Jakie buty na Tartan

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Ibra1908
Posty: 50
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:12

Jakie buty na Tartan

Post autor: Ibra1908 »

Siema
Jakiś czas temu wyremontowali nasze pobliskie osiedlowe boisko i zamiast betonu mamy teraz Tarta i stąd moje pytanie: Jakie buty są najlepsze na taką powierzchnię? Szukam w necie i znajduję bardzo skrajne opinie, jedni są za halówkami inni doradzają turfy...

Ktoś z was grywa na tartanie i może coś polecić ??

P.S. Dodam, że chciałbym wydać coś w granicach 150-160 zł, max 200

Z góry dzięki za pomoc!
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: Stachoo »

Ibra1908 pisze:Siema
Jakiś czas temu wyremontowali nasze pobliskie osiedlowe boisko i zamiast betonu mamy teraz Tarta i stąd moje pytanie: Jakie buty są najlepsze na taką powierzchnię? Szukam w necie i znajduję bardzo skrajne opinie, jedni są za halówkami inni doradzają turfy...

Ktoś z was grywa na tartanie i może coś polecić ??

P.S. Dodam, że chciałbym wydać coś w granicach 150-160 zł, max 200

Z góry dzięki za pomoc!
Osobiście uważam, że tartan to gówno do gry. Piłka skacze jak by z kauczuku była. Jak już mam Ci doradzać to halówki. Turfy się nie nadają.
doug
Posty: 99
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:12
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: doug »

Tylko halówki. Co do kwoty. Ja osobiscie kupuje Joma Top Flex, (ok 180zl), bo to pancerne buty (moje wytrzymaly 3 lata grania dwa razy w tygodniu na hali, tydzien w tydzien. zapadły się w kostce od mojego cieżaru ale z zewnatrz to nadal sie prezentuja), Joma najlepiej jechac do sklepu i przymierzac, bo tam jest inna rozmiarówka. Przykładowo Nike Tiempo dla mnie by musialy byc numer 46 a Joma to 44. I jeszcze jedno, jomy się kupuje dokladnie takie jak stopa , one mocno się rozbijają po czasie.
Pozdro
Ibra1908
Posty: 50
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:12

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: Ibra1908 »

Dzięki
Przez 20 lat grałem na betonie i też mi się teraz dziwnie biega po tym Tartanie, ale mam też zwykle halówy za 30zl i po nawet lekkim deszczu holernie się ślizgają, nie wiem jak by to wyglądało przy lepszych halówkach, dlatego też zapytałem o turfy, ale po waszych opiniach raczej będę szukał jakiś halówek
doug
Posty: 99
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:12
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: doug »

Tartan po deszczu zawsze jest śliski. Taki czasem jego urok
Ibra1908
Posty: 50
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:12

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: Ibra1908 »

Dobra, to kupuje halówy i tyle, ale jednak wydam więcej nic 10zł, nie chce żeby po zdjęciu buta domownicy popadali od zapachu :P
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: Adriano_forever »

Jak będą gorące dni w lecie to sobie nie pogracie. Guma się tak nagrzewa, że w stopy normalnie przez podeszwę piecze. Chyba że sobie założysz skarpety mikołaja to ok :D ale wtedy Ci już buty nie będą potrzebne :)
Ibra1908
Posty: 50
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:12

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: Ibra1908 »

U nas jest tyle dobrze, że boisko jest przysłonięte budynkami i drzewami, to bardzo w palnik tam nie daje ;)
Ibra1908
Posty: 50
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:12

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: Ibra1908 »

Edit
Pochodziłem dzisiaj trochę po sklepach i wszyscy sprzedawcy doradzali Turfy i też posłuchałem, kupiłem i jestem po ponad 2h graniu i gra się bardzo dobrze, zobaczę jak będzie z czasem...
enzonibali
Posty: 4
Rejestracja: 3 maja 2017, 16:08

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: enzonibali »

Kiedys adidas f50 trfy to byla zajebista seria teraz raczej nike na pewno ale mercuriale strasznie czubiaste tiempo turfy lepsze zdecydowanie
luukaxx
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2017, 12:31

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: luukaxx »

To prawda, nike to jest coś konkretnego.
stojan
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2019, 15:32

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: stojan »

Tak, najlepsze buty to te, które w deszczu nie bedą się ślizgaac na tartanie . ja kupilem sobie te buty https://teamsports.pl/nike-vapor-13-academy-tf-414.html i jestem z nich mega zadowolony, bo nieźle się trzymają i były dość tanie ;)
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: Woo-cash »

stojan pisze: 12 lis 2019, 10:26 Tak, najlepsze buty to te, które w deszczu nie bedą się ślizgaac na tartanie . ja kupilem sobie te buty https://teamsports.pl/nike-vapor-13-academy-tf-414.html i jestem z nich mega zadowolony, bo nieźle się trzymają i były dość tanie ;)
Potwierdzam. Mam podobne tylko adasie i w deszczowej Anglii zdają egzamin.
andrzej.janicki
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2021, 15:34

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: andrzej.janicki »

Najlepsze do tartanu będą korki piłkarskie sprawdź sobie po markach takich jak Joma, Nike czy Adidas.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Jakie buty na Tartan

Post autor: Adriano_forever »

No mordo, nigdy lepiej mi się nie grało na tartanie jak w korkach. No i koniecznie w metalowych wkrętach. Niesamowita frajda z gry, no ta przyczepność! Korki tak zarąbiście przylegają do gumy na tartanie, że to bajka. Również polecam. Mordo.
ODPOWIEDZ