Hip-Hop made in Poland

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Tupac_FCI
Posty: 92
Rejestracja: 9 lis 2008, 10:08
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Tupac_FCI »

Kwestia gustów... Jak dla mnie ta "nowa" płyta to już nie jest ukryty w mieście krzyk a muzyka dla gimbazy, peace
MarcoPolo
Posty: 399
Rejestracja: 27 sie 2008, 20:13
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: MarcoPolo »

Tupac_FCI pisze:Kwestia gustów... Jak dla mnie ta "nowa" płyta to już nie jest ukryty w mieście krzyk a muzyka dla gimbazy, peace

Tak się składa, że odbiorcy rapu w Polsce i na świecie to głównie nastolatki także nie widzę sensu pisania, że ktoś robi coś pod dzieciaków, a kto nie.Szczególnie, że czy to Pezet czy jakiś ulicznik (Peja), czy poeta (Eldo), czy król baunsu (Tede,Gural) to i tak na jego koncerty w 90 % przychodzi tzw.Gimbaza.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Dzonyy »

Ma(R)co_Polo pisze:
Tupac_FCI pisze:Kwestia gustów... Jak dla mnie ta "nowa" płyta to już nie jest ukryty w mieście krzyk a muzyka dla gimbazy, peace

Tak się składa, że odbiorcy rapu w Polsce i na świecie to głównie nastolatki także nie widzę sensu pisania, że ktoś robi coś pod dzieciaków, a kto nie.Szczególnie, że czy to Pezet czy jakiś ulicznik (Peja), czy poeta (Eldo), czy król baunsu (Tede,Gural) to i tak na jego koncerty w 90 % przychodzi tzw.Gimbaza.
Na ciekawych koncertach bywasz :)
theSylvinho24
Posty: 28
Rejestracja: 6 cze 2012, 10:46

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: theSylvinho24 »

W czym niby jest"bardzo dobra"ta płyta?Przecież on pisze teksty a muzyke robi ktos ktoś inny,a prawde mowiac teksty o cyckach,pubach i chlaniu sa teraz w co drugim nowym tracku na polskiej scenie hiphopowej a od kogos takiego jak Pezet,wlasciwie dojrzalego juz rapera oczekiwal bym czegos znaczenie"madrzejszego" i nie wazne czy bit jest oldschoolowy czy dubstepowy czy jakikolweik inny.Poprostu krytycy zjada go za ta plyte niemilosiernie a fani najzwyczajniej ja przemilcza,bo moze na + jest to ze sie odwazyl zrobic cos nowego,ale to o czym nawija...no plyta skierowana do ludzi w wieku 15-18 moim zdaniem.Pzdr
Tupac_FCI
Posty: 92
Rejestracja: 9 lis 2008, 10:08
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Tupac_FCI »

Ma(R)co_Polo pisze:
Tupac_FCI pisze:Kwestia gustów... Jak dla mnie ta "nowa" płyta to już nie jest ukryty w mieście krzyk a muzyka dla gimbazy, peace

Tak się składa, że odbiorcy rapu w Polsce i na świecie to głównie nastolatki także nie widzę sensu pisania, że ktoś robi coś pod dzieciaków, a kto nie.Szczególnie, że czy to Pezet czy jakiś ulicznik (Peja), czy poeta (Eldo), czy król baunsu (Tede,Gural) to i tak na jego koncerty w 90 % przychodzi tzw.Gimbaza.

Ok, ale po przesłuchaniu tekstów, większość z nich nie trafia do mnie i na pewno nie trafi do starszych odbiorców rapu.
Rozumiem, że progres, rozwój, szukanie nowych wyzwań itp. ale moim zdaniem to gruba przesada, może jeszcze nie jestem przygotowany na takie brzmienia i taką lirykę... Pozdro.
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Mora »

Nie wiem jak Was, ale mnie Pezet przyzwyczaił do przekazu w kawałkach i konkretnych podkładów Noona, tymczasem jego nowy krążek nie dość, że jest pozbawiony jakiegokolwiek przekazu, to podkłady, jakby to powiedział Liroy "przypominają odgłos pierdolenia".

Zresztą żeby dyskutować o nowej płycie Pezeta należałoby założyć nowy temat - Dubstep made in Poland.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
GULI
Posty: 673
Rejestracja: 13 gru 2008, 17:11
Lokalizacja: Wlkp

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: GULI »

Pezet Pezetem, mozna dyskutowac nad jego plyta czy dobra czy nie ale czy jest sens?...skoro za tydzień pojawi sie nowa platyna najlepszego rapera w Polsce? ;) pozdro
CNO2!
Radzisz_IM
Posty: 274
Rejestracja: 6 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Radzisz_IM »

Guli wyjaśnił :D SLU po raz kolejny podnosi poprzeczkę ;)
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: BoDzIo »

GULI pisze:Pezet Pezetem, mozna dyskutowac nad jego plyta czy dobra czy nie ale czy jest sens?...skoro za tydzień pojawi sie nowa platyna najlepszego rapera w Polsce? ;) pozdro
CNO2!
GULI pisze:Pezet Pezetem, mozna dyskutowac nad jego plyta czy dobra czy nie ale czy jest sens?...skoro za tydzień pojawi sie nowa platyna najlepszego rapera w Polsce? ;) pozdro
CNO2!
Teraz może ta poprzeczka będzie na wysokości kostek niemowlęcia:)
Radzisz_IM
Posty: 274
Rejestracja: 6 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Radzisz_IM »

wiadomo kwestia gustu Bodzio, ale jeśli sugerujesz mi, że CNO2, będzie poprzeczką na poziomie kostek niemowlęcia, to boli, że zdecydowana większość polskich rapperów nie przeskoczy tak nisko zawieszonej poprzeczki :D
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Czarson »

Podnosi poprzeczkę? Najlepszego rapera w Polsce? ładną beke kręcicie. Nie neguje jego zasług wobec polskiego rapu ale Peja od kilku wiosen stoi w miejscu, kilka featów, nic nowego nie nawinie.

20września Bisz.
MarcoPolo
Posty: 399
Rejestracja: 27 sie 2008, 20:13
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: MarcoPolo »

Peja rozdaje karty ? ha ha ha
hahahahhahahahahhahahahahhahahahahhahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahaha ha ha ha.
Gość, który od paru lat stoi w miejscu wzgledem tekstów,techniki (akurat ją ma i tak mierną) czy flow , nawija ciągle na tym samym patencie ''ciezko jest, ciezko bylo, ale damy rade je*ac je*ac)'' nie może rozdawać kart.Fakt, że sprzedaje mnóstwo płyt to żaden argument, bo jak to powiedział kiedyś chyba Tede o Pei "To co Ty mówisz to czysty populizm i nie trzeba być bystrym to szczają wszyscy głupi" Peja nigdy nie nagrał o niczym ambitnym, a większość fanów ceni go za starą twórczość, gdzie faktycznie mógłbyś jednym z lepszych w Polsce.

A co do tekstu Twojego ziomka, dla mnie bez rewelacji, rymy pojedyńcze i tekst o czym właściwie ?
Radzisz_IM
Posty: 274
Rejestracja: 6 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Radzisz_IM »

Ma(R)co_Polo pisze:Peja rozdaje karty ? ha ha ha
hahahahhahahahahhahahahahhahahahahhahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahaha ha ha ha.
Gość, który od paru lat stoi w miejscu wzgledem tekstów,techniki (akurat ją ma i tak mierną) czy flow , nawija ciągle na tym samym patencie ''ciezko jest, ciezko bylo, ale damy rade je*ac je*ac)'' nie może rozdawać kart.Fakt, że sprzedaje mnóstwo płyt to żaden argument, bo jak to powiedział kiedyś chyba Tede o Pei "To co Ty mówisz to czysty populizm i nie trzeba być bystrym to szczają wszyscy głupi" Peja nigdy nie nagrał o niczym ambitnym, a większość fanów ceni go za starą twórczość, gdzie faktycznie mógłbyś jednym z lepszych w Polsce.
Wybacz Marco, ale po tym co napisałeś, jesteś kolejnym gościem który wypowiada się na temat Pei, nie zagłębiając się w ogóle w temat, tak jakbyś podsłyszał to co nawijają inni nie przychylni wobeć Ryśka - bynajmniej sprawiasz takie wrażenie. Bo to czy go lubisz czy nie...pozostawiam Tobie, nie mam prawa narzucać Ci swoich gustów, ale to czy rozdaje karty czy nie, poniekąd jest stanem faktycznym, a fakt jest taki, że w polskim rapie jest na półce najwyższej i w pewnym sensie tymi "kartami" na pewno "operuje".
I po raz enty muszę odwieść kogoś od tego, że fani Pei nie cenią go tylko za przeszła twórczość, ale jak najbardziej (też) za obecną. Przesłuchaj jeszcze raz (albo pierwszy raz) "Na serio" lub "Reedukacje". Rychu się mocno rozwinął (to niepodważalne) i śmiem twierdzić, że jest jeszcze lepszy niż kiedyś (to akurat subiektywne). Pokój ! ;)
MarcoPolo
Posty: 399
Rejestracja: 27 sie 2008, 20:13
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: MarcoPolo »

No z taką wypowiedzą to ja się zgodzę ''Jest jednym z kilku operujących'' a nie ''jest najlepszy rządzi sweet <3 Peja ! "
Słuchałem jego ostatnie płyty i jestem ciągle w przekonaniu, że stanąl w miejscu od 08, a płyta Na Legalu z bodajże 2001 przebija jego twórczość aktualną.Pokój
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: InterNH »

Poza tym Peja ma za wysokie mniemanie o sobie.Wmawia swoim fanom, że jest numerem 1,najlepszy i wszyscy są długo za nim, a moim skromnym zdaniem tak nie jest bo chociażby Sokół jest o wiele lepszym raperem, ale Rysiek woli jeździć po Wojtku,Moleście,Eldo,TDF-ie itd
theSylvinho24
Posty: 28
Rejestracja: 6 cze 2012, 10:46

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: theSylvinho24 »

[quote="InterNH"]Poza tym Peja ma za wysokie mniemanie o sobie.Wmawia swoim fanom, że jest numerem 1,najlepszy i wszyscy są długo za nim, a moim skromnym zdaniem tak nie jest bo chociażby Sokół jest o wiele lepszym raperem, ale Rysiek woli jeździć po Wojtku,Moleście,Eldo,TDF-ie itd[/quot
mozna miec swoje zdanie,ale pisanie ze sokol jest lepszy niz peja to czysty smiech na sali,kiedy sokol wydal cos dobrego ostatnio?moim zdaniem to sokol w zaden sposob sie nie rozwinal od 10 lat,to samo tempo,ta sama wysokosc glosu czy to jedzie pod szybki czy wolny kawalek,juz dawno spoczal na laurach i teraz zajmuje sie tylko dogrywaniem zwrotek i promowaniu prosto.A to ze Peja jedzie po kims takim jak tede(raperzynie ktory gra pedala policjanta w serialu bo mu dobrze zaplacili a uwarza sie za bossa w PL HH)to tylko przyklasnac.Peja za caloksztalt,te wszystkie klasyki typu glucha noc i wklad w rozwoj PL HH zasluguje na ogromny szacunek i wedlug mnie tez byl i jest najlepszym raperem w Polsce,ta sama polka to tylko Pih,3W,O.S.T.R moze Eldo ale dawno go nie sluchalem.Pzdr
theSylvinho24
Posty: 28
Rejestracja: 6 cze 2012, 10:46

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: theSylvinho24 »

KoRNeL
Posty: 81
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Parczew

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: KoRNeL »

I przyszła nowa, pachnąca nie dawno rozpakowana CNO2 ! :)

Colabo feat Onyx & Tewu :D
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: tomiko85 »

Rufus & Małach - Relacja SPRAWDZ!!!!
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: InterNH »

theSylvinho24 pisze:
InterNH pisze:Poza tym Peja ma za wysokie mniemanie o sobie.Wmawia swoim fanom, że jest numerem 1,najlepszy i wszyscy są długo za nim, a moim skromnym zdaniem tak nie jest bo chociażby Sokół jest o wiele lepszym raperem, ale Rysiek woli jeździć po Wojtku,Moleście,Eldo,TDF-ie itd[/quot
mozna miec swoje zdanie,ale pisanie ze sokol jest lepszy niz peja to czysty smiech na sali,kiedy sokol wydal cos dobrego ostatnio?moim zdaniem to sokol w zaden sposob sie nie rozwinal od 10 lat,to samo tempo,ta sama wysokosc glosu czy to jedzie pod szybki czy wolny kawalek,juz dawno spoczal na laurach i teraz zajmuje sie tylko dogrywaniem zwrotek i promowaniu prosto.A to ze Peja jedzie po kims takim jak tede(raperzynie ktory gra pedala policjanta w serialu bo mu dobrze zaplacili a uwarza sie za bossa w PL HH)to tylko przyklasnac.Peja za caloksztalt,te wszystkie klasyki typu glucha noc i wklad w rozwoj PL HH zasluguje na ogromny szacunek i wedlug mnie tez byl i jest najlepszym raperem w Polsce,ta sama polka to tylko Pih,3W,O.S.T.R moze Eldo ale dawno go nie sluchalem.Pzdr
Przesłuchaj płyte Czysta Brudna Prawda.Nie jest zbyt słynna choć ma złoto, bo trafia tylko do świadomych słuchaczy.Ja jestem z tego pokolenia słuchaczy rapu, które wychowało się na Moleście,WWO czy Pei i zawsze najważniejszy był przekaz, a tego Sokołowi nie brakuje.Zresztą to on pierwszy wymyślił PROSTO. i generalnie robienie takich ciuchów rapowych, po czym wszyscy jeździli po jego osobie by sami potwierać swoje Labele.Wystarczy nawet spojrzeć na wygląd raperów, przebierają się w jakieś słabe full capy byle dzieci zob na teledysku i kupiły, a Sokół wciąż pozostaje sobą.

Co do Tedego to nie lubie go,nie słucham,uważam za gorszego rapera od Pei 100 razy, ale w tym beefie go zjadł i taka jest prawda.Peja nic konkretnego nie pocisnął mu oprócz "pedałów i kurew",a do tego sfrustrowany tym, że cała scena nie stanęła za nim zaczął jak "pierdoła na balkonie, która skarży mamie" wylewać swoje smutki i robić z siebie Boga.
Tupac_FCI
Posty: 92
Rejestracja: 9 lis 2008, 10:08
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Tupac_FCI »

Po ch.. takie bzdety piszesz? Jak tede go zjadł to ja jestem blondynką... Zero autentyczności, wiarogodności, zwykły kabaret, - to jedyne co pokazał tdf... Peaaaaaace
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Raffal »

co za bezsensowana polemika....komus podoba sie Peja komuś

Niech rap zanów nas łączy a nie dzieli !!
http://www.youtube.com/watch?v=SWLVtQAFDCo
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Czarson »

Tupac_FCI pisze:Po ch.. takie bzdety piszesz? Jak tede go zjadł to ja jestem blondynką... Zero autentyczności, wiarogodności, zwykły kabaret, - to jedyne co pokazał tdf... Peaaaaaace
przedstawil swoj poglad nt tego bifu, mozesz sie nie zgadzac. lol na poczatku go atakujesz wulgaryzmami a na koncu pisss, wtf?
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: InterNH »

No, ale co Peja tak naprawdę pocisnął Tedemu? Że jest słaby raperem to mu TDF odpowiedział "to po chu*a mnie zapraszał DJ Decks" albo ze jest gruby i ma bogatych rodziców..Jak nie lubie Tedego, a szanuje Ryśka bo do dziś "Kolejny stracony dzień" śmiga w głosnikach tak stara, się być obiektywny i pomijając rzeczy takie jak to, że Peja ma lepsze flow,głos i podkłady, a skupiając się ma samej warstwie lirycznej to naprawde Tede go zniszczył dobrymi argumentami, których Peja nie odparł.
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Mora »

Zamiast się kłócić lepiej przesłuchajcie tego:

http://www.youtube.com/watch?v=718vQDPP ... Fc2Jy6xCBQ
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: Dzonyy »

theSylvinho24
Posty: 28
Rejestracja: 6 cze 2012, 10:46

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: theSylvinho24 »

TyczkinZDR
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2012, 23:22

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: TyczkinZDR »

berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: berniol21 »

http://www.youtube.com/watch?v=gm1qlsj2 ... g-logo-xit
Sokół zadziwia pozytywnie. Jest coraz lepszy ,a jego zwrotki miażdżą.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Hip-Hop made in Poland

Post autor: magneto86 »

berniol21 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=gm1qlsj2 ... g-logo-xit
Sokół zadziwia pozytywnie. Jest coraz lepszy ,a jego zwrotki miażdżą.

Wojtek jak zwykle klasa sama w sobie :)
ODPOWIEDZ