Wybory Parlamentarne

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Zablokowany
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Nie chcecie chyba powiedzieć , ze w Polsce mieszkają glupi ludzie. Bo jeśli tak jest to ten obecny ustroj demokratyczny nas wykończy
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

SETE pisze: 11 paź 2019, 08:24 Nie chcecie chyba powiedzieć , ze w Polsce mieszkają glupi ludzie. Bo jeśli tak jest to ten obecny ustroj demokratyczny nas wykończy
W Polsce?? skąd, wszędzie. Dlatego demokracja ma się tak dobrze na Świecie :)

Pozdr.
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Sempre_Inter »

Obawiam się panie redaktorze, że dużo silniejszym sygnałem niezrównoważenia psychicznego niż fakt głosowania na którąkolwiek opcję polityczną jest przeświadczenie, że ludzie z innymi poglądami niż najmojsze są niezrównoważeni psychicznie i rozemocjonowane gimnazjalne stwierdzenia takie jak powyższe.
[/quote]
Szanuję Twoje przekonania. Jak zapewne wiesz, bo jesteś inteligentnym człowiekiem, że nie siliłem się na wyszukane metafory. Lecz jak w przypadku tematów politycznych, pewne zjawiska, które się opisuję trzeba w przedstawiać w sposób przejaskrawiony. Co nie zmienia faktu, że zgodnie z Ustawą Zasadniczą, propagowanie komunizmu (vide Zandberg) jest zakazane. To samo się tyczy nachalnej ideologi LPG+.
Ja głosuję na Konfederację, głównie za postulaty wolnorynkowe, a to, że mocno stoją w kontrze do biedroniów, rabiejów etc, tylko wzmacnia moje przekonania.
Nic nie mam do homoseksualistów, waginosceptyków etc, mam wśród nich kilku znajomych. Natomiast żadnen nie należy i nie identyfikuje się z obwoźnymi paradami pederastów.
Argumenty, że nie mogą dziedziczyć czy odwiedzać się w szpitalu? Nawet śmiechłem, jak mawia gimbaza.
Powiem krótko: notariusz.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

maverik pisze: 11 paź 2019, 00:32 https://www.youtube.com/watch?v=objOnO_euj8

Wywiad sprzed dwóch tygodni bodajże. Tutaj według mnie Korwin odpalił protokół 1% na pełnej. O ile ja potrafię wyłapać o co mu chodzi i generalnie się zgadzam, tak przeciętny Kowalski po obejrzeniu takiego nagrania zapamięta "idioci, durni ludzie, zlikwidować wszystko" oraz podniosły ton co generalnie nie podoba się ludziom. Stronniczość i prowadzenie rozmowy przez dziennikarza pomińmy bo jest on tutaj nieistotny. Ogólnie zgadzam się, że Konfederacja trochę się ogarnęła i być może uda się zdobyć te magiczne 5% tak dalej to za mało zostało zrobione by liczyć na coś więcej. Założenie partii, która będzie miała realne szanse na wejście do sejmu czyli z zarejestrowaniem we wszystkich okręgów bez Korwina nie przejdzie, więc powinni spróbować odsunąć Janusza w cień. Tak było w PiSie, gdy Kaczyński rezygnował ze startów w wyborach prezydenckich i zaproponował nikomu nieznanego Dudę, tak samo było gdy odsuwał Szydło od Prezesa Rady Ministrów. Teraz to samo próbuje robić PO, która odsuwa w cień Schetynę, który ma zaufanie podobne do Korwina, jednak Kidawa-Błońska to niewiele lepsza alternatywa raczej. Gdyby Konfederacja nauczyła się słuchać wyborców to pewnie by teraz walczyli o władzę, a nie o wejście do parlamentu. Zresztą sam Korwin powiedział "ludzie którzy na nas głosują to nie są idioci, wiedzą na kogo głosują więc programu nie potrzebują". Czyli najważniejsze żeby te 4% co głosowało wcześniej zagłosowało znów, a resztę mamy w dupie.
To, o czym piszesz, to tylko wierzchołek góry lodowej. Faktycznie wielu wyborców nie odkryje rozumowania logicznego, jakie stoi za jego pomysłami i kontrowersyjnymi zdaniami, bo JKM jest rzeczywiście ponadprzeciętnie inteligentny (jednocześnie kompletnie nie jest mądry). Ale nawet jak ktoś go zrozumie, a wbrew temu co się wydaje studentom politechniki trochę takich ludzi jest, to nie zmieni faktu, że proponuje rozwiązania ryzykowne, niesprawdzone, oparte na wywodzie teoretycznym (pomińmy że często najeżonym sofizmatami) albo mające zastosowanie wiele lat temu przy zupełnie innych uwarunkowaniach. Jak całkowita prywatyzacja służby zdrowia (na przykład) się uda i będzie lepiej, to fajnie, ale jak coś pójdzie nie tak, to nie tyle niefajnie, co upiornie. Dlatego też jego głównymi wyborcami są młodzi mężczyźni, grupa społeczna najbardziej skłonna do ryzyka, która nie nabyła jeszcze przychodzącej z wiekiem rezerwy do rozwiązań radykalnych i niepopartych praktyką. Korwin pluje na demokrację, służbę zdrowia, podatki, upadającą (odkąd pamiętam) Europę i generalnie wszystko naokoło, pierdoli o "normalnych państwach" i dawnych czasach, tymczasem jak widać powyżej nawet jego wyborcy są skłonni uznać, że obecne czasy z demokracją, Unią Europejską i służbą zdrowia są najlepsze z dotychczasowych, a co dopiero inni. Więc po co ludziom taki Korwin, który chce te czasy wywrócić do góry nogami?

Ale to i tak jeszcze nic przy tym, że od niego bije i dudni, że się nie nadaje do zarządzania państwem. Przez 30 lat nie potrafił zarządzać małą partią polityczną, ale jak dojdzie do władzy to nagle zamieni się w geniusza ładu i organizacji - nikt w to nie uwierzy i ciężko się dziwić. Porównując nakład środków wszelkiego rodzaju i uzyskany przez te kilkadziesiąt lat efekt, to gościa można przy całej sympatii nazwać śmiało nieudacznikiem. O prezencji i sposobie wypowiadania się już nie wspomnę. Ludzie widzą w JKM po prostu ogromne ryzyko i wcale im się nie dziwię. Po kilku latach entuzjastycznego popierania go też je z wiekiem dostrzegłem i podziękowałem dżentelmenowi z muszką.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stachoo »

Odet pisze: 11 paź 2019, 08:04 Każdy powyżej ma sporo racji.

Jak ludzie głosują??
Wczoraj była u mnie w pracy Pani załatwiać sprawę, dostała na ulicy chusteczki do nosa z podobizną kandydatki PO E.Kołodziej (okręg 31, lista nr 5, pozycja 2 - kandydatkę znam ze studiów).
Owa pani powiedziała, że zagłosuje na nią, bo wydaje się jej taaaka mądra... czujecie za chusteczki :)

Pozdr.
Mi wręczyli na ulicy mini apteczkę z plastrem, bandażem i gazikiem w opakowaniu ze zdjęciem kandydata.

Akurat kupiłem nowe buty i obtarły mi pięty i palce [jak to nowe buty], dlatego byłem zadowolony z prezentu, ale kandydata, ani partii nie zapamiętałem.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

Piekarz a Ty serio dopuszczasz że JKM będzie kiedykolwiek zarządzać naszym państwem?? że dojdzie do władzy??

Przecież my wyborcy Konfederacji, wiemy że premierem nie zostanie Berkowicz, a ministrem finansów Mentzen. Życzymy sobie reprezentacji Konfederacji w Sejmie, po to żeby choć trochę wpływała na rządzących w tworzeniu prawa dla całej RP.

Kiedyś za czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej (mam na mysli czasy, przed patologią liberum veto), poseł jadący na sejm, posiadał instrukcję swoich wyborców i według niej postępował (bo przed wyborcami odpowiadał). Dziś liczę, że D.Sośnierz jak pojedzie do Sejmu to dotrzyma danego słowa, a nie sprzeda się jak ostatnia prostytutka. Liczę, że mój poseł będzie odpowiadać przede mną, wyborcą, a nie przed prezesem, przewodniczącym czy dyrektorem.

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

Stachoo pisze: 11 paź 2019, 10:36
Mi wręczyli na ulicy mini apteczkę z plastrem, bandażem i gazikiem w opakowaniu ze zdjęciem kandydata.

Akurat kupiłem nowe buty i obtarły mi pięty i palce [jak to nowe buty], dlatego byłem zadowolony z prezentu, ale kandydata, ani partii nie zapamiętałem.
No i prawidłowo :)
Owego niezapamiętanego kandydata będziesz nosić na stopach :)

Pozdr.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Odet pisze: 11 paź 2019, 10:42 Piekarz a Ty serio dopuszczasz że JKM będzie kiedykolwiek zarządzać naszym państwem?? że dojdzie do władzy??

Przecież my wyborcy Konfederacji, wiemy że premierem nie zostanie Berkowicz, a ministrem finansów Mentzen. Życzymy sobie reprezentacji Konfederacji w Sejmie, po to żeby choć trochę wpływała na rządzących w tworzeniu prawa dla całej RP.

Kiedyś za czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej (mam na mysli czasy, przed patologią liberum veto), poseł jadący na sejm, posiadał instrukcję swoich wyborców i według niej postępował (bo przed wyborcami odpowiadał). Dziś liczę, że D.Sośnierz jak pojedzie do Sejmu to dotrzyma danego słowa, a nie sprzeda się jak ostatnia prostytutka. Liczę, że mój poseł będzie odpowiadać przede mną, wyborcą, a nie przed prezesem, przewodniczącym czy dyrektorem.

Pozdr.
Ja mam cichą nadzieje, że konfederacja się dostanie, a pis nie będzie miał większości i choć trochę będą mieli wpływ na to co się dzieje.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Trzeba w sejmie świeżej krwi, ludzi, którzy będą przeciwstawiać się patologiom i będą patrzeć na ręce. Dlatego według mnie tak ważne jest mieć tam osoby spoza układu.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

Ogólnie to właśnie sprawdziłem cenę diesela przez ostatnie lata w krajach Europy zachodniej i cena poszła w górę, a w Polsce pomimo zachwiania przez chwilę o jakieś 30 groszy wszystko pozostało w normie dzięki partii rządzącej. Ciekawe co powiedzieliby przedstawiciele innych partii na tą nowinkę.
Strona, na której sprawdzałem ceny to: www.statista.com
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Piter pisze: 11 paź 2019, 11:42 Ogólnie to właśnie sprawdziłem cenę diesela przez ostatnie lata w krajach Europy zachodniej i cena poszła w górę, a w Polsce pomimo zachwiania przez chwilę o jakieś 30 groszy wszystko pozostało w normie dzięki partii rządzącej. Ciekawe co powiedzieliby przedstawiciele innych partii na tą nowinkę.
Strona, na której sprawdzałem ceny to: www.statista.com
https://i.iplsc.com/-/00022FIWPWGI8K8F-C116-F4.jpg
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

zoniek pisze: 11 paź 2019, 11:58
Piter pisze: 11 paź 2019, 11:42 Ogólnie to właśnie sprawdziłem cenę diesela przez ostatnie lata w krajach Europy zachodniej i cena poszła w górę, a w Polsce pomimo zachwiania przez chwilę o jakieś 30 groszy wszystko pozostało w normie dzięki partii rządzącej. Ciekawe co powiedzieliby przedstawiciele innych partii na tą nowinkę.
Strona, na której sprawdzałem ceny to: www.statista.com
https://i.iplsc.com/-/00022FIWPWGI8K8F-C116-F4.jpg
no i jaki ty masz problem ze sobą, rośnie płaca minimalna w Polsce, a paliwo utrzymuje swoją cenę mimo, że w europie zachodniej ceny poszły w górę.
W 2015 za płacę minimalną (1750 brutto) miałbyś 365 litrów (4,8zł/l)
W 2019 za płacę minimalną (2250 brutto) masz 450 litrów (5zł/l)

Wiem, że płace są w brutto ale nie chce mi się liczyć ile to wychodzi netto. Wniosek jest jednak prosty
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Piter pisze: 11 paź 2019, 12:14
zoniek pisze: 11 paź 2019, 11:58
Piter pisze: 11 paź 2019, 11:42 Ogólnie to właśnie sprawdziłem cenę diesela przez ostatnie lata w krajach Europy zachodniej i cena poszła w górę, a w Polsce pomimo zachwiania przez chwilę o jakieś 30 groszy wszystko pozostało w normie dzięki partii rządzącej. Ciekawe co powiedzieliby przedstawiciele innych partii na tą nowinkę.
Strona, na której sprawdzałem ceny to: www.statista.com
https://i.iplsc.com/-/00022FIWPWGI8K8F-C116-F4.jpg
no i jaki ty masz problem ze sobą, rośnie płaca minimalna w Polsce, a paliwo utrzymuje swoją cenę mimo, że w europie zachodniej ceny poszły w górę.
W 2015 za płacę minimalną (1750 brutto) miałbyś 365 litrów (4,8zł/l)
W 2019 za płacę minimalną (2250 brutto) masz 450 litrów (5zł/l)

Wiem, że płace są w brutto ale nie chce mi się liczyć ile to wychodzi netto. Wniosek jest jednak prosty
Jeżeli nie przeszkadza ci, że rzad zabiera ci niemal 50proc z wypłaty na rzecz różnych składek, podatków, a z zusu będziesz miał może 1100zl emerytury to spoko, dawaj się dymać dalej. Jak umrzesz to nikt nie dziedziczy twoich pieniędzy, przepadają. Kwota wolna niecałe 3100, a dla posła 32k chyba. Zdjęcie z linku to za czasów opozycji, Kaczyński pokazywał jak nas łupie państwo w cenach paliwa. Od 4 lat mają większość i nic się nie zmieniło.
I ja mam problem ze sobą :)?
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Piter pisze: 11 paź 2019, 12:14
zoniek pisze: 11 paź 2019, 11:58
Piter pisze: 11 paź 2019, 11:42 Ogólnie to właśnie sprawdziłem cenę diesela przez ostatnie lata w krajach Europy zachodniej i cena poszła w górę, a w Polsce pomimo zachwiania przez chwilę o jakieś 30 groszy wszystko pozostało w normie dzięki partii rządzącej. Ciekawe co powiedzieliby przedstawiciele innych partii na tą nowinkę.
Strona, na której sprawdzałem ceny to: www.statista.com
https://i.iplsc.com/-/00022FIWPWGI8K8F-C116-F4.jpg
no i jaki ty masz problem ze sobą, rośnie płaca minimalna w Polsce, a paliwo utrzymuje swoją cenę mimo, że w europie zachodniej ceny poszły w górę.
W 2015 za płacę minimalną (1750 brutto) miałbyś 365 litrów (4,8zł/l)
W 2019 za płacę minimalną (2250 brutto) masz 450 litrów (5zł/l)

Wiem, że płace są w brutto ale nie chce mi się liczyć ile to wychodzi netto. Wniosek jest jednak prosty
Podaj jeszcze przykłady innych cen np. żywności.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

zoniek pisze: 11 paź 2019, 12:27
Piter pisze: 11 paź 2019, 12:14
zoniek pisze: 11 paź 2019, 11:58
Piter pisze: 11 paź 2019, 11:42 Ogólnie to właśnie sprawdziłem cenę diesela przez ostatnie lata w krajach Europy zachodniej i cena poszła w górę, a w Polsce pomimo zachwiania przez chwilę o jakieś 30 groszy wszystko pozostało w normie dzięki partii rządzącej. Ciekawe co powiedzieliby przedstawiciele innych partii na tą nowinkę.
Strona, na której sprawdzałem ceny to: www.statista.com
https://i.iplsc.com/-/00022FIWPWGI8K8F-C116-F4.jpg
no i jaki ty masz problem ze sobą, rośnie płaca minimalna w Polsce, a paliwo utrzymuje swoją cenę mimo, że w europie zachodniej ceny poszły w górę.
W 2015 za płacę minimalną (1750 brutto) miałbyś 365 litrów (4,8zł/l)
W 2019 za płacę minimalną (2250 brutto) masz 450 litrów (5zł/l)

Wiem, że płace są w brutto ale nie chce mi się liczyć ile to wychodzi netto. Wniosek jest jednak prosty
Jeżeli nie przeszkadza ci, że rzad zabiera ci niemal 50proc z wypłaty na rzecz różnych składek, podatków, a z zusu będziesz miał może 1100zl emerytury to spoko, dawaj się dymać dalej. Jak umrzesz to nikt nie dziedziczy twoich pieniędzy, przepadają. Kwota wolna niecałe 3100, a dla posła 32k chyba. Zdjęcie z linku to za czasów opozycji, Kaczyński pokazywał jak nas łupie państwo w cenach paliwa. Od 4 lat mają większość i nic się nie zmieniło.
I ja mam problem ze sobą :)?
Fascynująca nowina bo mój przychód brutto za wrzesień to 6835 a netto 5260 przy umowie o pracę na czas nieokreślony więc chciałbym zobaczyć w którym miejscu rząd zabrał mi niemal 50 procent xd

Dlatego apeluję, nie głosujecie na większe zło (konfederację), mniejsze zło (lewicę, koalicję obywatelską oraz PSL Kukiz). Głosujcie na większe dobro, Prawo i Sprawiedliwość
Lista numer 2
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stachoo »

Piter pisze: 11 paź 2019, 12:48
Dlatego apeluję, nie głosujecie na większe zło (konfederację), mniejsze zło (lewicę, koalicję obywatelską oraz PSL Kukiz). Głosujcie na większe dobro, Prawo i Sprawiedliwość
Lista numer 2
Sram na Prawo i Sprawiedliwość i tylko tyle Ci powiem.

Gówno od nich dostałem i gówno im dam na głosowaniu.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

Przypominam, że 12.10 o 00:00 rozpoczyna się ustawowa cisza wyborcza. Bardzo proszę o zamknięcie tego tematu do czasu zakończenia głosowania celem uniknięcia prób jej łamania.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

Stachoo pisze: 11 paź 2019, 13:01
Piter pisze: 11 paź 2019, 12:48
Dlatego apeluję, nie głosujecie na większe zło (konfederację), mniejsze zło (lewicę, koalicję obywatelską oraz PSL Kukiz). Głosujcie na większe dobro, Prawo i Sprawiedliwość
Lista numer 2
Sram na Prawo i Sprawiedliwość i tylko tyle Ci powiem.

Gówno od nich dostałem i gówno im dam na głosowaniu.
Dobrze
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stachoo »

Taki fajny filmik mojego ulubieńca:

https://www.youtube.com/watch?v=56Ntz-EiBn8
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Lopez »

Nam Piter zarzucasz chory fanatyzm, a wygląda, że największym fanatykiem jesteś Ty. A ten Twój argument o Hitlerze i Oświęcimiu jest taki tvnowski.

Większe zło Konfederacja... a mniejsze stara klika co się tylko stołkami wymienia, żeby zostać przy korycie i wydoić państwo jak tylko nadarzy się okazja. Brawo.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Odet pisze: 11 paź 2019, 10:42 Piekarz a Ty serio dopuszczasz że JKM będzie kiedykolwiek zarządzać naszym państwem?? że dojdzie do władzy??

Przecież my wyborcy Konfederacji, wiemy że premierem nie zostanie Berkowicz, a ministrem finansów Mentzen. Życzymy sobie reprezentacji Konfederacji w Sejmie, po to żeby choć trochę wpływała na rządzących w tworzeniu prawa dla całej RP.

Kiedyś za czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej (mam na mysli czasy, przed patologią liberum veto), poseł jadący na sejm, posiadał instrukcję swoich wyborców i według niej postępował (bo przed wyborcami odpowiadał). Dziś liczę, że D.Sośnierz jak pojedzie do Sejmu to dotrzyma danego słowa, a nie sprzeda się jak ostatnia prostytutka. Liczę, że mój poseł będzie odpowiadać przede mną, wyborcą, a nie przed prezesem, przewodniczącym czy dyrektorem.

Pozdr.

Madrego to i dobrze poczytac. Konfederacja to w wiekszosci grupa mlodych ludzi, kilku z nich jak Winnicki , KUlesza czy Bosak ma juz jakies doswiadczenie w Sejmie , Bosak ma nawet doswiadczenie w Tancu z Gwiazdami xDD. Jednak jest tam naprawde kilka osob ktore wyrozniaja sie ponad reszte ugrupowania jak wspomniani Mentzen , Berkowicz czy wlasnie Dobromir. Dla mnie osoby , ktora patrzy na to z boku, bo nie mam z nimi nic wspolnego to mysle, ze Korwin dla nich jest tylko i wylacznie dodatkiem potrzebnym zeby zebrac odpowiednia ilosc podpisow pod komitetem czy podpiac sie pod struktury, ktore JKM posiada i przez to jest latwiej prowadzic kampanie - chodzi o konkretnie o finansowanie.
Podejrzewam, ze wielu z nich w Konfederacji osoba JKM mocno irytuje , mnie osobiscie takze , ale niestety takie sa dzisiaj reguly w polityce. Czy kazdy z nas moze dzisiaj powiedziec , tak , chce kandydowac i czy moge to zrobic ? Nie ..nie mozna ot tak, trzeba isc do wodza partii żeby laskawie wpisal na liste albo zalozyc partie i osobiscie zebrac ilosc ...nie wiem chyba ze 1000 tys podpisow ..wow...to jest mysle odpowiedz dlaczego Korwin jest w Konfederacji.
Ja chcialbym zeby im sie udalo. Wejda dostana subwencje ( bo jak wejda to sie przecież nalezy ) , pewnie posplacaja zaciagniete na kampanie dlugi i maja 4 lata zeby pokazac jakimi ideowcami faktycznie sa. Jakie maja pomysły.
Jakimi ideowcami sa Sasin, Suski, Horala, Schetyna, Budka , Neuman, Czarzasty, Zandberg, Kidawa Blonska, Kukiz, KOsiniak, Gawkowski, to wszyscy chyba doskonale od lat wiemy. Chcialbym posluchac nowych twarzy i ocenic za 4 lata.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Piter pisze: 11 paź 2019, 12:14
zoniek pisze: 11 paź 2019, 11:58
Piter pisze: 11 paź 2019, 11:42 Ogólnie to właśnie sprawdziłem cenę diesela przez ostatnie lata w krajach Europy zachodniej i cena poszła w górę, a w Polsce pomimo zachwiania przez chwilę o jakieś 30 groszy wszystko pozostało w normie dzięki partii rządzącej. Ciekawe co powiedzieliby przedstawiciele innych partii na tą nowinkę.
Strona, na której sprawdzałem ceny to: www.statista.com
https://i.iplsc.com/-/00022FIWPWGI8K8F-C116-F4.jpg
no i jaki ty masz problem ze sobą, rośnie płaca minimalna w Polsce, a paliwo utrzymuje swoją cenę mimo, że w europie zachodniej ceny poszły w górę.
W 2015 za płacę minimalną (1750 brutto) miałbyś 365 litrów (4,8zł/l)
W 2019 za płacę minimalną (2250 brutto) masz 450 litrów (5zł/l)

Wiem, że płace są w brutto ale nie chce mi się liczyć ile to wychodzi netto. Wniosek jest jednak prosty

Piter jesli chodzi o cene tankowania w PL to masz racje, ze ta cena utrzymuje sie dosc dlugi czas na podobnym poziomie. Nie masz jednak racji, ze za zachodnia granica ceny rosna...rozczaruje Cie . Na poczatku wrzesnia na stacji w okolicy Cottbus (Brandenburgia ) zatankowalem diesla taniej niz w okolicach Legnicy.
Powiem tak..nie daj Boze zeby jeszcze ta benzyna poszla w gore bo ceny w sklepach , ktore juz sa dla wielu mega wysokie poszybowalyby jeszcze w wyzej:/

Zobaczysz co sie stanie jak od Nowego Roku albo 2021 podrozej prad, wtedy bedzie cenowe szalenstwo w sklepach.

U mnie w powiecie ( Pszczyna ) za wywoz smieci placilem ( 4 os rodzina ) 522 zł rocznie ...teraz mam nowy rachunek 986 zł rocznie ...Spoko nie ..Z pradem bedzie podobnie...tylko w tym przypadku czestotliwosc platnosci jest 6 razy wieksza :) czemu Pis nie wypowie traktatu klimatycznego dzieki ktoremu UE doi nas za jakies chore emisje...Polska emituje CO2 na poziomie tylko 0,8-0,9 % w skali swiatowej.
Wirtuoz
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:45

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wirtuoz »

Niestety dopóki PIS przekupuje ludzi ich własnymi pieniędzmi dopóty będą wygrywać wybory. Wejście Konfederacji do sejmu może być użyteczne tylko w przypadku niezdobycia bezwzględnej większości przez PiS, ale nawet wtedy jeśli wejdzie PSL to na 200% wejdzie z rządzącymi obecnie w koalicję. W przypadku takiego scenariusza wejście Konfederacji skończy się tak jak wejście Kukiza do sejmu, czyli jakimś tam sapaniem z mównicy, bo realnego wpływu na władzę nie będą mieli.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

To znaczy jest tak, ze czym lepiej zaprezentuje się Konfederacja , w sensie , ze dostanie więcej % glosow to tym wieksza jest szansa ze PIS nie będzie miał większości. Konfederacja jedynie pisowi lub psl-owi może odebrać glosy. Osoby o poglądach zbliżonych do PO-KO czy Lewicy nie zaglosuja na Konfederacje.
3 partie PIS, POKO, LEwica na pewno w sejmie się znajda, PSL i Konfederacja balansują wokół progu wyborczego. Zakladajac, ze jednak ich elektrorat jest najbardziej niedoszacowany może się okazac ze obie te partie znajda się w sejmie w oklicach 7-8 % , do tego dochodzi frekwencja..jest szansa ze PIS nie będzie miał większości...bo to ze będzie miał co najmniej 40 % to jest pewne jak smierc i podatki
Wirtuoz
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:45

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wirtuoz »

SETE pisze: 11 paź 2019, 14:49 To znaczy jest tak, ze czym lepiej zaprezentuje się Konfederacja , w sensie , ze dostanie więcej % glosow to tym wieksza jest szansa ze PIS nie będzie miał większości. Konfederacja jedynie pisowi lub psl-owi może odebrać glosy. Osoby o poglądach zbliżonych do PO-KO czy Lewicy nie zaglosuja na Konfederacje.
3 partie PIS, POKO, LEwica na pewno w sejmie się znajda, PSL i Konfederacja balansują wokół progu wyborczego. Zakladajac, ze jednak ich elektrorat jest najbardziej niedoszacowany może się okazac ze obie te partie znajda się w sejmie w oklicach 7-8 % , do tego dochodzi frekwencja..jest szansa ze PIS nie będzie miał większości...bo to ze będzie miał co najmniej 40 % to jest pewne jak smierc i podatki
Pełna zgoda. Najgorsze, co może się zdarzyć, to większościowe zwycięstwo PiS-u
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Według ostatniego sondażu CBOS :

PIS - 46%,
KO - 19%,
Lewica - 9%,
PSL - 8%,
Konfederacja - 6%,
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Dzony ..PIS miazdzy :) nie ma co. Na szczęście jest to CBOS a oni lubia podpompować partie władzy :)
Blizszy mysle prawdy jest sondaz z wczoraj Kantar: PIS - 40 , POKO- 26 , Lewica - 12, KOnfederacja - 7 , PSL/Kukiz - 7

Patrzac po tych wszystkich sondażach, najwieksza kleska byłoby gdyby PSL/Kukiz nie przekroczyl 5 % progu :)
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

Artykuł klubu jagiellońskiego, bardzo ciekawy, jak większośc opini klubu, bo pokazuje jak brudna jest polityka.

https://klubjagiellonski.pl/2019/10/01/ ... cenariusz/

pozdr.

ps.
podobno przy okazji kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego była propozycja klubu (i części mniej ważnych członków PO i PiS) dla antagonistów, żeby załatwić spór kompromisowo. Szefostwo obu partii nie było zainteresowane...
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Sempre_Inter »

Udało mi się namówić 4 osoby na głos na Sośnierza, które deklarowały, że idą na wybory ale same nie wiedzą na kogo jeszcze.
Większość wiary się tymi tematami kompletnie nie interesuje,głownie kobiety, które kierują się przy wyborze kryterium, że ten jest przystojny, a ten nie :D
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Claudio »

A na onecie od paru dni główne artykuły "antypis". Jak przed każdymi wyborami.
Ale mają jak to nazwali "quiz" i mi wyszedł PIS

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory- ... iz/d6vptm2
Zablokowany