Football Manager

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

Kolejny rok za mną, znów wpis już po rozpoczęciu nowego sezonu.

Sezon 2022/2023
Na naszej półce pojawiło się tylko 1 nowe trofeum – Superpuchar Włoch

W tym roku bardzo słabo:
a) zawaliliśmy ligę (ledwo 80 pkt – prawie 20 pkt mniej niż Juve, które było totalnie poza zasięgiem – tylko 2 remisy i 1 porażka w całym sezonie)
b) zbłaźniliśmy się w CL - odpadłem w drugiej rundzie z Porto …. a grupa tak pięknie wygrana (16 pkt)
c) przygodę z PW skończyliśmy w półfinale z Juve, po 0-1 i 1-1 (w którym straciliśmy bramkę w 92 min)

Przyczyn może być dużo – zarówno utrata dwóch playmarkerów (Nouri świetny sezon w City, a Pjanic solidnie w Sassuolo) jak i fatalna dyspozycja napastników (Icar i Max po 16 bramek w całym sezonie ….), a w sezonie także nie było „zdrowo” (na 4 miesiące połamał się Thiago, ze zdrowiem walczył też Moreno) no i ostatecznie bez sukcesów. Wydaje mi się, że wpadłem w pułapkę rozpracowania taktyki – nagle moi gracze stali się nieefektywni, a przeciwnik jakoś łatwo radził sobie w każdym elemencie gry (no i tyle bramek w doliczonym czasie!).

Transfery w zimę – przyszedł Stojankovic z City (za 90 mln), który miał być lekarstwem na chorobę środka pola, niestety okazał się tylko kompletem witamin, bo mimo dobrej gry nie pociągnął zespołu do sukcesów. Mam jednak nadzieję, że w nowym sezonie zagra o niebo lepiej, bo początek fajny – 5 asyst w 4 meczach.

Transfery na sezon 2023/2024
do – praktycznie przyszedł tylko Fereira (z Porto) za bagatela 75 mln (gwiazdki 4/5) więc filar obrony na lata (uznałem, że to właśnie tu mój problem z głupimi bramkami) plus 3 juniorków. Do kadry dołączyli Cardoso (prawy obrońca jako zmiennik Fabiano), bardzo dobrze rozwijający się Tabianelli (już grał wcześniej, ale wrócił do juniorów potencjał na „jasne” 5 gwiazdek + największy talent wg Samadena) oraz Wher (napastnik z niemiec – dotychczas na wypożyczeniach). Jako ciekawostkę dodam, że Nouri posprzeczał się z City i był do kupienia za 50 mln, co skrzętnie chciałem wykorzystać jednak nie udało mi się dopiąć transferu do końca – zabrakło czasu na sfinalizowanie innych sprzedaży.
Z – niestety kontraktu nie przedłużyła legenda zespołu – Davide Santon, który w wieku 33 lat wybrał Arsenal. Odeszło także wielu juniorów, gdyż postanowiłem przeczyścić kadrę i odeszli prawie wszyscy gracze poniżej potencjału 4,5, na czym zgarnąłem prawie 80 mln.

Nowy sezon zaczęliśmy od ładnej serii 4 zwycięstw bez straty bramki, ale potem dostaliśmy oklep od Romy (1-3 i to z całkowitą dominacją Rzymian). Znów kryzys w taktyce … ech!

Z uwagi, że chyba zrobiłem tu swój folwark do opisów sezonów, już was nie będę więcej męczył :D
________
nawiązując do waszych postów:
polecani na start – zdecydowanie Zivković (turbo kozak za totalne grosze), Romero x 2 (zarówno ten defensywny pomocnik, jak i Max – napastnik), Lozano (tu trzeba niestety zainwestować ok 20 mln) no i mój ulubiony Nouri z Ajaxu. Wypożyczałem też Odegarda jak i Drąga (już był w Barcy wtedy). Też warto notować rynek wolnych agentów – u mnie do wyciągnięcia był np. Goetze (ale u mnie nie dało rady go zakontraktować ze względu na $). Pamiętam też, że udało mi się kupić Valero, który był na początku filarem zespołu przez pierwsze lata. No i koniecznie Rulliego!
Warto też stawiać na młodych – u mnie genialnie rozwinęli się przede wszystkim Dimarco (u mnie wciąż pewnik w ekipie) i Gnou (jeden z topowych na świecie).
#sampan
ja się trochę naciąłem na takie transfery – łatwo sobie zablokować miejsca spoza UE (zwłaszcza kupując 18 letnich chłopców …). Jeśli to ten sam Lincoln, którego ściągnąłem z Szachtara to zdecydowanie polecam! Genialny gracz!

#rumcyk
nastawienie ma trochę większe znaczenie niż tylko rozumiane przez nas nastawienie (w sensie defensywa – ofensywa), a ma gigantyczny wpływ na zespół. Na przykładzie gra na nastawieniu ofensywnym definiuje całość gry jako grę szybką, bezpośrednią (w takim angielskim stylu) z wszystkiego tego plusami i minusami, zatem może gryźć się np. z wolnym rozgrywaniem piłki. Skutkuje to właśnie takimi kwiatkami, że zmieniając nastawienia na „ofensywniejsze” wcale tak nie gramy. To tak samo jak kontrola i kontratak, które chyba są dokładną swoją odwrotnością.

Pozdro Pany!
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Zabawa to sie zaczyna na dobre w okolicach 2040 r. jak zadnego, ale to ZADNEGO pilkarza nie znamy:)
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Football Manager

Post autor: Odet »

Kupiłem tydz temu.

Wczoraj wgrałem nowe składy:

W Interze jest już Banega, Erkin. Szkoda że nie ma Ansaldiego :( bo cieżko go kupić, Genoa odrzuciła oferty 20mln :/

Pozdr.
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Dla mnie najlepszym był FM 2012.
A tego FM nie potrawie rozgrysc, chodzi mi o taktykę. Co nie robiłem to zawsze źle się to kończyło i przestawał grać w FM. I teraz tylko czym to co tu piszecie :)
Pozdrawiam
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

To racja taktycznie ta gra jest nielogiczna. Wyniki są totalnie randomowe. Drugi sezon skończyłem wygraną w lidze tylko dlatego że Juve grało tragedie. W rundzie rewanżowej wygrałem tylko 9 meczów. Wyniki dziwne jak cholera. Najpierw wygrywam 6-0 z Cagliari po dobrym meczu, potem przegrywan z Veroną po tragicznym a pózniej 0-0 z Atalantą po tym jak oni nawet z połowy nie wyszli. Gra obronna to kpina. Jak ustawie szeroko to dostaje prostopadle miedzy obronców, jak wąsko to wjeżdzaja i podaja albo strzelają ze skrzydeł a jak wypośrodkuje to trace tak i tak. Wyłączam krótkie krycie, daje spalonego a Ci idioci i tak wychodzą do napastnika i rywal po klepce wychodzi sam na sam. Beznadzieja! Gram trzeci sezon i jeszcze nie znalazlem skutecznej taktyki. Na wielu mam dobre passy a potem przychodzi kryzys, że Capri mnie na San Siro klepie.

Co do transferów to mam Gotze który przyszedl z wolnego. Ogólnie ze starego zespołu są tylko Santon, Murillo, Icar, Jojo, Perisic i Biabiany.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Football Manager

Post autor: Yascarr »

Panowie ja polecam formację 4-2-4 (dwóch pomocników w środku, dwóch skrzydłowych, dwóch napastników). Do tego odpowiednio dobierzcie polecenia wg własnych potrzeb i mi takie granie zawsze się sprawdza. Obecnie gram Werderem, pierwszy sezon 11 miejsce, w drugim już dokupiłem kilku piłkarzy i obecnie zajmuję drugie. Wyniki są bardzo realne, rzadko zdarzają mi się wpadki z leszczami, a nawet udało mi się ograć Bayern czy rozbić Wolfsburg. Polecam szczególnie:
-Johannes Eggestein (Werder U18, napastnik) - u mnie już w drugim sezonie totalny robot. W pierwszym jak dawałem mu szansę to grał słabiutko, ale w drugim zaryzykowałem, posadziłem Johannssona na ławce i po słabym początku mój wychowanek rozkręcił się na dobre. Chłopak ma 18 lat, a bramek więcej niż rozegranych meczów. Nie sprzedam go za nic, a jak przejdę do innego klubu to zabieram go ze sobą :D
-Nico Schulz (Borussia M., lewe skrzydło) - niezadowolony był w Gladbach, kupiłem go za 2mln. Maszynka do asyst, terminator. Do tego może grać na lewej obronie.
Poza tym mam bardzo solidną obronę, w której grają Jannik Vestergaard, Kevin Wimmer i Levent Gülen, który gra na zmianę z Wimmerem. Szczególnie Duńczyk daje radę.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

No ja gram tym ustawieniem, grałem troche 4231 ale w zadnej konfiguracji ofensywny pomocnik nie gra dobrze. Haha teraz losowanie Lm po wyjsciu z grupy z dostepnych zespołów Lazio, Juve, City, Vilarreal, Celtic, Fenerbace, Leverkusen i Chelsea( grałem z nimi w grupie) musialem dostac City. Drugi sezon z rzedu tak samo.
air87
Posty: 414
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:07
Lokalizacja: Pzn

Re: Football Manager

Post autor: air87 »

Ja gram 4 sezon i nie narzekam, ale 2 dobre transfery do klubi, duzo z klubu, dobra taktyka i poszlo. Duzo prospektow sciagnalem od tego czasu i od 2 sezonu jak zarobiłem za Kondogbie to miałem za co robic transfery :) Od 3 sezonu zaczalem szalec z transferami do klubu i w LM poszlo. Od samego początku do teraz został mi Icardi, Jesus i Brozovic (połamany po pol sezonu). Gram ustawieniem 4-1-1-3-1 (nie symetrycznie ustawiony SP i OP)

1 sezon to 1 miejsce w lidze (1 pkt nad Juve, 86 pkt) i awans do LM. W PW dostalem od Juve w cwiercfinale
-Kupieni: Balanta 4,7; Lucas Romero za 4,5 i Gabriel Barbosa za 13,75 Obaj kozackie transfery z wysokim potencjalem.
-Sprzedani: Nagatomo 11,75 (Liverpool); Palacio 2,1 (Monaco); D'Ambrosio 7,25 (Porto); Melo 2,1 (Everton); Dodo 5,5 (Bournemouth)
Bilans transferow -1,8

2 sezon - znowu 1 miejsce z 85 punktami, Juve 73, Torino 72, w LM masa farta do finalu gdzie stopa w karnych z Bayernem, w PW wygrana
-Kupieni: Lavezzi za free, wykupienie Ljajica 11 i Montoya 8; Araujo 7,5; Kolodziejczak 7,5 (super gosc) Chambers 23,5; Horn 9; Angelastri 1,4; Mati Fernandez i Nenad Tomovic tez za free
-Sprzedani: Kondogbia 73 (PSG) – sfinansowal wszystkie transfery; Medel 22,5 (Cardiff); Pereira 7 (Monaco); Santon 23 (Barcelona); Biabiany 12 (Sassuolo); Ranocchia 9,5 (Newcastle)
Bilans transferow +85,0

3 sezon - 1 miejsce 85 pkt, Lazio 83, Juve 81, Wygrana LM z Man City, PW po karnych z Juve, SPW, SPE, KMS
- Kupieni: Mensach 16,75; Jovetic 12 (wykup); Guaye 7,75; Milik 10,75 (slaby transfer); Belotti 14,75 (znowu slaby, ale kupiony bo Wloch); Suarez 23,5; Sule 21; Cancelo 14,5; Riedewald 12; Avdijaj 3,5; Asensio 38 (dużo, ale super gracz)
- Sprzedani: Taider 10,25 (Bologna); Montoya 27,5 (Man City); Handanovic 6 (West Ham); Tomovic 7,25 (Benfica); Lavezzi 7,75 (Everton); Araujo 12,5 (Liverpool); Fernandez 10 (Dynamo Kijow); Ljajic 24,5 (PSG); Milik 11 (Koeln); Perisic 21,5 (Cardiff),
Bilans transferow -53,0

4 sezon - po 30 meczach 1 miejsce 73 pkt, 15 przewagi nad Lazio i 18 nad Juve, cwiercfinal LM (w 1/8 z Realem 3-2 na wyjezdzie i 2-0 w domu), PW polfinal. Teraz skupiam cale sily na LM
- Kupieni: Malcolm 40,5; Villalba 6,5; Claes 16,75; Carter-Vickers 34; Coman 69 (to jest hit, kupiony w styczniu i polamal sie w 2 meczu na 4-6 msc )
- Sprzedani: Gueye 15 (Benfica); Suarez 34 (Bayern); Balanta 8,75 (Lazio); Murillo 52(Bayern) ; Kolodziejczak 14 (Atletico – bardzo chciał odejść)
Bilans transferow -45,0

W składzie prospekty (4*+ potencialu kupywane za drobne albo do kilku mln w kolejnych sezonach:
Donnarumma 1,7; Ortega 5,5; Mandelli 2,4; Luca Mancini 0,4; Carrezzola free (jakiś newgen); Piazzi 1,5; Benedetti 2,6; Milos Vucevic 0,8

Prognozowane budzety na przyszly sezon, wynagrodzen 239,6, transferowy 88,8

Taktyke jak ktos chce moge podeslac razem ze screenami zawodnikow.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

#air87
noo elegancko!
Świetne wyniki! Brawo! Chyba tylko u mnie Juve jest tak przekokszone, że bardzo ciężko z nimi rywalizować – u mnie scudetto rozstrzyga się przy ok 90 pkt, a to już wyzwanie :)

rewelacyjne pierwsze okno! Miałem podobne zakusy, ale nie ogarnąłem finansowo – z Balanta gadałem po kilku transferach i już w sumie nie miałem kasy (ogólnie to zrobił dość ciekawą karierę, bo siedział w Ameryce ok 3 - 4 lata, a potem poszedł do Tottenhamu, gdzie gra w pierwszym sztychu i jest warto ok 40 mln), Romero niestety u mnie nie było! A miałem włączoną ligę argentyńską na podglądzie, co okazało się niewystarczające, by się pojawił ;( (włączyłem po 3 sezonie całą ligę dla niego, ale miał kosmiczne żądania finansowe – powyżej 10 mln za sezon, a jeszcze był ogórkiem. Ostatecznie poszedł do Anglii i podobnie jak Balanta). Barbosa to już klasyka – poszedł za 34 mln do Arsenalu i jest światową gwiazdą, choć myślałem, że bardziej się rozwinie :).
Poza tym – nie wykupiłem Montoya, który rzeczywiście po przejściu do bodaj Sevilli sięgnął wartość ok 35 mln. Za Kondo też miałem oferty, ale ostatecznie został (nikt nie chciał dać 90 mln ;) ) i do dziś walczy o skład, ale nie rozwinął się jakoś mega, bo złapał kontuzję i spadły mu ostatecznie gwiazdki do 3. Też naciąłem się na Belottiego (25 mln, a wielka padaka, rozwiązanie kontraktu, zakończenie kariery w wieku 26 lat). Miałem już dogadanego Comana, ale jednak zrezygnowałem przed potwierdzeniem.

Ogólnie widzę, że ceny 'normalne', grasz na aktualnej łatce?

#rumcyk
u mnie zamiast OP daję ŚP jako wysuniętego rozgrywającego z funkcją atak. Nie gra to jak powinno, ale daje lepszy efekt niż z graczem w wyższej linii. Chyba od fm'a 12 bardzo słabo wygląda właśnie ta relacja, bo ofensywny pomocnik nie pracuję w obronie, a śp nie daje tyle do przodu (bo to funkcja rozgrywającego).
Co do losować LM to ja często trafiam na Barcę ;)
No czasem to ciężko ogarnąć logikę fm'a. Np. wczoraj obserwowałem grę mojej defensywy – mimo niskiego pressingu bardzo wysoko i ostro atakowali, co robiło dziury (zwłaszcza na skrzydłach – boczni obrońcy latali atakować w środku pola) i najpierw ograniczyłem pressing tylko dla bocznych (i bardziej widoczne było wychodzenie środkowych obrońców), a ostatecznie wprowadziłem bardzo mały pressing dla całego zespołu i bang! Ładnie trzymają pozycję, ale odpowiednio atakują przeciwnika. Tak ogólnie to uważam, że nie powinno być w ustawieniach „nastawienia” i „stylu”, a powinni dać całą paletę ustawień, co swobodnego ustawiania jak w suwakach, tyle, że w tej ładnej oprawie graficznej jak obecna np. szerokość. Zrezygnować powinni też z tych rozbieżności co do nastawienia, a innych poleceń - chodzi mi o to, że w stylu „ofensywnym” bardzo mało pressingu to i tak mocny pressing (to jak wysoki pressing w kontrataku). Natomiast styl powinien być szablonem gry np. zaczynam karierę i nie znam się na taktyce – klikam na „kontrola” i same wczytują się ustawienia ala'Pep i dopiero dalej mogę sobie kombinować z tempem, wysokością obrony itp.

#Yascarr
a z jakimi funkcjami masz skrzydła i bocznych obrońców? Ja trochę z tym walczę, bo wydaje mi się, że moje skrzydła nie są na tyle efektywne na ile powinny. Z tyłu mam bocznych obrońców z funkcją atak, co się świetnie sprawdza, a teraz testuje atak w formie 2xskrzydłowy z funkcją wsparcia lub ataku, i jak na razie bardzo dobrze się sprawdza, bo ci boczni ich wyganiają do środka, a tam już szukają zagrania na długi słupek, co ładnie zamyka akcje. Nie wiem jak to będzie wyglądało w dłuższej perspektywie, ale na ostatnim odczycie rewelacja.
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Air87
Podeślij taktykę wypróbuję. I jak możesz wyślij screeny
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Football Manager

Post autor: ferii »

Skąd można ściągnać fm16 w wersji bez zadnych bugów co sie nazwiska po paru miesiacach zmieniaja :P
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

ferii pisze:Skąd można ściągnać fm16 w wersji bez zadnych bugów co sie nazwiska po paru miesiacach zmieniaja :P
Ze Steama ;)
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

Ze Steama.
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Football Manager

Post autor: ferii »

za to sie placi ?
AlwaysRemember
Posty: 1468
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Football Manager

Post autor: AlwaysRemember »

Tak, gdy ze Steama są przeważnie płatne.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Tego juz za wiele. Ktos zrobi gre komputerowa, a potem kaze sobie za nia placic. Paranoja.
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Football Manager

Post autor: Michellaga »

Bardzo rozbudowaną grę, w ostatnich latach przestałem kupować pudełkową wersję, i tylko pre-order żeby pograć 3 tygodnie przed premierą. W sumie jest jedna z dwóch gier w jakie obecnie grywam, jeszcze EU4 którą również bardzo polecam.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Michellaga pisze:Bardzo rozbudowaną grę, w ostatnich latach przestałem kupować pudełkową wersję, i tylko pre-order żeby pograć 3 tygodnie przed premierą. W sumie jest jedna z dwóch gier w jakie obecnie grywam, jeszcze EU4 którą również bardzo polecam.
Zapomniales o Hearts of Iron 4 :P
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Football Manager

Post autor: Odet »

sampam pisze:
Michellaga pisze:Bardzo rozbudowaną grę, w ostatnich latach przestałem kupować pudełkową wersję, i tylko pre-order żeby pograć 3 tygodnie przed premierą. W sumie jest jedna z dwóch gier w jakie obecnie grywam, jeszcze EU4 którą również bardzo polecam.
Zapomniales o Hearts of Iron 4 :P
już grasz HoI 4 ?? ładnie :)
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Odet pisze:
sampam pisze:
Michellaga pisze:Bardzo rozbudowaną grę, w ostatnich latach przestałem kupować pudełkową wersję, i tylko pre-order żeby pograć 3 tygodnie przed premierą. W sumie jest jedna z dwóch gier w jakie obecnie grywam, jeszcze EU4 którą również bardzo polecam.
Zapomniales o Hearts of Iron 4 :P
już grasz HoI 4 ?? ładnie :)
Gram to za duzo powiedziane. Ta gra wydaje sie byc bardziej skomplikowana niz EU:)
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Football Manager

Post autor: Odet »

sampam pisze:
Odet pisze:
sampam pisze:
Michellaga pisze:Bardzo rozbudowaną grę, w ostatnich latach przestałem kupować pudełkową wersję, i tylko pre-order żeby pograć 3 tygodnie przed premierą. W sumie jest jedna z dwóch gier w jakie obecnie grywam, jeszcze EU4 którą również bardzo polecam.
Zapomniales o Hearts of Iron 4 :P
już grasz HoI 4 ?? ładnie :)
Gram to za duzo powiedziane. Ta gra wydaje sie byc bardziej skomplikowana niz EU:)
za zwykle w EU i HoI gram tak 2 lata od premiery, jak wszystkie bugi naprawione :)
air87
Posty: 414
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:07
Lokalizacja: Pzn

Re: Football Manager

Post autor: air87 »

dolin123 pisze:Air87
Podeślij taktykę wypróbuję. I jak możesz wyślij screeny


Glowna taktyka zalaczona, mam jeszcze 2 w zaleznosci od kondycji i tego czy chce grac rezerwami :) nie kombinuje z ustawieniem ról zawodnikow na pozycjach inaczej niz te, które sa najlepsze dla kazdego gracza
taktyka: http://www.filedropper.com/moje41414491 ... 4433b475b2
sklad obecny: https://s31.postimg.org/mjk5lkjwr/sklad.jpg
wypozyczeni z klubu: https://s32.postimg.org/ejmuubuo5/wypozyczenia.jpg

Don Balon pisze: Ogólnie widzę, że ceny 'normalne', grasz na aktualnej łatce?
Nie wiem, ktore ceny sa normalne, a ktore nie :) ale zaczalem grac jeszcze przed patchami i pozniej nie chcialo mi sie zaczynac od nowa, bo wczesniej patche dzialaly tylko z nowymi sejwami. Teraz jest inaczej?
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

a jak u Ciebie Zinho Vanheusden?u mnie po 3 sezonach juz mógłby grać w meczach ze slabszymi ale poszedl na wyp bo Roma spadla i Manolasa tanio kupilem. W sumie jeszcze Pjanicia i Gersona ktory kotem strasznym jest. 3 sezon zakonczony kompletem tytułów. Mistrzostwo wyszarpane, przegonione Juve w 34 kolejce po wygranej z nimi. LM wygrana, udało sie pokonac City, potem Atletico po dogrywce, Benfica i w finale z Barca 3-2. Puchar Włoch wygrany po fatalnej pierwszej połowie i 0-2, a w drugiej super ofensywne ustawienie i 4-3:) ogolnie na ostatnie 10 meczow to tracilem pierwszy gola w 7 z nich i gonilem wyniki.
air87
Posty: 414
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:07
Lokalizacja: Pzn

Re: Football Manager

Post autor: air87 »

rumcyk pisze:a jak u Ciebie Zinho Vanheusden?u mnie po 3 sezonach juz mógłby grać w meczach ze slabszymi ale poszedl na wyp bo Roma spadla i Manolasa tanio kupilem. W sumie jeszcze Pjanicia i Gersona ktory kotem strasznym jest. 3 sezon zakonczony kompletem tytułów. Mistrzostwo wyszarpane, przegonione Juve w 34 kolejce po wygranej z nimi. LM wygrana, udało sie pokonac City, potem Atletico po dogrywce, Benfica i w finale z Barca 3-2. Puchar Włoch wygrany po fatalnej pierwszej połowie i 0-2, a w drugiej super ofensywne ustawienie i 4-3:) ogolnie na ostatnie 10 meczow to tracilem pierwszy gola w 7 z nich i gonilem wyniki.
Zinho super potencjal, ale na razie 19 lat, 2* umiejetnosci i wypozyczenia caly czas zeby gral po 30 meczow.

Dzis obronilem LM w finale z Bayerem Leverkusen (w polfinale byly jeszcze Porto i Benfica...) po karnych.
Alabaa
Posty: 57
Rejestracja: 6 maja 2012, 21:41

Re: Football Manager

Post autor: Alabaa »

Nie namawiam do piractwa, ale zawsze można kupić dostęp do konta offline na allegro za 5 PLNów :D
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: and1 »

W 3 sezonie Interem wygralem lige a w LM odpadlem w ćwierćfinale z Arsenalem. Pierwszy mecz wygralem u siebie 2:0 w rewanżu przegralem 3:0 po dogrywce. Przez caly mecz nic nie mialem do powiedzenia. W półfinale Arsenal trafil na Juve pierwszy mecz 3:0 dla Starej Damy w Turynie rewanz...5:1 dla Arsenalu :)
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

Kolejny sezon i kolejne drugie miejsce… Na prawdę nie mam pojęcia jak przeskoczyć to Juve, kolejny sezon lecą ponad 90 pkt (a w sezonie 20 wygranych z rzędu), a ponadto po raz 3 wygrywają CL.... (po finale z … Interem! 0-1 Dybala). Na osłodę PW (bo Juve odpadło wcześniej) i SPW (tu udało się pokonać Juve mimo gry rezerwowym składem). Dodam, że od kiedy jestem „na swoim” czyli ok 5 czy 6 sezonów to tylko raz zszedłem poniżej 87 pkt (miałem 85), natomiast Juve tylko dwa razy zeszło poniżej 90 pkt (85 jak ja wygrałem i 87 jak wygrali przy równych punktach).

Widzę, że u Was nie ma takiego problemu i potrzebuję pomocy – jak zatrzymać Dybale? Gość to taki ultra kozak, że obojętnie co robię i jaki gracz go kryje to nie mam żadnych szans na jego zatrzymanie. Nawet jak jest wyłączony cały mecz to potrafi zrobić jedną akcję, która zaważy o losie meczu vide finał CL. Problem też z Pogbą i Cavalliero, ale ich jeszcze jestem w stanie wyłączyć, ale tego karakana to nie ma szans … Na szczęście ma 31 lat i już tylko 5-6 sezonów :D
Druga kwestia to napastnik – poza drugim sezonem (Icardi 24 bramki, król strzelców), żaden z graczy nie potrafi przebić granicy 20 bramek. W poprzednim sezonie postanowiłem zaufać Maurito i do połowy sezonu całkiem spoko mu szło, ale później zacinka i dupa blada skończył z 18 trafieniami. Teraz ściągnąłem gwiazdorka z Monaco za 100 mln (hłe hłe kto zabroni żyć na długach?), który w zeszłym roku wpakował 28 brameczek. Jaką funkcję ustawiacie napastnikowi w taktyce z jednym napastnikiem? Mam obecnie cofniętego napastnika z funkcją wsparcie i z gry wygląda to najlepiej z dostępnych opcji, no ale nie ma za to odpowiedniej ilości bramek :(

Przeprowadziłem też małą rewolucję kadrową z odmłodzeniem i progresem kadrowym, bo odeszli JJ (5 mln do Intenacional), Murillo i Moreno obaj do Barcy po 10 mln, Thiago (33 lata, 10 mln/rok, 2* umiejętności i ogłosił zakończenie kariery za … 2 lata) i Krychowiak (2 mln, grał dobrze ale już dziadkował), za to kupiłem kolejnego stopera na poziomie (70 mln newgen z Schalke) i w/w napastnika. Ogólnie progres bo pozbyłem się powoli odstających poziomem graczy, a przyszli ludzie z topu światowego.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

To jaka role przydzielisz napastnikowi zależy tez od tego jak grasz w pomocy, to musi ze sobą współgrać.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

Ja Icara próbowałem jako Lisa pola karnego i klasycznego napastnika ale on ma wahania formy. Ma mecze gdzie strzeli nawet 4 gole a ma tez takie gdzie zmarnuje 5 stuprocentowych okazji. Długo u Ciebie Murillo wytrzymał ja go w trzecim sezonie sprzedałem bo walił mnóstwo baboli. Ja jak gram z juve to cofam obrone bo te dziady grają długie piły za plecy.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Football Manager

Post autor: Yascarr »

I kolejna kariera padła...
Wyjaśni ktoś na czym polega kupowanie tego konta do FM za 5zł? :D
ODPOWIEDZ