Gry na konsole i komputery

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Kamikaze
Posty: 180
Rejestracja: 1 lis 2008, 14:31
Lokalizacja: Wrocław/Asoli Piceno

Gry na konsole i komputery

Post autor: Kamikaze »

Stworzylem ten watek aby kazdy mogl sie wypowiadac na temat jakies gry, a zrobilem to z mysla o mnie ;]  poniewaz sprawielom sobie  Xboxa 360  i zastanawiam sie jak gre kupic na poaczatek aby dala mi duzo frajdy. Jestem fanem gier z dobra fabuła np. Assassin Creed.

pozdrawiam
Obrazek

IO TI AMO <3 ~!!
solo_nerazzurri
Posty: 246
Rejestracja: 2 sie 2009, 22:28
Lokalizacja: Łódź

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: solo_nerazzurri »

Dobry temat :D

Kupiłem właśnie dzisiaj Mafia 2 i licze ze bedzie co najmniej tak dobra jak część 1 :P
E\' una gioia infinita
che dura una vita
Pazza Inter amala!

FORZA INTER!!
Ibracadabra eight
Posty: 342
Rejestracja: 7 cze 2008, 13:10

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Ibracadabra eight »

Na ps3 może tą mafie kupiłeś? :)
Obrazek

"Nie jestem najlepszym trenerem na świecie, ale lepszego ode mnie nie ma." - Jose Mourinho
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Fanatyczny »

Kamikaze pisze: Stworzylem ten watek aby kazdy mogl sie wypowiadac na temat jakies gry, a zrobilem to z mysla o mnie ;]  poniewaz sprawielom sobie  Xboxa 360  i zastanawiam sie jak gre kupic na poaczatek aby dala mi duzo frajdy. Jestem fanem gier z dobra fabuła np. Assassin Creed.

Skończyłem dwie części Asasyna, uważam ją za dobrą grę, ale fabuła jak dla mnie to na pewno nie najmocniejsza strona teego produktu.

Na ps3 polecam MGS'a. Znów dla graczy pecetowych S.T.A.L.K.E.R.'a i oraz dwa dodatki.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, 22:06 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dlaczego nie całuję koszulki Interu? Najpierw trzeba coś wygrać, by zasłużyć na uznanie tych, którzy pomagają mi w tej przygodzie." -  Eto'o.
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Tkrauze »

Solo_nerrazuri wypowiedz sie na temat Mafii 2.Trailery nie pokazuja całej prawdy :) jakie ma minusy ? :)
Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie,spytaj co Ty mozesz zrobic dla kraju.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Dzonyy »

Tkrauze pisze: Solo_nerrazuri wypowiedz sie na temat Mafii 2.Trailery nie pokazuja całej prawdy :) jakie ma minusy ? :)
Strasznie krótka ( ok. 10 h ) , strasznie dużo jeżdżenia tylko po to żeby się postrzelać 2 minuty. Ogólnie się zawiodłem , liczyłem na takiego hiciora jakim była jedynka. Gra jest dobra ale nic poza tym. Nawiązując do gier z dobrą fabułą ja polecam Baldur's Gate'a ( obie części ) Fallouta ( obie części ) NWN ( obie części ) i kapitalnego Planescape'a.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
MatiInter
Posty: 187
Rejestracja: 23 maja 2008, 23:45

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: MatiInter »

dobry watek! :P The Saboteur ostatnio przeszedlem... ogolnie fabula ciekawa, moze troche grafika nie rewelacja ale ogolnie gra ok. Bad Company tez polecam ale za krociutkie. A gram na kompie tylko :)
Dumny po zwycięstwie, Wierny po porażce. FORZA INTER!!!
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Dzyl »

Ostatnio przeszedłem Prince of Persia Warrior Within oraz kolejną część Prince of Persia The Two Thrones, znakomite gry i polecam każdemu, mają świetną fabułę, ale i tak najlepszy jest system walki ;p Można się nieźle wyżyć na przeciwnikach i robić wiele ciekawych kombosów. A teraz to gram w Baldur's Gate 2. Również dobra gra, jedna z najlepszych gier cRPG w jakie grałem. Godna polecenia każdemu fanowi cRPG.
D@rtH W!nD
Posty: 17
Rejestracja: 16 gru 2006, 14:09
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: D@rtH W!nD »

Ja osobiście nie mogę nie polecic Starcrafta 2. Kosztowała mnie ta gra prawie 190 zł (zamawiałem z Anglii, gdyż polonizacji nie zdzierżę) i powiem tyle: jest warta KAŻDEGO grosika jakiego na nią wydałem. Zarówno bawiąc się solo(kampania jest po prostu B.O.S.K.A. zarówno pod względem fabularnym jaki i pod względem konstrukcji i różnorodności misji, między misjami mamy fenomenalne cut- scenki na pokładzie Hyperiona, czasem łapałem się na tym, że śpieszyłem się z ukończeniem danej misji tylko po to, żeby zobaczyc kolejną. Do tego nawet z AI można świetnie się bawic, gdyż jest moim zdaniem na prawdę rewelacyjne(choc oczywiście człowieka nic nie zastąpi) no i do tego jeszcze  misje Challenge, które też dostarczają MASĘ frajdy. Do tego w odróżnieniu od praktycznie wszystkich współczesnych tytułów zabawa solo wystarcza na na prawdę długo -sama kampania ma 29 misji co jak na współczesne standardy jest BARDZO dużo) jak i w multi który wykracza grywalnością poza granice mojego rozumowania -zabawa na Battlenecie to po prostu jeden wielki strumień miodu sączący się z ekranu. Do tego wszystkiego genialna moim zdaniem ścieżka dźwiękowa(zwłaszcza u Terran), która bezlitośnie wkręca się w głowę. Jeśli chodzi o wady to podobno są pewne problemy z balansem poszczególnych ras(tzn. w starciu Zerg vs. Terran ci pierwsi mają bardzo ciężko), ale znając Blizzarda wszelkie problemy z balansem zostaną prędzej czy później zlikwidowane. Do tego słyszałem o jakiś sporadycznych problemach technicznych, ale tak jak pisałem Blizzard na pewno szybko się z tym upora. Jeśli chodzi o wady to jak dla mnie tyle. Ewentualnie można by się czepiac tego, że sama gra w sumie nie jest niczym odkrywczym, ale co mnie to obchodzi -może i jest to oldschool, ale w ABSOLUTNIE fenomenalnej formie. Acha no i zapomniałem gra ma śmieszne wymagania sprzętowe na moim żenująco żałosnym lapku działa płynnie w 1280x800 z wszystkim na low (a lapek był gruchotem nawet w chwili kupowania 2 lata temu), a moim stacjonarnym (c2d e4500 2,2 ghz 2gb ddr2, GF8800 gts 512mb) śmiga na ultra, aż miło. No i warto wspomniec, że może i z technicznej strony grafika nie powala, ale jak to zwykle u Blizzarda jest zrobiona tak estetycznie, że niewątpliwie jak każda gra z tej firmy od strony wizualnej będzie się bardzo powoli starzec. Cóż mogę tylko gorąco każdemu polecic, gra może i jest jak na nasze standardy bardzo droga (choc sam klucz można kupic już za ok. 140 zł, a pudełkową za ok. 150-160 zł), ale na prawdę warta swojej ceny, tym bardziej, że nawet w singlu zapewnia zabawę na najwyższym poziomie na znacznie dłużej niż 95% współczesnych gier(o multi nawet nie wspomnę bo tam zabawa nie ma końca) -jest to po prostu inwestycja na lata. PS. a jeśli miałbym polecic jakiegoś klasyka to zawsze polecałem i będę polecał najlepszą grę w jaką kiedykolwiek grałem -Unreal (ten pierwszy z 1998 roku). Niesamowita atmosfera jaka panuje w tej grze, na prawdę "nierealny" klimat są nieporównywalne z niczym czego kiedykolwiek doświadczyłem w elektronicznej rozrywce -a dużo już widziałem. PS2. jeśli już zabierac się do kampanii w Starcrafcie 2 to gorąco polecam najpierw ukończyc kampanię w pierwszej części i dodatku. Gra się wtedy zupełnie inaczej i choc gra i instrukcja dośc dokładnie wprowadzają gracza w fabułę poprzedniczek to jednak trzeba zagrac, aby na własnej skórze odczuc emocje jakie wiążą się z poszczególnymi postaciami i wydarzeniami, wtedy dużo przyjemniej się zagłębia w historię części drugiej. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 00:07 przez D@rtH W!nD, łącznie zmieniany 1 raz.
Paolo Cozza: Ciao Zlatan
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Fanatyczny »

D@rtH W!nD pisze: Ja osobiście nie mogę nie polecic Starcrafta 2. Kosztowała mnie ta gra prawie 190 zł (zamawiałem z Anglii, gdyż polonizacji nie zdzierżę) i powiem tyle: jest warta KAŻDEGO grosika jakiego na nią wydałem. Zarówno bawiąc się solo(kampania jest po prostu B.O.S.K.A. zarówno pod względem fabularnym jaki i pod względem konstrukcji i różnorodności misji, między misjami mamy fenomenalne cut- scenki na pokładzie Hyperiona, czasem łapałem się na tym, że śpieszyłem się z ukończeniem danej misji tylko po to, żeby zobaczyc kolejną. Do tego nawet z AI można świetnie się bawic, gdyż jest moim zdaniem na prawdę rewelacyjne(choc oczywiście człowieka nic nie zastąpi) no i do tego jeszcze  misje Challenge, które też dostarczają MASĘ frajdy. Do tego w odróżnieniu od praktycznie wszystkich współczesnych tytułów zabawa solo wystarcza na na prawdę długo -sama kampania ma 29 misji co jak na współczesne standardy jest BARDZO dużo) jak i w multi który wykracza grywalnością poza granice mojego rozumowania -zabawa na Battlenecie to po prostu jeden wielki strumień miodu sączący się z ekranu. Do tego wszystkiego genialna moim zdaniem ścieżka dźwiękowa(zwłaszcza u Terran), która bezlitośnie wkręca się w głowę. Jeśli chodzi o wady to podobno są pewne problemy z balansem poszczególnych ras(tzn. w starciu Zerg vs. Terran ci pierwsi mają bardzo ciężko), ale znając Blizzarda wszelkie problemy z balansem zostaną prędzej czy później zlikwidowane. Do tego słyszałem o jakiś sporadycznych problemach technicznych, ale tak jak pisałem Blizzard na pewno szybko się z tym upora. Jeśli chodzi o wady to jak dla mnie tyle. Ewentualnie można by się czepiac tego, że sama gra w sumie nie jest niczym odkrywczym, ale co mnie to obchodzi -może i jest to oldschool, ale w ABSOLUTNIE fenomenalnej formie. Acha no i zapomniałem gra ma śmieszne wymagania sprzętowe na moim żenująco żałosnym lapku działa płynnie w 1280x800 z wszystkim na low (a lapek był gruchotem nawet w chwili kupowania 2 lata temu), a moim stacjonarnym (c2d e4500 2,2 ghz 2gb ddr2, GF8800 gts 512mb) śmiga na ultra, aż miło. No i warto wspomniec, że może i z technicznej strony grafika nie powala, ale jak to zwykle u Blizzarda jest zrobiona tak estetycznie, że niewątpliwie jak każda gra z tej firmy od strony wizualnej będzie się bardzo powoli starzec. Cóż mogę tylko gorąco każdemu polecic, gra może i jest jak na nasze standardy bardzo droga (choc sam klucz można kupic już za ok. 140 zł, a pudełkową za ok. 150-160 zł), ale na prawdę warta swojej ceny, tym bardziej, że nawet w singlu zapewnia zabawę na najwyższym poziomie na znacznie dłużej niż 95% współczesnych gier(o multi nawet nie wspomnę bo tam zabawa nie ma końca) -jest to po prostu inwestycja na lata. PS. a jeśli miałbym polecic jakiegoś klasyka to zawsze polecałem i będę polecał najlepszą grę w jaką kiedykolwiek grałem -Unreal (ten pierwszy z 1998 roku). Niesamowita atmosfera jaka panuje w tej grze, na prawdę "nierealny" klimat są nieporównywalne z niczym czego kiedykolwiek doświadczyłem w elektronicznej rozrywce -a dużo już widziałem. PS2. jeśli już zabierac się do kampanii w Starcrafcie 2 to gorąco polecam najpierw ukończyc kampanię w pierwszej części i dodatku. Gra się wtedy zupełnie inaczej i choc gra i instrukcja dośc dokładnie wprowadzają gracza w fabułę poprzedniczek to jednak trzeba zagrac, aby na własnej skórze odczuc emocje jakie wiążą się z poszczególnymi postaciami i wydarzeniami, wtedy dużo przyjemniej się zagłębia w historię części drugiej. Pozdrawiam
Zgodzę się z przedmówcą, gra jest bardzo dobra lecz nie idealna. Cena to jakiś obłęd, rozumiem blizzard ale bez przesady. Blizz i tak ciągnie ode mnie abonament w wowie, wiec zassałem pirata:P nie skusze się na orginał :(

Świat w starcraft jest fantastyczny, ale zdecydowanie wole świat warcraft. To mój lider i sam blizzard też go chyba faworyzuje, w swoich projektach.

PS. tutaj macie ciekawą recenzje do SC2 http://gamecorner.pl/gamecorner/1,94700 ... enzja.html
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 16:35 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dlaczego nie całuję koszulki Interu? Najpierw trzeba coś wygrać, by zasłużyć na uznanie tych, którzy pomagają mi w tej przygodzie." -  Eto'o.
Ynter
Posty: 235
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Ynter »

Dla tych, którzy już skreślili grę FIFA na PC:

http://www.fifaserwis.com/?serwis=fifa11

Poczytajcie i pooglądajcie, a potem tak jak ja wyczekujcie powrotu FIFY na tron gier piłkarskich na blaszaki  :-D
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: hbk »

Ynter pisze: Dla tych, którzy już skreślili grę FIFA na PC:

http://www.fifaserwis.com/?serwis=fifa11

Poczytajcie i pooglądajcie, a potem tak jak ja wyczekujcie powrotu FIFY na tron gier piłkarskich na blaszaki  :-D
Twoja wypowiedz kojarzy mi sie z chlopakami z Juvepoland, ktorzy spuscili sie ze szczescia po porace Interu z Atletico, a nastepnie przegrali z Bari. Z grami jest tak ze gra moze byc kiepska dla recenzentow, a z jakiegos nie do konca wytlumaczalnego powodu podejsc innej osobie (ja tak mialem odnosnie gry z Asterixem na Playstation, potrafilem w nia grac kilka godzin dziennie, a wszyscy recenzenci zmieszali ja z blotem). Odnosnie FIFY: to zawsze fajnie na poczatku wyglada i sie gra, a potem wychodza schematy i bledy przez co wszystko szybko sie nudzi. Swoja droga, to fajnie ze juz niedlugo wychodzi FIFA i PES czekam na dema.

Co do gier na konsole, to ja moge polecic Uncharted (1 i 2), a sam ostatnio gram w Resonace of Fate i nawet ta gra przypadla mi do gustu (polecam kazdemu komu przypadla do gustu Valkyrie Profile 2 Silmeria).
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 17:34 przez hbk, łącznie zmieniany 1 raz.
Ynter
Posty: 235
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Ynter »

hbk pisze: Twoja wypowiedz kojarzy mi sie z chlopakami z Juvepoland, ktorzy spuscili sie ze szczescia po porace Interu z Atletico, a nastepnie przegrali z Bari. Z grami jest tak ze gra moze byc kiepska dla recenzentow, a z jakiegos nie do konca wytlumaczalnego powodu podejsc innej osobie (ja tak mialem odnosnie gry z Asterixem na Playstation, potrafilem w nia grac kilka godzin dziennie, a wszyscy recenzenci zmieszali ja z blotem). Odnosnie FIFY: to zawsze fajnie na poczatku wyglada i sie gra, a potem wychodza schematy i bledy przez co wszystko szybko sie nudzi. Swoja droga, to fajnie ze juz niedlugo wychodzi FIFA i PES czekam na dema.

Co do gier na konsole, to ja moge polecic Uncharted (1 i 2), a sam ostatnio gram w Resonace of Fate i nawet ta gra przypadla mi do gustu (polecam kazdemu komu przypadla do gustu Valkyrie Profile 2 Silmeria).
Jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj. FIFA na PC przez ostatnie lata była tzw. "Odgrzewanym kotletem", FIFA10 od FIFY08 niewiele się różni a przy PCtowym PESie po prostu wysiada, co nawet ja przyznaje, mimo że do FIFY jestem bardzo przywiązany. A teraz nareszcie FIFA PC dostanie to wszystko co ma konsolowa wersja tej gry, od grafiki aż po gameplay, który w zeszłym roku pozgarniał mnóstwo nagród  :roll:
solo_nerazzurri
Posty: 246
Rejestracja: 2 sie 2009, 22:28
Lokalizacja: Łódź

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: solo_nerazzurri »

Ynter pisze:
hbk pisze: Twoja wypowiedz kojarzy mi sie z chlopakami z Juvepoland, ktorzy spuscili sie ze szczescia po porace Interu z Atletico, a nastepnie przegrali z Bari. Z grami jest tak ze gra moze byc kiepska dla recenzentow, a z jakiegos nie do konca wytlumaczalnego powodu podejsc innej osobie (ja tak mialem odnosnie gry z Asterixem na Playstation, potrafilem w nia grac kilka godzin dziennie, a wszyscy recenzenci zmieszali ja z blotem). Odnosnie FIFY: to zawsze fajnie na poczatku wyglada i sie gra, a potem wychodza schematy i bledy przez co wszystko szybko sie nudzi. Swoja droga, to fajnie ze juz niedlugo wychodzi FIFA i PES czekam na dema.

Co do gier na konsole, to ja moge polecic Uncharted (1 i 2), a sam ostatnio gram w Resonace of Fate i nawet ta gra przypadla mi do gustu (polecam kazdemu komu przypadla do gustu Valkyrie Profile 2 Silmeria).
Jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj. FIFA na PC przez ostatnie lata była tzw. "Odgrzewanym kotletem", FIFA10 od FIFY08 niewiele się różni a przy PCtowym PESie po prostu wysiada, co nawet ja przyznaje, mimo że do FIFY jestem bardzo przywiązany. A teraz nareszcie FIFA PC dostanie to wszystko co ma konsolowa wersja tej gry, od grafiki aż po gameplay, który w zeszłym roku pozgarniał mnóstwo nagród  :roll:
Dokładnie, ostatnie FIFY to dno i wodorosty na PC, na konsole miodzio. Dlatego na PC gram obecnie w PESa 10, ale jesli FIFA bedzie cacy to sie przesiade na nia :D

A co do Mafii 2, na razie nawet niezla, choc nie ma tego klimatu co 1, ale wg mnie gra na dobrym poziomie
E\' una gioia infinita
che dura una vita
Pazza Inter amala!

FORZA INTER!!
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: hbk »

Hmmm bardziej chodzilo mi o to, ze mimo iz posiadam oryginalna fife 10 (a wczesniej mialem 9), to od miesiaca czesciej gram w demo PES10 i caly czas tesknie za ML. Oczywiscie nowe dema moga mnie naprostowac. Tak swoja droga moze wreszcie EA zrobi cos z uciekinierami w online, bo glupio jest, gdy w 4 meczach pod rzad rywal ucieka, a grajac zamiast sie bawic, to musisz uwazac by nie strzelic rywalowi bramki kolejnej (przy 2-0 jest juz duza szansa, ze ucieknie). [Mam PS3, na PC gram tylko w EU i czasem FM i Total Wary]
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Piekarz »

Co do Mafii II - moim skromnym zdaniem nie powinno się jej krytykować mówiąc, że nie jest tak dobra jak pierwsza Mafia, że nie ma takiego klimatu. Tzn. oczywiście, że nie jest tak dobra i nie ma takiego klimatu, ale czy naprawdę uważacie, że dało się - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - nadać tej grze taki klimat jaki posiada Mafia: The City of Lost Heaven? Według mnie to niewykonalne. Od początku byłem do Mafii II nastawiony z przekonaniem, że twórcy mogą czynić cuda, ale nie mają szans dorównać pierwszej części i się nie pomyliłem.

Mimo to uważam, że jest to godny następca wielkiej gry z 2002 roku. Nie rozczarowałem się, nawet lekko pozytywnie zaskoczyłem, choć spodziewałem się (w przeciwieństwie do większości sequeli) bardzo dobrej gry. Wadą jest fakt, że gra rzeczywiście jest nieco przykrótka, co można byłoby pominąć, gdyby twórcy zaoferowali graczom jakieś poważniejsze wyzwania poza główną fabułą.

Od pierwszych pogłosek, czyli od ponad dwóch lat producenci zapowiadali, że fabuły pierwszej i drugiej części się praktycznie nie pokryją. Nie będę spojlerował, powiem tylko, że jedno bardzo poważne odwołanie do Lost Heaven się znalazło i wypadło moim zdaniem znakomicie.

Niestety gra nie obroniła się przed zgubną filozofią dzisiejszych gier, przez co dochodzi w niej do wielu uproszczeń. Największym z nich jest system strzelanin - wystarczy schować się "na stałe" za przeszkodą (które mamy w dużych ilościach na prawie każdym polu walki), co komputer robi za nas automatycznie po naciśnięciu jednego przycisku, i wygranie starcia ze sporą nawet grupą przeciwników staje się dość łatwe. Warto wspomnieć też o zapożyczeniu z GTA IV "wspaniałego" pomysłu wskazywania nam podczas jazdy samochodem drogi przez komputer... w GTA było to przynajmniej wytłumaczone GPSem, a tutaj?

Na pewno na duże uznanie zasługuje grafika i przepięknie wykonane wnętrza, po jakich dane jest nam się przemieszczać.

W dziesięciogwiazdkowej skali oceniłbym grę na 8.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 18:59 przez Piekarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
FReeFonix
Posty: 291
Rejestracja: 4 lip 2010, 21:01
Lokalizacja: Giżycko

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: FReeFonix »

Ja ostatnio grywam w dosyc stara gierke Diablo II LoD (2002 rok ) . Uwazam ze to najlepsza gra z tego gatunku , szczegolnie jak sie gra przez internet. Gra ma duzo fanow i duzo ludzi grywa na battlenetach czy na prywatnych polskich serwerach . Gra sie praktycznie nigdy nie nudzi poniewaz :
a) tryb PvP - w ktorym mozemy zmierzyc sie z innym graczem , zazwyczaj duele ponad 80 lvl . Sa tez serwery na ktorych znajduja sie krainy pvp - inaczej program wyexpia Ci do 99 lvla i ubierasz postac a potem zaczynasz arcy ciekawy duel .
b ) turnieje organizowane przez administracje
c) pojedynki klanowe
i wiele wiecej ... Polecam naprawde diablo 2 swietna gierka zawsze na nude najlepiej pograc przez internet . Umili tez jej fanom czekanie na wyjscie Diablo III .
ObrazekObrazek


"Zesraj się, a nie daj się!"
Belweder
Posty: 12
Rejestracja: 22 paź 2009, 12:12

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Belweder »

Mafia II jest niestety tylko dobrą grą. Twórcy nieźle ją okroili z 3 rozdziałów i misji pobocznych... no i jest za łatwa
A co do innych gier to na PC polecam Prince of Persia: Warrior Within, na PS3: Uncharted 2 a na x360: Gears of War 2 :D świetne gry
dembik007
Posty: 62
Rejestracja: 3 mar 2010, 20:10

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: dembik007 »

ja do minusów Mafii 2 zaliczyłbym system energii. Nie wiem jak jest w wersji na PC (ja grałem na xbox360), ale tam praktycznie nie da się przegrać. W Mafii 1  była normalna energia i apteczki. W Mafii 2 zastosowali system który jest w większości gier xboxowych, czyli strzelają do ciebie, ekran robi się czerwony, wystarczy się schować i przeczekać i energia wraca...
Obrazek
cor72z
Posty: 202
Rejestracja: 14 sie 2008, 17:03

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: cor72z »

Ja bym Mafii 2 dał ocenę 7/10. Plusy to na pewno rewelacyjne cut-scenki (które nie męczą tak jak nie kończące się scenki z Dragon Age); świetną oprawę dźwiękową: przyjemną muzykę i genialnych aktorów podkładających głosy postaciom; realistyczne natężenie przekleństw w dialogach; Bardzo ładnie zrobione miasto, z wprost piękną wodą no i świetnie przygotowane twarze ludzi.

Minusy to niestety: Bardzo niskie AI (głupi policjanci, przechodnie rzucający się pod koła wozu, wrogowie, którzy kryjąc się za jakąś przeszkodą regularnie zostawiają pół ciała na widoku), które chyba ani trochę nie zmieniło się od czasów pierwszej części; ponownie brak misji pobocznych! miasto jest piękne i wielkie ale co z tego, skoro jest puste? Poza misjami głównymi brakuje innych rzeczy do robienia, chociaż twórcy uratowali się poniekąd opcją zbierania pisemek/plakatów oraz możliwością łatwego ściągania dodatków. Poza tym wszystkim, gra jest krótka i prosta. Faktycznie system zdrowia znacznie ją ułatwia, a jeszcze niskie AI przeciwników i bardzo prosty do opanowania system walki na pięści robią swoje.

Przyznam, że wiele o Mafii 2 nie czytałem przed jej premierą i może dlatego czekałem na nią jak na jakieś "breakthrough", kamień milowy w świecie gier, spodziewając się rewolucji i kroku naprzód w stosunku do Godfathera i GTA, a tymczasem wyszła taka trochę odgrzewana Mafia 1, ze wszystkimi swoimi wadami i lepszą oprawą dźwiękową/wizualną.
solo_nerazzurri
Posty: 246
Rejestracja: 2 sie 2009, 22:28
Lokalizacja: Łódź

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: solo_nerazzurri »

cor72z pisze: Ja bym Mafii 2 dał ocenę 7/10. Plusy to na pewno rewelacyjne cut-scenki (które nie męczą tak jak nie kończące się scenki z Dragon Age); świetną oprawę dźwiękową: przyjemną muzykę i genialnych aktorów podkładających głosy postaciom; realistyczne natężenie przekleństw w dialogach; Bardzo ładnie zrobione miasto, z wprost piękną wodą no i świetnie przygotowane twarze ludzi.

Minusy to niestety: Bardzo niskie AI (głupi policjanci, przechodnie rzucający się pod koła wozu, wrogowie, którzy kryjąc się za jakąś przeszkodą regularnie zostawiają pół ciała na widoku), które chyba ani trochę nie zmieniło się od czasów pierwszej części; ponownie brak misji pobocznych! miasto jest piękne i wielkie ale co z tego, skoro jest puste? Poza misjami głównymi brakuje innych rzeczy do robienia, chociaż twórcy uratowali się poniekąd opcją zbierania pisemek/plakatów oraz możliwością łatwego ściągania dodatków. Poza tym wszystkim, gra jest krótka i prosta. Faktycznie system zdrowia znacznie ją ułatwia, a jeszcze niskie AI przeciwników i bardzo prosty do opanowania system walki na pięści robią swoje.

Przyznam, że wiele o Mafii 2 nie czytałem przed jej premierą i może dlatego czekałem na nią jak na jakieś "breakthrough", kamień milowy w świecie gier, spodziewając się rewolucji i kroku naprzód w stosunku do Godfathera i GTA, a tymczasem wyszła taka trochę odgrzewana Mafia 1, ze wszystkimi swoimi wadami i lepszą oprawą dźwiękową/wizualną.
zgadzam sie z ta ocena w 100%
E\' una gioia infinita
che dura una vita
Pazza Inter amala!

FORZA INTER!!
GESIS1
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2009, 01:19

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: GESIS1 »

Screen z nowego Max Payne : http://www.ultima.pl/pctroller.php?id=8965&pn=7
Już pokochałem ta grę  :lol3:
MatiInter
Posty: 187
Rejestracja: 23 maja 2008, 23:45

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: MatiInter »

przeszedlem Mafie 2. mi na srednim poziomie zajęło to 10h ale nie caly czas przechodziłem misje po kolei. Gra ogolnie fabuła fajnie fajnie grafika ładna ale ehh za krotko!! szkoda. teraz zaczynam grac w ArmA 2 :)
Dumny po zwycięstwie, Wierny po porażce. FORZA INTER!!!
Proxxximus
Posty: 80
Rejestracja: 10 kwie 2008, 18:22
Lokalizacja: Warszawa/ Sewerynówka:)

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Proxxximus »

Skoro Mafia 2 zbiera bardzo pochlebne opinię trzeba będzie zagrać.. Ja natomiast zachęcam do zagrania w F.E.A.R. :) Jak dla mnie bardzo dobra strzelanka z doskonałą otoczką :) Niebawem ukaże się F.3.A.R. z dwójką bohaterów ;)
solo_nerazzurri
Posty: 246
Rejestracja: 2 sie 2009, 22:28
Lokalizacja: Łódź

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: solo_nerazzurri »

Witam. Ostatnio kupiłem sobie F1 2010. Instaluje, wszytsko fajnie, a tu nagle pokazuje sie blad ze nie ma xlive.dll, dowiedzialem sie ze trzeba zainstalowac games for windows live, instaluje, a tu sie pokazuje blad "Wystąpił błąd podczas instalacji XLiveRedist.msi"... Mam Windows 7, kompletnie nie wiem o co chodzi, moze ktos wie co z tym zrobic, jesli ktos by wiedzial niech napisze tu na forum, bo bardzo chcialbym w to zagrac a ni ch wiem co z tym zrobic. Z gory dzieki
E\' una gioia infinita
che dura una vita
Pazza Inter amala!

FORZA INTER!!
FReeFonix
Posty: 291
Rejestracja: 4 lip 2010, 21:01
Lokalizacja: Giżycko

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: FReeFonix »

solo_nerazzurri pisze: Witam. Ostatnio kupiłem sobie F1 2010. Instaluje, wszytsko fajnie, a tu nagle pokazuje sie blad ze nie ma xlive.dll, dowiedzialem sie ze trzeba zainstalowac games for windows live, instaluje, a tu sie pokazuje blad "Wystąpił błąd podczas instalacji XLiveRedist.msi"... Mam Windows 7, kompletnie nie wiem o co chodzi, moze ktos wie co z tym zrobic, jesli ktos by wiedzial niech napisze tu na forum, bo bardzo chcialbym w to zagrac a ni ch wiem co z tym zrobic. Z gory dzieki
Pobierz xlive.dll i wgraj do folderu systemowego - system 32 - Windows/system32 ;)
ObrazekObrazek


"Zesraj się, a nie daj się!"
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Imrahil »

FReeFonix pisze: Ja ostatnio grywam w dosyc stara gierke Diablo II LoD (2002 rok ) . Uwazam ze to najlepsza gra z tego gatunku , szczegolnie jak sie gra przez internet. Gra ma duzo fanow i duzo ludzi grywa na battlenetach czy na prywatnych polskich serwerach .
niestety patch 1.12 zniszczyl gre
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Ynter
Posty: 235
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Ynter »

GESIS1 pisze: Screen z nowego Max Payne : http://www.ultima.pl/pctroller.php?id=8965&pn=7
Już pokochałem ta grę  :lol3:
Haha, "Max Payne: The Fall of AC Milan"  :brawo:
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: dodo_IM »

Haha leżę ze śmiechu. Ten koleś w czerwono-czarnej koszulce do Manciniego podobny :)
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Gry na konsole i komputery

Post autor: Mora »

Grał ktoś z Was w Need For Speed Hot Pursuit :?: Jak oceniacie nowego NFSa :?:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
ODPOWIEDZ