Ciekawe książki

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Orzeu »

Pablusso pisze:
Orzeu pisze: Taniec ze Smokami już przeczytany :> ? Jakie opinie ?
Spodziewalem sie troche wiecej, chociazby nawiazujace poziomem do Starcia Krolow. Nie jest jednak zle, wiele ciekawych watkow sie pojawilo. Teraz pewnie trzeba bedzie czekac ladnych pare lat na kolejny tom.
lepsze imo od uczty dla wron. faktycznie kilka ciekawych wątków, faktycznie pewnie na kolejny tom trzeba będzie poczekać, ale... 2 część Tańca ze Smokami już w okolicach Lutego na szczęście.
Obrazek
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Pablusso »

Orzeu pisze:
Pablusso pisze:
Orzeu pisze: Taniec ze Smokami już przeczytany :> ? Jakie opinie ?
Spodziewalem sie troche wiecej, chociazby nawiazujace poziomem do Starcia Krolow. Nie jest jednak zle, wiele ciekawych watkow sie pojawilo. Teraz pewnie trzeba bedzie czekac ladnych pare lat na kolejny tom.
lepsze imo od uczty dla wron. faktycznie kilka ciekawych wątków, faktycznie pewnie na kolejny tom trzeba będzie poczekać, ale... 2 część Tańca ze Smokami już w okolicach Lutego na szczęście.
To potwierdzone info? Bo z tego co czytalem, poczatkowo 1 czesc Tanca miala sie pojawic po ok. roku od ukazania sie Uczty. A wyszlo z tego 5 lat;]

Taniec od Uczty jest zdecydowanie lepszy. Uczta miala momenty strasznej nudy.
Obrazek
sig by Orzeu
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Orzeu »

Pablusso pisze:
Orzeu pisze:
Pablusso pisze:
Orzeu pisze: Taniec ze Smokami już przeczytany :> ? Jakie opinie ?
Spodziewalem sie troche wiecej, chociazby nawiazujace poziomem do Starcia Krolow. Nie jest jednak zle, wiele ciekawych watkow sie pojawilo. Teraz pewnie trzeba bedzie czekac ladnych pare lat na kolejny tom.
lepsze imo od uczty dla wron. faktycznie kilka ciekawych wątków, faktycznie pewnie na kolejny tom trzeba będzie poczekać, ale... 2 część Tańca ze Smokami już w okolicach Lutego na szczęście.
To potwierdzone info? Bo z tego co czytalem, poczatkowo 1 czesc Tanca miala sie pojawic po ok. roku od ukazania sie Uczty. A wyszlo z tego 5 lat;]

Taniec od Uczty jest zdecydowanie lepszy. Uczta miala momenty strasznej nudy.
w 100% potwierdzone, bo Taniec ze Smokami w USA był w 1 części, polski wydawca zrobił z tego tak jak z Ucztą 2-części i jedną wydał w listopadzie, a druga się tłumaczy i będzie w okolicach lutego-marca. ;)

Obrazek
Obrazek
luuki
Posty: 284
Rejestracja: 22 gru 2008, 16:24
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: luuki »

Polecam książkę "Pod Kopułą" Stephena Kinga. Jednym słowem - Zajebista. Równie dobra - Anioły i demony Dana Browna.
Obrazek
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Ciekawe książki

Post autor: dzielik »

Aktualnie czytam Werdykt Cezara Stevena Saylora. Jest to książka z cyklu Roma sub Rosa, skladajacego sie z kilku książek o pewnym rzymskim detektywie. Dawno temu przeczytalem pierwsza ksiazke z tego cyklu: "rzymska krew" i bardzo mi sie podobala, a teraz dorwałem jedną z osteatnich i również jest całkiem spoko. Zamirzam zabrać się za cały cykl i myślę, ze nie będę żałował, dlatego wam też go polecam:)
Z innych ostatnio przeczytanych polecam "Prestiż", książkę na podstawie której nakręcono świetny film w reżyserii Nolana o tym samym tytule:) Sama książka uważam jest co najmniej równie dobra, jak film!
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Ciekawe książki

Post autor: yoda79 »

Martin rzeczywiście świetne książki pisze. Z okazji urlopu rozpocząłem czytac sagę "Miecz Prawdy" Goodkinda; niby infantylne momentami a wciągnęło niesamowice. Z 11 tomów już połknąłem 2.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
glinek
Posty: 369
Rejestracja: 17 sie 2007, 20:31
Lokalizacja: Bytów

Odp: Ciekawe książki

Post autor: glinek »

Ja ostatnio czytałem "Ojca chrzestnego" i powiem tylko tyle, że żadna książka mnie jeszcze nigdy aż tak nie wciągnęła.. Dałoby się nawet przeczytać jednym tchem :P a teraz zabrałem się za "Sycylijczyka" i też się czyta bardzo fajnie ;)
FORZA INTER
milano siamo noi, milanista pezzo di merda
milan milan vaffanculo, ma che bello é stare insieme a te
FORZA WISŁA
Jak długo na Wawelu, Zygmunta bije dzwon,
Tak długo nasza Wisła, Zwyciężać będzie wciąż.
Zwycięży orzeł biały, zwycięży polski ród
Zwycięży nasza Wisła, bo to Krakowski klub
Interista17
Posty: 169
Rejestracja: 29 paź 2006, 21:19
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Interista17 »

Co do "Ojca chrzestnego" mam podobne wrażenia, po prostu rewelacja  :yes2:

Czy czytał ktoś z Was "Judasza Leonarda" Leo Perutza?
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Ciekawe książki

Post autor: mediolan »

Ja czytam teraz Kompanie Braci Stephen'a A.Ambrose'a (nie mam pojecia czy jego nazwisko sie odmienia :P ) ksiazka masakrycznie realistyczna z doglebnymi szczegolami i wszystko potwierdzaja jeszcze wpisy z pamietnikow/dziennikow zolnierzy kompanii i sa jeszcze w to wszystko wplatane ich wypowiedzi z czasu terazniejszego (przynjamniej tych ktorzy przezyli) ksiazka ktora moge z czystym sercem polecic osoba ktore lubia historie a w szczegolnosci II wojne swiatowa :)ostatnio przeczytalem Bialego Kla Jack'a London'a ksiazka krotka lecz bardzo wciagajaca (wedlug mnie :-) ) hmmm co jeszcze Czas Honoru J. Sokoła ja akurat jestem fanem serialu wiec wiadomo dlaczego zasiegnalem po ta ksiazke :P ii wszystkie 5 czesci Dziennika Cwaniaczka Jeff'a Kinney'a tak tak wiem to ksiazka dla dzieci chodz podobno dla mlodziezy  :P i z obrazkami (komiksowymi no ale obrazkami :P) ale jej dziecinnosc i glupota jest tak smieszna ze nie moglem sie powstrzymac od kupna wszystkich czesci xD po przeczytaniu Kompanii mam zamiar wyrzucic kaske na 2 tomy ksiazki pt Opust Zakazana Ksiega Andreas'a Goessling'a a pozniej chyba wczytam sie w swiat horroru Pani Mai Lidii Kossakowej (mam zamiar wykupic wszystkie jej ksiazki co troszke mnie bd kosztowac ale mysle ze warto) ale teraz wybiegam w daleka przyszlosc bo kiedy ja to wszystko przeczytam :P i sorrryy ze tak nudze ale strasznie lubie temat ksiazek :P
Obrazek Obrazek
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Chuchu »

"Król Lir" Szekspira - baaardzo gorąco polecam :)
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Tkrauze »

Ogólnie pochłaniam mnóstwo książek,by jak to zwykł mawiać klasyk "dusza przestała byc głodna"

ostatnio przeczytałem i gorąco polecam:

Ch.Bukowskiego- Szmira oraz Kobiety
L.Tyrmand- Zły
R.Kiyosaki- Bogaty ojciec,biedny ojciec
Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie,spytaj co Ty mozesz zrobic dla kraju.
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Dominho »

Skoro książki, to również autobiografie. Polecam:

"Uwierzyć w siebie
do przerwy 0:3"
Jurka Dudka

Można się wiele ciekawych faktów z życia Jerzego dowiedzieć, jak i o piłce, tej w krajowym wydaniu i zagranicznym.
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

Raport Pelikana 7/10 film podobno słaby książka w miarę niezła, jeśli ktoś lubi thrillery prawnicze.
Morderstwo w Orient Expresie 8/10 klasyka gatunku, lekko się czyta
Bartoszkiewicz
Posty: 75
Rejestracja: 6 maja 2011, 07:59
Lokalizacja: Lipsko/Kielce

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Bartoszkiewicz »

PIEKŁO PACYFIKU  E.Sledge
Wojenna i bardzo wciągająca
Jeden klub , jedno życie . INTER .
Messie
Posty: 2497
Rejestracja: 1 sie 2004, 21:40
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Messie »

Słyszałem ze dosc mocna i dobra ksiazka to " DZIWKA", ktos moze czytał?
!! FANATICI DALLA POLONIA !! Non Mollare Mai !!
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Woo-cash »

Messie pisze: Słyszałem ze dosc mocna i dobra ksiazka to " DZIWKA", ktos moze czytał?
Książki niestety nie czytałem. Ale oglądałem film na podstawie książki. Bodajże "Yo Puta" się nazywał.
A wracając do literatury. Po kilku latach czytelniczej posuchy zmusiłem się dziś do czytania. Na początek Tony Buzan - Siła duchowej inteligencji.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ciekawe książki

Post autor: kcpwwa »

yoda79 pisze: Martin rzeczywiście świetne książki pisze. Z okazji urlopu rozpocząłem czytac sagę "Miecz Prawdy" Goodkinda; niby infantylne momentami a wciągnęło niesamowice. Z 11 tomów już połknąłem 2.
I jak idzie poczytywanie sagi? Ja nie mogłem nigdzie wypożyczyć 11-ego tomu- "Spowiedniczka" i go kupiłem,więc jakbyś dojeżdżał do końca serii i spotkałbyś podobny problem,to ja służę pomocą :)
Ktoś jeszcze czytał Goodkinda?

Ja ze swojej strony mogę polecić pięcioksiąg fantasy, Paula Kearney'a- moim zdaniem świetne- miesza różne wątki, pokazuje intrygi u szczytów władzy, sporo w niej elementów związanych z marynistyką, a momentami robi się dość mrocznie i strasznie, fanom gatunku przypadnie do gustu :)

A moja kobieta ostatnio z maniakalnym uporem czyta Aleksandre Marinine- kryminalne powieści rosyjskiej pisarki zabierają mi ją nieraz na długie godziny :P
Ostatnio zmieniony 12 lut 2012, 10:25 przez kcpwwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Ciekawe książki

Post autor: magneto86 »

Ja ze swojej strony polecam "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa, może stara, ale jara :) Napisana z jajem i niezwykle wciągająca i wielowątkowa historia. Czasy komuny w bardzo przejaskrawionej postaci.
Jako drugą moją faworytkę polecam "Kod Leonarda da Vinci" świetny thriller, a jeszcze z młodszych czasów pamiętam "Do przerwy 0:1" Adama Bahdaja, muszę do niej wrócić mimo tego że jest raczej dedykowana młodzieży :D
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Tkrauze »

Jeśli ktoś w wolnych chwilach pasjonuje sie psychologią,metodami sprzedaży interpersonalnej,poznaniem siebie polecam 3 książki

-Dale Carnegie- " jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" oraz "jak przestać sie martwić i zacząc żyć"
-Frank Bettger- "Jak umiejętnie sprzedawać i zwielokrotniać dochody" 

i wbrew obiegowej teorii obaj autorzy nie sa multimilionerami i nie "nauczają" jak żyć bez stresów :)
Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie,spytaj co Ty mozesz zrobic dla kraju.
Alvaro 8
Posty: 86
Rejestracja: 26 sty 2008, 19:41
Lokalizacja: Liszkowo
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Alvaro 8 »

Dzisiaj w nocy skończyłem biografię Zlatana. Bardzo mi się podobała, no ale ja łykam z przyjemnością wszystkie piłkarskie publikacje które wpadną mi w ręce :-) Oczywiście najbardziej INTEResujące były fragmenty dotyczące naszego klubu. Można dowiedzieć się jak to wszystko wygląda od środka. Polecam
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

Mimo wielu obowiązków znalazłem czas na przeczytanie "Syberii" Pałkiewicza, książka opisuje wyprawe i zmagania grupy ludzi na biegun zimna + sporo zdjęć. Polecam
Alvaro 8
Posty: 86
Rejestracja: 26 sty 2008, 19:41
Lokalizacja: Liszkowo
Kontakt:

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Alvaro 8 »

Ja za najlepszą z do tej pory przeczytanych biografii piłkarzy uważam tą Wojtka Kowalczyka. Mimo że nie traktuje o futbolu na najwyższym światowym poziomie to nie można się przy tej lekturze nudzić :-D
Lucas
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2011, 00:37

Odp: Ciekawe książki

Post autor: Lucas »

Właśnie skończyłem książkę Patricka Barclaya "Mourinho. Anatomia Zwycięzcy". Bardzo ciekawa, warta polecenia. Dużo informacji o Mou i tych boiskowych i osobistych. Fajnie pisana, z perspektywy dziennikarza. Jeżeli ktoś uważa Jose za aroganckiego, czy szumowinę jak to powiedział jeden z trenerów La Liga to po przeczytaniu na pewno zmieni zdanie.
Opowiada całą historię, ale głównie skupia się na pobycie w Chelsea. Dokładnie analizowany każdy aspekt zachowania Mou.
Po prostu świetna. Zjadłem ją w 2 dni, chociaż z reguły ciężko mnie zaciągnąć do książek.
Polecam z całego serca, sam prawdopodobnie jeszcze raz ją przeczytam.
Obrazek
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Re: Ciekawe książki

Post autor: Dominho »

Trochę o książkach związanych z futbolem :) Zapraszam na cykl poświęcony właśnie takim lekturom na sportnewsy.pl -> tutaj moja recenzja "Futbolowej Gorączki" - http://sportnewsy.pl/Newsy/1759
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Odp: Ciekawe książki

Post autor: yoda79 »

kcp_wwa pisze:
yoda79 pisze: Martin rzeczywiście świetne książki pisze. Z okazji urlopu rozpocząłem czytac sagę "Miecz Prawdy" Goodkinda; niby infantylne momentami a wciągnęło niesamowice. Z 11 tomów już połknąłem 2.
I jak idzie poczytywanie sagi? Ja nie mogłem nigdzie wypożyczyć 11-ego tomu- "Spowiedniczka" i go kupiłem,więc jakbyś dojeżdżał do końca serii i spotkałbyś podobny problem,to ja służę pomocą :)
Ktoś jeszcze czytał Goodkinda?

Ja ze swojej strony mogę polecić pięcioksiąg fantasy, Paula Kearney'a- moim zdaniem świetne- miesza różne wątki, pokazuje intrygi u szczytów władzy, sporo w niej elementów związanych z marynistyką, a momentami robi się dość mrocznie i strasznie, fanom gatunku przypadnie do gustu :)

A moja kobieta ostatnio z maniakalnym uporem czyta Aleksandre Marinine- kryminalne powieści rosyjskiej pisarki zabierają mi ją nieraz na długie godziny :P
Heh, na 5 tomie skończyłem, musiałem odpocząć od Goodkinda, kiedyś resztę przeczytam.
Ostatnio tempo czytanych książek spadło, z 10-15 miesięcznie (tak,tak moi drodzy;)) do 5-7.
Katuję obecnie siedmioksiąg Druona, genialne książki.
Jak ktoś lubi współczesną historię polecam wywiady Fallaci,m.in. z Kisingerem, ciekawa lektura.
Z piłkarskich łyknięty "Spalony" Iwana-ku przestrodze...
air87
Posty: 414
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:07
Lokalizacja: Pzn

Re: Ciekawe książki

Post autor: air87 »

Ja ze swojej strony polecam sage "Honor Harrington" Davida Webera i napisana przez Orsona Scott Carda Gre Endera razem z kolejnymi czesciami. Znakomite ksiazki sci-fi.
O Grze Endera za jakies pol roku zrobi sie szum w mediach bo do kin wejdzie ekranizacja ;] A jesli bedzie choc w polowie tak dobra jak ksiazka to bedzie megahitem :)
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ciekawe książki

Post autor: Baszczu »

Autobiografia Paula Mersona również godna polecenia, szybciutko ją łyknąłem. Napisana z jajem, parę razy szczerze się uśmiałem. :-)
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Ciekawe książki

Post autor: Kubus »

Baszczu pisze:Autobiografia Paula Mersona również godna polecenia, szybciutko ją łyknąłem. Napisana z jajem, parę razy szczerze się uśmiałem. :-)
Widziałem ją dzisiaj w empiku i mam zamiar ją kupić 8-) Zobaczymy czy warto.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Ciekawe książki

Post autor: yoda79 »

air87 pisze:Ja ze swojej strony polecam sage "Honor Harrington" Davida Webera i napisana przez Orsona Scott Carda Gre Endera razem z kolejnymi czesciami. Znakomite ksiazki sci-fi.
O Grze Endera za jakies pol roku zrobi sie szum w mediach bo do kin wejdzie ekranizacja ;] A jesli bedzie choc w polowie tak dobra jak ksiazka to bedzie megahitem :)
Haha, własnie serię Carda sobie przypomina. Na dobry film nie liczę, czytając "Grę Endera" trzeba myśleć, dopowiedzieć sobie pewne rzeczy, na "Blade runnera" nie liczę. Sam Card powiedział, że ortodoksyjni fani nie bedą zachwyceni filmem.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Ciekawe książki

Post autor: hQ »

Bodajże 26 stycznia wyszła nowa autobiografia Mourinho 'Za kulisami zwycięstw'. Dobrą książkę czyta się bardzo szybko i ja tak miałem. Jeśli ktoś oglądał film dokumentalny o The Special One na programie Orange Sport, to spotka się w książce z dużą ilością podobieństw (nawet nie wiem, czy osoba tworząca ten dokument nie podjęła się książki). W porównaniu z dokumentem, w książce jest kilka dodatkowych opisanych sytuacji podkreślających Wyjątkowość Jose.
ODPOWIEDZ