Wybory Parlamentarne

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Zablokowany
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

To już w niedzielę i wygląda na to, że wezmę w nich udział. Bardzo proszę o opisywanie swoich aktualnych poglądów politycznych, wrzucanie sondaży przedwyborczych, ważnych artykułów prasowych, tak abyśmy byli na bieżąco.

Jebać PIS.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maniekfci »

Głosuję na PiS, bo tylko dzięki nim kamienice w Polsce mogą trafić z powrotem do rąk rodowitych właścicieli. Tak dla ustawy 447
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Ja liczę, że Polacy zrobią to co potrafią najlepiej czy zagłosują na KO, żeby odsunąc PIS od władzy, a za 4 lata zagłosują na PIS, żeby odsunąc KO od władzy.

Do boju Polsko!
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

Ocencie 230 mld dolarów odszkodowania dla żydów za holokaust.

Niebawem wraca bykowe, w końcu na pińcset plus trzeba zarobić. Róbcie dzieci Panowie.

#tak dla polityki prorodzinnej
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maniekfci »

2:1 dla PiSu

Polska otwiera oczy
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Lopez »

Ja jestem za Lewicą! Mam dosyć już tej nietolerancji tylko dlatego, że ktoś jest inny. Chodzę regularnie na marsze KODu bo nie podoba mi się jak w Polsce łamana jest KonsTYtucJA. Poza tym uważam, że niepracujący powinni dostawać jeszcze większe zasiłki od ludzi, którzy mają za dużo pieniędzy. Pewnie ukradzionych.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Kusy »

Lopez pisze: 7 paź 2019, 19:08 Ja jestem za Lewicą! Mam dosyć już tej nietolerancji tylko dlatego, że ktoś jest inny. Chodzę regularnie na marsze KODu bo nie podoba mi się jak w Polsce łamana jest KonsTYtucJA. Poza tym uważam, że niepracujący powinni dostawać jeszcze większe zasiłki od ludzi, którzy mają za dużo pieniędzy. Pewnie ukradzionych.
Lopec widzę, że masz ochotę iść bronić dzików 🐗 dawaj na priv😂🤣
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

Idę w niedzielę i głosuję na PiS, mało tego podpiszę się imieniem i nazwiskiem na karcie wyborczej oraz będę wykrzykiwać obraźliwe hasła w kierunku do opozycji nie bojąc się ciszy wyborczej jak i organów ścigania.

#niedlakod#jebaćkod#ustawa447#tylkoPiS
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

Zoniek opisz ustawe 447 w 10 zdaniach.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piekarz »

Zagłosuję se na Lewicę. Bez najmniejszego entuzjazmu, ale:
- po prostu nie wyobrażam sobie oddania tego słynnego głosu do urny na którekolwiek z pozostałych ugrupowań, a na ten uroczy triumwirat jestem mimo wszystko w stanie zagłosować i nie poczuć się jakbym z własnej woli poszedł na studenckie techno party, wypił Tatrę albo wstał o szóstej rano żeby uprawiać jogging, czyli krótko mówiąc zrobił coś niezbyt ze mną spójnego;
- liczę na jakiś większy dyskurs ideologiczny w sejmie po czterech latach patriotyczno-bogoojczyźnianego PiSu i Kukiziaka w towarzystwie PO i PSLu bezpiecznie pozbawionych absolutnie jakiegokolwiek światopoglądu (może poza poglądem, że fajnie być przy władzy). W kwestii gospodarki nikt poza rządem się nie liczy (i zresztą przy już i tak zbyt lewoskrętnej gospodarce PiSu wolałbym w sumie, żeby Lewica do głosu nie doszła i nie pogarszała sytuacji xD), a w decyzjach obyczajowych chyba trochę łatwiej coś ugrać/powstrzymać/ukierunkować opozycyjnym ugrupowaniom. W sumie tyle
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Odet »

Temat poważny, a wszyscy oprócz Piekarza robią sobie jaja.

Ja głosuję lista nr 4, pozycja 1, u mnie to Dobromir Sośnierz.
Do senatu?? chyba Leon Swaczyna, bo reszta kandydatów u mnie jest obrzydliwa

i cytat (akurat nie z Dobromira):
"Konfederacji nie trzeba kochać, nie trzeba się z nią zgadzać - wystarczy uznać, że WARTO, BY W SEJMIE BYŁA PRZYNAJMNIEJ JEDNA NOWA SIŁA. Żeby była jakaś świeżość, żeby był ktoś, kto będzie reszcie patrzył na ręce, ożywiał dyskusję, motywował do lepszego działania... no i żeby nie było nudno!"

Co do reszty:
PiS - skok na kasę (choć kapnie grosz pospólstwu ze stołu pańskiego) i zasłanianie się kościołem, ohyda
PO czy KO - organizacja przestępcza, skok na kasę bez dzielenia się z kimkolwiek, w dodatku doszli nowi niedorozwinięci Jachira, Nitras, Myrcha, Pomaska brrrrr
PSL - liczy się tylko rodzina, niestety nie moja
Lewica - no bez jaj, wszystko dla wszystkich za darmo (Jezu jak!!!) ala Zandberg, plus obrzydliwa Senyszyn i ten partner Biedronia, znany z tego że jest partnerem, brrrr


Pozdr.

ps. dodam tylko od siebie, gdyby ktoś zarzucał mi fanatyzm, czy Bóg wie co jeszcze, gdybym mógł głosować w Wawie do Senatu, oddałbym głos do Monikę Jaruzelską, bo jest w porządku.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: SETE »

Patrząc z pkt widzenia prowadzenia działaności interesują mnie takie tematy jak obniżenie podatku dochodowego PIT , płace już VAT to dlaczego mam płacić 2x. Kolejna rzeczą jest rok roczne podnoszenie składek na ZUS.
Konfederacja postuluje całkowite zniesienie podatku dochodowego oraz obniżenie Zusu.
Wazny aspekt - podniesienie kwoty wolnej od podatku. Konfederacja chce podnieść do 8 tys zł
Programy socjalne jak 500 plus uzależnione w dużej mierze od aktywności zawodowej.
Prosta zasada: Państwo nie rozdaje , Państwo po prostu nie zabiera naszych zarobionych pieniędzy


Dodatkowo nie podoba mi się to , ze codziennie otwieram lodówkę a tam wyskakuje LGBt . Osobiście nigdy nie miałem nic do osób spod tego szyldu ale od jakiegoś czasu mam dosc tej narracji.
Konfederacja
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maniekfci »

Odet pisze: 7 paź 2019, 21:06 Temat poważny, a wszyscy oprócz Piekarza robią sobie jaja.

Ja głosuję lista nr 4, pozycja 1, u mnie to Dobromir Sośnierz.
Do senatu?? chyba Leon Swaczyna, bo reszta kandydatów u mnie jest obrzydliwa

i cytat (akurat nie z Dobromira):
"Konfederacji nie trzeba kochać, nie trzeba się z nią zgadzać - wystarczy uznać, że WARTO, BY W SEJMIE BYŁA PRZYNAJMNIEJ JEDNA NOWA SIŁA. Żeby była jakaś świeżość, żeby był ktoś, kto będzie reszcie patrzył na ręce, ożywiał dyskusję, motywował do lepszego działania... no i żeby nie było nudno!"

Co do reszty:
PiS - skok na kasę (choć kapnie grosz pospólstwu ze stołu pańskiego) i zasłanianie się kościołem, ohyda
PO czy KO - organizacja przestępcza, skok na kasę bez dzielenia się z kimkolwiek, w dodatku doszli nowi niedorozwinięci Jachira, Nitras, Myrcha, Pomaska brrrrr
PSL - liczy się tylko rodzina, niestety nie moja
Lewica - no bez jaj, wszystko dla wszystkich za darmo (Jezu jak!!!) ala Zandberg, plus obrzydliwa Senyszyn i ten partner Biedronia, znany z tego że jest partnerem, brrrr


Pozdr.

ps. dodam tylko od siebie, gdyby ktoś zarzucał mi fanatyzm, czy Bóg wie co jeszcze, gdybym mógł głosować w Wawie do Senatu, oddałbym głos do Monikę Jaruzelską, bo jest w porządku.

Demokracja ma to do siebie, że jak głupie czy dziwne dla Ciebie nie byłoby moje zdanie, to ciągle mogę je mieć. I tak samo mogę mieć w dupie Twoje.

No ofens, znasz humor, więc tak sobie pozwoliłem.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Stachoo »

Zagłosuje na coś, co nie jest powiązane z PiS. Mam dosyć karmienia pasożytów 500+ i bycia dymanym finansowo przez partię aby ta mogła kupić głosy dając na każdym kroku kasę tym, którzy wcześniej nie chcieli na nich głosować. Druga sprawa jawne prowadzenie do hiperinflacji, poprzez chęć ciągłego podwyższania stawki minimalnej. . Trzecia kwestia dymania nas, Polaków przez Amerykanów. Głupi Duda cieszy się z tego, co to on nie zrobił w kontaktach z Amerykanami, a prawda jest taka ze staliśmy się ich parobkiem i będziemy loxyc teraz grube miliardy na utrzymanie ich armii. Zniesienie wiz to ma być nagroda? Cos co powinno już być dawno zniesione? Byliśmy na poziomie Bułgarów i Rumunów.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

Kopałbym tego szmula z SLD w ryj niestety.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Dzonyy »

Wybraniec pisze: 8 paź 2019, 08:38 Kopałbym tego szmula z SLD w ryj niestety.
Jak jej słucham to mam wrażenie jakbym czytał endru na sb.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Kusy »

Głosuje na Lewicę, bo są za zakazem hodowli zwierząt na futra. Odnośnie PiSu, coś wam pokaże, ile warte jest ich słowo, jak pięknie się wypowiadają przed kamerą , a potem się wycofują z tego po cichu. O to jeden przykład Pana prezesa i jego partii https://m.youtube.com/watch?v=i8c1WtyWZkQ&t=7s. Oczywiście po miesiącu z tego się wycofał i do dnia dzisiejszego na ten temat się nie wypowiedział, czemu taka zmiana nastąpiła :)
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: IlCapitano »

Podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie podatków, likwidacja ZUS-u. To są kwestie kluczowe, a nie zakaz hodowli zwierząt na futra człowieku, no ale jak chcesz to idź głosuj na czerwonych(tęczowych), w końcu Łódź od zawsze była czerwona, jak to celnie opisali w Pułkowniku Kwiatkowskim.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Kusy »

IlCapitano pisze: 8 paź 2019, 09:23 Podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie podatków, likwidacja ZUS-u. To są kwestie kluczowe, a nie zakaz hodowli zwierząt na futra człowieku, no ale jak chcesz to idź głosuj na czerwonych(tęczowych), w końcu Łódź od zawsze była czerwona, jak to celnie opisali w Pułkowniku Kwiatkowskim.
Podałem tylko przykład tego jak PiS traktuje obywateli, pięknie wypowiadają się przed kamerą i biorą na empatie wyborców, a potem po cichu z tego się wycofują. Odnośnie futer. W Europie odchodzi w zapomnienie. Wielkie firmy przenoszą się do Polski, więcej jest ferm zagranicznych, niż naszych. Jesteśmy krajem drugiej kategorii, przepisy są łamane, bo ich nie ma. Dlatego wszyscy z fermami idą do nas i bogaci się gospodarka zagraniczna, takiej Polski chcesz? 😉
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: IlCapitano »

Chcę takiej Polski, w której państwo nie będzie okradać mnie z połowy pensji w celu oddania ich bezrobotnej, rozpłodowej patologii.
A oprócz tego żądam:
1. Likwidacji ZUS lub w wersji mniej radykalnej dobrowolności składek,
2. Zahamowania nieustannego wzrostu inflacji,
3. Stanowczego sprzeciwu wobec nieuzasadnionych roszczeń żydowskich,
4. Stanowczego sprzeciwu wobec coraz bardziej agresywnej homopropagandzie LGBTITPITD,
5. Całkowity zakaz importu śmieci do Polski.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Lopez »

Myślałem Kusy, że trolujesz tak jak ja wcześniej,a widzę że pisałeś na poważnie. Moje preferencje polityczne są całkowicie odmiennie od tych, które napisałem w poprzednim poście. Będę głosował na Konfederacje. Miałem wcześniej zamiar oddać głos na Kukiza, ale po zawiązaniu koalicji z największa polityczną ladacznicą mi przeszło.

Żeby głosować na pis, to trzeba być niespełna rozumu albo brać jakieś pieniądze od nich. Wiadomo, że wygrają, bo nie po to rozdali tyle pieniędzy.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maniekfci »

kusy pisze: 8 paź 2019, 09:27
IlCapitano pisze: 8 paź 2019, 09:23 Podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie podatków, likwidacja ZUS-u. To są kwestie kluczowe, a nie zakaz hodowli zwierząt na futra człowieku, no ale jak chcesz to idź głosuj na czerwonych(tęczowych), w końcu Łódź od zawsze była czerwona, jak to celnie opisali w Pułkowniku Kwiatkowskim.
Podałem tylko przykład tego jak PiS traktuje obywateli, pięknie wypowiadają się przed kamerą i biorą na empatie wyborców, a potem po cichu z tego się wycofują. Odnośnie futer. W Europie odchodzi w zapomnienie. Wielkie firmy przenoszą się do Polski, więcej jest ferm zagranicznych, niż naszych. Jesteśmy krajem drugiej kategorii, przepisy są łamane, bo ich nie ma. Dlatego wszyscy z fermami idą do nas i bogaci się gospodarka zagraniczna, takiej Polski chcesz? 😉
tutaj masz odpowiedź, dlaczego się wycofują z tego.

Swoją drogą, jeśli to jest główny postulat, którym podpierasz swój wybór polityczny, to nic dziwnego, że w Polsce dalej jak w lesie.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Piter »

Lopez pisze: 8 paź 2019, 09:47 Żeby głosować na pis, to trzeba być niespełna rozumu
oho, zobacz maniekfci jak opozycja nas obraża, nie mają nic do zaoferowania polakom to zaczęło się eldorado bez cenzury
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: maniekfci »

Piter pisze: 8 paź 2019, 10:00
Lopez pisze: 8 paź 2019, 09:47 Żeby głosować na pis, to trzeba być niespełna rozumu
oho, zobacz maniekfci jak opozycja nas obraża, nie mają nic do zaoferowania polakom to zaczęło się eldorado bez cenzury
Typowy Korwinista.

Lopeziak wrzuć coś koniecznie, że Hitler nie wiedział o Auschwitz itp itd.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Kusy »

https://m.youtube.com/watch?v=GxW_m6doKww Na koniec wypowiedzi Pan Korwin powiedzial, trzeba walczyć z kłamstwami, całkowicie z tym się zgadzam, że trzeba walczyć z tymi kłamstwami, które Pan tutaj tworzy. Życzę powodzenia i wyniku 4.99 %😁.
P. S - Najnowszy sondaż. Poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja. Poparcie dla tego ugrupowania wynosi 3,8 proc., czyli 0,6 pkt. proc. mniej niż poprzednio.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Lopez »

A co ma mi do zaoferowania Pis? Od przyszłego roku składka na Zus = 1500zł. Dzień po wyborach czekają mi.in i mnie intensywne kontrole urzędu skarbowego, Z moich podatków będą finansowane tuby propagandowe takie jak tvp czy rozgłośnia ojca dyktatora. Nieroby dostaną 500+ i inne zasiłki. Znam gościa co dostaje od MOPSu 700zł przez pół roku za NIC nie robienie. Dostaje tyle na swoje utrzymanie, żeby nie zdechł. Mało tego państwo finansuje mu jedzenie przez ten okres w barach mlecznych no i oczywiście ubezpieczenie, za które ja musze płacić ciężki hajs. Gdzie jest ta obniżka VATu, akcyzy na paliwo, o której mówił Kaczafi, że trzeba tylko złej woli, żeby tego nie obniżyć? Kiedy rozliczą poprzedników za afery? Gdzie jest wrak, o który robili wojny przez ubiegłe lata? Dlaczego klęczą na kolanach przed naszym "sojusznikiem" z USA? My pojechaliśmy na "ich" wojny w Iraku i Afganistanie bo USA powołało się na artykuł 5. NATO? Dlaczego teraz my musimy płacić za ich obecność u nas? Uzbrojenie dla Armii najważniejsze kryterium wyboru to kraj pochodzenia, czyli USA. Morawiecki powiedział na nagraniu w restauracji "Sowa i Przyjaciele", że Polakom trzeba stworzył złudzenie, że w tym kraju jest coraz lepiej, ale żeby w rzeczywistości dalej pracowali za miskę ryżu.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Kusy »

Lopez pisze: 8 paź 2019, 10:38 A co ma mi do zaoferowania Pis? Od przyszłego roku składka na Zus = 1500zł. Dzień po wyborach czekają mi.in i mnie intensywne kontrole urzędu skarbowego, Z moich podatków będą finansowane tuby propagandowe takie jak tvp czy rozgłośnia ojca dyktatora. Nieroby dostaną 500+ i inne zasiłki. Znam gościa co dostaje od MOPSu 700zł przez pół roku za NIC nie robienie. Dostaje tyle na swoje utrzymanie, żeby nie zdechł. Mało tego państwo finansuje mu jedzenie przez ten okres w barach mlecznych no i oczywiście ubezpieczenie, za które ja musze płacić ciężki hajs. Gdzie jest ta obniżka VATu, akcyzy na paliwo, o której mówił Kaczafi, że trzeba tylko złej woli, żeby tego nie obniżyć? Kiedy rozliczą poprzedników za afery? Gdzie jest wrak, o który robili wojny przez ubiegłe lata? Dlaczego klęczą na kolanach przed naszym "sojusznikiem" z USA? My pojechaliśmy na "ich" wojny w Iraku i Afganistanie bo USA powołało się na artykuł 5. NATO? Dlaczego teraz my musimy płacić za ich obecność u nas? Uzbrojenie dla Armii najważniejsze kryterium wyboru to kraj pochodzenia, czyli USA. Morawiecki powiedział na nagraniu w restauracji "Sowa i Przyjaciele", że Polakom trzeba stworzył złudzenie, że w tym kraju jest coraz lepiej, ale żeby w rzeczywistości dalej pracowali za miskę ryżu.
To prawda z tym Mopsem, tam są wielkie przegięcia, dają tym co nie powinni dawać. U mnie też mieszka taki gosciu w bloku sam, dostaje 700 zł co miesiąc, jedzenie też ma finansowane, za komorne płaci grosze, bo dostał jakieś dofinansowanie, oczywiście pije od pon do ndz. Ja swego czasu potrzebowałem cyklosporyne lek i nie dostałem refundacji i musiałem płacić za jedno opakowanie ponad 500 zł, a taki typ nic nie robi i wszystko dostaje.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: Wybraniec »

Ja ostatecznie zagłosuję na Konfederacje, choć i tak mam świadomość, że głos ten jest zmarnowany. Osobiscie licze, że PIS władzy nie utrzyma, że zawiąże się koalicja między pozostałymi ugrupowaniami - nie dlatego, że to lepsza opcja, ale z samej uciechy jak tym wszystkim pasozytom zabiorą pińcset plus - a tak pewnie by się stało, bo nie sądzę, że lewica będzie chciała się identyfikować z tym programem.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Wybory Parlamentarne

Post autor: zoniek »

Dzonyy pisze: 8 paź 2019, 08:29 https://www.youtube.com/watch?v=BqshDmA ... ex=20&t=0s

Wczorajsza debata.
Berkowicz pozamiatał towarzystwo koncertowo.

Tylko Konfederacja.
Zablokowany