Gry na konsole i komputery

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Piter »

Kto ma PESa14?
1.
2.
3.

Kto ma Fifę14?
1.Piter9702
2.
3.
strzalkowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:20
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: strzalkowy »

Kto ma PESa14?
1.
2.
3.

Kto ma Fifę14?
1.Piter9702
2.strzalkowy
3.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Alfa »

Kto ma PESa14?
1.
2.
3.

Kto ma Fifę14?
1.Piter9702
2.strzalkowy
3.Nyers
PetkoS

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: PetkoS »

Kto ma PESa14?
1.
2.
3.

Kto ma Fifę14?
1.Piter9702
2.strzalkowy
3.Nyers
4.Petkos
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Shady »

Kto ma Fifę14?
1. Piter9702
2. strzalkowy
3. Nyers
4. Petkos
5. Shady - mój origin id to "25Shady", jak coś to ślijcie zapro :)
Rustin
Posty: 81
Rejestracja: 8 lip 2008, 17:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Rustin »

Kto ma PESa14?
1.
2.
3.

Kto ma Fifę14?
1. Piter9702
2. strzalkowy
3. Nyers
4. Petkos
5. Shady - mój origin id to "25Shady", jak coś to ślijcie zapro :)
6. Rustin
skubany
Posty: 146
Rejestracja: 14 mar 2011, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: skubany »

Nie wiem, czy moja wypowiedź coś wniesie do tematu, ale może ktoś jeszcze jest przed zakupem i ma dylemat.

Fifa 14 czy PES14 ? Setki recenzji, ale ciężko znaleźć dobrą i zwięzłą opinię na ten temat, która gra jest lepsza.
Czy jestem posiadaczem któreś z nich ? NIE NIE i jeszcze raz NIE ! Co roku gram w każdą część, lecz tym razem .. postanowiłem przekonać się u kumpla, jak to faktycznie jest w tym roku i w co warto zainwestować. No to może w paru zdaniach - Fifa 14 okazała się entą kopią poprzedniej części. Można zapytać, po co ulepszać coś, co jest dobre ? Racja. Po co ? Fifa sprzedaje się najlepiej na świecie, jako gra sportowa, ale dlaczego ? Piękna grafika, menu - KAPITALNE, licencje na wszystkie kluby i reklamy z najlepszymi graczami świata. Jak to jest z Fifą 14 ? Wycyckana grafika, bardzo "kolorowa" gra. Jak dla mnie - NUDA. Dostaliśmy prawie tą samą grę co rok temu, w nowym opakowaniu.

PES 14 - Nadzieja wszystkich znudzonych Fifą. Czy Konami przyszło na odsiecz ? Po części - TAK ! Niby bramki dwie, niby piłka okrągła, niby zasady gry w piłkę nożną się nie zmieniło, jednak po pierwszym meczu odniosłem wrażenie, że gram w SYMULATOR ! Cytując klasyka - te kocie ruchy ! Grafika i klimat starego PESa + nowa fizyka gry. Chwalę, więc dlaczego nie kupiłem ? 2 powody. Pierwszy to taki, że grając przez sieć są straszne lagi i częste DC. Niby zapowiedzieli łatkę z obietnicą poprawy połączenia sieciowego, ale kto ich tam wie .. a dla singla 200zł nie wydam. Drugi powód może jest błachy, ale menu gry jest jak na przełomie 2000 roku ! Ja się pytam, jak można było w tak fatalny sposób stworzyć szatę graficzną menu ?! Lubię bawić się składem i formacją drużyny, a tutaj byłaby to czysta katorga.

W co więc będę grał w oczekiwaniu na następną część ? A no w Fifę 12. Na ten moment najlepsza gra piłkarska na konsolę.

Pozdrawiam. :)
.lufcias
Posty: 102
Rejestracja: 5 maja 2007, 23:11

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: .lufcias »

Najwidoczniej zbyt mało grałeś by dostrzec różnice pomiędzy 12 a 14.Fifa 14 graficznie wygląda praktycznie jak 13 jednak gameplay sporo się różni.Teraz nie liczy się tylko i wyłącznie szybkość zawodnika, a gra kombinacyjna.Nowa trajektoria lotu piłki też czasami potrafi zaskoczyć.Wypowiadam się tylko i wyłącznie o rozgrywce przez internet bo gry z botem nawet nie ruszam :P

Pozdrawiam.
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Claudio »

Pierwsze wrazenie Fify14 w porownaniu z F13? Prawie to samo z malymi zmianami...ale po rozegraniu juz kilkudziesieciu meczow spokojnie moge stwierdzic ze to zupelnie inna gra. Wiekszosc osob ktora grala w Fife13 teraz nie daje rady w Fife14, uczą sie tej gry na nowo, sam ciagle ogarniam ją bo naprawde sa spore zmiany.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Adriano_forever »

To widzę nie ma co się wygłupiać z kupnem Pesa bo z nikim z fci sobie nie pogram, a szkoda :) Bo Pes w Media Markt 119 zł kosztuje i dlatego się zastanawiałem czy wziąć, ale jak nikt nie ma to nie ma sensu :)

Trudno, pozostaje FM :D
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Shady »

claudio86 pisze:Pierwsze wrazenie Fify14 w porownaniu z F13? Prawie to samo z malymi zmianami...ale po rozegraniu juz kilkudziesieciu meczow spokojnie moge stwierdzic ze to zupelnie inna gra. Wiekszosc osob ktora grala w Fife13 teraz nie daje rady w Fife14, uczą sie tej gry na nowo, sam ciagle ogarniam ją bo naprawde sa spore zmiany.
Przeczysz sam sobie trochę, skoro większość osób z 13 nie daje rady w 14 tzn. że gra już od samego początku dla każdego jest inna, więc jak na początku mogłeś twierdzić że to prawie to samo? :)
Jeżeli ktoś twierdzi, że 13 i 14 są takie same (a już porównywanie 14 z wcześniejszymi wersjami to kompletny bezsens) to chyba grał 2 mecze w tygodniu dla relaksu albo jest fanboyem PESa. Gameplay dość mocno się różni i inaczej się konstruuje akcje.
PES kompletnie mi nie podchodzi.
Rustin
Posty: 81
Rejestracja: 8 lip 2008, 17:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Rustin »

Pytanie głównie do osób grających w Fifę 14 i poprzednie edycje. Znacie jakieś strony z turniejami online? Znajomy wspominał kiedyś, że brał udział w turnieju z nagrodami ale odpadł w eliminacjach.
Inter od zawsze
Posty: 100
Rejestracja: 30 sty 2007, 20:50

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Inter od zawsze »

Ma ktoś play station 3 do sprzedania?
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: berniol21 »

Wiem, że to temat o grach ,ale potrzebuje informacji o padzie do Fify. Czy te polecane często pady xbox na pc pozwolą mi na wykonywanie tricków gałkami i możliwość obrony podczas rzutu karnego bo nie mogę bronić w fifie 13. Ogólnie mam jakiś tani pad ,który tego mi nie umożliwia.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Piter »

berniol21 pisze:Wiem, że to temat o grach ,ale potrzebuje informacji o padzie do Fify. Czy te polecane często pady xbox na pc pozwolą mi na wykonywanie tricków gałkami i możliwość obrony podczas rzutu karnego bo nie mogę bronić w fifie 13. Ogólnie mam jakiś tani pad ,który tego mi nie umożliwia.

Musisz tam jakieś pliczki pobrać, aby triczyć i bronić karniaki. Nie wiem jakie dokładnie, bo ja cisne na klawce. Gdy ja próbowałem ciurać na padzie to koledze mówiłem, że triczyć nie mogę, a on powiedział, że potrzeba jakiegoś tam pliku.
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: berniol21 »

Tylko bardziej chodzi mi o zakup pada kompatybilnego z fifa żebym nie musiał nic ściągać itp. Znacie takie pady i nie drogie?
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Kujon »

berniol21 pisze:Wiem, że to temat o grach ,ale potrzebuje informacji o padzie do Fify. Czy te polecane często pady xbox na pc pozwolą mi na wykonywanie tricków gałkami i możliwość obrony podczas rzutu karnego bo nie mogę bronić w fifie 13. Ogólnie mam jakiś tani pad ,który tego mi nie umożliwia.
Tak, sam mam taki pad :)

Na usb, grałem zarówno na Xboxie (sprzedałem po 3 latach), teraz na kompie :) Za oryginał z M$ dałem coś koło stówki, żadnych sterowników nie trzeba, ustawiasz w opcjach i śmiga elegancko.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Kujon »

http://allegro.pl/pad-przewodowy-do-xbo ... 12645.html

Dokładnie taki :) trochę drogi, ale za to 3 rok i żadnego problemu (wizualnie i fizycznie), warto raz zainwestować niż kupować podróbki za 30-50 zł
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: berniol21 »

Właśnie taki chciałbym zakupić.
Pytanie, jakiego polecacie MoHa w sieci ? Chodzi o te starsze wersje. Osobiście grałem długo w jedynkę. Czas może spróbować w jakąś inną bo pewnie wielu gra jeszcze w starsze wersje.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Mora »

Panowie potrzebuję rady odnośnie zakupu komputera. Mój obecny sprzęt trochę lat ma, swoje przeszedł, w dodatku chyba sypie się karta graficzna i myślę nad zakupem innego sprzętu. Niestety mam dość ograniczony budżet i zmuszony jestem szukać używanych kompów. Wypatrzyłem takie dwa:

http://tablica.pl/oferta/komputer-do-gi ... 9f20625f99
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-kompu ... 9f20625f99

Warte to swojej ceny? Który z nich wybrać, czy oba olać ciepłym moczem? Wszelkie opinie mile widziane :)
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: berniol21 »

Nigdy w życiu używanego komputera.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Dzonyy »

berniol21 pisze:Nigdy w życiu używanego komputera.
Też tak uważam. Lepiej poczekaj troszkę i kup jakiegoś taniego składaka.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: sampam »

Najlepiej to kupic nowa, porzadna plyte glowna i przyzwoity zasilacz, gdy myslisz o elektroniczej rozgrywce i o podrasowaniu pieca za pare lat. RAM i obudowa to zazwyczaj groszowe sprawy, a jesli lubisz ryzyko to kup uzywana karte graficzna. Moze brzmi to absurdalnie, ale ja sam tak zrobilem i niczego nie zaluje. Warto przejrzec licytacje na portalach aukcyjnych i nie dac sie dymac wlascicielom sklepow, ktorzy narzucaja niebywale marze:)
Janosv360
Posty: 112
Rejestracja: 1 gru 2008, 17:00
Lokalizacja: Zgorzelec/Węgliniec

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Janosv360 »

Najlepiej poskładaj sobie sam komputer bo jak kupisz zestaw to wyjedzie o 100 /150 zł więcej jak byś kupił wszystko sam tylko że osobno .
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Mora »

Wiem, że zakup używanego komputera to zawsze jest ryzyko, ale tak jak pisałem mam dość ograniczony budżet i mogę wydać 500-600 zł. Te dwa kompy z linków spełniają wymagania cenowe i wydaje mi się, że mają całkiem niezłe parametry (zależy mi na przyzwoitym procku i grafice minimum 512 MB).

Janosv - jak się domyślam pisząc o poskładaniu sobie kompa masz na myśli zakup używanych części?
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Janosv360
Posty: 112
Rejestracja: 1 gru 2008, 17:00
Lokalizacja: Zgorzelec/Węgliniec

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Janosv360 »

Chodziło mi o nowe części ale za taką kase kupisz tylko używanego blaszaka .
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: berniol21 »

Mora pisze:Wiem, że zakup używanego komputera to zawsze jest ryzyko, ale tak jak pisałem mam dość ograniczony budżet i mogę wydać 500-600 zł. Te dwa kompy z linków spełniają wymagania cenowe i wydaje mi się, że mają całkiem niezłe parametry (zależy mi na przyzwoitym procku i grafice minimum 512 MB).

Janosv - jak się domyślam pisząc o poskładaniu sobie kompa masz na myśli zakup używanych części?
Zdecydowanie wstrzymaj się z zakupem. Nazbieraj więcej pieniędzy i złóż coś fajnego. Karta 512mb ? odpuść na razie sobie ,bo zakup takiego sprzętu w tych czasach jest wyrzuceniem pieniędzy. Takie moje zdanie.
Janosv360
Posty: 112
Rejestracja: 1 gru 2008, 17:00
Lokalizacja: Zgorzelec/Węgliniec

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Janosv360 »

Dokładnie na samą karte graficzną powinieneś wydać 600 -700 zł jak chcesz mieć fajny sprzęt na 2 -3 lata .
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: mediolan »

Mora chlopaki maja racje bo w tym momecie wyrzucisz zlom a kupisz sobie ... nowy zlom :) teraz wszystko idzie w zastraszajacym tempie ... ja skladajac sobie pc jakies 2 lata temu bylem pewien ze pociagnie pare lat a teraz wiem ze mylilem sie bardzo.Znow przydaloby sie prawie wszystko wymieniac ...

tak z innej beczki gra stara ale jara lapcie pare moich niezlych akcji http://www.youtube.com/watch?v=ELglc_bxSc4 :)
Only Knife to cos z czym pewnie nikt nie mial do czynienia a jednak w takich grach na multi nie tylko sie strzela :) Film robiony przez goscia z Danii ktory rowniez kosi i to naprawde dobrze :)
Michaell186
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2014, 12:30

Re: Gry na konsole i komputery

Post autor: Michaell186 »

Ja kupiłem ostatnio PS3 z GTA5 i The last of use w zestawie i drugiego pada z fifą 2014 w komplecie i jestem zadowolony. Wkurza mnie w Fife tylko animacja wyrzutu piłki z autu. Jak wyjdzie piłka na aut musze czekać aż piłkarz po piłkę pobiegnie i nie da sie tego przyśpieszyć. Pad z PS3 jest dobry do fify wszystkie triczki bezproblemowo wchodzą na kompie miałem pada z x-boxa pod windows i równiez nie narzekałem, ale ten z ps3 bardziej mi odpowiada :)
ODPOWIEDZ