Wybory do Europarlamentu 2019

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Kredence »

zoniek pisze: 22 maja 2019, 09:50
Niestety w kraju nic się nie zmieni jeżeli wciąż będzie się głosować na mniejsze zło.

Problem w tym że ja , jak i pewnie spoooora część ludzi którzy zagłosują na PiS nie uważają aby Konfederacja i panowie Braun, Korwin czy Liroy ( xDDDD) byli jakąkolwiek zmianą na lepsze. Śledzę polską polityke całkiem uważnie z 15 lat i moje wnioski są jasne, Korwin i jemu podobni = czysty populizm.

Gdyby na jesieni np. Pan Gwiazdowski wystartował z jakaś partią w wyborach parlamentarnych i miał takie wsparcie mediach jakie mial Petru 4 lata temu , to bedę pierwszym który bedzie sie starał namówić rodzine , znajomych czy sasiadow do tego aby na niego glosowali, bo tacy ludzie jak on mieliby szanse realnie zmienic Polske. Zdecydowanie Janusz Korwin Mikke Polski nie zmieni, no chyba że na gorsze ;)

zoniek pisze: 22 maja 2019, 09:50
Według mnie lepiej w ogóle nie iść na wybory niż oddawać głos na tę pisowsko-peowską bandę.
No ja uważam ze osoby które będą głosować na partie typu Konfederacja również nie muszą iść do urn , bo i po co ?

Szczerze nie rozumie tej fascynacji Konfederacją . Te same mordy ( nie do końca zrównoważone) , te same populistyczne pier dololo i zapewne te same 3% .

ps. żeby było jasne , nikogo nie oceniam, nie staram się narzucać co mają myśleć itd itp
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Mora »

SETE pisze: 22 maja 2019, 08:34 Do tego co napisal Odet warto dodac , ze Pan Krzysztof Smiszek powiedzial, ze jak Wiosna bedzie w sejmie beda starali sie wprowadzic kary za homofobie z wiezieniem lacznie.
Nic, tylko głosować :lol: Ach ta wolność i tolerancja ;)
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

Kredence pisze: 22 maja 2019, 10:37 Szczerze nie rozumie tej fascynacji Konfederacją . Te same mordy ( nie do końca zrównoważone) , te same populistyczne pier dololo i zapewne te same 3% .
Jakie te same mordy? Gdzie je wcześniej widziałeś w polityce skoro tak piszesz? Te same mordy to są w rządzie od 30 lat z ramienia pisu/po/sld/psl :D

Ja natomiast nie rozumiem tego syndromu sztokholmskiego, na który cierpią wyborcy pis - pokazuje się im jak pis robi ich w wała, a oni dalej będą na nich głosować.

Z jednej strony szacun dla propagandówki tvpis i samych polityków pisu, że sobie takie wierne stado wyhodowali.
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Kredence »

zoniek pisze: 22 maja 2019, 11:18
Kredence pisze: 22 maja 2019, 10:37 Szczerze nie rozumie tej fascynacji Konfederacją . Te same mordy ( nie do końca zrównoważone) , te same populistyczne pier dololo i zapewne te same 3% .
Jakie te same mordy? Gdzie je wcześniej widziałeś w polityce skoro tak piszesz? Te same mordy to są w rządzie od 30 lat z ramienia pisu/po/sld/psl :D

Ja natomiast nie rozumiem tego syndromu sztokholmskiego, na który cierpią wyborcy pis - pokazuje się im jak pis robi ich w wała, a oni dalej będą na nich głosować.

Z jednej strony szacun dla propagandówki tvpis i samych polityków pisu, że sobie takie wierne stado wyhodowali.
Sprytnie tak odnosić się do wybranego zdania, omijać niewygodne kontrargumenty a potem jeszcze coś o syndromie sztokholmskim. Brakuje jeszcze tylko ogłoszenia swojego triumfu i przyznanie samemu sobie racji na koniec. Ja odbijam gdyż dyskusja nie ma sensu

Korwin i Braun siedzą na obrzeżach polskiej polityki głosząc prawie te same brednie od X lat. Więc jak najbardziej nie są żadną nowością. Populizm populizm populizm. Głosuj na nich a potem wyzywaj ja PO wróci do władzy a Donald wjedzie na białym koniu.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

Kredence pisze: 22 maja 2019, 11:29 Sprytnie tak odnosić się do wybranego zdania, omijać niewygodne kontrargumenty
żadnych argumentów nie widziałem w Twojej wypowiedzi.

Zacytuj proszę jeszcze raz bym mógł się do nich odnieść.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

zoniek pisze: 22 maja 2019, 11:43 Sprytnie tak odnosić się do wybranego zdania, omijać niewygodne kontrargumenty
żadnych argumentów nie widziałem w Twojej wypowiedzi.

Zacytuj proszę jeszcze raz bym mógł się do nich odnieść.
I przy okazji nie zapomnij wyjaśnić o co chodziło z "ciągle te same mordy"
[/quote]
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

Obrazek

Prawda to, że się obsrali? Wiosna, pis, ko, k'15
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: maniekfci »

zoniek pisze: 22 maja 2019, 15:46 Obrazek

Prawda to, że się obsrali? Wiosna, pis, ko, k'15
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5D9B0294

foto z profilu Kukiz15
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

maniekfci pisze: 23 maja 2019, 21:32 https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5D9B0294

foto z profilu Kukiz15
Co za marne prowo. Debata odbywała się w Warszawie i miała być skierowana do JEDYNEK z list Warszawskich, a taką jest Bosak, a nie Korwin więc co ten śmieszny Kukiz chce ugrać?

I tak go pompują w tvpis ile tylko mogą, podają tlen trupowi. W wystąpieniach w tvpis przedstawiciele Kukiz15 mają taką samą liczbę wystąpień co ta cała śmieszna koalicja. Ciekawe dlaczego? hm...
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

maniekfci pisze: 23 maja 2019, 21:32 https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5D9B0294
foto z profilu Kukiz15
Co za marne prowo. Debata odbywała się w Warszawie i miała być skierowana do JEDYNEK z list Warszawskich, a taką jest Bosak, a nie Korwin więc co ten śmieszny Kukiz chce ugrać?

I tak go pompują w tvpis ile tylko mogą, podają tlen trupowi. W ostatnim miesiącu, w wystąpieniach w tej reżimówce przedstawiciele Kukiz15 mają taką samą liczbę wystąpień co ta cała śmieszna koalicja. Ciekawe dlaczego? hm...

a tu odpowiedź JKM
"Obiła mi się dzisiaj o oczy jakaś grafika klubu Kukiz '15, gdzie widnieję w zacnym gronie WWCZc.: Jarosława Kaczyńskiego, Grzegorza Schetyny i Roberta Biedronia, jako tchórzy, którzy ze strachu - jak domniemam - przed Pawłem Kukizem, odmówili udziału w debacie kandydatów do Parlamentu Europejskiego, jaka ma się odbyć w czwartek o 20:30 w TVP. Tak się składa, że WCz. Paweł Kukiz już nie po raz pierwszy zresztą, myli istotę sprawy.

Panie Pawle: To jest debata kandydatów do PE, a nie liderów partii politycznych. A Pan przecież nie jest ani kandydatem w tych wyborach, ani tym bardziej wodzem jakiejś partii, nieprawdaż? My jako Konfederacja, na zaproszenie naturalnie odpowiedzieliśmy i po rozmowach w Radzie Koalicji, demokratycznie (i to w Pana ukochanych JOWach! 😉 ) wybraliśmy pana Krzysztofa Bosaka, który jest naszym liderem w Warszawie.
Panie Pawle, czyżby klub Kukiz ’15 pozbawiony był jakiegoś wybitnego kandydata, który mógłby was godnie reprezentować, że wszystko spada na Pana barki? Czy może wodzowski sposób prowadzenie przez Pana polityki zabrania wybicia się komukolwiek innemu?!"
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Saff »

Kredence pisze: 22 maja 2019, 10:37
Problem w tym że ja , jak i pewnie spoooora część ludzi którzy zagłosują na PiS nie uważają aby Konfederacja i panowie Braun, Korwin czy Liroy ( xDDDD) byli jakąkolwiek zmianą na lepsze. Śledzę polską polityke całkiem uważnie z 15 lat i moje wnioski są jasne, Korwin i jemu podobni = czysty populizm.
Po pierwsze - z chęcią dowiedziałbym się, co takiego śmiesznego widzisz w Liroyu jako polityku? Bo póki co, to niejednokrotnie udowadniał, że jest jedną z bardziej merytorycznych postacji Sejmu obecnej kadencji.
Po drugie - co jest według Ciebie populistycznego u Konfederacji? Albo zadam pytanie inaczej - czy nie uważasz, że jeżeli Mikke i jego środowisko było "populistyczne", to już dawno przestałoby oscylować wokół marginalnego poparcia, bo ludzie masowo dawaliby się złapać na haczyk najróżniejszych obietnic? Póki co, w dzisiejszym rozumieniu słowa populizm, to PiS i PO (czy obecnie ta Koalicja, w której skład wchodzi Platforma) najbardziej charakteryzują się tym czynnikiem.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Odet »

Piekarz pisze: 21 maja 2019, 17:16 W jesiennych będę miał zagwozdkę czy w ogóle iść, w tych dam szansę Wiośnie.

Znalazłem taki wesoły wpis:
"lepiej mamie wybić szczękę, niż głosować na Wiosenkę" *

Pozdr.
* nawiązanie do tego, że R.Biedroń pobił kiedyś swoją mamę.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Wybraniec »

Przypominam, że Ustawowa Cisza Wyborcza rozpoczyna się o godz 00:00 dnia 25.05. Bardzo proszę administrację o zablokowanie tego tematu na forum w momencie jej rozpoczęcia celem zapobiegania zjawisk, które mogą ją zakłócić.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Odet »

up

znalazłeś już kandydata dla siebie??
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Wybraniec »

Już prawie mordo.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: maniekfci »

Wybraniec pisze: 24 maja 2019, 09:23 Już prawie mordo.


Po oczach widzę, że Biedroń
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Piter »

cisza wyborcza jest więc temat powinien zostać zamknięty bo PDW
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Piter »

PiS pojechał po wszystkich w tych wyborach jak po szmacie, 42%+
a dzieci z konfederacji 13 lat około bez prawa głosu i 6% hahahhahahha
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: maniekfci »

wielkie zwycięstwo PiS-u. to było pewne
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Kusy »

Szkoda Kukiza, ale co zrobić, widocznie tak musiało być.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Kusy »

Piter pisze: 26 maja 2019, 21:02 PiS pojechał po wszystkich w tych wyborach jak po szmacie, 42%+
a dzieci z konfederacji 13 lat około bez prawa głosu i 6% hahahhahahha
Masz błędne dane. Konfederacja raczej już na pewno nie przekroczy progu 5 %. Tak wyglądają wyniki głosowania z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych:

Konfederacja - 4,55 proc.
Wiosna - 6,04 proc.
KE - 38,3 proc.
PiS - 45,56 proc.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: IlCapitano »

No i co, no i po co się tak tu produkowaliście. Wiadomo od dawna, że zdecydowana większość elektoratu Konfederacji to ludzie poniżej 18 roku życia. Zrozumcie.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Piter »

zoniek jak opisujesz po wyborach powiedz błagamy, czy konfederacja już robi porządki w Europarlamencie? masakra
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

Piter pisze: 27 maja 2019, 21:33 zoniek jak opisujesz po wyborach powiedz błagamy, czy konfederacja już robi porządki w Europarlamencie? masakra
I co pajacujesz lamusie, w mazak dawno nie dostałeś :)?
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Piter »

zoniek pisze: 27 maja 2019, 21:36
Piter pisze: 27 maja 2019, 21:33 zoniek jak opisujesz po wyborach powiedz błagamy, czy konfederacja już robi porządki w Europarlamencie? masakra
I co pajacujesz lamusie, w mazak dawno nie dostałeś :)?
agresja oznaką agresji taka jest prawda
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

Piter pisze: 27 maja 2019, 21:43 agresja oznaką agresji taka jest prawda
Piter taki forumowy coelho
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Piter »

zoniek pisze: 27 maja 2019, 21:46
Piter pisze: 27 maja 2019, 21:43 agresja oznaką agresji taka jest prawda
Piter taki forumowy coelho
jedynie co wystarczyło zrobić to dać ci dojść do słowa i poczekać na wyniki wyborów
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

Piter pisze: 27 maja 2019, 21:47 jedynie co wystarczyło zrobić to dać ci dojść do słowa i poczekać na wyniki wyborów
Stary ty już w pierwszym poście się zweryfikowałeś jaki z ciebie rozgarnięty wyborca więc z czym do ludzi ;)? I teraz jeszcze jakaś zaczepka? Co chcesz pokazać? Nudzi ci się na tej kanapie? Rzeczy i osoby nazywam po imieniu, a że ty nie dałeś się poznać ze strony innej jak lamus to dla mnie jesteś lamusem, no zrozum :) żadnej dyskusji na argumenty z tobą.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: Piter »

zoniek pisze: 27 maja 2019, 21:51
Piter pisze: 27 maja 2019, 21:47 jedynie co wystarczyło zrobić to dać ci dojść do słowa i poczekać na wyniki wyborów
Stary ty już w pierwszym poście się zweryfikowałeś jaki z ciebie rozgarnięty wyborca więc z czym do ludzi ;)? I teraz jeszcze jakaś zaczepka? Co chcesz pokazać? Nudzi ci się na tej kanapie? Rzeczy i osoby nazywam po imieniu, a że ty nie dałeś się poznać ze strony innej jak lamus to dla mnie jesteś lamusem, no zrozum :) żadnej dyskusji na argumenty z tobą.
ciekawe czy wyborcy konfederacji mogli głosować za ukazaniem legitymacji szkolnej
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory do Europarlamentu 2019

Post autor: zoniek »

Piter pisze: 27 maja 2019, 22:01 ciekawe czy wyborcy konfederacji mogli głosować za ukazaniem legitymacji szkolnej
Jeżeli tego nie wiesz to ja ci coś powiem - takimi gadkami nie plusujesz :) po mnie to spływa, ale jak widzę jak bardzo starasz się w ten marny sposób zwrócić na siebie uwagę i podreperować swoją chu*ową samoocenę to mi po prostu jest ciebie gościu szkoda :)

I idę o zakład, że taka legitymacja jest ci potrzebna do zniżek np na pkp :) bo z gadki to ty szczawik jesteś :)
ODPOWIEDZ