Ciekawe książki

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

Przeglądnąłem hyde park i nie widze takiego tematu (jeśli jest to możecie ten usunąć). Szukam ciekawych książek praktycznie z każdej kategorii, no może poza fantastyką. Ze swojej strony każdemu mogę polecić kultowego "Ojca chrzestnego", a ostatnio przeczytałem "Długi marsz" i też mogę z czystym sumieniem polecić.
Helton
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:52

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Helton »

Książki Forsytha polecam. Jedna lepsza od drugiej. Negocjator , Dzien Szakala, Fałszerz jest ich wiele każda się wspaniale czyta.
Magiq
Posty: 153
Rejestracja: 19 gru 2007, 23:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Magiq »

Polecić mogę wszystkie książki Bukowskiego i Hemingway'a bo to moi ulubieni pisarze oraz jeśli jarałeś się "Ojcem chrzestnym" to mimo że to zupełnie inny styl pisania może spodoba Ci się "Gomorra"Saviano Roberto.
\"Ja nie kradne Scudetto, i w SerieB nigdy nie byłem...\"
\"... I nie przeszkadzaj mi już, bo dla mnie jest tylko Inter\"
Kamikaze
Posty: 180
Rejestracja: 1 lis 2008, 14:31
Lokalizacja: Wrocław/Asoli Piceno

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Kamikaze »

Zgadzam się Saviano Roberto bardzo dobrze to opisałco sie dzieje W Napoli, więc równierz też tą książke polecam. Co do fanów krynminałów, czytajcie książki Karin Fossum. ; D
Obrazek

IO TI AMO <3 ~!!
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Ciekawe książki

Post autor: yoda79 »

A jeśli lubisz grube tomiszcza przeczytaj "Łaskawe" Littella. Miażdży ta książka.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Minister »

Gomorra-książka tak,film-nie :)

John Grisham - Komora sprzedanych kilka milionów egzemplarzy w samych USA.Płaczesz jak zbliża się jej koniec nie ze względu na wydarzenia..

"ZŁOTO","PARODIA","SAHARA"-CIZIA ZYKE
cholernie ciężko o te książki w Polsce ale warto się wysilić.Powieści głownie o piciu,ćpaniu i seksie :D

PS.cieszę się jak dziecko,że ktoś założył ten temat,bo zaczął się nowy semestr na uczelni i będę miał co robić na wykładach :D
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 16:18 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
maciejos
Posty: 252
Rejestracja: 15 lut 2009, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Ciekawe książki

Post autor: maciejos »

Sztuka Wojny - Sun Tzu
Lance Armstrong - Mój powrót do życia. Nie tylko o kolarstwie
S. & L. Lebert - Noszę jego nazwisko: Rozmowy z dziećmi przywódców III Rzeszy
Książki Wojciecha Cejrowskiego
Książki Harlana Cobena
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 16:26 przez maciejos, łącznie zmieniany 1 raz.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Kusy »

Jon Krakauer - Into the Wild
Jan Skaradziński - Rysiek
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

Minister pisze:


PS.cieszę się jak dziecko,że ktoś założył ten temat,bo zaczął się nowy semestr na uczelni i będę miał co robić na wykładach :D
Właśnie z powodu nowego semestru to założyłem, a także z ciekawości w czym gustują Interiści:)
Książki Cejrowskiego faktycznie lekko wchodzą i przyjemnie się połyka kolejne strony. Zielona Mila i Skazani na Shawshank też obowiązkowe  pozycje moim zdaniem.

Proponowałbym jeszcze, żebyście pisali jakieś kilkuzdaniowe recenzje na bieżąco po przeczytaniu jakiejś knigi.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 17:14 przez Damiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Kubusa10
Posty: 98
Rejestracja: 11 gru 2008, 20:10
Lokalizacja: Tam gdzie biją najmocniej i piją najwięcej

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Kubusa10 »

Ja osobiście bardzo polecam biografie Georga Besta "Strzał w przerwie"
Książka ta głównie opisuje życie poza boiskiem słynnego Best jest tam kilka fajnych anegdot,książka dzieli się na rozdziały opisujące np jego największych rywali,jego wpadki itp.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 18:23 przez Kubusa10, łącznie zmieniany 1 raz.
wrobeliev
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2008, 23:59

Odp: Ciekawe książki

Post autor: wrobeliev »

Książki Thomasa Harrisa - "Milczenie owiec", "Czerwony smok", "Hannibal: po drugiej stronie maski" (choć Milczenie chyba najlepsze)
Stephen King - te, które wymieniłeś, ale i inne naprawdę świetne
Graham Masterton - cokolwiek, wszystko dobre :)
i z mojej działki...
Mikołaj Gogol - "Opowiadania petersburskie", "Martwe dusze" (raczej cięższe, dla miłośników Imperium Rosyjskiego)
Fiodor Dostojewski - "Zbrodnia i kara" (lektura, ale moim zdaniem niesamowita), "Bracia Karamazow" - też dość ciężka, ale jeśli kogoś interesuje zrozumienie typowego Rosjanina - obowiązek
Michaił Bułhakow - – To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
  - mówi samo za siebie :)
moris1921
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:25

Odp: Ciekawe książki

Post autor: moris1921 »

Ja polecam całą trylogię Millennium Stiega Larssona.. Miażdżą wszystkie trzy części.. Co do Gomorry.. Jedyna książka, której nie przeczytałem do końca... A Ojca Chrzestnego uwielbiam :)
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Ciekawe książki

Post autor: kolus »

polecil bym wam "Boga urojonego" oczywiscie zeby przeczytac a nie zmieniac swiatopoglad. Ojciec Chrzestny jak najbardziej. Polecil bym tez kryminaly Michaela Connellyego nawet niezle. A wlasnie zna ktos dobre kryminaly?
Kamikaze
Posty: 180
Rejestracja: 1 lis 2008, 14:31
Lokalizacja: Wrocław/Asoli Piceno

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Kamikaze »

moris1921 pisze: Ja polecam całą trylogię Millennium Stiega Larssona.. Miażdżą wszystkie trzy części.. Co do Gomorry.. Jedyna książka, której nie przeczytałem do końca... A Ojca Chrzestnego uwielbiam :)
Własnie jestem w trakcie cztania Millenium, wkręca bardzo !
Obrazek

IO TI AMO <3 ~!!
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

Z kryminałów moge polecić "Dziesięciu murzynków" Agaty Christie

"Zaczyna się niewinnie- dziesięć nieznajomych sobie osób jedzie na Wyspę Murzynków na zaproszenie tajemniczych Pana i Pani Owen. Powoli zaczynają ginąć kolejne osoby, według dziecinnej wyliczanki. Przypadek, morderstwo i kim są państwo Owenowie? Czy oni naprawdę istnieją? Ludzie giną, a porcelanowe figurki murzynków znikają. To znak, że morderca czai się na wyspie"
Jedrula
Posty: 331
Rejestracja: 25 wrz 2006, 14:56
Lokalizacja: Kotla
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Jedrula »

Moje ulubione:
Alex Kava "Dotyk zła"
Harlan Coben "Jeden fałszywy ruch", "Najczarniejszy strach", "Bez pożegnania", "Błękitna krew", "Bez śladu" .
1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Imrahil »

Przeczytalem w zyciu tyle dobrych ksiazek, ze az trudno wybrac z posrodnich jedna dobra.

Na pierwszy rzut dalbym W Kręgu Enigmy Władysława Kozaczuka. Prawdziwa historia polskich deszyfrantów, po tej ksiazce mozna nabrac inne spojrzenie na przebieg II wojny.
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Castellazzi
Posty: 436
Rejestracja: 4 wrz 2010, 20:54
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Castellazzi »

Mie wiem czy piszę w dobrym temacie ale ciekawi mnie czy któryś z piłkarzy Interu wydał książkę dostępną w języku polskim. Jeśli takiej nie ma to prosił bym o jakieś namiary na książkę w j. angielskim.
Obrazek
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Ciekawe książki

Post autor: kolus »

Damiano przyczytalem "Dziesieciu murzynkow" i jako recenzje powiem tyle ze siadlem dzis do niej o 11 a o 14 juz przeczytana byla. Masz jeszcze jakies fajne do polecenia?
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Ciekawe książki

Post autor: WTF »

Ze swojej strony mogę polecić twórczość mistrza thrillera medycznego: Robina Cooka, jeśli ktoś lubi takie książki to serdecznie polecam, naprawdę warto. 
Ostatnio czytałem też " Jestem Bogiem" Giorgio Faletti, całkiem fajna książka jeśli komuś nie przeszkadza, że autor jest kibicem juve :P 
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

kolus pisze: Damiano przyczytalem "Dziesieciu murzynkow" i jako recenzje powiem tyle ze siadlem dzis do niej o 11 a o 14 juz przeczytana byla. Masz jeszcze jakies fajne do polecenia?
jesli Ci sie spodobało to jedź po kolei z Christie, to  mistrzyni gatunku;)
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Chuchu »

Pewnie nie będę oryginalny ale "Hamlet" mnie wciągnął tak, że nawet nie wiem kiedy go przeczytałem :) Usiadłem, zacząłem czytać, aż tu nagle koniec :P To akurat dziwne, że był taki ciekawy, ze względu na to, że jest w kanonie lektur szkolnych, który jest chyba układany z myślą o dobiciu ucznia :P
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Ciekawe książki

Post autor: kolus »

Chuchu dziwny jestes :D lektory sa nudne strasznie w szkole sredniej jak dla mnie od pozytywizmu zaczyna sie cos dziac bo wczesnej to dla mnie badziewie, a z wczesniejszych lektor to "Pies ktory jezdzil Koleja" mnie wciagnelo jako mlodego chlopak i przeczytalem kilka razy. Dobre sa tez wiersze Tuwima ale nei te dla dzieci tylko bardziej powazne.
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

Z lektur szkolnych miło wspominam ''Przedwiośnie" oraz "Mistrza i Małgorzatę";)
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Chuchu »

"Przedwiośnie"? A idź precz!!

Dzisiaj przeczytałem kolejną książkę Szekspira, a konkretnie był to "Makbet" - genialny! :P

Co do lektur to miło wspominam jeszcze "Nie-Boską Komedię", "Króla Edypa", "Kordiana" i "Konrada Wallenroda" natomiast nie potrafię pojąć jak mogli nas tak okrutnie potraktować takimi książkami jak "Chłopi" (dla mnie książka o niczym) czy "Ferdydurke". "Pana Tadeusza" jeszcze jestem w stanie przeboleć bo wiadomo, mnóstwo symboli patriotycznych itp. ale niektóre rzeczy co robią w kanonie lektur to ja nie mam pojęcia.
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2011, 19:03 przez Chuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

czytał ktoś z Was jakąś książkę Charlaine Harris?? widzę, że babka ma pierwsze 3 miejsca na merlinie
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

Zaczęły się długie zimowe wieczory więc czasu na czytanie wiecej. Ostatnio przeczytałam Wielki marsz S.Kinga oceniam 8/10 krótki opis ;
"Wielki marsz to nazwa corocznej imprezy w której bierze udział stu nastoletnich chłopców. Reguły są proste. Każdy z nich musi iść z prędkością 4 mil na godzinę - nie ma przerw na odpoczynek. Każde zwolnienie tempa poniżej tej wartości, zatrzymanie się albo złamanie regulaminu karane jest ostrzeżeniem. Jeśli przez godzinę marszu zawodnik nie otrzyma ostrzeżenia, jedno jest mu wymazywane. Można dostać maksymalnie 3 nagany. Za czwartym razem uczestnik nie jest już ostrzegany, tylko czerwoną kartką - uśmiercającym zawodnika strzałem z karabinu. Marsz rozpoczyna się w północnej części stanu Maine, kończy się tam, gdzie padnie przedostatni zawodnik.

Marsz przedstawiony jest jako wielkie reality show, z setkami widzów oraz wielką nagrodą dla zwycięzcy"
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Orzeu »

Taniec ze Smokami już przeczytany :> ? Jakie opinie ?
Obrazek
majosmajos
Posty: 78
Rejestracja: 7 sie 2006, 21:58
Lokalizacja: Łódź

Odp: Ciekawe książki

Post autor: majosmajos »

Przed świętami dostałem Grę o Tron, jednak już po 10 dniach byłem zmuszony do zakupu Starcia Królów. Jestem już za połową i jeśli pozostałe części czyta się tak zajebiście, to znowu nie będę miał czasu na nic innego :) 
IO SONO INTERISTA
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Pablusso »

Orzeu pisze: Taniec ze Smokami już przeczytany :> ? Jakie opinie ?
Spodziewalem sie troche wiecej, chociazby nawiazujace poziomem do Starcia Krolow. Nie jest jednak zle, wiele ciekawych watkow sie pojawilo. Teraz pewnie trzeba bedzie czekac ladnych pare lat na kolejny tom.
Obrazek
sig by Orzeu
ODPOWIEDZ