Koronawirus

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Koronawirus

Post autor: Orzeu »

Oficjalnie z Ludogorets przy pustym stadionie, z Juventusem na 99% również bez publiczności.

We Włoszech na chwilę obecną 232 zarażonych

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

Ciekawe jak to rozwiążą w dalszych kolejkach. Kolejne mecze bez publiczności? Odwołanie kilku kolejek?
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Koronawirus

Post autor: Wybraniec »

Lece sobie na Sassuolo i lata mi ten wirus. Lece i koniec.

I lepiej żebym wszedł na stadion bo będę zły.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: Stachoo »

Miałem wywalone na ten wirus, ale jak już sapie on i poniewiera calciem to zaczyna mnie irytować.

A wyśmiewali wszyscy jednego gościa na facebooku, jak pytał o obawy o koronawirusa przed Derbami Mediolanu.

No nieciekawie. Niech Zhangi już licza straty: bilety, zwrot za karnety, sponsorzy...ehhh

Oczywiście debatujemy o kwestiach związanych z klubem, bo na facebooku jakiś Daniel niemiłosiernie sapał, że się człowiek piłką przejmuje w obliczu powagi sytuacji.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Koronawirus

Post autor: Piekarz »

Sprawa jest prosta, będą mecze bez publiczności dopóki nie opanują sytuacji, czyli znając Włochy to może nawet do końca sezonu. Sezon się kończy, nie ma na kiedy przekładać meczów i zresztą jest to bez sensu bo nie wiadomo kiedy to będzie bezpieczne, na przeniesienie meczów z północy na inne stadiony też nie pójdą, bo przecież to się będzie wiązało z dodatkową migracją dziesiątek tysięcy ludzi po całym kraju, czyli czymś czemu starają się zapobiec. A nie ma w zasadzie żadnych poważnych przeciwwskazań przeciwko takiemu meczowi bez publiczności z punktu widzenia epidemii. Przykra sprawa ogólnie, mecze bez publiczności są niemal sztuczne.
interfann
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2007, 11:33

Re: Koronawirus

Post autor: interfann »

Piekarz pisze: 25 lut 2020, 12:28 Sprawa jest prosta, będą mecze bez publiczności dopóki nie opanują sytuacji, czyli znając Włochy to może nawet do końca sezonu. Sezon się kończy, nie ma na kiedy przekładać meczów i zresztą jest to bez sensu bo nie wiadomo kiedy to będzie bezpieczne, na przeniesienie meczów z północy na inne stadiony też nie pójdą, bo przecież to się będzie wiązało z dodatkową migracją dziesiątek tysięcy ludzi po całym kraju, czyli czymś czemu starają się zapobiec. A nie ma w zasadzie żadnych poważnych przeciwwskazań przeciwko takiemu meczowi bez publiczności z punktu widzenia epidemii. Przykra sprawa ogólnie, mecze bez publiczności są niemal sztuczne.
Dodajmy, że południe będzie grało przy swoich kibicach.
Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie,
Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Orzeu »

322 zarażeń, 10 ofiar, pierwszy wyleczony we Włoszech. Widząc tempo z piątku na sobotę (gdzie nagle z 9 się zrobiło 170) myślałem, że szybciej się to rozprzestrzeni we Włoszech. Bądźmy dobrej myśli
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Koronawirus

Post autor: IntNarcyz »

Też miałem nadzieję że mecz z Sampą się odbędzie, wyjechałem w sobotę to oficjalnie nic nie było wiadomo,dowiedziałem się przed północą na stronie Interu i na forum będac w busie na granicy Austria-Włochy. I rano już w Mediolanie kupiłem busa z powrotem i za 4 godziny wracałem z powrotem, mając bilet na mecz i rezerwacje hotelową .A wcześniej jasnego komunikatu nie było. Myślę, oby nie że z Sasuolo też może być bez fanów niestety.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Koronawirus

Post autor: Piter »

W Indiach nie badają osób z podejrzeniami na obecność koronawirusa i problemu nie ma, oficjalnie 0 zarażonych. W Polsce będzie podobnie
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Orzeu »

Ludogorets w Mediolanie:
https://i.ibb.co/RPGRrD7/87715779-28295 ... 3904-n.jpg

455 zarażonych we Włoszech (wczoraj 322)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: Stachoo »

Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Orzeu »

Stachoo pisze: 27 lut 2020, 18:56 U nas już panikę sieją :)

https://epoznan.pl/news-news-103259-dom ... ronawirusa
maski za 2 euro sprzedaje się na allegro po 400 zł :O szok.
https://roba.ee/shop/tolmumask-ffp3-kla ... lf_NqNj1HQ


Włochy potwierdziły 122 nowe przypadki zainfekowania koronawirusem i 3 nowe zgony (w sumie 650 potwierdzonych przypadków, z których 17 zmarło, 19 znajduje się w stanie ciężkim, 45 wyzdrowiało).
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Koronawirus

Post autor: Dzonyy »

Orzeu pisze: 27 lut 2020, 21:38
Stachoo pisze: 27 lut 2020, 18:56 maski za 2 euro sprzedaje się na allegro po 400 zł :O szok.
https://roba.ee/shop/tolmumask-ffp3-kla ... lf_NqNj1HQ
Ludzka głupota nigdy mnie nie przestanie zaskakiwać.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Koronawirus

Post autor: Adriano_forever »

Z powodu koronawirusa zmarła we Włoszech kolejna osoba - w sumie życie straciło 17 osób, 650 jest zarażonych. Z 38 osób zarażonych koronawirusem we Francji - dwie osoby zmarły. W Iranie nie żyją 22 osoby, zainfekowanych jest tam już 141 osób. W dodatku potwierdzono dziś pierwsze przypadki zarażenia w Holandii, Danii, Izraelu, Estonii i Irlandii Północnej.

Wirus się stale rozprzestrzenia, kwestia czasu kiedy będzie potwierdzony przypadek w Polsce. Dzisiaj było głośno już o podejrzeniach w Łodzi, Rzeszowie czy nawet Chełmie. Wirusa może potwierdzić tylko laboratorium w Warszawie. Cóż, trzeba czekać i obserwować.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Koronawirus

Post autor: Yascarr »

Trochę statystyk z tego roku.

2,814
Coronavirus deaths this year

77,164
Seasonal flu deaths this year

133,794
Deaths caused by water related disease this year

267,090
Deaths caused by HIV/AIDS this year

1,304,883
Deaths caused by cancer this year

155,844
Deaths caused by malaria this year

794,260
Deaths caused by smoking this year

397,381
Deaths caused by alcohol this year

170,378
Suicides this year

214,477
Road traffic accident fatalities this yea
miko
Posty: 144
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:13

Re: Koronawirus

Post autor: miko »

Przecież to jest DEBILOWIRUS.
Fakty:
Oficjalna populacja Chin to 1 386 000 000 ludzi.
Według oficjalnych danych zmarły 2762 osoby na całym świecie, a u fanów ryżu maksymalnie 2750 osób. W kraju który jest epicentrum „epidemii” strasznego wirusa, który według mediów stwarza realne zagrożenie dla populacji świata, zmarło na tę chorobę 0,0002% populacji Chin. Od sraczki umiera w tym kraju więcej ludzi. Ile osób zachorowało u ryżojadów? 78 064 Chińczyków. Stanowi to 0,006% populacji.

A co to Koronawirus?
"Koronawirus 2019-nCov daje objawy podobne do grypy. U chorego pojawia się wysoka gorączka i problemy z oddychaniem.” I to wszystko. Czaicie bazę? To są oficjalne komunikaty WHO!

A co się stanie jak zachorujesz na zwykłą grypę? Według oficjalnych danych śmiertelność wynosi od 1 do 5 osób na 1000 chorujących. W 2018 roku zachorowało 264 781 osób w PL, czyli zmarło nawet do 1320 osób w skutek powikłań pogrypowych ( śmiertelne są powikłania, nie choroba!!!), co stanowi 0,003% populacji.

Na strasznego koronawirusa w Chinach, które stanowią epicentrum „ epidemii” zmarło 0,0002% ( słownie: 2 dziesiętne tysięczne) populacji, a w tym czasie w Polsce umiera na zwykłą grypę 0,003% ( słownie 3 tysięczne procenta) populacji, czyli mamy 150 razy większą śmiertelność!!!
Pomijając Chiny, w pozostałej części świata zmarło 2941 osób, czyli 0,0005% populacji świata ( słownie 5 dziesiętne tysięczne procenta).

P.S. Przyjmuje się, że z powodu nieprawidłowego zażywania aspiryny co roku w USA umiera 2000 osób co stanowi 0,0006% populacji.

Czyli śmiertelność z powodu zażywania aspiryny jest 3 razy wyższa niż śmiertelność koronawirusa

Yacarr podał jeszcze ciekawsze statystyki.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2020, 00:26 przez miko, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Koronawirus

Post autor: Piter »

Gdyby Chiny miały tylko dostęp do fcintera.pl to wiedzieliby, że to DEBILOWIRUS i nie warto było zamykać miast i wstrzymywać produkcję :lol: :lol: :lol:
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Woo-cash »

Koronawirus to nic innego jak grypa.
Tylko co roku musi być jakaś epidemia żeby wszyscy mieli o czym gadać/pisać a przemysły farmaceutyczne robiły hajs.
Była wczoraj ptasia grypa dziś jest korona wirus a za rok lub dalej wymyślą coś innego.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Koronawirus

Post autor: Piekarz »

Ach te potężne przemysły farmaceutyczne, zdolne wymyślić i przestraszyć ludzi wirusem przez którego prawie wszystkie inne przemysły stracą dziesięć razy więcej niż one zarobią.

Nie wiem kto jest zabawniejszy, domorośli wirusolodzy-teoretycy spiskowi z koziej dupy robiący dziwkę ze statystyki czy ludzie niewychodzący z domów ze strachu przed wirusem o prawie zerowej śmiertelności u osób do 50 lat.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Koronawirus

Post autor: Piter »

Piekarz pisze: 28 lut 2020, 02:24 Ach te potężne przemysły farmaceutyczne, zdolne wymyślić i przestraszyć ludzi wirusem przez którego prawie wszystkie inne przemysły stracą dziesięć razy więcej niż one zarobią.

Nie wiem kto jest zabawniejszy, domorośli wirusolodzy-teoretycy spiskowi z koziej dupy robiący dziwkę ze statystyki czy ludzie niewychodzący z domów ze strachu przed wirusem o prawie zerowej śmiertelności u osób do 50 lat.
Jakich ludzi masz na myśli? Chińczyków, Włochów?
Przede wszystkim chodzi o to, aby nie roznosić wirusa, między innymi po to są maseczki, które nie mają przed nim chronić, a zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się. Nie ważne ile się ma lat, w każdym wieku można zarażać.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Woo-cash »

Cieszę się że Cię rozbawiłem.
A z tymi koncernami farmaceutycznymi to tak na szybko coś wymyśliłem.
Logiczne jest że gospodarka światowa dostanie po dupie bo chyba każdy z nas zna trzy najpopularniejsze słowa na świecie "made in china".
Ale tego mi nie szkoda bo ulokowali swoje fabryki w Chinach celem zminimalizowania kosztów płacąc ludziom głodowe stawki gdzie czesto gesto ludzie robią za przysłowiową miskę ryżu.

W każdym spisku trochę prawdy jest 😉
Czytałem gdzieś że w 2020 może nas czekać kolejny kryzys być może jeszcze nawet wiekszy niż miał miejsce bodajże w 2008 roku. Siedzimy na beczce z prochem i nigdy nie wiadomo kiedy ktoś z ktorej strony odpali zapałke.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Woo-cash »

keinoz pisze: 28 lut 2020, 09:20 https://m.facebook.com/photo.php?fbid=3 ... ent_filter

Podziwiam jak ludzie z wypiekami śledzą te statystyki. Orzeu maseczki już kupiłeś?
Dokładnie. Ten sam chuj tylko inne opakowanie.
Za rok za dwa znów coś wymyślą byle szum był.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Orzeu »

keinoz pisze: 28 lut 2020, 09:20 https://m.facebook.com/photo.php?fbid=3 ... ent_filter

Podziwiam jak ludzie z wypiekami śledzą te statystyki. Orzeu maseczki już kupiłeś?
nie. Łamaczki od illuminatów ze skutecznością 0.1% na weekend już postawione :D?

Obrazek

Przede wszystkim chodzi o to, aby nie roznosić wirusa, między innymi po to są maseczki, które nie mają przed nim chronić, a zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się. Nie ważne ile się ma lat, w każdym wieku można zarażać.
dokładnie
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: Stachoo »

Informacje z pierwszej ręki z małych miejscowości, ludzie dostają szału i robią to co w marketach w Mediolanie.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Orzeu »

we Włoszech 1000 przypadków pewnie już jest, na świecie 85 000 przypadków, z czego 40 000 już wyleczono.

Dzisiaj czytałem, że typ na allegro sprzedawał zwykłe mydło po 200 zł, dopisał tylko w opisie, że jest na Koronavirusa :D wirus to idealny sposób na zarobek
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: maniekfci »

Orzeu pisze: 29 lut 2020, 11:16
Dzisiaj czytałem, że typ na allegro sprzedawał zwykłe mydło po 200 zł, dopisał tylko w opisie, że jest na Koronavirusa :D wirus to idealny sposób na zarobek
w Polsce?
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Orzeu »

tak
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: maniekfci »

typowe. ciekawe ilu frajerów się nabrało
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Orzeu »

miko pisze: 28 lut 2020, 00:12 Na strasznego koronawirusa w Chinach, które stanowią epicentrum „ epidemii” zmarło 0,0002% ( słownie: 2 dziesiętne tysięczne) populacji, a w tym czasie w Polsce umiera na zwykłą grypę 0,003% ( słownie 3 tysięczne procenta) populacji, czyli mamy 150 razy większą śmiertelność!!!
Pomijając Chiny, w pozostałej części świata zmarło 2941 osób, czyli 0,0005% populacji świata ( słownie 5 dziesiętne tysięczne procenta).
to porównuj może odsetek zgonów do zarażeń, a nie zgonów do ogólnej populacji.

Obrazek

jakieś 1700 zarażonych we Włoszech.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Koronawirus

Post autor: Piter »

Orzeu pisze: 2 mar 2020, 15:03 to porównuj może odsetek zgonów do zarażeń, a nie zgonów do ogólnej populacji.
Czego ty od niego oczekujesz :lol: grypa groźniejsza :lol:
takim się nawet nie przetłumaczy tego bo w głowie już mają wbite swoje głupoty i nic nie poradzisz
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: maniekfci »

No to stało się.
ODPOWIEDZ