Wszystko co związane z siatkówką !

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
michaalek04
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:47

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: michaalek04 »

Bylem ostatnio na meczach Polski z Bułgarią w Katowickim spodku i musze przyznac ze atmosfera była super...choc czesto chodze na mecze Jagielloni ktora jest moim miejscowym klubem to na meczach siatkarskich hest troche inaczej...jest bardziej spokojnie i mniej chamstwa jest...nie ma zadnego mordobicia...bardzo lubie Jage i jestem jej wiernym kibicem ale mysle ze kibice powinni troche poprawic atmozfere...dobrym pomyslem sa kartoniki na siedzeniach...super efekt
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Lamatico »

Czuję obawę przed turniejem kwalifikacyjnym do IO w Izmirze. Z kadry wypadli Winiarski, Wlazły i Szymański. Powołany nie został Bąkiewicz ... strach pomyśleć co to będzie. W ich miejsce Wika, Kurek i Gierczyński. Mimo wszystko trzymam kciuki za naszych. Mam nadzieję, że te kłopoty zdrowotne wpłyną motywacyjnie na naszych.
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Andy »

Może byc bardzo ciężko,ale przecierz mamy wspaniałego trenera...szkoda tylko,że powołania nie dostał Szczerbaniuk :-D jego zagrywki są po prostu zabójcze -mimo wszystko jestem dobrej myśli.
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Andy »

I turniej w Izmairze rozpoczęty ! Nasi siatkarze rozpoczęli od pojedynku z Hiszpanamii...niestety nie udało się nam wygrac. Mało tego - mimo kilkukrotnego wychodzenia na prowadzenie nie potrafiliśmy już dociągnąc do końca seta wydawałoby się że znacznej przewagi.

Raul Lozano nie mógł skorzystac z kilku bardzo ważnych siatkarzy...za to do Izmairu polecieli między innymi Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński i Marcin Wika.Dwóch pierwszych pokazało wspaniałe zgrania zwłaszcza ten drugi mi bardzo zaimponował,w tak krótkim okresie czasu potrafił znalezc porozumienie z kolegami z reprezentacji.

Jak już wcześniej napisałem nie potrafliśmy utrzymac dla nas korzystnego rezultatu...z przewagi 15-13 robiło się 15-18......więc o czym mu tutaj chcemy dyskutowac ? Co się dzieje,że w łatwy sposób oddajemy punkty rywalowi ? Zwolnienie Raula Lozano na pewno nic tu nie zmieni...ba, raczej pogorszy !

Przyjście Argentyńczyka dało nam wiare we własne umiejętności,siatkarze zaczęli wierzyc w siebie i swoich kolegów - przykładem jest tego chociażby srebro wywalczone na Mistrzostwach Świata !
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Ljarro »

Zwolnienie Raula Lozano na pewno nic tu nie zmieni...ba, raczej pogorszy !
Jezeli druzyna grala zle, po przyjsciu trenera zaczela grac dobrze, a teraz gra zle tak jak wczesniej to jakie widzisz rozwiazanie?
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Andy »

Zostawic go ! Na pewno będzie lepszym wyjściem aniżeli pozbycie się Argentyńczyka.Pytam się kto miałby przyjśc w jego miejsce ? I czy możemy miec pewnośc że po przyjściu nowego trenera będzie lepiej ?! :P
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Ljarro »

Nie wiem kto, na pewno jest wielu dobrych trenerów ktorzy chcieliby poprawadzic aktualnych wicemistrzow swiata.
Gorzej byc juz chyba nie moze, skoro przegrywamy z ogórkami, bo Hiszpania pomimo tytulu jest nadal ogorkiem, ktorego na Pucharze Świata wszyscy roznosili w pyl. Pomijam juz ME, bo chyba juz nie warto nic pisac o ich wyczynie.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Ljarro »

Tak tak tak, witaj turnieju interkontynentalnym gdzie znowu zagra Wlazły, po 2 meczach złapie kontuzje i  pozegnamy sie z Igrzyskami
Darek
Posty: 733
Rejestracja: 15 paź 2006, 14:18
Lokalizacja: Bieszczady

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Darek »

Jeśli nie potrafimy sami wygrywać meczy tylko patrzeć się na innych i modlić się żeby zagrali pod nas to z czym my się pchamy do ludzi... Bardzo dobrze że Hiszpania przegrała w ostatnim meczu,bo skoro nie możemy już któryś raz z kolei wygrać turnieju to po co się pchać na IO  :P
Ostatnio zmieniony 10 sty 2008, 20:02 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

"Drużyny piłkarskiej nie wybiera się dlatego, że odnosi liczne sukcesy. Jej nie można

wybrać. Panuje pewne uczucie, które ciągnie Cię do konkretnego zespołu. Kierujesz się

sercem i na zawsze zostajesz tam, gdzie ono Cię poprowadzi."
JESTEM DZIWNY, BO NIE CHCĘ JECHAĆ NA ZLOT!
PioFCI
Posty: 762
Rejestracja: 23 kwie 2004, 10:43
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: PioFCI »

Polska bez Wlazlego to jak Milan bez Kaki..  :/
Inter na zawsze !!!
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Lamatico »

lamatico pisze: Czuję obawę przed turniejem kwalifikacyjnym do IO w Izmirze. Z kadry wypadli Winiarski, Wlazły i Szymański. Powołany nie został Bąkiewicz ... strach pomyśleć co to będzie. W ich miejsce Wika, Kurek i Gierczyński. Mimo wszystko trzymam kciuki za naszych. Mam nadzieję, że te kłopoty zdrowotne wpłyną motywacyjnie na naszych.
Jednak moje obawy były uzasadnione. Spotkań nie widziałem, lecz po wynikach mogę stwierdzić, że prezentowaliśmy poziom drużyn z drugiej Ligi Światowej czyli Hiszpania, Holandia, które nie są zapraszane do pierwszej Ligi Światowej. Trochę żal, ale cóż. Coś się posypało, jakoś trzeba to przeżyć.

Wraz ze wzrostem poziomu naszej ligi maleje poziom naszej reprezentacji. Taka teoria się nasuwa. 
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Andy »

Nie udało się naszym panom,ale panie są bardzo bliskie zdobycia upragnionej gry na IO ! Mogło by się wydawac niemożliwe...a jednak !

Polskie siatkarki ograły w dzisiejszym spotkaniu Serbki 3:1 i jutro w finale zagrają z Rosjankami,które są do ogrania.Trener Marco Bonitta zaskoczył nas chyba powołaniami na ten turniej - mogliśmy zobaczyc Anne Baranowską,Katarzyne Gajgał czy Katarzyne Skorupa.A więc jutro dowalamy Rosji i tym oto sposobem nasze panie po raz kolejny udowadniają,że można na nie polegac :-)
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Andy »

Wczoraj nasi siatkarze rozpoczęli walkę w eliminacjach do ME ! Pierwszy mecz reprezentacja Polski grała z Czarnogórą....mogło by się wydawac najtrudniejszym rywalem w naszej grupie :P. Panowie dosc łatwo pokonali przeciwników 3-0 !

Gra może nie powalała na kolana, gdyż to przeciwnik robił więcej błędów aniżeli my, ale to już nie nasze zmartwienie - ważne właśnie że grając zupełnie odmienionym składem aniżeli jakieś półtora roku temu potrafiliśmy wykańczac praktycznie wszystko....oczywiście zdarzały się przestoje i w głupi sposób (można powiedziec że na własne życzenie) oddawaliśmy punkty rywalowi. Bardzo podobało mi się zgranie Woicki-Nowakowski-Pliński :-D.

Dzisiaj kolejne starcie - tym razem przyjdzie się nam zmierzyc z Estonią ;)
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Shogun
Posty: 100
Rejestracja: 12 paź 2006, 13:19

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Shogun »

no zaraz nasz Złotka zaczynaja walke o pekin :D trza trzymac kciuki:D
And Shepherds we shall be.

For thee, my Lord, for thee.

Power hath descended forth from Thy hand.

Our feet may swiftly carry out Thy command.

So we shall flew river forth to Thee.

And teeming with souls shall it ever be.

E Nomini Patri E Fili E Spirity Saneti.
Corredo
Posty: 250
Rejestracja: 26 sie 2006, 13:13
Lokalizacja: Września

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Corredo »

Nasze "Złotka" dzisiaj pokazały, że daleko im do dobrej formy. Jest jeszcze duża szansa, żeby awansować na Olimpiade w Pekinie, ale z taką grą nie widze je na tym turnieju. Mam nadzieję, że z biegiem czasu złapią tą najwyższą formę, jaką miały jeszcze tak niedawno temu.
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: dzielik »

No dzisiaj nam nie szło...Ale jeżeli dziewczyny pewnie pokonają Kazachstan, to z awansem nie powinno być kłopotów. A forma na turnieju w Japonii, a na Igrzyskach to dwie zupełnie różne kwestie i to, że teraz będziemy grali przeciętnie nie znaczy, że w Pekinie nie powalczymy. Trzeba być dobrej myśli:)
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Woo-cash »

Dzisiaj nasi siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo w memoriale H. Wagnera pokonując Estonię 3-0. Nasi przez całe spotkanie kontrolowali przebieg meczu. Mimo tego że w pierwszym secie wygrali do 26. Bardzo podobała mi się gra młodego Nowakowskiego który mimo młodego wieku pokazał że jest dobrze się zapowiadającą młodą gwiazdą. A co do naszych pań to wydaje mi się że powinny gładko pokonać Kazachstan.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: dzielik »

Nasze złotka wygrały ostatni mecz turnieju kwalifikacyjnego do IO z Portoryko i pomimo nieudanego początku awansowały do igrzysk z pierwszego miejsca w grupie. Igrzyska tak jak każdy turniej międzynarodowy rządzą się własnymi prawami więc wcale nie jesteśmy bez szans na medal;)
Za to możemy zapomnieć o medalu mistrzostw europy w siatkówce mężczyzn. Nasi wicemistrzowie świata po porażce 3:2 z Czarnogórą i porażce również 3:2 z Estonią nie zakwalifikowali się do turnieju. Za niedługo rozpoczną się kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. Z taką grą to może lepiej będzie jak tam nie awansujemy. Co to sie stało z tą męską siatkówką w Polsce, reprezentacja była świetna, liga od kilku lat goni światową czołówkę i chyba w końcu ją nawet dogoniła, a tu taki zonk. ;(
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Woo-cash »

Normalnie nie wiem co napisać. Szkoda mi trochę naszych siatkarzy ale przegrali na własne życzenie. Co dziwne przecież na memoriale H. Wagnera zagrali całkiem przyzwoicie mimo że skład w większości składał się też z zawodników rezerwowych. Po raz kolejny siadła psychika i dało znać o sobie stare siatkarskie porzekadło że przy stanie 2-0 nie wygrywa się spotkania do 0 to się przegrywa 3-2. I wczoraj nasi siatkarze utwierdzili mnie w tym powiedzeniu. Wstyd! Wicemistrzowie świata nie potrafią się zakwalifikować do ME.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Ljarro »

Był czas na zmianę trenera prawie rok temu, teraz już za późno. Nawet jeżeli sie zakwalifikuja do tych Igrzysk, to nie mają po co tam jechać.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Lamatico »

Oglądałem mecz z Czarnogórą i o mało mi oczy z orbit nie wyskoczyły. Dziś pół na pół z Kubicą i chyba tytlko dzięki Robertowi mój telewizor jeszcze żyje. Kompromitacja, brak słów. Mam mieszane uczucia, poczekam na najważniejsze mecze tj. kwalifikacje na Olimpiadę...

PS: Brawo dla zlotek, one przeżywają druga młodość. Poza meczem z Japonią na inaugurację turnieju dalej poczynały sobie bardzo dobrze, chociaż były dreszczyki emocji np. mecz z Serbkami.
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Jeremy »

Dzisiaj kolejna kompomitacja  - przegrac z Estonią ktora jest na dnie w swiatowych rankingach to ogromny wstyd. A szkoda bo prowadzilismy juz 2-0 w setach. Naprawde nie mogę zrozumieć jak prowadząc w piątym secie 10-5 i chyba 12-8 nie wygrać meczu. Ale cóż.... Nie udało sie i będą kolejne szanse na awans do mistrzostw Europy a wlasciwie jedna szansa ale tam juz będą trudniejsi rywale. Teraz nasi siatkarze muszą skupić sie na meczach kwalifikacyjnych do IO które zaczynają sie juz pod koniec przyszłego tygodnia. Ale naprawde wielka kompromitacja te porażki z Czarnogórą i Estonią.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Lamatico »

Temat troszeczkę umarł, a szkoda. Nasi siatkarze po dość słabym początku w Lidze Światowej spowodowanym zmianmi kadrowymi mającymi na celu dac odpoczynek siatkarzom, którzy są pewniakami na Olimpiadę powrócili na wlaściwy rytm. Po powrocie do kraju dwa weekendy należały do wicemistrzów świata. Pokonali oni dwukrotnie Chiny w Katowicach i Japonię w Łodzi. W oczy rzucała się jak w każdym meczu rozgrywanym w Polsce fanatyczna publiczność. Gra naszych chlopaków również nie była najgorsza, teraz przed nami ostatnie dwa spotkania przeciwko Egiptowi w Bydgoszczy i Poznaniu. Jedno zwycięstwo daje nam wyjazd do Brazylii na finały i możliwość zagrania z najlepszymi, co dam nam obraz formy jaką prezentujemy na tle potęg światowej siatkówki. Grupa na jaką trafiliśmy była stosunkowo słaba, mimo że wszystkie druzyny w niej wystepujące jadą na Olimpiadę.

Dla mnie największym kłopotem jest pozycja drugiego atakującego. Gruszka nie prezentuje się najlepiej, Kurek troszkę bardziej mnie przekonuje ale to nie to. Konflikt z Grześkiem Szymańskim sprawił że mamy tutaj dziurę, którą będzie ciężko załatać.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2008, 11:04 przez Lamatico, łącznie zmieniany 1 raz.
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Ulis »

Któż by się spodziewał... USA w finale Ligi Światowej zamiast Brazylii, Serbia zamiast Rosji.
Któż by się spodziewał... Brazylia poza podium Ligi Światowej - USA wygrywa zawody.
Niestety, Polski nawet nie było w półfinałach. Słaba gra i nieskuteczna gra efektem tego wszystkiego. Mam nadzieje, że większą mobilizacją, koncentracją i ambicją wykażą się nasi siatkarze na coraz bardzo zbliżającej się Olimpiadzie. :)
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Lamatico »

Turniej niespodzianek tak jak napisał Ulis. Szkoda mi Serbów, bo im kibicowałem. Polska? Może komentował tego nie będę...

Po raz pierwszy zobaczyłem taki gwałtowny spadek formy u jednej z druzyn - Brazylii. Zaczęli mocno z Rosją i skończyli fatalnie z ... Rosją...

Olimpiada? Czarno to widzę... w naszej ekipie powinno sie na treningach ćwiczyć tylko i wyłącznie zagrywkę jak to zatrybi to reszta poleci...
BTB
Posty: 39
Rejestracja: 11 mar 2009, 23:35

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: BTB »

Co sądzicie o powołanym składzie na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej? Czy Waszym zdaniem postawienie na młodzież jest dobrym zamysłem debiutującego trenera siatkarzy?
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Adriano_forever »

Moim zdaniem to jest dobry pomysł biorąc pod uwage to ze  łodzi siatkarze w tym roku w lidze radza sobie bardzo dobrze. Niby to jest Liga Światowa to jest poważna rzecz ale jednym i tym samym składem duzo nie ugramy. Trzeba szukać nowych rozwiązań i młodziez to jedno z tych rozwiązan
Lepiej jest być pokonanym niż być fanem Milanu. - Nicola Berti
BTB
Posty: 39
Rejestracja: 11 mar 2009, 23:35

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: BTB »

Zgadzam się. Wielu zawodników było nadmiernie eksploatowanych i to tylko od ich dyspozycji zależały losy meczu. Warto sprawdzić młodszych, ponieważ konieczne jest budowanie silnego zaplecza, które w najbliższych 2 latach będzie mogło wymienić zawodników kadry z najdłuższym stażem.
Liga Światowa zawsze była ważną imprezą dla Polaków, ale jednak są teraz większe priorytety.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Lamatico »

Po pierwszych 8 meczach Polaków w LŚ śmiało można stwierdzić że plan został wykonany... Szkoda, że nie urwaliśmy punktów Brazylii, ale wszyscy wiemy jaki to zespół i jakie ma zaplecze. Nasza młodzież prezentuje się znakomicie. Kurek i Jarosz, którzy sezon spędzili w kwadracie dla rezerwowych SKRY dają popis umiejętności.

Dwa mecze z Finlandia za 3 pkt i mamy pewne 2 miejsce w grupie...
Gracjan
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2008, 10:30

Odp: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Gracjan »

Kurek więcej spędził czasu na ławce niż Jarosz który grał podczas absencji Wlazłego,spisywał się dobrze,teraz niestety odchodzi na roczne wypozyczenie,jego miejsce zajmie Jakub Novotny(lewo ręczny),ale cóż musi się ograć.Kurek był kupiony do Skry by uczyć się od Antigi i dobrze bo ma nauczyciela z najwyższej półki. :)
W tym "młodym" składzie mamy dużą konkurencję jak to było z Wenezuelą,że w jednym meczu grała para Kurek i Jarosz a w drugim Bartman i Gromadowski a umiejętności mają podobne. :)


Szkoda tylko,że naszej reprezentacji 2 miejsce w grupie daje tylko możliwość otrzymania dzikiej karty,ale mamy na nią spore szanse dzięki serbom. :)
Ostatnio zmieniony 7 lip 2009, 09:49 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ