Football Manager

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Czy u was tez tak ciezko jest sprzedac zawodnikow ? Jesli wogole otrzymuje jakies oferty to sa zalosne. Np. 40 baniek za Icara. W dodatku kupienie kogokolwiek graniczy z cudem. Ceny sa tak kosmicznie wygorowane. Najgorszy jest moj budzet. Nie wiem dlaczego, ale otrzymalem budzet transferowy w wysokosci 0 !!! Gram Interem i wygralem w pierwszym sezonie lige i PW.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Większych problemów z funduszami w Interze nie miałem. Po pierwszym sezonie zgłaszało się City po Icara z ofertą ponad 100 mln na czysto i z tego dało się coś zrobić. Gracze, którzy u Ciebie nie grają nie przyciągają chętnych z innych klubów. Jeżeli po grajka nie zgłosi się jakiś klub sam to nie wyciągniesz z niego więcej niż jest wart, a czasami nawet jak jest Ci niepotrzebny lub staje się wiekowy to trzeba sprzedać gracza po niższej kwocie.

Kokosy zarabia się na transferach z wolnego transferu. Nie dość, że wzmacniają zespół to po sezonie można opchnąć za ładną kase jak dobrze grali.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Gralem w FM'a zaraz jak wyszedl i nie bylo z tym problemow. Wtedy byl dla mnie zbyt trudny i przestalem grac. Teraz bylo niesamowicie latwo do czasu, az nagle wszystkim zachcialo sie odchodzic z druzyny spadlo morale i w pewnym momencie Juve mnie wyprzedzilo ( ostatni mecz sezonu miedzy nami. 1 pkt roznicy. Do 89 min 1:1 i Juve mistrzem, a tu nagle Eder na 2:1, Poprawil w 91 Candreva na 3:1 i Campioni D'Italia).
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: Kujon »

Ja skończyłem właśnie 10 sezon Empoli, 3 raz pod rząd Scudetto :) Gdy zdobyłem pierwszy raz mistrza to przez zakupy "na raty" (zrobiłem 2 głupie wielkie transfery) nie spełniłem wymogów FPP i nie grałem w lidze mistrzów za karę a do tego byłem zmuszony przez zarząd do sprzedania zawodników :D

Polecam zatrudnienie scoutów z oceną zawodnika i jego potencjału min 18/18 a szybko Ci się odpłacą, super zawodników scoutują, moja perełka

https://zapodaj.net/7c85b77e72490.png.html

A tu wychowanek:

https://zapodaj.net/811164370ad60.png.html
jungler432
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2017, 13:03

Re: Football Manager

Post autor: jungler432 »

Stary nieźle Ci to wyszło musisz już długo w to grać :)
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

http://prnt.sc/f0rsoa

Zdarzaja sie perelki.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

sampam pisze:http://prnt.sc/f0rsoa

Zdarzaja sie perelki.
O proszę, fan niższych lig we Włoszech:) Co roku gram karierę Mantovą, ale jakoś w tym roku lepiej mi przypadła do gustu polska liga :)

Jak tam z tą Parmą? opisz sytuację :)
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Nie pisalem, ze to moj gracz, jeno perelka:D Kolega przeslal. To FM 15
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

a mi sie cos fm zjebal i nie moge go w ogole wlaczyc, gdyz z miejsca wywala mi crash dump, reinstalowalem i steama i gre i czyscilem rozne rzeczy i dalej dupa :(
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

haha
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Football Manager

Post autor: ferii »

Ma ktos moze klucz aktywacyjny do Fm 17? :D
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

ferii pisze:Ma ktos moze klucz aktywacyjny do Fm 17? :D

kup sobie na allegro za 5-10zl, aczkolwiek to chyba jest nielegalne wiec grzech? :P
Alabaa
Posty: 57
Rejestracja: 6 maja 2012, 21:41

Re: Football Manager

Post autor: Alabaa »

Nigdzie nie jest napisane, że duchownych też obowiązuje zakaz piracenia.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

jesli pobiera z sieci i ma program na wlasny uzytek to w swietle polskiego prawa nie jest piratem
Alabaa
Posty: 57
Rejestracja: 6 maja 2012, 21:41

Re: Football Manager

Post autor: Alabaa »

Gra na wlasny uzytek? xD co najwyzej mozna sciagac , tylko nie uploadowac, a wiec torrent odpada. A sciagac mozna, jak się ma oryginał. Co prawda, wtedy ściąganie nie ma zbytniego sensu, ale tylko wtedy jest legalne w świetle prawa.
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Football Manager

Post autor: ferii »

Udało się uruchomić mi FM :) Szukam taktyki dobrej dla Interu tak aby wykorzystac rowniez Icardiego bo gdy grym 4-2-3-1 to czesto ma note 6.5 albo i nizej ;/ jak gdyby w ogole nie uczestniczył w grze. Jakies pomysły? Macie rowniez ciekawe rozwiazania na rozne?
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Alabaa pisze:Gra na wlasny uzytek? xD co najwyzej mozna sciagac , tylko nie uploadowac, a wiec torrent odpada. A sciagac mozna, jak się ma oryginał. Co prawda, wtedy ściąganie nie ma zbytniego sensu, ale tylko wtedy jest legalne w świetle prawa.
Nie wiem czy wiesz ale można w programie do torrentów ustawić żeby nie uploadować wstawki. Banalna sprawa.
ferii pisze:Udało się uruchomić mi FM :) Szukam taktyki dobrej dla Interu tak aby wykorzystac rowniez Icardiego bo gdy grym 4-2-3-1 to czesto ma note 6.5 albo i nizej ;/ jak gdyby w ogole nie uczestniczył w grze. Jakies pomysły? Macie rowniez ciekawe rozwiazania na rozne?
Też w sumie gram 4 2 3 1, ale w Interze po sezonie sprzedałem Icara za 102 mln. W sumie dawno już Interem nie grałem kariery. Rożne mam ustawione na 11 metr, a mimo wszystko wrzucają na przedpole :) jakiś bug w tej grze.
brohol
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2017, 10:13
Lokalizacja: Mikołajki

Re: Football Manager

Post autor: brohol »

Ja jak ustawiam upload na 0 to nie chce się pobierać :P W BitTorrencie.
Od czego powstają hemoroidy? Sprawdź: https://pl.procto-vitale.com/od-czego-p ... oroidy.php
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: hQ »

Interem w pierwszym sezonie wygrałem ligę (5 pkt nad Juve). Początek sezonu bardzo słaby, ale konsekwentnie stawiałem na konkretnych zawodników i ustawienie, aż w końcu maszyna ruszyła. W LE odpadłem w 1/4 z Manchesterem United (u siebie 1-2, na wyjeździe wygrywałem 2-0, w 92' straciłem na 2-2). Icardi ponad 30 bramek, ale odkąd usłyszał o ofercie z City to strasznie siadł i miał noty na poziomie 6.2. Z poważniejszych transferów zakupiłem Zappacostę i Acerbiego. Sprzedałem Medela do Chin za 20, Palacio za grosze do Doniecka, w zimie Handanovicia do PSG za 15 i Yuto (latem) do Lazio za około 5. Największym zaskoczeniem był Biabiany, który świetnie wykorzystał długotrwałe kontuzje Antka i Barbosy. Po sezonie sprzedałem go do Sevilli za 12 mln.

Drugi sezon to póki co 6 spotkań i 6 zwycięstw. W LM wygrałem na wyjeździe z BVB.

Transfery do Interu: Duncan 22,5 , Benassi 17,23, Perin 10, Diego Llorente 0, Darmian 35,5, Enyeama (grosze), Eduardo (0), Batshuayi (wyp.).
Z Interu: Icardi (74 Arsenal), Biabiany (12 Sevilla), Santon (9,75 Norwich), Brozovic (34 PSG), Erkin (8 Celta), Ranocchia (7 WBA). Ogółem jakieś 46 mln na plusie.

Moje ustawienie to 4231: Perin (Enyeama, Eduardo); Darmian (Ansaldi), Acerbi (Miranda), Murillo (Llorente), Zappacosta (D'Ambrosio); Kondogbia (Gagliardini), Benassi (Duncan); Perisić (Eder), Mario (Banega), Candreva (Gabriel Barbosa); Jovetić (Michy).
NicolaVentola
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2017, 21:13

Re: Football Manager

Post autor: NicolaVentola »

Czy komuś udało się w fm2017 wybudować nowy stadion? Jestem juz w 2047 wygrałem wszystko a san siro bylo tylko raz modernizowane. Wczesniej grałem Hull i po 10 latach miałem nowy stadion nazwany moim nazwiskiem.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: ZnawcaCalcio »

NicolaVentola pisze:Czy komuś udało się w fm2017 wybudować nowy stadion? Jestem juz w 2047 wygrałem wszystko a san siro bylo tylko raz modernizowane. Wczesniej grałem Hull i po 10 latach miałem nowy stadion nazwany moim nazwiskiem.

To zależy. Sukcesy w Interze pewnie nie wpłynęły tak mocno na frekwencje jak sukcesy dużo mnie utytułowanego Hull. To wszystko rozchodzi się o to czy są miejsca na stadionie. Jeżeli miałbyś komplet przez jakiś czas, to wtedy pewnie by chcieli modernizować stadion albo wybudować nowy.
Mnie kiedyś wyrzucili jak postawiłem ultimatum, że trzeba wybudować stadion...By następnego dnia rozpocząć budowę :D
Ta gra potrafi zaskoczyć czymś nielogicznym.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Najwieksza i wieczna nielogicznoscia tej serii jest to, ze komputer kupuje od nas pilkarzy, ktorzy po prostu mu sie nie przydaja i grzeja lawe:)
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

sampam pisze:Najwieksza i wieczna nielogicznoscia tej serii jest to, ze komputer kupuje od nas pilkarzy, ktorzy po prostu mu sie nie przydaja i grzeja lawe:)
Gram od dziecka i nie zauwazylem czegos takiego :D ale moze po prostu jestem malo spostrzegawczy.

Osobiscie ta wersja mi sie juz przejadla. Nie wiem czy zbyt duzo gralem czy co, ale mam swietna taktyke 3-5-2, ktora gole wszystkich, a w dodatku bardzo latwo sprawic, ze zawodnik jest niezadowolny i kupic go za niska cena, a potem odsprzedac.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Football Manager

Post autor: Saff »

Dzonyy pisze:mam swietna taktyke 3-5-2, ktora gole wszystkich
To mnie zawsze bawiło w zapowiedziach Eidos czy Sports Interatcive, że na tyle skrypt jest poprawiony, że nie będzie już killer taktyk, a i tak w kolejnych odsłonach CM/FM kilka takich się znajdowało.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Dzonyy pisze:
Gram od dziecka i nie zauwazylem czegos takiego :D ale moze po prostu jestem malo spostrzegawczy.

.
To nie wiem jak grasz:) Pamietam jeszcze w poprzednich wersjach ilekros sprzedawalem Kovacicia - a prawie zawsze byl to Real to potem grzal lawe i byl do wyciagniecia za grosze.
Wystarczy pare razy zagrac od poczatku, zeby zorientowac sie jacy gracze niemal zawsze sa na listach transferowych. Nie wiem czy w tej czy poprzedniej edycji tak bylo z Isco. Jednego z ciekawszych graczy na swojej pozycji mozna bylo wyciagnac za rozsadna cene. Wlasciwie od tego rozpoczynalem:)
No i to o czym pisalem juz kiedys - zawodnikowi konczy sie kontrakt w innym klubie, a chcemy mu od razu zaproponowac zatrudnienie u siebie. Ten odmawia no to co? Jak bedzie wolnm zawodnikiem bierze sie go na testy na caly okres i wtedy...zgadza sie i to za mniejsza kase. Cuda :D Nie mowie, ze zawsze ale w wiekszosci przypadkow. Takich kwiatkow jest calkiem sporo. "Cudowne" taktyki itd. W koncu to tylko gra.
PepeBergomi
Posty: 377
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:04
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: PepeBergomi »

sampam pisze:
Dzonyy pisze:
Gram od dziecka i nie zauwazylem czegos takiego :D ale moze po prostu jestem malo spostrzegawczy.

.
To nie wiem jak grasz:) Pamietam jeszcze w poprzednich wersjach ilekros sprzedawalem Kovacicia - a prawie zawsze byl to Real to potem grzal lawe i byl do wyciagniecia za grosze.
Wystarczy pare razy zagrac od poczatku, zeby zorientowac sie jacy gracze niemal zawsze sa na listach transferowych. Nie wiem czy w tej czy poprzedniej edycji tak bylo z Isco. Jednego z ciekawszych graczy na swojej pozycji mozna bylo wyciagnac za rozsadna cene. Wlasciwie od tego rozpoczynalem:)
No i to o czym pisalem juz kiedys - zawodnikowi konczy sie kontrakt w innym klubie, a chcemy mu od razu zaproponowac zatrudnienie u siebie. Ten odmawia no to co? Jak bedzie wolnm zawodnikiem bierze sie go na testy na caly okres i wtedy...zgadza sie i to za mniejsza kase. Cuda :D Nie mowie, ze zawsze ale w wiekszosci przypadkow. Takich kwiatkow jest calkiem sporo. "Cudowne" taktyki itd. W koncu to tylko gra.
To właśnie jeden z aspektów przez które oduściłem gre a FM-a. Ostatnio grałem bodajże w 15 na aktualnych składach prowadzać Torino. Po sprzedaniu kilku ogórków, kupiłem do obrony Balante z River za 9 baniek, Osvaldo był za friko do ataku, do tego Stanciu ze Steauy za 5 baniek. Udało mi sie zająć 3 miejsce za Juventusem (mistrz) i Milanem. Absurdalne było że Napoli zajęło 7miejsce, Inter z Roma koło 10 a Lazio biło się utrzymanie. Czwarta lokata dla Cagliari. Po sezonie Balanta do City za 35baniek i Osvaldo za 17 do Arsenalu. No i zaczyna się skupowanie ławkowiczów. Darmian za 3,5m, De Bruyne za 18m, Kovacić wypozyczony z Realu, Ander Herrera za 9,5m.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: Kujon »

Jak tam gracie w 18?

Jest kilka nowości, przyjemniej się gra - szczególnie panel "dynamika". Ja dopiero jestem w połowie 2 sezonu, w pierwszym PW i 2 miejsce. Icardi 21 bramek, Pinamonti 20 goli :O (grałem na 2 napastników, wysunięty Icardi - cofnięty Pinamonti)

Na początku kupiłem De Ligta i Milinkovica-Savica, polecam szczególnie drugiego bo kosior.
Koniecznie trzeba wykupić D'Amico, bo gościu szybko się rozwija i na lewym skrzydla fajnie śmiga. Po sezonie odszedł Candreva (45mln - ciężko odrzucić taką kasę za 30latka) i Perisic, który się obraził (nie chciałem go puścić, 37 meczy 16 bramek 18 asyst) i Barcelona go wzięła za 80mln, za nich dołączył duet Zivkovic-Chiesa (45+52mln) i starczyło jeszcze na P. Pellegriego z Genoi
DonBalon
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2015, 11:15

Re: Football Manager

Post autor: DonBalon »

18 jest już grywalna? :D
od paru lat gram co 2 edycje i chyba się przerzucę z 16, choć pierwszy raz mam obawy co do ilości nowych opcji :D
dankawawa85
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2018, 22:45

Re: Football Manager

Post autor: dankawawa85 »

Dla mnie ta gra to totalne mstrzostwo :D
mika5221
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:57

Re: Football Manager

Post autor: mika5221 »

Czy ja wiem czy takie mistrzostwo. Na pew no jedna z wielu.
Jeśli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta (...), nie słuchaj tego, co mówi, patrz na nią.
ODPOWIEDZ