Ulubiony film

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

Michael Angelo pisze:
:arrow: Łowcy Jeleni
jesli chodzi ci o film z De Niro i Walkenem o wojnie w wietnamie i rosyjskiej ruletce to jest to "Łowca Jeleni"
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Angelo
Posty: 102
Rejestracja: 17 paź 2005, 11:20

Odp: Ulubiony film

Post autor: Angelo »

Jetem przekonany że w Polsce ukazał się on pod tytyłem "Łowcy jeleni", aczkolwiek w orginale to "Deer hunter" czyli łowca jeleni, ale ja mieszkam w Polsce i dlatego tak napisałem :wink:
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

ja tesh mieszkam w Polsce i nawet ostatnio ogladalem ten film i bylo wyraznie napisane "Łowca Jeleni" mniejsza z tym. filmik po prostu swietny, no i ten De Niro. troche przydlugi, ale naprawde polecam kazdemu kto jeszcze nie widzial.

a jesli chodzi o inne flimy, to widzialem niedawno" Hooligans" z Eljia Wood( nie wiem jak sie pisze, ten co byl we Wlasdcy Pierscieni). musze powiedziec ze calkiem interesujacy, chociaz po angielskich kibicach sie czegos wiecej spodziewalem:D:D
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Odp: Ulubiony film

Post autor: Slepy »

DZIS :!: DZIS :!: ŁOWCA JELENI :!: 20:30 TV PULS OGLĄDAĆ
PioFCI
Posty: 762
Rejestracja: 23 kwie 2004, 10:43
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Ulubiony film

Post autor: PioFCI »

Polecam: "Zielona Mila" oraz "Skazani na Shawshank"...obydwa filmy powstaly na podstawie zajeb.istych powiesci Stephena Kinga..polecam tego autora!! 8)
Inter na zawsze !!!
Kalisz
Posty: 323
Rejestracja: 14 kwie 2004, 20:09
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Ulubiony film

Post autor: Kalisz »

Ja polecam 2 filmy które ostatnio obejrzałem i utkwiły mi w pamieci...Człowiek ringu i Tae Gu Kgi,chodz nie wiem czy to prawdziwa nazwa tego filmu,z taką akurat sie spotkalem.to chyba najdłuższy film jaki oglądałem...3.5 godziny :smile: ale naprawde było warto
Wole dymać Ryśka z klanu,niż kibicem być Milanu ;]
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

Skazani na Shawshank to ten z Morganem Freeman'em?? jesli tak, to bardzo ciekawy. Zielonej Mili jeszcze nie widzialem, a o co tam tak ogolnie chodzi i kto tam gra??


i co. mowilem ze Łowca a nie Łowcy
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Ulubiony film

Post autor: Orzeu »

Zielona Mila ?? Człowieku najlepszy film obok Efektu Motyla na świecie - gorąco polecam. wejdz sobie na filmweb. pl Zielona mila jest wg tego chyba 2 filmem naświecie, czyli prawie najlepszy. a Gra tam m.in. Tom Hanks
Obrazek
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

o qrde to musze odrobic zaleglosci. osobiscie nie przywiazuje wagi to takich rankingow, bo to tylko i wylacznie kwestia gustu, ale jak mowisz ze 2 miejsce ot musze koniecznie szybko zobaczyc.
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Ulubiony film

Post autor: Orzeu »

yyyy sorki - 3 miejce :D
ale co jak co filmik pierwsza klasa. Jak obejrzysz to daj znac czy sie podobał
Obrazek
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Odp: Ulubiony film

Post autor: Slepy »

Zielona Mila? Faktycznie, film godny polecenia, jednak do najscislejszej czołówki swiatowej bym go nie zaliczyl. Ranking na filmwebie zmienia sie jak w kalejdoskopie :wink: , ZM była niedawno w TV, stąd tak wysoka pozycja. Łowca Jeleni !! za 75 minut!! 8)
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ulubiony film

Post autor: RoB »

Zielona Mila to jeden z niewielu filmów na którym uroniłem łezkę ;( (było to kilka lat temu :wink: ). Bardzo dobry ale są lepsze.

Ostatnio oglądałem Piłę 2 i całkiem niezła ale nie ma już tej świeżości którą miała pierwsza część i zakończenie już nie tak zaskakujące...
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Odp: Ulubiony film

Post autor: Kujon »

Ostatnio obejrzałem Egzorcyzmy Emily Rose...myślałem, że będzie lepszy, bo strasznie go chwalili kumple :D ale za to wszystkie filmy jakie widziałem przebija

PIŁA 2

Tego filmu nie ma co opisać, jego trzeba zobaczyć !! :D

Coach Carter i Obłęd też są bardzo dobre :) ale Piły nic nie przebije....2 zdecydowanie lepsza niż i tak już świetna jedynka....
""  Bo Milan to jeszcze długo, długo będą dla mnie "przekupczyki"  "" P.Zarzeczny
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Ulubiony film

Post autor: Szycha »

Zgadzam się Piła 2 jest bardzo dobrym filmem dla ludzi, którzy oczywiście lubią takie kino. Z innej beczki mogę powiedzieć, że pokazywany nie dawno na Polsacie film Filadelfia ( Philadelphia ) to wymiot nie ziemski -80- Hanks jak dla mnie to czołówka aktorów w ostatnich latach . Bardzo lubie filmy z jego udziałem :P Tylko akurat Filadelfia to smutny film i dający wiele do myślenia ;(
PioFCI
Posty: 762
Rejestracja: 23 kwie 2004, 10:43
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Ulubiony film

Post autor: PioFCI »

Piła 2 naprawde wymiata. Dawno ogladajac film, nie wiedzialem jak sie moze skonczyc 8).
no widzicie...to sie juz poznaliscie na dobrym filmie 8)
Zielona Mila i Skazani na Shawshank byly pisane na podstawie ksiazek Stephena Kinga. Polecam go KAZDEMU !!! Jego powiesci naprawde sieja groza...jak sie wczytasz to moze Ci przeleciec caly dzien...Polecam np. Lśnienie,Miasteczko Salem czy Łowce snów. Ksiazki sa 10x lepsze niz film, zapewniam :wink:
Ja sie teraz biore rowniez za Kod Leonarda da Vinci Dana Browna... 8)
Inter na zawsze !!!
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

Tu sie zgodze, ze ksiazka jest lepsza od flimu. moze dlatego, ze jeszcze nie ma filmu:P, ale Kod Leonarda Da Vinci przeczytalem w jeden dzien. polecam wszystkim, zwlaszcza takim osobom jak ja, ktore poszukuja wlasciwej drogi w zyciu i nie do konca zgadzaja sie z przeslaneim kosciola katolickiego. to byl jedeny raz w moim zyciu, kiedy ksiazka tak mnie wciagnela, ze nie robilem nic caly dzien tylko czytalem i czytalem
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: Ulubiony film

Post autor: EL_CHINO »

Jeśli chodzi o filmy, to sądzę, że takim 'dobrym' filmem jest "Ojciec Chrzestny" z życiową rolą Marlona Brando. Choć go nigdy nie oglądałem :(
To przeczytałem książkę, która zrobiła na mnie duże wrażenie. To jeszcze bardziej podsyca mój apetyt aby go obejrzeć.
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

Ojciec Chrzestny to klasyk nad klasyki, ale dla mnie osbobiscie dwojka jest duuuzo lepsza. jedynka momentami mnie przynudza, ale ogolnie wypas. a dwojka to dzielo jednego aktora. De Niro mnie po prostu rozwala za kazdym razem jak sie pojawia na ekranie. co ciekawe, dwa razy dluzej mozemy ogladac watek z Al'em Pacino w roli glownej, ale De Niro kradnie mu kazda sekunde kiedy tylko sie pojawia. wg niektorych najlepszy sequel w historii, dla mnie najlepszy film jaki widzialem.
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Angelo
Posty: 102
Rejestracja: 17 paź 2005, 11:20

Odp: Ulubiony film

Post autor: Angelo »

Michu pisze:Hanks jak dla mnie to czołówka aktorów
Niezgodze się z toba...Hanks według mnie jest strasznie banalnym i ograniczonym aktorem.Najlepiej wychodzą mu role proste i niewymagające jakiejś wielkiej gry aktorskiej, dla mnie jedyny porządny film z nim to "Forest Gump", jak występował w obrazie o innej stylistyce ("Droga do zatracenia") to dla mnie to była parodia.Dla mnie kulminacją banału w wykonaniu Hanksa był film "Terminal".A co do "Philadelphia" to można powiedzieć że to dość ciekawy film ale reżyser zapomniał chyba o co mu wogóle chodziło...jedyny warty zapamiętania akcent tego filmu to według mnie piosenka Springsteen'a.
Nasir pisze:dla mnie osbobiscie dwojka jest duuuzo lepsza
Dla mnie akurat odwrotnie :smile: ale trzeba przyznać że Coppola zrobił ponadczasowy film i zobaczyć ten obraz to obowiązek każdego miłośnika kina.De Niro rzeczywiście gra wspaniale w drugiej części, ale szczerze pryznam że bardziej spodobała mi sie jego kreacja we "Wsciekły Byk"
Oglądał ktoś może?
nie do konca zgadzaja sie z przeslaneim kosciola katolickiego
To ze swojej strony moge polecić film Scorsese "Ostatnie kuszenie chrystusa" :smile:
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Ulubiony film

Post autor: Szycha »

Michael, a dla Ciebie łatwe jest granie dorosłego człowieka, który ma 9 lat ( czyt. film pt " Duży" - za niego Hanks dostał chyba oskara albo nominacje już nie pamiętam ). Hanks umie odnaleźć się w wielu gatunkach filmowych : komedia, dramat czy też w przypadku Szeregowca Ryana film wojenny :P
Angelo
Posty: 102
Rejestracja: 17 paź 2005, 11:20

Odp: Ulubiony film

Post autor: Angelo »

O ile wiem to Hanks dostał chyba 2 oscary (czyli tyle samo ile De Niro :| ) i miał chyba kilka nominacji dla przykładu Tatum O'Neal dostała oscara gdy miała bodajże 7 lat, dla mnie oscary nie są żadnym wyznacznikiem umiejętnosci, gry aktorskiej...chociaż dla aktorów jest chyba najważniejsza-wiadomo nowe poważniejsze role, podwyższenia gaży.
W filmach które wymieniłeś zagrał całkiem przyzwoicie ale dla mnie nic specjalnego.Wiesz nie podoba mi się w grze Hanksa że prawie w każdym swoim filmie pokazuje takie samo oblicze "człowieka bez wad".
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Odp: Ulubiony film

Post autor: Slepy »

Dla mnie, pieprzysz głupoty. Hanks jak nikt potrafi wczuć się w odgrywaną rolę. Jego gra w Forrescie, to czołówka najlepszych ról pierwszoplanowych w historii kina. Philadelphia? Kolejny oskar, dla mnie bardzo zasłuzony.O czym zapomnial rezyser? Wytłumacz mi, najmądrzejszy to ja nie jestem. Zielona Mila, Cast Away, Philadelphia, Forrest Gump, Szeregowiec Ryan, Duży,Apollo 13 ILE? Ile zankomitych ról zagrał ten aktor w ostatnim czasie? Złap się za głowe.. :roll:
Ja postawiłbym w gronie Gibsona, De Niro, Deepa, Estwooda, Connerego, Hopkinsa a nawet samego Marlona Brando. :|
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Ulubiony film

Post autor: Szycha »

Dokładnie Ślepy przez kilka ostatnich lat Hanks zagrał kilka bardzo dobrych roli. Kolega ma inne zdanie i szanujmy je :smile: Nie będziemy się kłócić o to tylko, że ktoś ma inne zdanie :P
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

no Wsciekly Byk tesh wypas filmik. De Niro znow serwuje nam porcje swietnego kina. zazwyczaj jest tak ze wystarczy spojrzec na aktora i od razu sie wie o czym mysli w danej chwili. a jak patrze na De Niro( nie tylko w tym filmie) to za nic nie moge zgadnac co mu w glowie siedzi. Jesli sie nie myle to jest to chyba jeden z pierwszych filmow o boksie, ktory zobaczylo szersze grono widzow.
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Angelo
Posty: 102
Rejestracja: 17 paź 2005, 11:20

Odp: Ulubiony film

Post autor: Angelo »

czołówka najlepszych ról pierwszoplanowych w historii kina
Człowieku co ty piszesz??I ty mi mówisz że pieprze głupoty...!Powiedz mi w takim razie czemu uważasz że Hanks jest takim wybitnym aktorem??
Wystarczy popatrzeć na jego role i od razu można zauważyć pewną regułe...przeciaż on prawie w każdym filmie gra tą samą postać...
Czym się różni jego rola w "Zielonej Mili" od roli w "Szeregowcu Ryanie" tylko tym iż obrazy te rozgrywane sa w innych sceneriach...zawsze ten sam wspaniały Hanks który gra tych wspaniałych bohaterów.
"Szeregowiec Ryan" :arrow: Wspaniały dowódca swojej kampani(czy czegoś tam), który we wspaniały sposób kieruje swoimi ludzmi
"Zielona Mila" :arrow: Wspaniały dyrektor więzienia, kochający nie tylko swojš rodzine ale także swoich więźniów ( a może lepiej powiedzieć podopiecznych :lol: )
"Philadelphia" :arrow: Wspaniały prawnik, znowu bez wad, który kocha znów kocha swoją rodzine, źli ludzie chcieli go zniszczyć, ale oczywiscie on nadal ich uwielbia.
Reszty filmów nie ma co opisywać bo niewarto, rzecz jasna oprócz "Forrest Gumpa" ale już wczesniej napisałem że to jedyny film z Hanksem który mnie się podobał(Chociaż dalej obraz jego gry nie odbiega od późniejszych standartów).
O czym zapomniał reżyser w "Philadelphi"?
Najprosciej powiedzieć że niedokońca wiedział o czym chce zrobić film...
O czym jest ten film? o walce o sprawiedliwość?czy może o poszanowanie chorych na AIDS?A może jest o sprawiedliwym traktowaniu ludzi o innej odmienności seksualnej, albo nie...on z pewnoscią jest o walce o prawa jakie posiada każdy pracownik...
Ja postawiłbym w gronie Gibsona, De Niro, Deepa, Estwooda, Connerego, Hopkinsa a nawet samego Marlona Brando
No jeśli ty stawiasz Gibsona w takim gronie, to nie zdziwie się że jakbyś jeszcze Pazure tam wstawił...ciekaw jestem czy ty wogole widziałeś jakies filmy z Brando oprócz 'Ojca Chrzestnego" i 'Dnia Apokalipsy"?A chcąc stawiac Hanksa obok De Niro to juz nie jest smieszne nawet ale niesmaczne :|
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

zgadzam sie z przedmowca. nie ma co porownywac Hanksa do De Niro czy Eastwooda. jego role( Hanksa) sa troche monotonne, nie wnosza nic nowego. ale trzeba przyznac, za kariere zrobil i tego mu nic nie zabierze. ale nie moja rola jest ocenianie, bo kazdy ma inny gust i lubi rozne rzeczy. ja lubie pacino i Hopkinsa, ale to nie znaczy, ze sie bede nasmiewal z Hanksa czy Seagala.
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Angelo
Posty: 102
Rejestracja: 17 paź 2005, 11:20

Odp: Ulubiony film

Post autor: Angelo »

Nasir pisze:troche monotonne, nie wnosza nic nowego
Cholera gość napisał w jednym zdaniu to o czym ja produkowałem sie w 10 :smile:
Widze Nasir że mamy podobny gust co do aktorów :smile: A co do Pacino to polecam film "Człowiek z Blizną" chyba najlepsza kreacja aktorska tego aktora.
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

Pacino i De Niro to moi ulubieni aktorzy. potrafia fantastycznie wczuc sie w grana role. zawsze chetnie oglada sie filmy z ich udzialem. nie wiem czemu, filmy w ktorych graja maja jakas moc i przyciagaja mnie do telewizora. ci dwaj wytwarzaja niepowtarzalny klimat. szkoda ze teraz takich aktorow jush nia ma, moze Depp ma w sobie jeszcze to cos. mnie najbardziej podoba sie Donny Brasco( duza w tym zasluga Pacino).
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ulubiony film

Post autor: RoB »

Hanks jest bardzo dobrym aktorem i zagrał w kilku bardzo dobrych filmach ale do tych najlepszych w historii kina jednak bym go nie zaliczył. Trochę się rozmieniał grając w tych durnych komediach romantycznych. Jeszcze nie jest taki stary więc będzie miał jeszcze szansę aby zagrać kilka dobrych ról. Jak dla mnie powinien spróbować zagrać czarny charakter bo tego jeszcze chyba nie robił … i wydaje mi się, że to byłoby duże wyzwanie bo dotychczas był kojarzony tylko i wyłącznie z dobrymi postaciami.
Nasir pisze:ale to nie znaczy, ze sie bede nasmiewal z Hanksa czy Seagala.
No ale stawianie Seagala oba Hanksa to też przesada – filmów z nim po prostu oglądać się nie da … wszystkie są takie same :roll:
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Odp: Ulubiony film

Post autor: Nasir »

tak mi sie napisalo, no ale te jego filmy to jush jest dno calkowite. a widzielisce tan co krecili w Polsce. niepamietam tytulu, ale takiej nedzy to dawno nie widzialem.
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
ODPOWIEDZ