Siłownia

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Siłownia

Post autor: Chuchu »

Potrzebuję jakichś domowych ćwiczeń na wzmocnienie łydek. Wiem, że bieganie po piasku jest skuteczne, ale że akurat nie mam w okolicy żadnej plaży ani pustyni to potrzebuję czegoś innego. Jakby ktoś był bardziej ogarnięty w temacie to proszę o odpowiedź :)
Komo
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2011, 02:17

Odp: Siłownia

Post autor: Komo »

Polecam wspiecia na palcach. Cwiczenie te najlepiej wzmacnia i buduje lydki. Najlepiej gdybys mial do tego jeszcze jakies obciazenie, a jak nie to obejdzie sie bez :). Wpisz w google "wspiecia na palcach", a zobaczysz jak poprawnie wykonywac to cwiczenie. Pamietaj kiedy unosisz ciężar do góry, coraz mocniej napinac mięśnie łydek i tempo powtorzen utrzymywac na srednim poziomie. Powodzenia :)
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Odp: Siłownia

Post autor: Tkrauze »

Tak:) kolega "Komo" ma racje.Moi znajomi którzy przygotowywali się na ogólnopolski konkurs Slum Dunk-ów ćwiczyli to właśnie.Wchodzili na steper i schodzili nań.
Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie,spytaj co Ty mozesz zrobic dla kraju.
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Siłownia

Post autor: Borowa »

Tkrauze pisze: Wchodzili na steper i schodzili nań.
To jest step, a nie wspięcia na palce :). Radzę tego nie mylić, bo to zupełnie inne ćwiczenia.
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Siłownia

Post autor: BoDzIo »

Borówa pisze:
Tkrauze pisze: Wchodzili na steper i schodzili nań.
To jest step, a nie wspięcia na palce :). Radzę tego nie mylić, bo to zupełnie inne ćwiczenia.
No, robic jak "Mega klata" mowi bo inaczej pozalujecie:)
Kiedyś Byłaś Młodą Kurwą, Dzisiaj Jesteś Starą Damą !!
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Siema witam wszystkich

Post autor: Borowa »

benyMa pisze:Dzięki wielkie za fajne porady. Nie znam się na tego typu działaniach – bardzo mi pomogliście! Niech żyje Internet :)
Już nawet na kibicowskim forum pozycjonujecie?
slawkomir9
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2014, 16:57

Re: Siłownia

Post autor: slawkomir9 »

Macie jakiś pomysł na nabranie masy u 16 latka?
nogi i brzuch mam ok ale klata i ręce troche za chude.. staram sie jeść dużo białka i pompować ale efekty marne..
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Siłownia

Post autor: magneto86 »

slawkomir9 pisze:Macie jakiś pomysł na nabranie masy u 16 latka?
nogi i brzuch mam ok ale klata i ręce troche za chude.. staram sie jeść dużo białka i pompować ale efekty marne..
Systematycznie zwiększaj obciążenie, spróbuj dobierać obciążenie na zasadzie piramidki stopniowo w następnych seriach zwiększać ciężar - na mnie działało, dużo jedz, nie tylko białka ale i węgli, wysypiaj się i spokojnie z czasem nabierzesz masy, nie bój się kalorycznych produktów (nie mylić z fast-foodami i słodyczami w dużych ilościach) jeśli jesteś ektomorfikiem to dodatkowo unikałbym większej ilości aerobów. Cierpliwości a będzie dobrze :)
edgar
Posty: 40
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Siłownia

Post autor: edgar »

nie opuszczaj treningow :) dieta jest bardzo wazna duzo weglowodanow (kasza ryz makarony) jedz stosunkowo male posilki a czesto co 2-3h, postaraj sie aby nie bylo ich mniej niz 5 dziennie :) sniadanie podstawa!
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Siłownia

Post autor: Borowa »

slawkomir9 pisze:Macie jakiś pomysł na nabranie masy u 16 latka?
nogi i brzuch mam ok ale klata i ręce troche za chude.. staram sie jeść dużo białka i pompować ale efekty marne..
Ja polecam odpuścić sobie "zwiększanie masy" w tym wieku. Nie chodzi już o żywienie, ale przede wszystkim o rodzaj treningu. Trening na masę to trening ciężkoatletyczny, który z uwagi na Twój wiek jest jeszcze niewskazany. Za pewne jeszcze rośniesz, a trening ciężkoatletyczny zauważalnie hamuje wzrost kości kosztem ich pogrubiania.
Con-Man
Posty: 19
Rejestracja: 9 mar 2008, 12:36

Re: Siłownia

Post autor: Con-Man »

Borówa pisze:
slawkomir9 pisze:Macie jakiś pomysł na nabranie masy u 16 latka?
nogi i brzuch mam ok ale klata i ręce troche za chude.. staram sie jeść dużo białka i pompować ale efekty marne..
Ja polecam odpuścić sobie "zwiększanie masy" w tym wieku. Nie chodzi już o żywienie, ale przede wszystkim o rodzaj treningu. Trening na masę to trening ciężkoatletyczny, który z uwagi na Twój wiek jest jeszcze niewskazany. Za pewne jeszcze rośniesz, a trening ciężkoatletyczny zauważalnie hamuje wzrost kości kosztem ich pogrubiania.
To jest mit. Wszystko zależy od genetyki, jeśli w rodzinie nie są za wysocy to zapewne ty również nie będziesz wysoki. Ćwicząc właśnie produkujesz hormon wzrostu ;) Także niech kolega ćwiczy i pamięta o technice i dobrym jedzeniu!
edgar
Posty: 40
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Siłownia

Post autor: edgar »

Borówka tego nie unikniesz :) podczas dojerzewania chlopacy albo rosną (wzrost) albo idzie to jak nic nie robisz w tkanke tluszczowa
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Siłownia

Post autor: Hanys »

To nie tkanka tłuszczowa tylko masa ;)
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Re: Siłownia

Post autor: Nasir »

Jakie sterydy typie, tylko naturalna kulturystyka pod okiem Pana Trenera2703. po sterydach to zaraz zerwiesz przyczep klatki i bedziesz robil z siebie ofiarie w ramowce tvn.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Siłownia

Post autor: Piter »

Nasir pisze: 25 wrz 2020, 13:06 Jakie sterydy typie, tylko naturalna kulturystyka pod okiem Pana Trenera2703. po sterydach to zaraz zerwiesz przyczep klatki i bedziesz robil z siebie ofiarie w ramowce tvn.
xddd dokł i pewnie później nie bedzie chciał implantu bo to "oszustwo" jakby sterydy nie był oszustem oceń @Nasir
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Siłownia

Post autor: maniekfci »

HMB, booster testosteronu, nieodparowany ryż i reszta dzieje się sama
ODPOWIEDZ