Siłownia

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Siłownia

Post autor: Serpente »

A ja mam takie pytanie,od jakiegoś czasu robię po 100 pompek i brzuszków na dzień,biegam (nie dużo ale na razie wystarczy) i...czy warto pakować się w jakieś odżywki/białka czy coś w tym stylu ? Na siłkę mam w planach chodzić,ale jeszcze nie teraz,po pierwsze nie mam czasu a po drugie wstyd byłoby mi iść w chwili obecnej tam z moją rzeźbą  :lol:
Obrazek
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Siłownia

Post autor: forzaragazzi »

Nerazurro_ pisze: A ja mam takie pytanie,od jakiegoś czasu robię po 100 pompek i brzuszków na dzień,biegam (nie dużo ale na razie wystarczy) i...czy warto pakować się w jakieś odżywki/białka czy coś w tym stylu ? Na siłkę mam w planach chodzić,ale jeszcze nie teraz,po pierwsze nie mam czasu a po drugie wstyd byłoby mi iść w chwili obecnej tam z moją rzeźbą  :lol:
A jaki jest Twój cel? Z "gówna bata nie ukręcisz" wiec jeżeli chcesz mieć w czym rzeźbić to powinieneś najpierw zrobić masę mieśniową. Więc najwyższy czas na siłownię. Białko jako suplement kiedy twoja dieta nie bedzie zapewniać 2gram zwierzecego/ kg ciała. Po jakichś 4 miesiącach intesywnych ćwiczeń kiedy złapiesz pierwszy poważny przestój możesz zdecydować się na kreatynę.
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Gunnar podałem ci już wcześniej stronkę z najlepszym instruktażem jaki może być http://startingstrength.wikia.com/wiki/Video
Przysiad-Squat
Wyciskanie leżąc- Bench Press
Wyciskanie w staniu-Press
Podciąganie na drążku-Pull-Up(tu podciągaj się swoim najmocniejszym chwytem)
Rumuński Martwy Ciąg http://www.youtube.com/watch?v=PnBREGM7pE0
Wiosłowanie http://www.youtube.com/watch?v=boxbOSGw ... r_embedded albo tu od 7:30 http://musculardevelopment.pl/mdnews-tv ... -cz-5.html
Przydałby się do tego jeszcze jakiś gościu doświadczony który by Cie kontrolował. Nie sugeruj się atlasem kfd gdyż jest niewiele warty.
Forzaragazzi
Co do nie wielkiej wartości białka roślinnego to może drobnym przykładem się posłużę
http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=550&p=1/fot ... 4285-1.jpg jest na diecie wegetariańskiej od 1997. Warzywa są wręcz idealne na redukcję gdyż mają niewielką kaloryczność a zapychają. Do tego właśnie mają wiele witamin. Ponadto nie jedzenie warzyw może prowadzić do zakwaszenia organizmu także polecam Ci jednak z powrotem je jeść, oczywiście wszystko rozpatrując pod odpowiedni cel,swoją osobę jak i koszta. Dieta ma to do siebie że każdy ją odpowiednio dostosowuje do swoich potrzeb, jak i swojej osoby, dlatego jest sprawą mocno indywidualną i jest dobra gdy działa konkretnie na kogoś.
Nerazurro
Wiesz co żeby myśleć o suplementach najpierw musisz ogarnąć trzy czynniki: odpowiednia dieta(czyli taka która pozwala Ci przybierać na masie),progresywny trening(a więc w miarę liniowa progresja ciężarów) i odpowiednia regeneracja(która zawiera się w dwóch pierwszych czynnikach), wtedy dopiero możesz myśleć o suplementach(ale wcale nie musisz). Narazie wybierz się na siłownie i zacznij ćwiczyć tym planem co Gunnarowi podałem(jest to taki dość uniwersalny plan dla świeżaków) tylko zacznij więcej jeść(oczywiście nie mówię tu o śmieciach a o zdrowej żywności),a także zmieniaj swoje nawyki żywieniowe,gdyż dieta nie może być tylko jakąś jednorazową zajawką, powinna stać się raczej stylem życia. Jeśli jednak nie chcesz iść na siłownię to zawsze możesz w domu poćwiczyć wtedy polecam choćby książkę Oliviera Lafaya(bardzo łatwo znaleźć pdfy w sieci) albo ten artykuł http://www.t-nation.com/free_online_art ... hts_needed o ile oczywiście znasz na tyle angielski.
Właśnie co do diety to polecam ten artykuł http://www.perfectbody.pl/DIETA_I_SUPLE ... lety_.html i druga część http://www.perfectbody.pl/DIETA_I_SUPLE ... lety_.html jest to dość ciekawy sposób odżywiania, będący ostatnio dość popularny w kręgach sportowych.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2011, 15:21 przez Tjujka, łącznie zmieniany 1 raz.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Siłownia

Post autor: forzaragazzi »

Nie odpala mi się ta fota.  ;( Dieta wegetariańska tzn bez żadnego białka zwierzęcego (mleka, jaj) czy po prostu bez mięsa? Ta druga to żadna dieta wegetariańska. No właśnie na zapychacz stosuje na śniadanie zarodki pszenne stabilizowane i otręby - węglowodany złożone - mnóstwo witamin, zapychają żołądek na prawie CALUTKI dzień. Energia jest uwalniana stopniowo.
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Siłownia

Post autor: Serpente »

Dzięki Tjujka  :piwko:
forzaragazzi pisze: A jaki jest Twój cel? Z "gówna bata nie ukręcisz" wiec jeżeli chcesz mieć w czym rzeźbić to powinieneś najpierw zrobić masę mieśniową. Więc najwyższy czas na siłownię. Białko jako suplement kiedy twoja dieta nie bedzie zapewniać 2gram zwierzecego/ kg ciała. Po jakichś 4 miesiącach intesywnych ćwiczeń kiedy złapiesz pierwszy poważny przestój możesz zdecydować się na kreatynę.
No właśnie,mój cel jest wyrobienie sobie rzeźby,ale nie chce wyglądać jak Pudzian tylko mieć fajną,sportową sylwetkę,bicepsy też przydałoby się "powiększyć" bo na razie wyglądają jak dwa patyki. Ważę 66 kg przy 174 cm wzrostu ;/

BTW. gdybym poszedł na siłkę,jest szansa żeby mi tam wszystko wytłumaczyli ? Ustalili dietę,ćwiczenia i mówili kiedy co mogę brać itd. ? Przyznam się szczerze nigdy nie byłem na siłce i nie wiem na jakiej zasadzie to działa,czy tylko wchodzisz i masz do dyspozycji sprzęt czy możesz właśnie liczyć na taką pomoc.
Obrazek
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Siłownia

Post autor: forzaragazzi »

Polecam ogólnei tą stronę a w szczególności atlas ćwiczeń :)
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Coś kurde nie mogę tego wrzucić żeby dobrze chodziło, więc musisz mi uwierzyć na słowo że gościu jest dość duży. Co do diety to tylko bez mięsa, nabiał jada, jednak nie stroni także od białek pochodzenia roślinnego. Ogólnie chodzi mi o to żeby nie demonizować tak tego białka roślinnego, owszem nie jest pełnowartościowe jak zwierzęce, ale to nie zmienia faktu że należy je liczyć w dziennym bilansie. Co twojej diety to jeśli przynosi Ci określone cele, to się jej trzymaj, choćby Ci i setki ekspertów mówiło że jest zła, jeśli tylko działa to jest dla Ciebie odpowiednia. BTW sam jadam dość podobne śniadania.
Nerazzurro
Wiesz to zależy od tego czy na danej siłowni pracuje jakiś instruktor, jeśli tak wtedy może Ci właśnie pomóc, bo w końcu mu za to płacą. Jednak z własnego doświadczenia wiem że ciężko znaleźć kogoś kompetentnego, pracującego jako instruktor. Wiele razy poprawiałem plany właśnie różnych speców z siłowni. Plan treningowy odpowiedni dla Ciebie już pisałem, co do diety to narazie staraj się zmieniać powoli nawyki żywieniowe na bardziej zdrowe, nie ma sensu od razu rzucać się na specjalistyczne diety, gdyż przy takim czymś szybko się zniechęcisz i wszystko pójdzie w dupę. Zacznij narazie jadać zdrowo i więcej niż dotychczas, do tego o ile tylko możesz, pij jak najwięcej mleka. To Ci narazie w zupełności wystarczy, o suplach narazie zdecydowanie zapomnij, przyjdzie na nie czas. Zgłoś się za jakieś 4 tygodnie ćwiczeń, to będziemy myśleć co dalej.
O kurde przeczytałem cały ten temat i takiego steku bzdur dawno nie widziałem, ludzie broń Boże nie sugerujcie się "radami" i prawdami ludowymi zawartymi w tym temacie, bo sobie krzywdę zrobicie tylko.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 20:02 przez Tjujka, łącznie zmieniany 1 raz.
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Siłownia

Post autor: AlwaysRemember »

Panowie, mam pytanko.:D
Robię codziennie dwa typy ćwiczeń :
http://www.youtube.com/watch?v=bA2n6UC7nIo < na brzuch
http://www.youtube.com/watch?v=-KLu_DXKMX4 < na biceps, triceps i klatkę.

Czy pozwoli mi to osiągnąć jakiś zarys tzw. "kaloryfera". Chodzi mi o ładne mięśnie na brzuchu, klatce i rękach, tak, żeby to jako tako wyglądało.
Pozdrawiam.;)
djqbaa
Posty: 132
Rejestracja: 26 sie 2006, 15:40
Lokalizacja: Toruń

Odp: Siłownia

Post autor: djqbaa »

AlwaysRemember a stosujesz dietę?
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Siłownia

Post autor: Seba »

AlwaysRemember pisze: Panowie, mam pytanko.:D
Robię codziennie dwa typy ćwiczeń :
http://www.youtube.com/watch?v=bA2n6UC7nIo < na brzuch
http://www.youtube.com/watch?v=-KLu_DXKMX4 < na biceps, triceps i klatkę.

Czy pozwoli mi to osiągnąć jakiś zarys tzw. "kaloryfera". Chodzi mi o ładne mięśnie na brzuchu, klatce i rękach, tak, żeby to jako tako wyglądało.
Pozdrawiam.;)
Masy mięśniowej nie złapiesz, ale jako taki zarys jak najbardziej. Na pewno mięśnie będą wyglądać lepiej, niż jakbyś w ogóle nie ćwiczył. Jeśli nie masz możliwości lub czasu chodzić na siłownie, to takie domowe treningi są na prawdę przydatne. Sam osobiście także ćwiczę tylko w domu.
Obrazek
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Siłownia

Post autor: AlwaysRemember »

Dobra, dzięki. A co do masy - jak ją szybko zwiększyć?
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Siłownia

Post autor: mediolan »

białko wpierr duzo miesa :) mieso = masa +cwiczenia= masa miesniowa wpierdzielaj ile tylko mozesz miesa dodawaj go do wszystkiego jesli to mozliwe i to w sporych ilosciach najlepiej z kurczaka :)
Obrazek Obrazek
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Siłownia

Post autor: AlwaysRemember »

Dzięki wielkie, postaram się.:)
solo_nerazzurri
Posty: 246
Rejestracja: 2 sie 2009, 22:28
Lokalizacja: Łódź

Odp: Siłownia

Post autor: solo_nerazzurri »

plus do tego serki, twarożki i inne duperele :D
E\' una gioia infinita
che dura una vita
Pazza Inter amala!

FORZA INTER!!
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Tak mediolan to skoro dajesz tak "mądre" rady, to pewnie i nerke mu oddasz gdy przez tak głupi pomysł spierniczy sobie swoje własne. ABS strata czasu, jeśli chcesz trenować w domu to warto skombinować pdf lub książkę Oliviera Lafaya "trening siłowy bez sprzętu".
pietrasowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 kwie 2009, 21:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Siłownia

Post autor: pietrasowy »

poszukajcie siłowni jakichś piwnicznych albo osiedlowych, nieraz nie wiadomo że jest takowa w pobliżu a okazuje się że mozna ćwiczyć za 40-50 zł/mc i to całkiem niedaleko. sam na taką uczęszczam i nie narzekam, przez 3 lata złapałem ponad 10 kg.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Odp: Siłownia

Post autor: Saff »

Pozwolę się dołączyć tylko na nieco inny temat ale w poszukiwaniu porady.

Od jakiś paru lat nieco się 'zasiedziałem' i niestety zapuściłem czego efektem jest wielki bęben zamiast brzucha. Chciałbym się go pozbyć tylko z góry mówię, że siłownia niestety odpada (brak czasu ze wzgl. na robotę i szkołę + niestety liczne zobowiązania finansowe).

Przede wszystkim rozumiem, że bez diety się nie obejdzie - moglibyście coś doradzić? Nie chodzi mi o gotowy jadłospis ale na co zwrócić uwagę - czego absolutnie nie jeść, a co powinno się w diecie znaleźć.
Wysiłek fizyczny - bieganie wystarczy? Jeśli tak to ile i jak często? Jak powinny wyglądać posiłki przed i po ćwiczeniu?

W razie co będę niezmiernie wdzięczny jeśli ktoś się zainteresuje ;p
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Saff co do odżywiania polecam to obejrzeć http://tv.sfd.pl/Odcinek.aspx?ID=54 Tadeusz ma ogromną wiedzę i warto go słuchać. Do tego odpowiedni wysiłek aerobowy którym może być np. bieganie. Jeśli będziesz biegał to tak 3-4 razy w tygodniu wystarczy. Zrób odpowiednią bazę tlenową(taką że będziesz w stanie biec dość dobrym tempem przez 40 min) to wtedy pomyślimy o interwałach i treningach metabolicznych.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Odp: Siłownia

Post autor: Saff »

Dzięki za filmik - wieczorem obejrzę.
Baza tlenowa tzn. chodzi o wytrzymałość? Zdolność do długiego biegania? Sorry ale laikiem jestem.
Ale dzięki serdeczne za odzew ;)
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Siłownia

Post autor: yoda79 »

Saff miałem ten sam problem i w ciągu 9 miesięcy zrzuciłem 18 kgi czuje się jak młody Bog.
Mniej smazonego, mniej białego chleba, wywal z jadłospisu czerwone mięso i ogranicz cukry. Bez głodówki wróciłem do wagi "za studenta" i nadal ja utrzymuje.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Tak dokładnie chodzi np o zdolność do długiego biegu stałym tempem a więc w warstwie tlenowej. Yoda nie rozumiem czemu chcesz czerwone mięso wywalać z jadłospisu. Tak poza tym wszelkiego rodzaju głodówki nie są dobrym pomysłem.
pietrasowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 kwie 2009, 21:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Siłownia

Post autor: pietrasowy »

nie wiem jak z wydolnością Saffa, ale od siebie dodam:
jeśli chcesz biegać to na czczo (nie zależy Ci chyba na zminimalizowaniu spalenia mięśni) albo przed obiadem/kolacją. Wtedy szybciej zaczynasz spalać tłuszcz.
kolejna sprawa - na redukcji zaczynam od 25-30 min i stopniowo (np co 5-7 dni) trochę dokładam. organizm szybko się adaptuje do treningu aerobowego. Ale na każdego działa co innego, trzeba poznać swoje ciało.
I nie zniechęcać się po 2-3 tyg że słabo idzie, bo na początku to schodzi z nas głownie woda, dopiero po kilku(nastu) dniach można zauważyć różnicę w poziomie tkanki tłuszczowej.
Staraj się unikać alkoholu, pzdr.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2011, 15:38 przez pietrasowy, łącznie zmieniany 1 raz.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Siłownia

Post autor: mediolan »

Tjujka jestes załosny ja daje takie rady poniewaz widze co robi moj brat i jakos nie widze zebym musial mu oddawac nerki! koles pyta jak ma mu skoczyc szybko masa to co zalecasz mu codzienne obiady w kfc albo mac'u?
Obrazek Obrazek
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Odp: Siłownia

Post autor: Saff »

@pietrasowy, z wydolnością u mnie w sumie nieciekawie ale cóż myślę, że dam radę. Co do biegania na czczo - czy mimo wszystko nie za bardzo będę gubił mięśnie?
I jeszcze jedno - co prawda nie mierzyłem się dawno w pasie, ale przyznać muszę że spory brzuch wyhodowałem sobie i jak przy takim odchudzaniu wygląda sprawa nadmiaru skóry? Nie będzie mi później wisiał worek pod pępkiem?  :-D
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Mediolan ogarnij może jakiekolwiek podstawy dietetyki i biologii nim zaczniesz pisać swoje "mondrości". Nie będę komentował tych głupot bo mi się po prostu nie chce.
Pietrasowy przy sesjach aerobowych można, a przy słabej kondycji to nawet trzeba, dokładać czas wysiłku z sesji treningowej na sesję. Nie polecam też biegania na czczo, są zbyt duże straty mięśni. Trzeba się zabezpieczyć choćby jedząc np jajecznicę(jak ktoś ma pewny dostęp to i surowe jajka) albo gdy bawimy się w suplementację to BCAA, EAA czy jakimś innym antykatabolikiem.
Saff gdy będziesz przemyślanie gubił wagę wtedy nie powinno być takich problemów.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Siłownia

Post autor: mediolan »

Tjujka ogarnij slownik ok? mondrosci? hhaha nie bd sie klocil bo szkoda mi nerwow na takie cos skoro wiesz lepiej to doradzaj doradzaj ja nie neguje twoich postow i prosze zebys ty nie robil tego samego z moimi !
Obrazek Obrazek
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Widzę że ciężko nutkę ironii zrozumieć. Niestety muszę negować niektóre posty bo gdy będą wypełniane w praktyce mogą przynieść krzywdę, tak jak nadmierne spożywanie mięsa może prowadzić do niewydolności nerek.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Siłownia

Post autor: mediolan »

ale kto mowi ze ma je jesc caly czas i w ogromnych ilosciach? wazne zeby bylo duzo bialka jesli chce przybyc na wadze pozniej bd mogl odpuscic stary ja nie mowilem o takich ilosciach zeby koles ladowal w szpitalu xF
Obrazek Obrazek
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Spoko no offence, ale uwierz mi oprócz białka(owszem bardzo ważnego przy redukcji) równie mocno jest ważna odpowiednia podaż tłuszczy i węglowodanów, odpowiednio rozkręcony metabolizm, dzienna podaż kaloryczna itp itd można długo pisać.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Siłownia

Post autor: mediolan »

masz calkowita racje ale wiesz nie chcialo mi sie pisac xF ja liczylem ze to bd tak: ja rozpisze sie o  bialku a ktos podemna dozuci cos innego rownie waznego :)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ