Co tam panie w polityce?

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

maniekfci pisze: 9 lip 2020, 14:42 Tak jest, mówcie dalej, jak jest źle w tym kraju, jednocześnie stawiając dom, kupując mieszkanie albo samochód. Najlepsze jest to, że Polska jest obecnie w takiej formie, o jakiej stworzeniu marzy Konfederacja, ale doszło do tego innym sposobem, niż by sobie życzyli, stąd te próby umniejszania.
Większych bredni nie czytałem :D
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: sempre_fci »

maniekfci pisze: 9 lip 2020, 14:42 Tak jest, mówcie dalej, jak jest źle w tym kraju, jednocześnie stawiając dom, kupując mieszkanie albo samochód. Najlepsze jest to, że Polska jest obecnie w takiej formie, o jakiej stworzeniu marzy Konfederacja, ale doszło do tego innym sposobem, niż by sobie życzyli, stąd te próby umniejszania.
A wiesz, że to wszystko nie dzięki PiS a mimo? (i nie żebym stawał po drugiej stronie, PO dla mnie jest jeszcze większym rakiem)
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Yascarr »

Polecam obserwować matke kurke na Twitterze, bo gość jedzie ostro z tymi, którym się należy.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: sempre_fci »

Nie polecam, to psychol. Coś jak Stonoga.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Mora »

Nie żebym popierał tęczowego Rafałka, ale rozbawiło mnie to zdjęcie :-D

Obrazek
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Wybraniec »

Proponuję zabawę - jutro wszyscy idziemy na głosowanie i robimy sobie fotki z kartami do głosowania. Ocencie
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Sempre_Inter »

Wybraniec pisze: 11 lip 2020, 10:42 Proponuję zabawę - jutro wszyscy idziemy na głosowanie i robimy sobie fotki z kartami do głosowania. Ocencie
Siadaj, pała.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

nie wiem czy iść jutro na wybory i posłuchać głosu serca i zagłosować na #pad2020 czy strollować i oddać głos na rafałka. pomóżcie
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Wybraniec »

Ja nie wierze, miałem dzisiaj koszmar a w nim rzodkiewki znacznie droższe od dyni.... Jezu, oby to nie było prorocze!
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Wybraniec »

Blisko.

ANDRZEJ
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Yascarr »

Jeszcze urośnie. Dobrze się stało, Duda dalej prezydentem!
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: sempre_fci »

#MimoWszystkoDuda.
Mam mu duuzo do zarzucenia, ale powrót PO? Litości...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Piter »

Dziękuję panie prezydencie za walkę o polskę i wszystkim użytkownikom fcintera, którzy głosowali na najlepszego prezydenta 3 RP tuż po śp. Lechu Kaczyńskim a wszystkim krytykom teraz pan prezydent musi napluć w ryj niestety, takie są zasady ulicy.
zoniek i jak tam :lol:
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Wybraniec »

Niech żyje Polska!
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

Wystarczy spojrzeć w jakich województwach wygral Duda i mamy odpowiedź, jakiego prezydenta wybrali Polacy :)
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: sempre_fci »

No jakiego? Co w tyj wojewodztwach jest nie tak? Tam jacyś gorsi Polacy mieszkają?
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Woo-cash »

sempre_fci pisze: 13 lip 2020, 07:59 No jakiego? Co w tyj wojewodztwach jest nie tak? Tam jacyś gorsi Polacy mieszkają?
Pewno ze wsi i ci ci biero pińcet plus.
A o chujowym wykształceniu nie wspomniem.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Wybraniec »

Stachoo taki mądry, wykształcony, a pewnie w przeciwieństwie do takiego chłopa że wsi nie umie koła w samochodzie wymienic, a jak trzeba uszczelke w kiblu wymienić to dzwoni po hydraulika :lol:
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: kulasiak »

No teraz nie zaczynajcie pisać, że osoby z podstawowym wykształceniem to elita kraju bo prawda taka, że wśród ludzi z wykształceniem wyższym jest sporo głąbów, ale u tych z podstawowym to jest ich zdecydowana większość. Są oczywiście jakieś wyjątki ale większość z tych osób zakończyła swoją edukację nie z powodu wykluczenia czy innych bzdetów tylko z takiego, że była zbyt głupia by zawodówkę skończyć bo już w zawodówce coś trzeba było jednak sobą prezentować i przynajmniej dawniej te uczyły w miarę dobrze swojego zawodu.

A pisanie, że ktoś nie umie sobie koła zmienić samemu jest takie chyba typowo polskie i zawsze wtedy myślę o remontach co każdy sam sobie robi podczas wolnego zamiast odpoczywać sobie. Samemu się wtedy tyra i jak policzy się ten czas i pracę jaką się władowało to wcale wynajęcie fachowca nie jest takie drogie. To samo z samochodem i innymi pierdołami co według niektórych określają "męskość".
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

Wybraniec pisze: 13 lip 2020, 08:24 Stachoo taki mądry, wykształcony, a pewnie w przeciwieństwie do takiego chłopa że wsi nie umie koła w samochodzie wymienic, a jak trzeba uszczelke w kiblu wymienić to dzwoni po hydraulika :lol:
I koło zmienić i uszczelkę wymienić, widlakiem auto załadować i w biurze ogarnąć. Wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy, a ludzka mentalność. Amentalnosc w województwach wschodnich jest zgoła inna niż w zachodnich i właśnie o to chodziło w mojej wypowiedzi.

Mam rodziców po zawodówce i szanuje każda klasę i nigdy nie wypowiedział m się źle o ludziach na podstawie ich wykształcenia, ale mentalności.

20 lat mieszkałem na wsi i 12 lat w dużym mieście, mam duża rodzinę w Poznaniu i rodzinę pod Kielcami, więc mam porównanie.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Mora »

Stachoo pisze: 13 lip 2020, 09:45mentalnosc w województwach wschodnich jest zgoła inna niż w zachodnich i właśnie o to chodziło w mojej wypowiedzi.
Możesz rozwinąć swą myśl?
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: maniekfci »

Stachoo pisze: 13 lip 2020, 09:45
Amentalnosc w województwach wschodnich jest zgoła inna niż w zachodnich i właśnie o to chodziło w mojej wypowiedzi.
tak, ta różnica jest taka, że ściana zachodnia uważa się za cywilizację europejską i próbuje sztucznie wejść na zachodni poziom życia, a tak naprawdę są zwykłymi mentalnymi słoikami, którym się wydaje, że studia i praca w korpo to wyznacznik wyższego statusu i upoważnienie do pogardy reszty kraju. ludzie zagubieni między polską post PRL-owską mentalnością a złudnym wyobrażeniem życia w jakiejś "lepszej", otwartej czy "bardziej świadomej" rzeczywistości.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: SETE »

Sciana zachodnia , czyli chodzi o np wojewodztwo Lubuskie czy Zachodniopomorskie ? Ja w tych rejonach nie widze nic wiekszego poziomu , za grosz wiekszej roznicy mentalnej niz w Lubelskim czy np Podkarpackim.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

Mora pisze: 13 lip 2020, 13:11
Stachoo pisze: 13 lip 2020, 09:45mentalnosc w województwach wschodnich jest zgoła inna niż w zachodnich i właśnie o to chodziło w mojej wypowiedzi.
Możesz rozwinąć swą myśl?
Ściana wschodnia - konserwatyzm, przywiązanie i wręcz fanatyzm religijny, zamknięcie i wręcz niechęć do kontaktów z Niemcami, zamknięcie homoseksualizm, popieranie rozwoju kontaktów z USA

Ściana zachodnia - multikulturowosc, rozłam państwa i kościoła, popieranie rozwoju kontaktów z Niemcami i UE i ograniczenie z USA, otwarcie i tolerancja
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Yascarr »

Najbardziej zawistny, jadowity i ziejący nienawiścią elektorat atakuje córkę prezydenta i Hołownie. Jakie to jest przykre...
pusiek900
Posty: 43
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: pusiek900 »

U mnie w robocie głosowali za dudą, tłumacząc sie mniejszym zlem, tym że platforma ich okradała a pis cos jednak im daje. Ogolnie zero argumentów tylko tłuczenie tego samego bełkotu. W tym kraju nigdy nie bedzie dobrze, skoro ludzie widzą tylko platforme i pis.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

pusiek900 pisze: 13 lip 2020, 15:43 U mnie w robocie głosowali za dudą, tłumacząc sie mniejszym zlem, tym że platforma ich okradała a pis cos jednak im daje. Ogolnie zero argumentów tylko tłuczenie tego samego bełkotu. W tym kraju nigdy nie bedzie dobrze, skoro ludzie widzą tylko platforme i pis.
Tylko ludzie nie rozumieją tego, że dał im, po czym zabrał w innym miejscu i dodatkowo dodrukował, co będzie miało daleko idące skutki :)
pusiek900
Posty: 43
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: pusiek900 »

Stachoo pisze: 13 lip 2020, 16:01
pusiek900 pisze: 13 lip 2020, 15:43 U mnie w robocie głosowali za dudą, tłumacząc sie mniejszym zlem, tym że platforma ich okradała a pis cos jednak im daje. Ogolnie zero argumentów tylko tłuczenie tego samego bełkotu. W tym kraju nigdy nie bedzie dobrze, skoro ludzie widzą tylko platforme i pis.
Tylko ludzie nie rozumieją tego, że dał im, po czym zabrał w innym miejscu i dodatkowo dodrukował, co będzie miało daleko idące skutki :)
Otóż to. Tutaj tvp i tvn zrobiło swoje.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: Stachoo »

pusiek900 pisze: 13 lip 2020, 16:03
Stachoo pisze: 13 lip 2020, 16:01
pusiek900 pisze: 13 lip 2020, 15:43 U mnie w robocie głosowali za dudą, tłumacząc sie mniejszym zlem, tym że platforma ich okradała a pis cos jednak im daje. Ogolnie zero argumentów tylko tłuczenie tego samego bełkotu. W tym kraju nigdy nie bedzie dobrze, skoro ludzie widzą tylko platforme i pis.
Tylko ludzie nie rozumieją tego, że dał im, po czym zabrał w innym miejscu i dodatkowo dodrukował, co będzie miało daleko idące skutki :)
Otóż to. Tutaj tvp i tvn zrobiło swoje.
+ brak podstawowej wiedzy o gospodarce i finansach
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Co tam panie w polityce?

Post autor: maverik »

Yascarr pisze: 13 lip 2020, 15:37 Najbardziej zawistny, jadowity i ziejący nienawiścią elektorat atakuje córkę prezydenta i Hołownie. Jakie to jest przykre...
Ale żeby Szymona się czepiać?

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... owinienem/

Gość przynajmniej nie ukrywa, że jest przybudówką PO, która miała odebrać głosy Dudzie z centrowego elektoratu.
ODPOWIEDZ