Wszystko co związane z siatkówką !

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: berniol21 »

Jesli nie bedzie istnial blok to wychodzac z grupy i trafiając na Rosje lub innych to nawet brazu nie bedzie. Wszystko grali na Sokolowa i ani razu go nie zablokowali.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Imrahil »

Bulgaria chciala sie odkuc za poprzedni mecz przeciwko naszej repie. Nie ma tragedi, wszystko sie wyjasni w dzisiejszym meczu.
Gajdzik
Posty: 173
Rejestracja: 15 wrz 2006, 22:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Gajdzik »

Na razie grają ładnie z Argentyną, oby tak do końca ! :)
Obrazek
.................C'e Solo l'Inter, Per Me, Solo l'Inter C'e Solo l'Inter, Per Me !!.........
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: anett »

Biadolicie nad meczem z Bułgarami... Nie stało się nic złego. To jest taki turniej, gdzie trzeba nie tylko bić się z rywalami na boisku, ale i z presją w głowach... Każdy wymaga, każdy chce, ale to nie maszyny. Balonik spuścił nieco powietrze, Amerykanie są niby faworytami, Brazylia pokonała Rosję i wszyscy są zadowoleni. O naszych ucichło, ale to działa na ich korzyść. Im mniej presji, tym lepiej :)
Dzisiaj zagrali nieco lepiej, choć mecz nie miał większego tempa... Brakowało mi energii i radości po każdej akcji, ale cóż... Żygadło sprawił sobie wspaniały prezent urodzinowy :-D Będą podwójnie świętować!
Polska - Argentyna 3:0 (25:18; 25:20; 25:16)
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: magneto86 »

Niestety to co widziałem w meczu z Brytyjczykami potwierdziło moje obawy i dzisiejszy mecz był katastrofalny.......Dobrze, że Anastasi na nich fuknął i trochę się ogarnęli, bo byśmy dostali do 0. Oby to był nasz ostatni tak słaby mecz na tych igrzyskach !
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: berniol21 »

Teraz zaczynają się schody. Rosja na drodze do półfinału. Wymyślę ,że zagrają jak na ich umiejętności przystało. Bardzo marnie to wyglada ogladajac dwa poprzednie spotkania ,ale damy rade.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: kulasiak »

Z jednej strony grać z Rosją w ćwierćfinale to nie lada wyzwanie z drugiej jednak strony Polacy cały czas byli faworytami w starciach z rywalami ze swojej grupy, a już w starciu z Rosją faworytami są Nasi rywale. To ma duże znaczenie według mnie gdyż Polacy nigdy nie lubili być faworytami i to, że nimi teraz nie są powinno pomóc. Mam nadzieję, że po ciężkim meczu będziemy się mogli cieszyć z dotarcia do strefy medalowej.
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: berniol21 »

Jest tak jak myślałem. Po grze na pełnych obrotach byle wszystko wygrać w LŚ i MHW ,spodziewałem się lekkiego wypalenia na IO i niestety się to sprawdziło. Liczę na naszych ,ale z brakiem pomysłu na grę nie damy rady Rosjanom.Dużo zależy od formy Winiarskiego.
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: anett »

Mecz z Australią to jeden wielki niewypał… W dwóch pierwszych setach nic nie graliśmy. Zero ambicji, zero wiary, zero chęci... stanęli jak wryci. Australia... czego tu się bać? Nasi siatkarze muszą jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Jutro odbędą się mecze ćwierćfinałowe. Polacy zagrają z... Rosją (godz. 20:30). Mam nadzieję, że wystąpimy w biało-czerwonych strojach, bo nasi reprezentanci mają kompleks czerwonych koszulek, w których to graliśmy i z Bułgarią i z Australią (mecze przegrane). Wyjdziemy standardowym składem i mam nadzieję, że nasi siatkarze tym razem nie zawiodą. Poza tym za bardzo im zależy na tym medalu, więc raczej nie odpuszczą. To, że Rosja jest faworytem jest dla nas plusem. POLSKA WIERZY I UFA!!!

Niestety nasza para siatkarzy plażowych odpadła z rywalizacji o medale. Na ćwierćfinale zakończyli swój występ. Rywalizowali z duetem Emanuel/Alison z Brazylii. Mieli nawet piłkę meczową, ale niestety przegrali ostatniego seta. Mimo wszystko wpisali się do historii światowej siatkówki plażowej. DZIĘKUJEMY!!! Oby siatkarze halowi nie odpuścili w ćwierćfinale....
Gajdzik
Posty: 173
Rejestracja: 15 wrz 2006, 22:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Gajdzik »

z Australią nie wyszło tak jak się wszyscy spodziewali, ale mecz z Rosją to już inna bajka bo teraz już nie można sobie pozwolić na żadną wpadkę. Liczę na to że nasi siatkarze wyciągną wnioski i dadzą z siebie wszystko aby awansować dalej ! :)
Obrazek
.................C'e Solo l'Inter, Per Me, Solo l'Inter C'e Solo l'Inter, Per Me !!.........
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: sampam »

Z polska siatkowka to jest troche jak z angielska pilka. Pelne stadiony (hale), swietni gracze, miano "sportu narodowego" i tylko jednego brak - najwazniejszego sukcesu -zlota MŚ (IO).
Klinsi64

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Klinsi64 »

Rosja,Brazylia,Włochy potraktowali ulgowo LŚ i są w strefie medalowej,a Polacy...
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: berniol21 »

Jakby nie patrzeć mecz z Rosją nie był wcale tragiczny, gorszy był z Australią. Nie mieliśmy w niczym przewagi. Zagrywki nie było, brak pomysłu na zatrzymanie Muserskiego (100% skutecznosci), sporadyczny blok. Rosja była lepsza. Bałem się wypalenia przed IO,zmeczenie i chce wygrania kazdego meczu 3:0 przyczynila sie do porazki w IO.

Kubeł zimnej wody na pewno się przyda.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: sampam »

Zwolennicy metafizyki sportowej zapewne powiedza, ze nad reprezentacja siatkarzy wisi jakies fatum na igrzyskach olimpijskich, bo to przeciez 3 cwiercfinal z rzedu, ktorego nie byli w stanie przebrnac.
Swoja droga, konia z rzedem temu, ktory jakos racjonalnie uzasadni, czemu w przeciagu kilkunastu dni, a de facto 2-3 meczy z wielkiej druzyny, pozostala mentalna wydmuszka.

Wiele wskazuje, ze bedziemy swiadkami wielkeigo finalu Brazylia-Rosja, choc osobiscie licze na polfinalowa sensacje:)
Gajdzik
Posty: 173
Rejestracja: 15 wrz 2006, 22:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Gajdzik »

To nic, czekamy 4 lata na kolejną Olimpiadę, a po drodze może uda się ugrać Mistrzostwa Świata :)
Obrazek
.................C'e Solo l'Inter, Per Me, Solo l'Inter C'e Solo l'Inter, Per Me !!.........
Klinsi64

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Klinsi64 »

nic się nie stało,Polacy nic się nie stało ;) pompowanie balonika jak zawsze w naszym przypadku skończyło się eksplozją, już
słyszałem głosy że na MŚ pokażemy jacy mocni jesteśmy,tylko kogo to obchodzi? igrzyska olimpijskie to najważniejsza impreza
forma powinna być budowana z myślą o nich,tymczasem zaprezentowaliśmy się dużo słabiej niż na poprzednich IO...
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: anett »

Jak w przeciągu kilku dni ulubieńcy wszystkich Polaków stali się szarymi myszkami, które wracają do domu "z niczym"? Wcześniej wychwalani, pozytywnie oceniani, pocieszani... Teraz nastał czas grozy i braku zrozumienia. "To nie była drużyna wojowników", "Znów wracają do domu bez medalu", "Biało-czerwoni byli bezradni", "Nie mieli nic do powiedzenia". Po co opłakiwać, wspierać i pocieszać, skoro trafiła się okazja by zganić taką drużynę za JEDNO niepowodzenie. Czy wszyscy już zapomnieli o poprzednich, czterech medalach? Owszem, oczekiwania były duże, ale cóż... stało się... to nie maszyny!

To nie do końca była wina przygotowania fizycznego... Nasi siatkarze poddali się psychicznie. Trzy słabe występy ich zablokowały. Polacy za bardzo chcieli, za bardzo wierzyli, za bardzo na to liczyli. Tym razem same chęci nie wystarczyły. Łzy siatkarzy udowodniły tylko, jak bardzo jest im żal. Oni chcieliby grać o medal, ciężko na to pracowali, dużo zdrowia zostawili podczas treningów, borykali się z urazami, Nowakowski walczył z bólem pleców... próbowali.

Trener w oczach wielu jest winowajcą, który źle przygotował zespół i zaprzepaścił taką szansę. Podobno źle wybrał spośród LŚ i IO... Tylko ciekawe kto się cieszył z medalu w Sofii. Wszyscy tego chcieli. Anastasiemu mocno się oberwie... niestety. Jednak dla prawdziwych kibiców nadal zostanie "ojcem polskich orłów". Łapki precz od AA.

Nie pozostaje nam nic innego jak pozostać w smutku, żalu i swego rodzaju zadumie. Jedni zapomną, inni tak jak ja będą opłakiwać ten dzień jeszcze bardzo długo ;( Taki jest sport.

Za cztery lata pewnie nie zobaczymy już Zagumnego, Ziomka oraz Igły... Nie wyobrażam sobie naszej kadry bez Ignaczaka i Żygadły... ;(
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: yoda79 »

Bez Żygadły sobie wyobrażam bo zagrał piach totalny, podobnie Kurek czy Możdzonek.
Tak wyszło,ale co zrobić.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: yoda79 »

Bez Żygadły sobie wyobrażam bo zagrał piach totalny, podobnie Kurek czy Możdzonek.
Tak wyszło,ale co zrobić.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: kulasiak »

No cóż, przyszła porażka, ale nie można załamywać rąk. Turniej olimpijski polskim siatkarzom nie wyszedł, ale to nie znaczy, że trzeba przekreślać ostatnie dwa lata i trenera Anastasiego, który wykonał ogromną pracę i skok jakościowy. Przecież dawniej to wyszła nam jedna impreza i był koniec sukcesów. Dziś nie wyszła nam jedna impreza, ale taka jest różnica, ze bardziej jest to według mnie wypadek przy pracy niż stała tendencja. Mam też nadzieję, że żaden "geniusz", który ma na kadrę jakiś wpływ nie wpadnie na pomysł zwalniania trenera. Co do zawodników to mnie osobiście zawiódł najbardziej Bartek Kurek gdyż jest to według mnie kluczowy zawodnik ponieważ gdy już wejdzie w spotkanie kończy wszystko z nie ważne jakieś pozycji czy jak źle dogranej piłki. Do tego słabo zagrali też Winiarski czy Możdżonek(te jego zagrywki w siatkę to mnie do szału doprowadzały). Co do zaś naszego rozgrywającego czyli Żygadły to jest on dobrym rozgrywającym tylko to czego w jego grze zawsze mi brakowało to pokazanie czegoś co można by nazwać geniuszem siatkarskim czyli jakiegoś niekonwencjonalnego zagrania w trudnej sytuacji czy umiejętności poprowadzenia drużyny do sukcesu nawet jeśli innym nie idzie.
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: anett »

yoda79 pisze:Bez Żygadły sobie wyobrażam bo zagrał piach totalny
To, że zawodnicy nie kończyli ataków nie jest winą Żygadły. Fakt miał słabe momenty, ale bez przesady... gdyby reszta drużyny dobrze przyjmowała, a atakujący wykonywali swoją robotę skuteczniej pewnie byś nawet nie zauważył jego słabszej dyspozycji...
kulasiak pisze:Co do zaś naszego rozgrywającego czyli Żygadły to jest on dobrym rozgrywającym tylko to czego w jego grze zawsze mi brakowało to pokazanie czegoś co można by nazwać geniuszem siatkarskim czyli jakiegoś niekonwencjonalnego zagrania w trudnej sytuacji czy umiejętności poprowadzenia drużyny do sukcesu nawet jeśli innym nie idzie.
Nie rozumiem tej nagonki na Łukasza... Igrzyska mu nie wyszły, podobnie jak pozostałym siatkarzom. Jak miał poprowadzić drużynę do sukcesu, skoro komukolwiek by nie rozegrał piłki i tak one lądowały w aucie lub prosto pod nogami naszych siatkarzy... Ani Zibi, ani Kurek, ani Winiarski nie pociągnęli ataku, a środkiem przy takim przyjęciu ciężko się gra...
Przypomnijcie sobie Ligę Światową albo Puchar Świata...
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: berniol21 »

Jak dla mnie najgorszym zawodnikiem był Mozdzonek. Co on robi w reprezentacji to ja nie wiem. Zero zagrywki, wygina się przy niej jak nie wiem co, te jego ataki też to ani silne ani nic. Nadrabia tylko blokiem chociaż ostatnio nawet tego nie widać. Lepszy już jest Kosok.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: magneto86 »

Dokładnie, jak wygrywaliśmy LŚ to każdy był dumny z naszych reprezentantów, teraz im IO nie wyszły, zresztą nie tylko im, to wielu wiesza na nich psy. Najważniejsze, że dzielnie walczyli i pokazali charakter na boisku, po prostu nie trafili z formą na Igrzyska i tyle. Teraz pozostaje wyciągnąć wnioski i walczyć dalej. Anastasi to genialny trener i nie wyobrażam sobie, żeby to na niego spadła cała krytyka, on udowodnił że jest wielkim trenerem i pod jego wodzą jesteśmy w stanie wygrywać turnieje, a nie tylko pojedyncze spotkania. Dzięki za wielkie emocje i za walkę !
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: sampam »

anett pisze:Jak w przeciągu kilku dni ulubieńcy wszystkich Polaków stali się szarymi myszkami, które wracają do domu "z niczym"? Wcześniej wychwalani, pozytywnie oceniani, pocieszani... Teraz nastał czas grozy i braku zrozumienia. "To nie była drużyna wojowników", "Znów wracają do domu bez medalu", "Biało-czerwoni byli bezradni", "Nie mieli nic do powiedzenia". Po co opłakiwać, wspierać i pocieszać, skoro trafiła się okazja by zganić taką drużynę za JEDNO niepowodzenie. Czy wszyscy już zapomnieli o poprzednich, czterech medalach? Owszem, oczekiwania były duże, ale cóż... stało się... to nie maszyny! (
Kazdy ma prawo do frustracji, jezeli Polacy zawodza w najwazniejszym momencie. Trudno zebysmy mowili, ze "nic sie nie stalo". Super, ze wczesniej osiagneli sukcesy, ale jednak mniej znaczace w porownaniu do zlota, czy w ogole jakiegokolwiek medalu olimpijskiego. Nasuwaja mi sie analogie z Brazylia Dungi, wygrali Puchar Konfederecji, zdobyli mistrzostwo Am. Pd., a zawiedli w cwiercfinale z Holandia. W konsekwencji Melo mial problemy z powrotem do ojczyzny :hahaha: Nic oczywiscie nie sugeruje :D
Oczywiscie Anastasi musi zostac, bo...to oczywiste.
Klinsi64

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Klinsi64 »

najlepiej to bić pokłony że w ogóle zaszczycili kibiców wyjściem na parkiet,dali dupy w najważniejszym momencie,rozumiem gdyby
po równej walce przegrali półfinał,ale oni sami podłozyli głowę pod topór a ruskie zrobiły swoje...
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: anett »

Zgadzam się, Kosok jest o wiele lepszy od Możdżonka. Szybszy, jego zagrywki też całkiem niezłe i dobrze atakuje... Nasz kapitan powoli odchodzi w cień. Najlepszy na środku i tak jest Nowakowski :)
Anastasi na pewno nie odejdzie. Prezes Przedpełski już to podkreślał w wywiadach.
Mam dla Was cytat naszego trenera, który powinien dać Wam do myślenia: "Czy kiedy Agnieszka Radwańska przegrała pierwszy mecz na Wimbledonie też ją zapytaliście, czy popełniła błąd w przygotowaniach? Odpadła, bo nie grała dobrze". Porażki wiele uczą, a sukces rodzi się w bólu.
Piszcie sobie te głupoty i pozostańcie kibicami sukcesu! :brawo:
Klinsi64

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Klinsi64 »

jeśli Anastasi porównuje swoja drużynę do primadonny Radwańskiej to nie mam więcej pytań ;) chociaż w sumie to podobne przypadki :) zarówno nasi siatkarze jak i Isia,kręcą się w czołówce swoich dyscyplin,ale najważniejsze trofea zgarniają prawdziwi mistrzowie ;)
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: kulasiak »

anett ale co ma krytyka do bycia "kibicami sukcesu". Nawet ktoś kto się wiele lat interesuje siatkówką ma prawo skrytykować naszych siatkarzy jeśli jest to poparte argumentami. Zresztą jak się mieszkało w okolicach Piły przez prawie całe życie to nie sposób nie interesować się siatkówką. Do tego szkoła gdzie siatkówka stała na pierwszym miejscu spośród wszystkich sportów też zrobiła swoje. Co do Żygadły o którym pisałem wcześniej to jak już też pisałem wcześniej jest on dobrym rozgrywającym by wręcz nie powiedzieć bardzo dobrym, ale jak dla mnie czasem zbyt trzymającym się schematów i bojący wziąć na siebie odpowiedzialność gdyż wiedzieliście kiedyś Żygadłę krzyczącego na kolegów pobudzając ich do walki? Widzieliście u niego "błysk" charakteryzujący najlepszych rozgrywających świata? Ja tego niestety nie widziałem choć i tak uważam Żygadłę za dobrego i bardzo solidnego rozgrywającego. Co do zaś słów Przedpełskiego o pozostaniu Anastasiego to bardzo dobra wieść. Co by nie powiedzieć o naszym prezesie to jednak o reprezentację dba.
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: anett »

Taki jest polski naród... wiecznie narzekający. Krytykujecie, bo chcieliście czegoś więcej, czyli sukcesu. Stąd takie, a nie inne porównanie... Moje oczekiwania również były większe przez co przegrałam zakład. No ale cóż. Taki jest sport. Dlatego teraz staram się zrozumieć naszą reprezentację i nie szukam winnych... Po każdym nieudanym turnieju (nie zależnie od dyscypliny) nagle wszyscy są ekspertami i doszukują się przyczyny słabego występu... Po co? Było minęło... stało się i czasu nikt nie cofnie... sami siatkarze, jak i trener mają problemy z odpowiedzią na pytanie "co się stało w Londynie?". Mi jest po prostu ich szkoda... harowali na siłowni jak woły, borykali się z urazami, trenowali na najwyższych obrotach, bardzo chcieli wygrać (szczególnie ci, którzy być może po raz ostatni zagrali na IO - Igła, Guma, Ziomek). Teraz, kiedy wracają do domu wszyscy ich męczą, pytają, krytykują... Żygadło źle rozgrywał, Igła nie bronił, Winiarski jakby nie istniał, środkowych w ogóle nie było na boisku... bla bla bla... To nie ma sensu. Po meczu z Rosją widać było ich reakcje... Żałowali. Wiedzą, że nie spisali się tak, jak inni by to sobie wyobrażali. Dla mnie to wystarczy... Sami siebie oceniają negatywnie i nie ma co dorzucać od siebie pięciu groszy. Po igrzyskach bum na siatkówkę na pewno zmaleje. I dobrze.
Klinsi64

Re: Wszystko co związane z siatkówką !

Post autor: Klinsi64 »

rozbawił mnie dzisiaj jeden komentarz w necie "nie można wszystkiego wygrywać" :D ciekawe co na to Brazylijczycy i Rosjanie? ;)
uczmy się podejścia do sportu od innych,a nie śpiewajmy po meczach "nic się nie stało" siatkarze mają znakomite warunki do pracy porównując z innymi sportowcami,mocną ligę,talent,nic tylko wygrywać...
ODPOWIEDZ