Football Manager

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Football Manager

Post autor: maniekfci »

łysek opisz skład i czy 352 czy jednak legendarne 4213
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

Gościu, z racji, że na rynku jest dostępny James i zrobili Politano i Alexisa pod środkowych napastników to wjedzie moja ulubiona formacja czyli 4-3-1-2 czyli Handanovic; Lazaro, De Vrij, Skriniar, Kwadwo; Placek, Sensi, Brozo; James; Grubas, Lautar, oceń.

Musze zacząć od nowa granie, bo zdaje się, że nakoksowali mocno tego Esposito, nie puszcze go już. Bastoni też nakoksowany.

Gaglia w FM-ie dalej gracz z potencjałem :lol: Za to zgównili Vecino.

Jest kilka nowinek już na starcie w porównaniu do poprzedniej wersji, bo masz np. plan bodaj 4-letni w którym nakreślasz cele z zarządem. Ja np. muszę wygrać LM w 3 lata :lol:

Dodatkowo przy negocjacjach kontraktowych z Esposito musiałem mu określić jego rolę na najbliższe 3 lata: np 2020 talent 2021 zmiennik 2022 pierwszy skład. No i się nie zgodził :lol:

90% to samo pewnie co poprzednia wersja, no ale płacę za to 13 zł, a nie 170 czy 35 jak Furewer.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Wybraniec pisze: 7 lis 2019, 12:11 Gościu, z racji, że na rynku jest dostępny James i zrobili Politano i Alexisa pod środkowych napastników to wjedzie moja ulubiona formacja czyli 4-3-1-2 czyli Handanovic; Lazaro, De Vrij, Skriniar, Kwadwo; Placek, Sensi, Brozo; James; Grubas, Lautar, oceń.

Musze zacząć od nowa granie, bo zdaje się, że nakoksowali mocno tego Esposito, nie puszcze go już. Bastoni też nakoksowany.

Gaglia w FM-ie dalej gracz z potencjałem :lol: Za to zgównili Vecino.

Jest kilka nowinek już na starcie w porównaniu do poprzedniej wersji, bo masz np. plan bodaj 4-letni w którym nakreślasz cele z zarządem. Ja np. muszę wygrać LM w 3 lata :lol:

Dodatkowo przy negocjacjach kontraktowych z Esposito musiałem mu określić jego rolę na najbliższe 3 lata: np 2020 talent 2021 zmiennik 2022 pierwszy skład. No i się nie zgodził :lol:

90% to samo pewnie co poprzednia wersja, no ale płacę za to 13 zł, a nie 170 czy 35 jak Furewer.
Furewer kupi dopiero jak zrobi zrzutke i mu damy pieniądze.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

Dzonyy pisze: 7 lis 2019, 12:49
Wybraniec pisze: 7 lis 2019, 12:11 Gościu, z racji, że na rynku jest dostępny James i zrobili Politano i Alexisa pod środkowych napastników to wjedzie moja ulubiona formacja czyli 4-3-1-2 czyli Handanovic; Lazaro, De Vrij, Skriniar, Kwadwo; Placek, Sensi, Brozo; James; Grubas, Lautar, oceń.

Musze zacząć od nowa granie, bo zdaje się, że nakoksowali mocno tego Esposito, nie puszcze go już. Bastoni też nakoksowany.

Gaglia w FM-ie dalej gracz z potencjałem :lol: Za to zgównili Vecino.

Jest kilka nowinek już na starcie w porównaniu do poprzedniej wersji, bo masz np. plan bodaj 4-letni w którym nakreślasz cele z zarządem. Ja np. muszę wygrać LM w 3 lata :lol:

Dodatkowo przy negocjacjach kontraktowych z Esposito musiałem mu określić jego rolę na najbliższe 3 lata: np 2020 talent 2021 zmiennik 2022 pierwszy skład. No i się nie zgodził :lol:

90% to samo pewnie co poprzednia wersja, no ale płacę za to 13 zł, a nie 170 czy 35 jak Furewer.
Furewer kupi dopiero jak zrobi zrzutke i mu damy pieniądze.
speroł gejku kto sie czubi ten sie lubi a ty co wpis ziejesz hejtem w furewera, popros go o numer a nie sie czaisz jak kusy do marty, masakra jakas co to sie wyprawia z ludzmi w dzisiejszych czasach
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

No ja to już po 3 kolejkach sezonu nowego FM-a.

IN:
James wypożyczenie (prawo wykupu za 53 mln)
Otavio z Porto za 20 baniek w ratach

OUT:
Vecino do Guanghozu za 18 mln
Politano do Napoli na wypożyczenie z prawem wykupu za 23 mln
Pirola, Agoume wypożyczenie

5-2-1-2 robi robotę. James na 10.

Lazaro kot na wahadle. Po prostu pozwalam mu dryblować.

Sensi ma na starcie gry TRN (no ale może poprawią to jutro).

Nie wiem jak było w starym fmie, ale za wyp z obowiazkiem wykupu z automatu i tak pobiera siano na zakup next sezon.

4:0 z Bologna, 2:0 z z Sass na wyj, 5:1 z Romą.

Niestety jara mnie ta gra.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

ustawilem taktyke i poszedlem na urlop

352
https://i.imgur.com/Qk2qvU1.png

4312
https://i.imgur.com/rbGSwfX.png
https://i.imgur.com/4e3rN6K.png

takze krulu conte zadnych wymowek, tylko skeduto
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

W końcu znalazłem trochę czasu i odpaliłem fm'a. Na pierwszy ogień odbudowa Interu, ale żeby utrudnić sobie zadanie wyłączyłem transfery w pierwszym okienku i będę kupować tylko zawodników znalezionych przez skautow. Muszę poczytać jeszcze zasady trybu hardcore i może jeszcze jakieś dodam, żeby nie było zbyt łatwo.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

Ja pół sezonu dopiero rozegrałem ;/

W lidze Lazio mocno ciśnie, mam tylko punkt przewagi pod koniec lutego.
W LM 1/8 z City.

Aktualnie:
Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Lazaro, Rakitic, Brozovic, Asamoah; James; Lukaku, Lautaro
Padelli; Bailly, Ranocchia, Bastoni; D'Ambrosio, Barella, Sensi, Biraghi; Otavio; Alexis, Gabigol

Plus Dekic, Borja i Dimarco

Latem przychodzi Caballero na 2 GK i Teixeira na 10.

Candreva w Lille, Vecino w Chinach
Gaglia w Romie na wyp i Politano w Napoli na wyp

W sumie całkiem przyjemnie się gra tym bardziej, że zawodnicy w przeciwieństwie do poprzednich wersji az tak bardzo nie sapia jesli nie graja.

Lautaro absolutny kot, 23 gole jak na razie.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Wybraniec pisze: 22 gru 2019, 13:48 Ja pół sezonu dopiero rozegrałem ;/
Ja kupiłem ponad miesiąc temu i dopiero pierwszy raz włączyłem :)
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: Kujon »

Za mną drugi sezon:

Mistrzostwo, przegrałem finał LE z ManUtd, odpadłem w 1/4 PW.
Drągowski - Tagliafico, De Vrij, Skriniar, Lazaro - Tonali - Barella, Almada, B. Fernandes - Lautaro, Haaland

Ławeczka: Radu, Vanheusden, Bastoni, newgen, Cancelo, Sensi, Riccardi (talent z Romy), Esposito, Salcedo, Lukaku

Ogólnie to ciężej mi się gra niż w poprzednią wersję, zdziwiłem się, że Zhang nie wywalił mnie po pierwszym sezonie (4 miejsce i odpadłem z grupy LM)
Tagliafico robi cuda na lewej stronie, super opcja za stosunkowo małe pieniążki
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Ja standardowo na początku zrobiłem porządki w sztabie, ustawiłem taktykę, wyłączyłem okno transferowe i poszedłem na urlop do stycznia.

Moje pierwsze okno:
https://i.ibb.co/Gp0h7LN/tr1.jpg

Koniec sezonu:
https://i.ibb.co/3C5fqBt/sa.jpg

LM:
https://i.ibb.co/cLJ7HBL/lm.jpg

Drugie okno:
https://i.ibb.co/nrxz3D4/tr2.jpg

Taktyka na drugi sezon:
https://i.ibb.co/mh1C1PK/takt.jpg
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Football Manager

Post autor: Saff »

Jakieś ciekawe zmiany w FM20 w porównaniu do FM19? Czy tylko aktualne składy + jakaś kosmetyka?

PS.
Ładnie Ci się udało Barbosę do United sprzedać.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

zoniek pisze: 22 gru 2019, 15:42 Ja standardowo na początku zrobiłem porządki w sztabie, ustawiłem taktykę, wyłączyłem okno transferowe i poszedłem na urlop do stycznia.

Moje pierwsze okno:
https://i.ibb.co/Gp0h7LN/tr1.jpg

Koniec sezonu:
https://i.ibb.co/3C5fqBt/sa.jpg

LM:
https://i.ibb.co/cLJ7HBL/lm.jpg

Drugie okno:
https://i.ibb.co/nrxz3D4/tr2.jpg

Taktyka na drugi sezon:
https://i.ibb.co/mh1C1PK/takt.jpg
Ostro ciśniesz na edytorze :D

Ja w lecie 2022 roku po wygraniu LM sprzedałem zawodników za ponad 700 mln. Sprzedaż Haalanda i Lautaro to ponad 300 mln zysku.
http://prntscr.com/qeagyn
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

Komus sie udalo ogarnac Eriksena z wolnego transferu? xD U mnie do PSG idzie
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Nie było problemu z Eriskenem. Niestety nie udało mi się ogarnąć Reguilona bo wybrał on Arsenal. A miałbym LO na 5-6 sezonów.

Mało tego, powiem Ci że w 2021 roku z wolnego transferu wziąłem... Donnarume! :D
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Adriano_forever pisze: 22 gru 2019, 16:13 Ostro ciśniesz na edytorze :D

Ja w lecie 2022 roku po wygraniu LM sprzedałem zawodników za ponad 700 mln. Sprzedaż Haalanda i Lautaro to ponad 300 mln zysku.
http://prntscr.com/qeagyn
Na srorze :)
Po wygraniu w LM wartości zawodników skaczą niebywale w górę więc to świetny moment na sprzedaż. Tłuste sianko wpadło u Ciebie.
Wybraniec pisze: 22 gru 2019, 16:18 Komus sie udalo ogarnac Eriksena z wolnego transferu? xD U mnie do PSG idzie
Mi
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

Zoniek kuzynku konkretnie zarobiles na Gabigolku, ja zdecydowałem się go włączyć do składu i typ w 8 meczach 1 gol, chuj się nadaje.

City ograne w 1/8 0:2 i 2:1 i teraz ćwierćfinal z PSG.

Gorzej, że James wyleciał na 8 miesięcy, ale był wypożyczony z Realu z prawem wykupu i wrócił po prostu do Madrytu :lol: Uwielbiam brać kozak grajków na tych warunkach.

Wziąłem sobie Davida Silve z wolnego transferu za niego teraz na 1 sezon. Stary ale jary.

Ogólnie "siedzi" mi ta gra, 5-2-1-2 sprawdza się świetnie, chociaż mam duże wątpliwości co do wykorzystania 10, co prawda James ma dwubramkową liczbę bramek i dwubramkową liczbę asyst, ale głównie po stalych fragmentach i karnych. Strasznie poza grą jest 10 w tej grze, wydaje mi się, że jak już grać 10 to tylko z opcją wychodzenia na wolne pole za plecy obrońców.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Football Manager

Post autor: maniekfci »

Wybraniec pisze: 23 gru 2019, 11:42 Zoniek kuzynku konkretnie zarobiles na Gabigolku, ja zdecydowałem się go włączyć do składu i typ w 8 meczach 1 gol, chuj się nadaje.

City ograne w 1/8 0:2 i 2:1 i teraz ćwierćfinal z PSG.

Gorzej, że James wyleciał na 8 miesięcy, ale był wypożyczony z Realu z prawem wykupu i wrócił po prostu do Madrytu :lol: Uwielbiam brać kozak grajków na tych warunkach.

Wziąłem sobie Davida Silve z wolnego transferu za niego teraz na 1 sezon. Stary ale jary.

Ogólnie "siedzi" mi ta gra, 5-2-1-2 sprawdza się świetnie, chociaż mam duże wątpliwości co do wykorzystania 10, co prawda James ma dwubramkową liczbę bramek i dwubramkową liczbę asyst, ale głównie po stalych fragmentach i karnych. Strasznie poza grą jest 10 w tej grze, wydaje mi się, że jak już grać 10 to tylko z opcją wychodzenia na wolne pole za plecy obrońców.

XDD
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

maniekfci pisze: 23 gru 2019, 12:11
Wybraniec pisze: 23 gru 2019, 11:42 Zoniek kuzynku konkretnie zarobiles na Gabigolku, ja zdecydowałem się go włączyć do składu i typ w 8 meczach 1 gol, chuj się nadaje.

City ograne w 1/8 0:2 i 2:1 i teraz ćwierćfinal z PSG.

Gorzej, że James wyleciał na 8 miesięcy, ale był wypożyczony z Realu z prawem wykupu i wrócił po prostu do Madrytu :lol: Uwielbiam brać kozak grajków na tych warunkach.

Wziąłem sobie Davida Silve z wolnego transferu za niego teraz na 1 sezon. Stary ale jary.

Ogólnie "siedzi" mi ta gra, 5-2-1-2 sprawdza się świetnie, chociaż mam duże wątpliwości co do wykorzystania 10, co prawda James ma dwubramkową liczbę bramek i dwubramkową liczbę asyst, ale głównie po stalych fragmentach i karnych. Strasznie poza grą jest 10 w tej grze, wydaje mi się, że jak już grać 10 to tylko z opcją wychodzenia na wolne pole za plecy obrońców.

XDD
Dwubramkowa liczba bramek Cię nie razi w oczy ?

Zoniek widzę łamaczki w edytorze ma ostre.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

beka zoniek, barabasz jak kozacko by nie gral, po powrocie jest nadal kmiotem ktorego nikt nie chce, a u Ciebie przechodzi do junajted za kosmiczne pieniadze, ewidentnie wytransferowales go ingame edytorem dodajac sobie +60
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Alfa pisze: 23 gru 2019, 12:30 beka zoniek, barabasz jak kozacko by nie gral, po powrocie jest nadal kmiotem ktorego nikt nie chce, a u Ciebie przechodzi do junajted za kosmiczne pieniadze, ewidentnie wytransferowales go ingame edytorem dodajac sobie +60
:)
A może jesteś po prostu za cienki na przeprowadzanie takich transferów :)? Jest gdzieś w grze podgląd żeby zobaczyć czy edytor został użyty? To ci udowodnię, że jesteś Januszem biznesu, a taka sprzedaż jest możliwa :)
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

zoniek zdaje mi się, że pierdolisz jednak. Typ po powrocie z wypożyczenia ma wartość mniej więcej 25 mln. Nie mogłeś sprzedać go za takie siano, tym bardziej, że to gówno zwykłe.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Wybraniec pisze: 23 gru 2019, 12:50 zoniek zdaje mi się, że pierdolisz jednak. Typ po powrocie z wypożyczenia ma wartość mniej więcej 25 mln. Nie mogłeś sprzedać go za takie siano, tym bardziej, że to gówno zwykłe.
I ja mam się przejmować opinia gościa, który do drużyny ściągnął słabego i szklanego jamesa (co z tego że wypożyczenie jak to i tak jest cienias), a gaglie i Politano dał na wypożyczenie bez prawa wykupu :D :D? Z takim profilem biznesowym jaki prezentujesz to pewnie baba w sklepiku szkolnym robiła cię na słodkich bułkach
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

Hahahahaha jak się zagotował :lol: Gościu, tobie specjalista jest potrzebny.

Albo jesteś dzieckiem albo to choroba psychiczna. Ewentualnie jesteś po prostu debilem.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Wybraniec pisze: 23 gru 2019, 13:12 Hahahahaha jak się zagotował :lol: Gościu, tobie specjalista jest potrzebny.

Albo jesteś dzieckiem albo to choroba psychiczna. Ewentualnie jesteś po prostu debilem.
No i kto tu się zagotował co, mordo :)? Zostałeś już wyjaśniony na forum tyle razy, że przed własną matką byś się wstydził.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Football Manager

Post autor: Wybraniec »

Gościu na chłodno oceniłem twoją osobę. Zrozum.

Tak czy siak Wesołych Świąt Zoniek. Najlepsze życzenia na nowy rok. Obyś był w formie i dalej robił buki na siano.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Football Manager

Post autor: zoniek »

Wybraniec pisze: 23 gru 2019, 13:24 Gościu na chłodno oceniłem twoją osobę. Zrozum.

Tak czy siak Wesołych Świąt Zoniek. Najlepsze życzenia na nowy rok. Obyś był w formie i dalej robił buki na siano.
Gościu no to ocena chybiona, zrozum.

Wesołych świąt i najlepszego z Nowym Rokiem.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Football Manager

Post autor: Yascarr »

Kogo polecacie na wahadła do Interu? Jestem po pierwszym sezonie, Scudetto wygrane i czas się zbroić. Na lewe rozważam Grimaldo, Tagliafico i Guereiro z BVB. Mam już Ait-Nouriego ale jeszcze za słaby do pierwszego składu na teraz.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Yascarr pisze: 25 mar 2020, 19:45 Kogo polecacie na wahadła do Interu? Jestem po pierwszym sezonie, Scudetto wygrane i czas się zbroić. Na lewe rozważam Grimaldo, Tagliafico i Guereiro z BVB. Mam już Ait-Nouriego ale jeszcze za słaby do pierwszego składu na teraz.
Jeśli nikt go nie podpisał to Reguillon z Sevilli. U mnie jest mega kotem,a na prawe Guga.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Football Manager

Post autor: Yascarr »

Okej sprawdzę.
W ogóle to polecam Candreve. Maszyna do asyst na prawej, u mnie ponad 20 zrobił.
ODPOWIEDZ