Ciekawe strony www

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: Lamatico »

Jaki on zadowolony:D Fajna opcja :D
FReeFonix
Posty: 291
Rejestracja: 4 lip 2010, 21:01
Lokalizacja: Giżycko

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: FReeFonix »

ObrazekObrazek


"Zesraj się, a nie daj się!"
Gunnar
Posty: 566
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: Gunnar »

O stary, ale suchar widziałem z 4-5 lat temu :D
Obrazek
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: anett »

Castaignos
Posty: 121
Rejestracja: 17 sty 2010, 11:09
Lokalizacja: Sidzina
Kontakt:

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: Castaignos »

http://plpilka.hpu.pl/news.php
moja stronka
rejestrujcie się!!!!!!!:)
Per me c'e solo l'Inter.
C'e solo l'Inter, per me, solo l'Inter
C'e solo l'Inter, per me...
Obrazek
pawel158
Posty: 333
Rejestracja: 12 maja 2010, 00:21
Lokalizacja: Warszawa / Ełk
Kontakt:

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: pawel158 »

http://www.youtube.com/watch?v=Tn4XE_859qc

Baśka i Krzysiek - pracowici złomiarze z Warszawy :D
piernik123
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2010, 18:54

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: piernik123 »

http://chelseaforum.pl/viewtopic.php?t=215

Inter widziany oczami kibiców Chelsea :D
Jedrula
Posty: 331
Rejestracja: 25 wrz 2006, 14:56
Lokalizacja: Kotla
Kontakt:

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: Jedrula »

http://www.tirynatory.pl/przylacz-sie/podpisz-petycje/ jeżeli jesteście zainteresowani zniknięciem tirów z polskich dróg, to polecam się podpisać :)
1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
szymson55
Posty: 43
Rejestracja: 20 cze 2011, 00:34

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: szymson55 »

Inter od zawsze na zawsze!
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: Hanys »

hehe dobre xd
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: InterNH »

Jedrula pisze: http://www.tirynatory.pl/przylacz-sie/podpisz-petycje/ jeżeli jesteście zainteresowani zniknięciem tirów z polskich dróg, to polecam się podpisać :)
Ale nonsens.To w ogóle zabrońmy wszystkim samochodom jeździć..
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: lena182 »

InterNH pisze:
Jedrula pisze: http://www.tirynatory.pl/przylacz-sie/podpisz-petycje/ jeżeli jesteście zainteresowani zniknięciem tirów z polskich dróg, to polecam się podpisać :)
Ale nonsens.To w ogóle zabrońmy wszystkim samochodom jeździć..
kolega InterNH nie słyszał o tym jak państwa zachodnie i bogatsze, dbają o swoje drogi między innymi w ten sposób, jednocześnie dając zarobić swojej kolei ;) są państwa które ładują każdego przelotowego tira na wagonik od granicy do granicy ;)
Obrazek
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: InterNH »

lena182 pisze:
InterNH pisze:
Jedrula pisze: http://www.tirynatory.pl/przylacz-sie/podpisz-petycje/ jeżeli jesteście zainteresowani zniknięciem tirów z polskich dróg, to polecam się podpisać :)
Ale nonsens.To w ogóle zabrońmy wszystkim samochodom jeździć..
kolega InterNH nie słyszał o tym jak państwa zachodnie i bogatsze, dbają o swoje drogi między innymi w ten sposób, jednocześnie dając zarobić swojej kolei ;) są państwa które ładują każdego przelotowego tira na wagonik od granicy do granicy ;)
Ale po co? Przecież koleżanko do takiego interesu się tylko dopłaca, rośnie koszt transportu, a gdy rośnie koszt transportu to rosną cenny itd Pozdrawiam :)
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: Kujon »

""  Bo Milan to jeszcze długo, długo będą dla mnie "przekupczyki"  "" P.Zarzeczny
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: Adriano_forever »

InterNH pisze:
lena182 pisze:
InterNH pisze:
Jedrula pisze: http://www.tirynatory.pl/przylacz-sie/podpisz-petycje/ jeżeli jesteście zainteresowani zniknięciem tirów z polskich dróg, to polecam się podpisać :)
Ale nonsens.To w ogóle zabrońmy wszystkim samochodom jeździć..
kolega InterNH nie słyszał o tym jak państwa zachodnie i bogatsze, dbają o swoje drogi między innymi w ten sposób, jednocześnie dając zarobić swojej kolei ;) są państwa które ładują każdego przelotowego tira na wagonik od granicy do granicy ;)
Ale po co? Przecież koleżanko do takiego interesu się tylko dopłaca, rośnie koszt transportu, a gdy rośnie koszt transportu to rosną cenny itd Pozdrawiam :)
Nie chce nic mówić, ale lena182 to chłopak ... :P
Lepiej jest być pokonanym niż być fanem Milanu. - Nicola Berti
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: mediolan »

dokladnie ale ten nick tez mnie kiedys zmylil ^^
Obrazek Obrazek
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: InterNH »

Przepraszam w takim razie za pomyłkę :D
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: lena182 »

:D :D
InterNH pisze:
lena182 pisze:
InterNH pisze:
Jedrula pisze: http://www.tirynatory.pl/przylacz-sie/podpisz-petycje/ jeżeli jesteście zainteresowani zniknięciem tirów z polskich dróg, to polecam się podpisać :)
Ale nonsens.To w ogóle zabrońmy wszystkim samochodom jeździć..
kolega InterNH nie słyszał o tym jak państwa zachodnie i bogatsze, dbają o swoje drogi między innymi w ten sposób, jednocześnie dając zarobić swojej kolei ;) są państwa które ładują każdego przelotowego tira na wagonik od granicy do granicy ;)
Ale po co? Przecież koleżanko do takiego interesu się tylko dopłaca, rośnie koszt transportu, a gdy rośnie koszt transportu to rosną cenny itd Pozdrawiam :)
a co do tematu Tiry na tory... sama akcja nie jest chyba dobrze prowadzona ale...nie pamiętam jak to wygląda dokładnie na zachodzie bo całą sytuację znam z wykładów na uczelni, kiedy jeszcze nikt nie organizował tej akcji (tak trochę długo studiuję :P) nie wiem jakie kraje to obejmuje ale dajmy za przykład (czysto teoretycznie) Francję. jest firma przewozowa z Niemiec, która regularnie kursuje ze swoimi produktami do Lizbony :) i tak dzięki sensownemu działaniu kolei we Francji bardziej opłaca się przewoźnikowi załadować tira na granicy na pociąg i przejechać całą Francję bądź Francję i Hiszpanię w ten sposób i np dopiero przenieść się na asfalt dopiero w Portugalii. Państwa które organizują taki rodzaj transportu nie zarabiają przez to na winietach ale nie wydają też tyle kasy na remont autostrad ;) kolej też zarabia swoje a przewoźnik płaci pewnie więcej niż za winiety ale oszczędza na benzinie ;)

mniej więcej tak to działa ;) przykład czysto teoretyczny bo tak jak mówię nie pamiętam dokładnie ale mniej więcej i obrazowo tak to wygląda i działa ;)
w Polsce nie wiem jakie są na to szanse biorąc pod uwagę naszą kolej... ale inicjatywa jak najbardziej pozytywna ;)
Obrazek
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: YoozeQ »

lena182 pisze: bardziej opłaca się przewoźnikowi załadować tira na granicy na pociąg i przejechać całą Francję bądź Francję i Hiszpanię w ten sposób i np dopiero przenieść się na asfalt dopiero w Portugalii.
To napisz jeszcze jaki sens ma wysyłanie tam tira, skoro 90% trasy będzie "wieziony". W takiej sytuacji bardziej opłacalne wydaje się przewożenie dóbr z punktu A do B koleją, bez użycia tirów.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: pewny »

YoozeQ pisze:
lena182 pisze: bardziej opłaca się przewoźnikowi załadować tira na granicy na pociąg i przejechać całą Francję bądź Francję i Hiszpanię w ten sposób i np dopiero przenieść się na asfalt dopiero w Portugalii.
To napisz jeszcze jaki sens ma wysyłanie tam tira, skoro 90% trasy będzie "wieziony". W takiej sytuacji bardziej opłacalne wydaje się przewożenie dóbr z punktu A do B koleją, bez użycia tirów.
jest to nie możliwe żeby koleją dało się przewieść towar z punktu A do B...
pod samą Biedronkę czy np Tesco nie podjedzie Ci pociąg z towarem :)
musi tir ileś procent trasy podjechać tak jak wyżej wspomniałem...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: InterNH »

Ale to chyba właściciel firmy, która zajmuje się transportem tych towarów wie najlepiej czy bardziej opłaca mu się tradycyjny przewóz czy kombinowanie z pociągami.Poza tym aby przewieść takiego tira na pewno trzeba jakieś specjalne wagony i teraz pytanie kto ma za nie zapłacić? Bo na pewno nie firma, a ja jako obywatel RP płacący podatki nie życzę sobie żeby z moich pieniędzy finansowano taki sprzęt do przewozu prywatnym firmom.

Reasumując założę się, że na zachodzie państwo dopłaca do tego interesu, bo inaczej wszyscy przewoźnicy dawno już wozili by tiry na torach.Chyba, że jest jakieś inne rozwiązanie.
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: lena182 »

pewny - ma rację u mnie pod lidlem też nie ma rampy kolejowej ;)

InterNH - powtarzam że nie wiem jak się ma sprawa dokładnie ale coś takiego istnieje. mówię też że Polska nie jest pewnie na coś takiego gotowa... czy z kieszeni podatnika coś takiego ma się finansować? Wątpię... jakiś przewoźnik (kolejowy) chciałby zarobić na przewozie tirów musiał by się zaopatrzyć w takie wagoniki ;) na pewno nie dotyczyło by to wszystkich tirów stojących na granicy tylko jakiejś konkretnej części typu jakiś regularny przewoźnik np. tir który raz na tydzień wiezie przez polską do Holandii Koks z Rosji czy coś takiego... nie chodzi tu zapewne o przewóz bananów, krów i owiec ale np Chińskie trampki z Ukrainy z długą datą ważności ;)

czy na zachodzie państwo dopłaca? nie wiem może tak... może nie... ale na pewno na drogach jest mniej tirów i mi by się to podobało :)
problemem w Polsce może się okazać i zapewne jest to że nie ma ludzi u władzy które by się tym zająć chciały. Ludzie którzy się zajmują koleją i drogami wolą żeby było tak jak jest. a tak w ogóle to w zasadzie nie wiadomo chyba tak do końca do kogo te tory należą :P
Obrazek
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: InterNH »

Wydaje mi się, że raczej się nie opłaca, bo gdyby tak było już dawno wszystkie firmy zajmujące się transportem skorzystały by z tego rozwiązania.Jeśli jest to nie opłacalne i firmy miałyby dopłacać to natychmiastowo podniosłyby cenny tych artykułów, jeśli dopłacałoby państwo wówczas w górę idą podatki.

Herbata staje się słodka od słodzenia, a nie od mieszania :)
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
Jedrula
Posty: 331
Rejestracja: 25 wrz 2006, 14:56
Lokalizacja: Kotla
Kontakt:

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: Jedrula »

Idea transportowania tirów przez kolej nie tyczy się tylko korzyści finansowych, tak myślę. Chodzi w szczególności o bezpieczeństwo na drodze, bo raz - to kierowcy dużych samochodów ciężarowych stwarzają największe zagrożenie, a dwa - tiry w ogromnym stopniu niszczą drogi, co skutkuje wypadkami. Oczywiście samochody osobowe też niszczą drogi, jednak w o wiele mniejszym stopniu, także nie można tego nawet porównywać. No i trzecia kwestia - ale to tylko moje przemyślenia - kierując tak dużym samochodem możesz czuć się pewnie, niemalże jak pan i władca drogi, na której się znajdujesz, co może powodować nadmierną pewność siebie ich kierowców i agresywną jazdę. Myślę, że tak właśnie się dzieje, aczkolwiek nie uznaję tego za pewnik :)
1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: InterNH »

Drogi są po to, żeby jeździć po nich jak najszybciej, a że się niszczą to norma:) Ja wolę mieć tanie,dobre produkty niż jedną ryse mniej.

A co do bezpieczeństwa to się mylisz.Tiry rzadko uczestniczą w wypadkach.Większość TiRowców to znakomici kierowcy.A gdy już Tir uczestniczy w wypadku to w większości wypadków winna leży po stronie kierowcy.

Generalnie taka ingerencja w gospodarkę nigdy nie jest dobra bo zawsze generuje koszty, za które płacą konsumenci lub podatnicy, a więc my wszyscy.
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: lena182 »

InterNH skoro gdzieś to działa to znaczy, że się da ;) tylko tak jak mówię... w Polsce nie ma chyba jeszcze dobrego gruntu ku temu.
dla porównania coś sprzecznego może się opłacać... np najtańsze na świecie bilety za komunikację miejską są w Singapurze... Komunikacja miejska w tym samym Singapurze jest najlepiej działającą i technologicznie stojącą na najwyższym poziomie na świecie ;) w Krakowie... bilety nam podnoszą. są droższe o jakieś 200, 300% ale do Azjatów nam daleko :P
tak samo może być w przypadku akcji Tiry na tory....
(chyba trochę zamotałem :D)
Jedrula jako kierowca potwierdzam... kierowcy tirów jeżdżą mniej ostrożnie... nawet kierowcy dostawczaków do 3,5 tony jeżdżą mniej ostrożnie nie jest to regułą wiadomo... na autostradzie nie raz widać takich co to się popisać lubią :D kierowcy golfów i małych fiatów, seatów i merców też szaleją ;)
Obrazek
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: InterNH »

No jeśliby się opłacało też finansowo to super, ale wątpie w to.Na zachodzie napewno do tego dopłacają, a potem się dziwią, że kryzys :)

Bo zapewne w Singapurze komunikacja zatrudnia kierowców i inne potrzebne osoby do obsługi komunikacji, a nie zbędnych urzędników.

A co do TIRowców, to "ostrożnie" wcale nie znaczy bezpiecznie.Znam osoby które jeżdżą po kilkanaście/kilkadziesiąt lat na TIRach po całej europie i gdybyś ich zobaczył to pierwsze słowo jakie się nasuwa to "wariaci", ale jeżdżą naprawdę dobrze i nigdy żadnej nawet kolizji nie spowodowali :)
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Odp: Ciekawe strony www

Post autor: lena182 »

dla tego mówię... nie ma reguły :)
Obrazek
ForzaeDi
Posty: 750
Rejestracja: 18 sie 2007, 19:28
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Odp: Ciekawe strony www

Post autor: ForzaeDi »

Jedrula pisze:bo raz - to kierowcy dużych samochodów ciężarowych stwarzają największe zagrożenie, a dwa - tiry w ogromnym stopniu niszczą drogi, co skutkuje wypadkami. No i trzecia kwestia - ale to tylko moje przemyślenia - kierując tak dużym samochodem możesz czuć się pewnie, niemalże jak pan i władca drogi, na której się znajdujesz, co może powodować nadmierną pewność siebie ich kierowców i agresywną jazdę. Myślę, że tak właśnie się dzieje, aczkolwiek nie uznaję tego za pewnik :)
bo raz - piszesz głupoty
bo dwa - przewoźnicy uiszczają wysokie opłaty za każdy przejechany kilometr
bo trzy - nie masz pojęcia o czym piszesz

W naszym kraju na dzień dzisiejszy ponad 90% wszystkich towarów są przewożone samochodami ciężarowymi. Nie ma żadnego widoku na zmianę i dobrze.
Transport kolejowy tirów funkcjonuje i to dobrze w Szwajcarii (nałożenie bardzo wysokich opłat za każdy przejechany km)
Włochy oraz Austria również niewielkimi krokami to wprowadzają.
ODPOWIEDZ