czy życie na emigracji nie będzie lepsze, niż życie w kaczogrodzie, pożal się Boże.
Jakbyś był uprzejmy rozwinąć myśl??
Źle Ci się żyje w Polsce? kiedy było lepiej, skoro o emigracji zaczynasz myśleć dopiero teraz?

Pozdr.
Myślę przyszłościowo, a nie jak mi się żyje obecnie, chociaż żyło się lepiej, bo kiedyś odczuwałem to, że zarabiam sporo, a teraz już przestaje to odczuwać.

Ja osobiście czuje się okradany przez Państwo, odczuwam brak wsparcia. Pracuję rzetelnie, finansowo nie otrzymując żadnego dodatku od Państwa, a tylko patrzę jak na skutek karmienia pasożytów 500 + i innymi finansowymi datkami, kwoty na moich paragonach rosną. Pomimo otrzymanej podwyżki wynagrodzenia od mojego szefa, nie odczuwam tej podwyżki. Prowadzę skrupulatnie swój budżet finansowy od kilku lat i widzę diametralne różnice pomiędzy tym, co wydawałem na poszczególne rzeczy, a tym co wydaje na te same pozycje obecnie. Pomysły naszego nieszczęsnego rządu doprowadzą do tego, że jeszcze bardziej będę to odczuwał jako osoba nie pracująca na minimalnej krajowej, jako osoba nie posiadająca dzieci, nie będąca osobą poniżej 26 roku życia, ani nie będąca emerytem i rencistą. Podwyżki cen doprowadzą do tego, że moja pensja będzie praktycznie zjedzona przez te podwyżki. Nieroby będą sobie żyły lepiej, a takie osoby jak ja będą pokutować za te zmiany.

Dzięki. Doskonale Cię rozumiem, mam nieco inną sytuację, ale widzę to podobnie. Natomiast gdyby doszło do obniżenia podatków (jak np w zeszłym miesiącu: mniejszy vat z 23% na 8% na panele solarne), to na rynku pojawi się od razu więcej pieniędzy, a co za tym idzie raczej ceny wzrosną, bo sprzedajacy będzie w stanie więcej sprzedać (więcej będzie chętnych na kupno - ludzie zamiast oszczędzić, będą chcieli kupić już teraz, od razu, takie myślenie XXI).

Ja wolę, żeby Państwo nie wspierało, raczej żeby nie przeszkadzało, a dziś przeszkadza.

Myślę, też, że dziś nie jest dobry czas na emigrację, bo Polska jest bezpiecznym krajem, a różnie z tym jest na Zachodzie.

Pozdr.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maverik »

Wyniki z 99.49% komisji wyborczych:

PiS - 43.76%
KO - 27.24%
Lewica - 12.52%
PSL/KP - 8.58%
Konfederacja - 6.79%

Klaudia Jachina najprawdopodniej wejdzie do sejmu :oops: No i Neumann, który wyzywał mieszkańców Tczewa od pojebów dalej ma poparcie :lol:

Obrazek
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Lopez »

maverik pisze: 14 paź 2019, 14:37 Wyniki z 99.49% komisji wyborczych:

PiS - 43.76%
KO - 27.24%
Lewica - 12.52%
PSL/KP - 8.58%
Konfederacja - 6.79%

Klaudia Jachina najprawdopodniej wejdzie do sejmu :oops: No i Neumann, który wyzywał mieszkańców Tczewa od pojebów dalej ma poparcie :lol:

Obrazek
No jak widać Polacy lubią być dymani.

Kuchciński największe poparcie na Podkarpaciu. Gość wylatał około 4 mln zł (loty nie służbowe) i pobrał około 20tysięcy zł tzw "Kilometrówek".
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Lopez pisze: 14 paź 2019, 15:55
maverik pisze: 14 paź 2019, 14:37 Wyniki z 99.49% komisji wyborczych:

PiS - 43.76%
KO - 27.24%
Lewica - 12.52%
PSL/KP - 8.58%
Konfederacja - 6.79%

Klaudia Jachina najprawdopodniej wejdzie do sejmu :oops: No i Neumann, który wyzywał mieszkańców Tczewa od pojebów dalej ma poparcie :lol:

Obrazek
No jak widać Polacy lubią być dymani.

Kuchciński największe poparcie na Podkarpaciu. Gość wylatał około 4 mln zł (loty nie służbowe) i pobrał około 20tysięcy zł tzw "Kilometrówek".
No i niech mi ktoś powie, że to nie stado baranów...
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Jaszczu91 »

Stachoo pisze: 14 paź 2019, 12:52
Ja osobiście czuje się okradany przez Państwo, odczuwam brak wsparcia. Pracuję rzetelnie, finansowo nie otrzymując żadnego dodatku od Państwa, a tylko patrzę jak na skutek karmienia pasożytów 500 + i innymi finansowymi datkami, kwoty na moich paragonach rosną. Pomimo otrzymanej podwyżki wynagrodzenia od mojego szefa, nie odczuwam tej podwyżki. Prowadzę skrupulatnie swój budżet finansowy od kilku lat i widzę diametralne różnice pomiędzy tym, co wydawałem na poszczególne rzeczy, a tym co wydaje na te same pozycje obecnie. Pomysły naszego nieszczęsnego rządu doprowadzą do tego, że jeszcze bardziej będę to odczuwał jako osoba nie pracująca na minimalnej krajowej, jako osoba nie posiadająca dzieci, nie będąca osobą poniżej 26 roku życia, ani nie będąca emerytem i rencistą. Podwyżki cen doprowadzą do tego, że moja pensja będzie praktycznie zjedzona przez te podwyżki. Nieroby będą sobie żyły lepiej, a takie osoby jak ja będą pokutować za te zmiany.
[/quote]

Podpisuje się pod tym bo mam bardzo podobną sytuację
Zablokowany