Wybory Parlamentarne

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

Co do Tczewa to mogli o tym zwyczajnie nie słyszeć, mało tego, mogli nawet nie wiedzieć kto to jest jakiś Neumann i po prostu zagłosować na pierwszą osobę z listy KO. I pewnie tak było. Nie każdy kto idzie na wybory śledzi wszystkie newsy polityczne. Się tak nie podniecajcie.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maniekfci »

dominisia89 pisze: 14 paź 2019, 16:43 Piter był zgwałcony przez Konfederatów w autobusie nocnym w Piotrkowie koło Galerii, głośna sprawa sprzed kilku miesięcy

Xdddd
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

Narodowca i konfederata mam na liścia, każdego który chodzi po tym świecie
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

xdddddd
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stryjek »

Nie rozumiem płaczu niektórych na 500+ , co by nie mówić ,dzięki temu PiS praktycznie zlikwidował biedę,a ci co żyją na średnim poziomie też mocno tego nie odczują i zachowają swoją stopę życiową.
Kto miałby wygrać jak nie PiS ? przecież jako jedyni oprócz obiecywania realizowali swój program i gdyby wygrał ktokolwiek inny ludzie zaczęliby coś podejrzewać.


Jest tu wielu zwolenników konfederacji :) Jeśli ktoś zna poglądy JKM to pewnie wie ,że gdyby konfederacja samodzielnie rządziła byłoby to istne trzęsienie ziemi i tak naprawdę nie wiadomo jak by się to skończyło, ja widzę 2 opcje - Polska krajem samowystarczalnym albo Chaos. JKM to dyktator,jeśli ktoś myśli,że on będzie zepchnięty na boczny tor przez konfederacje to się grubo myli,gdyby nie on to gówno by było a nie kampania wyborcza,co prawda ostatnio mało go było ale to tylko dlatego by nie palną jakiegoś głupstwa z niepełnosprawnymi przed wyborami,zapewniam że TV puszczałaby w kółko jego wypowiedź by odwieść od głosowania na tą partie. Jedyny kto może zepchnąć JKM na boczny tor jest sam JKM :)

Ja nie głosowałem, bo z góry wiedziałem kto wygra i wiem kto tak naprawdę wybiera zwycięzce, TV o tym decyduje , manipulując ludźmi, wszystko jest pod kontrolą systemu,głosowanie też.Najbardziej w tej kampanii wyborczej fascynował mnie czas Konfederacji na antenie :) Dziw mnie ,że ludzie dalej myślą ,że mogą wybierać :D

Jedno się nie zmienia,system wciąż jest niewolniczy,a człowiek ma tylko pozorne prawo wyboru :)
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

"Nie rozumiem płaczu niektórych na 500+ , co by nie mówić ,dzięki temu PiS praktycznie zlikwidował biedę"

:lol:
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Wybraniec pisze: 14 paź 2019, 17:14 "Nie rozumiem płaczu niektórych na 500+ , co by nie mówić ,dzięki temu PiS praktycznie zlikwidował biedę"

:lol:
Wujek jak zawsze w formie. Wpisze to do ulubionych cytatów obok "eder za ikardiego na derby"
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Piekarz pisze: 14 paź 2019, 16:09 Co do Tczewa to mogli o tym zwyczajnie nie słyszeć, mało tego, mogli nawet nie wiedzieć kto to jest jakiś Neumann i po prostu zagłosować na pierwszą osobę z listy KO. I pewnie tak było. Nie każdy kto idzie na wybory śledzi wszystkie newsy polityczne. Się tak nie podniecajcie.

Tak to wyglada. Ludzie w większości do sejmu głosują na listy a nie na konkretnego kandydata. Dlatego tak wszyscy walczą o te 1-ki i 2-ka które w przypadku takich Klubów jak PiS czy PoKo dają z automatu wejście na wiejska.

Dobry wynik Konfederacji. Niech teraz z subwencji która dostaną posplacaja długi kampanijne i maja 4 lata na zainteresowanie szerszej publicznosci swoją oferta. Ponad 20 % osób w wieku 18-29 głosowało na Konfederacje a to pokazuje ze jeśli im palma nie odbije to mogą na dłużej i w większym formacie zagoscic na polskiej scenie politycznej.
Osobiście żałuje ze z Konfederacji nie wystartował Marek Jakubiak, osoba która poglądami jest mi w sumie najbliższa.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stryjek »

Dodawaj gdzie chcesz ale to prawda, 500+ pomogło tym najbiedniejszym rodzinom.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Stryjek pisze: 14 paź 2019, 17:11
Jest tu wielu zwolenników konfederacji :) Jeśli ktoś zna poglądy JKM to pewnie wie ,że gdyby konfederacja samodzielnie rządziła byłoby to istne trzęsienie ziemi i tak naprawdę nie wiadomo jak by się to skończyło, ja widzę 2 opcje - Polska krajem samowystarczalnym albo Chaos. JKM to dyktator,jeśli ktoś myśli,że on będzie zepchnięty na boczny tor przez konfederacje to się grubo myli,gdyby nie on to gówno by było a nie kampania wyborcza,co prawda ostatnio mało go było ale to tylko dlatego by nie palną jakiegoś głupstwa z niepełnosprawnymi przed wyborami,zapewniam że TV puszczałaby w kółko jego wypowiedź by odwieść od głosowania na tą partie. Jedyny kto może zepchnąć JKM na boczny tor jest sam JKM :)
a Kaczynski to nie dyktator ? A Schetyna ? W takim partyjnym systemie jaki obowiazuje w PL każdy wodz partii jest de facto dyktatorem. Tutaj zgadzam sie akurat z kilkoma poglądami Pawla Kukiza, mianowice : 1. Mozliwosac odwołania posla w czasie kadencji 2. Mozliwosc startu w wyborach dla każdego obywatela bez przystepowania do partii na pewno pomogly w demokracji.

Odnosnie JKM. Osobiscie z wieloma pogladami i wypowiedziami tego Pana sie nie zgadzam, prawdopoodbnie jak wielu w Konfedercji , jednak trudno oczekiwac aby byl on przyszloscia tego ugrupowania bo metryka na to nie pozwala. Liderami beda Winnicki, Kulesza, Bosak, Berkowicz, Mentzen, Sosnierz, Braun
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Lopez »

Stryjek pisze: 14 paź 2019, 17:26 Dodawaj gdzie chcesz ale to prawda, 500+ pomogło tym najbiedniejszym rodzinom.
No teraz to sensowniej brzmi. To prawda, zgadzam się z tym.

Uważam, że powinno być kryterium dochodowe to znaczy, że nie powinni tego dostawać ludzie, których dochód jednego członka rodziny przekracza określoną sumę. Znam ludzi co mają hurtownie, która zaopatruje całą Małopolskę, a kasę biorą. Żonę dewelopera, kobietę co ma klinikę chirurgi plastycznej. Wszyscy równo 500 biorą. No, ale ich głos waży tyle samo co gościa spod budki z piwem ;)
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Claudio »

500+ to bardzo dobry projekt tylko niedopracowany. Jakby były ograniczenia dla osób zarabiających powyżej pewnego progu oraz tylko dla osób legalnie pracujących(w skrajnych przypadkach samotne matki, ale tutaj to ludzie często nawet nie biorą ślubu lub zameldowani są w innych miejscach byleby dostać kasę z mopsu) to wtedy można by uznać, że jest to genialny pomysł.
Wielu znajmych inwestuje w dzieci dodatkowe zajęcia lub na przyszłość. Ja synkowi od września też odkładam na konto. Jak dorośnie będzie miał na prawko, samochód czy studia. Jak ktoś pisze, że to tylko patologia zgarnia to jest to słabe. No ale nie wnikam kto w jakim towarzystwie się obraca.
500+ jest dobre, ale jeszcze należy to dopracować.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Lopez »

Claudio pisze: 14 paź 2019, 17:52 500+ to bardzo dobry projekt tylko niedopracowany. Jakby były ograniczenia dla osób zarabiających powyżej pewnego progu oraz tylko dla osób legalnie pracujących(w skrajnych przypadkach samotne matki, ale tutaj to ludzie często nawet nie biorą ślubu lub zameldowani są w innych miejscach byleby dostać kasę z mopsu) to wtedy można by uznać, że jest to genialny pomysł.
500+ jest dobre, ale jeszcze należy to dopracować.
Dobry projekt, bo inny kraj (nie pamiętam nazwy) ma zamiar wprowadzić go u siebie. Z tym, że chcą go poprawić o to rzeczy, o których ja i Ty napisaliśmy.

Oni zdają sobie świetnie sprawę z tego co należałoby poprawić, ale ile wtedy głosów by stracili....
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stryjek »

SETE pisze: 14 paź 2019, 17:31
Stryjek pisze: 14 paź 2019, 17:11
Jest tu wielu zwolenników konfederacji :) Jeśli ktoś zna poglądy JKM to pewnie wie ,że gdyby konfederacja samodzielnie rządziła byłoby to istne trzęsienie ziemi i tak naprawdę nie wiadomo jak by się to skończyło, ja widzę 2 opcje - Polska krajem samowystarczalnym albo Chaos. JKM to dyktator,jeśli ktoś myśli,że on będzie zepchnięty na boczny tor przez konfederacje to się grubo myli,gdyby nie on to gówno by było a nie kampania wyborcza,co prawda ostatnio mało go było ale to tylko dlatego by nie palną jakiegoś głupstwa z niepełnosprawnymi przed wyborami,zapewniam że TV puszczałaby w kółko jego wypowiedź by odwieść od głosowania na tą partie. Jedyny kto może zepchnąć JKM na boczny tor jest sam JKM :)
a Kaczynski to nie dyktator ? A Schetyna ? W takim partyjnym systemie jaki obowiazuje w PL każdy wodz partii jest de facto dyktatorem. Tutaj zgadzam sie akurat z kilkoma poglądami Pawla Kukiza, mianowice : 1. Mozliwosac odwołania posla w czasie kadencji 2. Mozliwosc startu w wyborach dla każdego obywatela bez przystepowania do partii na pewno pomogly w demokracji.

Odnosnie JKM. Osobiscie z wieloma pogladami i wypowiedziami tego Pana sie nie zgadzam, prawdopoodbnie jak wielu w Konfedercji , jednak trudno oczekiwac aby byl on przyszloscia tego ugrupowania bo metryka na to nie pozwala. Liderami beda Winnicki, Kulesza, Bosak, Berkowicz, Mentzen, Sosnierz, Braun
Jakby się uprzeć to można ich nazwać dyktatorami,ale JKM to zupełnie inny poziom, on chce całkowicie rozdupczyć obecny system i wprowadzić swoje rozwiązania, cała reszta działa w sposób taki jak salon piękności,czyli kosmetyczne zmiany.
Kukiz , faktycznie fajne poglądy ,ale zapomnij ,że wejdą w życie,a jakby weszły to również byłyby kontrolowane,zapomnij że jest coś takiego jak demokracja,wszystko jest pod kontrolą :)
Człowiek rodzi się niewolnikiem,od dziecka jest tresowany,programowany (szkoła ,rodzice) by zająć swoją role w społeczeństwie i de facto ma gówno do gadania.Kiedyś człowiek wiedział,że jest niewolnikiem,teraz jest tak ogłupiony,że myśli że jest wolny :D

Dziecko można zaprogramować ,jak się tylko chce np. na terroryste, szkolisz takiego,a on potem wręcz o tym marzy by się wysadzić , wręcz nie może się doczekać , bo jest przekonany ,że to coś pięknego xd
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stachoo »

Stryjek pisze: 14 paź 2019, 17:26 Dodawaj gdzie chcesz ale to prawda, 500+ pomogło tym najbiedniejszym rodzinom.
Gówna pomogło. Doprowadziło tylko do tego, że pasożytom jeszcze bardziej nie chce się ruszyć dupy do pracy, a najbiedniejsi zamiast na podstawowe potrzeby wydają pieniądze państwa na smartphony i inne gówna.

Zmiany, wielkie zmiany muszą być wprowadzone w tym rozdawnictwie.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stryjek »

Stachoo pisze: 14 paź 2019, 18:24
Stryjek pisze: 14 paź 2019, 17:26 Dodawaj gdzie chcesz ale to prawda, 500+ pomogło tym najbiedniejszym rodzinom.
Gówna pomogło. Doprowadziło tylko do tego, że pasożytom jeszcze bardziej nie chce się ruszyć dupy do pracy, a najbiedniejsi zamiast na podstawowe potrzeby wydają pieniądze państwa na smartphony i inne gówna.

Zmiany, wielkie zmiany muszą być wprowadzone w tym rozdawnictwie.
Rozumiem ,że robisz za kase fiskalną w tych biedniejszych rodzinach :D
Twoim zdaniem te biedniejsze rodziny nie zasługują oprócz potrzeb podstawowych na smartfony i inne gówna ,które mają inne dzieci ? Przecież nie mając tego gówna będą odstawać od innych będąc wyśmiewane za to że są biedakami,a takie warunki są słabe dla rozwoju, potem w 90 % wyrośnie z takich dzieci,albo ktoś zamknięty w sobie albo przestępca :) Nie znasz życia i widzisz tylko czubek własnego nosa,lepsze takie 500+ niż żadne.Również jestem zdania,że trzeba to usprawnić.

Jeśli chodzi o pasożytów,to największym pasożytem jest system, podatki itp. więc tu skieruj swoją frustrację :)
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Mora »

Piter pisze: 14 paź 2019, 16:55 Narodowca i konfederata mam na liścia, każdego który chodzi po tym świecie
Obrazek

Sorry musiałem :lol: Co do 500+: w założeniach program ten miał zachęcać ludzi do prokreacji, utrzymanie dziecka jest tak kosztowne, że wiele normalnych osób (nie patologii) przekonał do potomstwa i ten pomysł poniekąd popieram. Niestety duża część społeczeństwa jest zbyt leniwa, żeby pójść do pracy, skoro można dostać pieniądze od państwa. W Szkocji też jest dużo podobnych programów i młodzi ludzie wolą siedzieć na garnuszku państwa i brać benefity. Smutny to widok, gdy codziennie mijam hordy dwudziestokilkulatków bez żadnych perspektyw, łażących po mieście bez celu i nie mających co ze sobą zrobić. Po roku bezczynności jakiś znajdzie sobie w końcu pracę i rzuci ją po tygodniu, no bo przecież ciężko. Zresztą koledzy nadal na benefitach, to po chuj pracować? W Szkocji to bardzo częste zjawisko, oby podobnie nie było kiedyś u nas. Sam pomysł nie jest zły, po prostu część ludzi jest na to za głupia i zbyt leniwa.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stryjek »

Mora pisze: 14 paź 2019, 18:48
Piter pisze: 14 paź 2019, 16:55 Narodowca i konfederata mam na liścia, każdego który chodzi po tym świecie
Obrazek

Sorry musiałem :lol: Co do 500+: w założeniach program ten miał zachęcać ludzi do prokreacji, utrzymanie dziecka jest tak kosztowne, że wiele normalnych osób (nie patologii) przekonał do potomstwa i ten pomysł poniekąd popieram. Niestety duża część społeczeństwa jest zbyt leniwa, żeby pójść do pracy, skoro można dostać pieniądze od państwa. W Szkocji też jest dużo podobnych programów i młodzi ludzie wolą siedzieć na garnuszku państwa i brać benefity. Smutny to widok, gdy codziennie mijam hordy dwudziestokilkulatków bez żadnych perspektyw, łażących po mieście bez celu i nie mających co ze sobą zrobić. Po roku bezczynności jakiś znajdzie sobie w końcu pracę i rzuci ją po tygodniu, no bo przecież ciężko. Zresztą koledzy nadal na benefitach, to po chuj pracować? W Szkocji to bardzo częste zjawisko, oby podobnie nie było kiedyś u nas. Sam pomysł nie jest zły, po prostu część ludzi jest na to za głupia i zbyt leniwa.
Ojej :D czy to jest ból dupy ? Ci ludzie o których piszesz,postanowili nie dawać dupy i ruchać system a nie być ruchanymi. Sam bym tak chciał,gdyby była możliwość siedzenia na dupie i pobierania kasy która starczyłaby na mieszkanie/rachunki/jedzenie to sam bym korzystał :) Wolny czas jest milion razy więcej warty niż wspinanie się po szczeblach kariery, pałace,samochody itp. :D Człowiek nie lubi jak ktoś nie przestrzega zasad z góry założonych przez system, "ja chodzę jak robot do roboty od poniedziałku do piątku,albo i soboty to i ty powinieneś ,nie wstyd ci ? " :D
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Stachoo pisze: 14 paź 2019, 18:24
Stryjek pisze: 14 paź 2019, 17:26 Dodawaj gdzie chcesz ale to prawda, 500+ pomogło tym najbiedniejszym rodzinom.
Gówna pomogło. Doprowadziło tylko do tego, że pasożytom jeszcze bardziej nie chce się ruszyć dupy do pracy, a najbiedniejsi zamiast na podstawowe potrzeby wydają pieniądze państwa na smartphony i inne gówna.

Zmiany, wielkie zmiany muszą być wprowadzone w tym rozdawnictwie.

Powiem tak. Nie jestem zwolennikiem programu 500 + w takiej formie jak jest wypłacany obecnie. Jestem za tym aby 500 plus było wypłacane jako zwrot podatku, ale co ja moge.
Fakt jest taki, ze od kiedy pamietam w Polsce zawsze wszyscy chcieli żeby było jak na Zachodzie to PiS ( nie jestem ich wyborca ) przekazał ludziom program jak w innych krajach choćby Kindergeld w Niemczech ( tam jest od 175 euro od dziecka ). Jest to program z założenia wsparcia rodzin a nie program socjalny dlatego dostają to wszyscy mający dzieci niezależnie od dochodów. Zawsze się znajdzie margines który te pieniądze wykorzysta inaczej niż moglby, ale co mi do tego.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Lopez »

Większym złem jest dawanie żulom kasy na przeżycie. 700zł przez pół roku, posiłki w barze mlecznym, ubezpieczenie zdrowotne i darmowa komunikacja miejska. Tego typu zasiłki powinny zostać zlikwidowane. To mnie strasznie wkurza. Ciekawe czy na "zachodzie" mają takie programy.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stryjek »

"Jestem za tym aby 500 plus było wypłacane jako zwrot podatku"- mógłbyś to rozwinąć , może jakiś przykład ?

"Większym złem jest dawanie żulom kasy na przeżycie. 700zł przez pół roku, posiłki w barze mlecznym, ubezpieczenie zdrowotne i darmowa komunikacja miejska. Tego typu zasiłki powinny zostać zlikwidowane. To mnie strasznie wkurza. Ciekawe czy na "zachodzie" mają takie programy."

Tam,żule i bezdomni mają zdecydowanie lepiej niż w Polsce :) kanał na YT Jak to ogarnąć, tam są wywiady z bezdomnymi z Berlina,Francji,Anglii ,żarcie,ciuchy,opieka zdrowotna :)
Gdyby jeszcze taki bezdomny nie był uzależniony od alkoholu to by kasę odłożył i miał dach nad głową :D
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

Program 500+ nie jest idealny, każdy to wie i sam chciałbym, aby partia rządząca jakoś zaostrzyła wymogi do jego pobierania, ponieważ nie może być tak jak na zachodzie, że ludzie za socjal sobie żyją nie pracując. Ludzie którzy pobierają socjal i nie pracują czekając tylko na kolejną "wypłatę" są śmieciami i stawiam ich na równi z cyganami, ale kto z obecnych tutaj ludzi chciałby tak żyć? Bo zauważyłem bardzo dużą zazdrość z tego powodu. Jeśli ktoś tutaj obecny nie posiadający dzieci narzeka na jakość życia to współczuję bardzo, nie wiem jak mało musicie zarabiać, że te 500+ dla rodzin z dziećmi was tak boli.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Mora »

Stryjek pisze: 14 paź 2019, 19:06Ojej :D czy to jest ból dupy ? Ci ludzie o których piszesz,postanowili nie dawać dupy i ruchać system a nie być ruchanymi. Sam bym tak chciał,gdyby była możliwość siedzenia na dupie i pobierania kasy która starczyłaby na mieszkanie/rachunki/jedzenie to sam bym korzystał :) Wolny czas jest milion razy więcej warty niż wspinanie się po szczeblach kariery, pałace,samochody itp. :D Człowiek nie lubi jak ktoś nie przestrzega zasad z góry założonych przez system, "ja chodzę jak robot do roboty od poniedziałku do piątku,albo i soboty to i ty powinieneś ,nie wstyd ci ? " :D
Ty to serio pisałeś czy to tylko trolling? Mam zazdrościć młodym Szkotom, że nie mają pojęcia co ze sobą zrobić, mam zazdrościć bezcelowego życia i stania całymi dniami pod fish&chipsem? Mam im zazdrościć dwóch lewych rąk do pracy i pustki w oczach? Oni nie ruchają żadnego systemu, to życie rucha ich. Nie wiem jak Tobie, ale mi byłoby wstyd wyciągać łapy do państwa o jałmużnę, skoro mogę pracować i zarabiać na siebie. No, ale skoro wg Ciebie "PiS praktyczne zlikwidował biedę" to... chciałem Cię serdecznie pozdrowić :)
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

no typowy wujek siedziałby na dupie licząc ostatnie grosze a na starość odbierał tym, którzy się dorobili bo złodzieje xddd beka i tyle
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stryjek »

Państwu nie jest wstyd wyciągać łap do twoich pieniędzy i tak to wszystko jest skonstruowane byś ty się wstydził wyciąga łapy do pieniędzy które oni ukradli :D

Państwo,żeruje na obywatelach i jeśli ktoś,żeruje na nich to wcale mi to nie przeszkadza,jeśli ktoś z nich stoi pod budką z piwem całe dnie to faktycznie należy współczuć,ale przecież nie wszyscy tak robią, można pobierać benefity i robić to co się lubi, mieć dużo wolnego czasu na realizowanie swoich pasji, spotykać się ze znajomymi,żyć bezstresowo i szczęśliwie,a najważniejszym celem życiowym jest życie w szczęściu,a nie dorabianie się, bo pieniądze szczęścia nie dają,mając żonę i dzieci z pewnością należy robić więcej by zapewnić to szczęście rodzinie :) Zlikwidował to przyznam za duże słowo,ale z pewnością zredukował biedę.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

Zagadka czemu vvujek w wakacje całe dnie siedział na SB rozwiązana
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Stryjek pisze: 14 paź 2019, 19:25 "Jestem za tym aby 500 plus było wypłacane jako zwrot podatku"- mógłbyś to rozwinąć , może jakiś przykład ?
Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. jak pracujesz to musisz sie rozliczyć z urzędem skarbowym. Podczas wypelniania PIT-u można dodac informacje o ilości posiadanych dzieci i wtedy dostajesz zwrot podatku..1 dziecko = 6 tys zl , 2 dziec = 12 tys zl itd.
Podsumowujac , gdyby ten program tak wygladal to zlikwidowano by 2 aspekty, które przez pewna czesc społeczeństwa sa krytykowane:
1.Nie pracujesz - nie pobierasz zasiłku rodzinnego 500 +
2.Jestes zbyt bogaty i przekraczasz jakiś ustalony dochod nie korzystasz z tego prawa

To jest moja idealna formula programu 500 +

Ze by nie było , ze dyskryminuje osoby trwale bezrobotne, bumelantów , alimenciarzy czy innych cwaniakow. Oni zapewne korzystają z wszelkiej dostępnej pomocy w Mopsach, po co im 2x placic ?
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stryjek »

Całkiem ciekawy pomysł ,a co z samotnymi matkami ?
I co w wypadku gdy ojciec pijak nie pracuje ?
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Kusy »

Stryjek pisze: 14 paź 2019, 20:33 Całkiem ciekawy pomysł ,a co z samotnymi matkami ?
I co w wypadku gdy ojciec pijak nie pracuje ?
Lepiej zająć się sobą, całego kraju nie zmienisz, siebie możesz, zacznij od tego.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Stryjku od tego mamy cos takiego jak Miejskie Osrodki pomocy społecznej opłacane z naszych podatkow. Osrodki te powinny mieć obowiązek weryfikacji takich sytuacji , które oczywiście powinny być rozpatrywane indywidualnie.
Zablokowany