Siłownia

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
pietrasowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 kwie 2009, 21:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Siłownia

Post autor: pietrasowy »

poszukajcie siłowni jakichś piwnicznych albo osiedlowych, nieraz nie wiadomo że jest takowa w pobliżu a okazuje się że mozna ćwiczyć za 40-50 zł/mc i to całkiem niedaleko. sam na taką uczęszczam i nie narzekam, przez 3 lata złapałem ponad 10 kg.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Odp: Siłownia

Post autor: Saff »

Pozwolę się dołączyć tylko na nieco inny temat ale w poszukiwaniu porady.

Od jakiś paru lat nieco się 'zasiedziałem' i niestety zapuściłem czego efektem jest wielki bęben zamiast brzucha. Chciałbym się go pozbyć tylko z góry mówię, że siłownia niestety odpada (brak czasu ze wzgl. na robotę i szkołę + niestety liczne zobowiązania finansowe).

Przede wszystkim rozumiem, że bez diety się nie obejdzie - moglibyście coś doradzić? Nie chodzi mi o gotowy jadłospis ale na co zwrócić uwagę - czego absolutnie nie jeść, a co powinno się w diecie znaleźć.
Wysiłek fizyczny - bieganie wystarczy? Jeśli tak to ile i jak często? Jak powinny wyglądać posiłki przed i po ćwiczeniu?

W razie co będę niezmiernie wdzięczny jeśli ktoś się zainteresuje ;p
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Saff co do odżywiania polecam to obejrzeć http://tv.sfd.pl/Odcinek.aspx?ID=54 Tadeusz ma ogromną wiedzę i warto go słuchać. Do tego odpowiedni wysiłek aerobowy którym może być np. bieganie. Jeśli będziesz biegał to tak 3-4 razy w tygodniu wystarczy. Zrób odpowiednią bazę tlenową(taką że będziesz w stanie biec dość dobrym tempem przez 40 min) to wtedy pomyślimy o interwałach i treningach metabolicznych.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Odp: Siłownia

Post autor: Saff »

Dzięki za filmik - wieczorem obejrzę.
Baza tlenowa tzn. chodzi o wytrzymałość? Zdolność do długiego biegania? Sorry ale laikiem jestem.
Ale dzięki serdeczne za odzew ;)
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Siłownia

Post autor: yoda79 »

Saff miałem ten sam problem i w ciągu 9 miesięcy zrzuciłem 18 kgi czuje się jak młody Bog.
Mniej smazonego, mniej białego chleba, wywal z jadłospisu czerwone mięso i ogranicz cukry. Bez głodówki wróciłem do wagi "za studenta" i nadal ja utrzymuje.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Tak dokładnie chodzi np o zdolność do długiego biegu stałym tempem a więc w warstwie tlenowej. Yoda nie rozumiem czemu chcesz czerwone mięso wywalać z jadłospisu. Tak poza tym wszelkiego rodzaju głodówki nie są dobrym pomysłem.
pietrasowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 kwie 2009, 21:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Siłownia

Post autor: pietrasowy »

nie wiem jak z wydolnością Saffa, ale od siebie dodam:
jeśli chcesz biegać to na czczo (nie zależy Ci chyba na zminimalizowaniu spalenia mięśni) albo przed obiadem/kolacją. Wtedy szybciej zaczynasz spalać tłuszcz.
kolejna sprawa - na redukcji zaczynam od 25-30 min i stopniowo (np co 5-7 dni) trochę dokładam. organizm szybko się adaptuje do treningu aerobowego. Ale na każdego działa co innego, trzeba poznać swoje ciało.
I nie zniechęcać się po 2-3 tyg że słabo idzie, bo na początku to schodzi z nas głownie woda, dopiero po kilku(nastu) dniach można zauważyć różnicę w poziomie tkanki tłuszczowej.
Staraj się unikać alkoholu, pzdr.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2011, 15:38 przez pietrasowy, łącznie zmieniany 1 raz.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Siłownia

Post autor: mediolan »

Tjujka jestes załosny ja daje takie rady poniewaz widze co robi moj brat i jakos nie widze zebym musial mu oddawac nerki! koles pyta jak ma mu skoczyc szybko masa to co zalecasz mu codzienne obiady w kfc albo mac'u?
Obrazek Obrazek
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Odp: Siłownia

Post autor: Saff »

@pietrasowy, z wydolnością u mnie w sumie nieciekawie ale cóż myślę, że dam radę. Co do biegania na czczo - czy mimo wszystko nie za bardzo będę gubił mięśnie?
I jeszcze jedno - co prawda nie mierzyłem się dawno w pasie, ale przyznać muszę że spory brzuch wyhodowałem sobie i jak przy takim odchudzaniu wygląda sprawa nadmiaru skóry? Nie będzie mi później wisiał worek pod pępkiem?  :-D
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Mediolan ogarnij może jakiekolwiek podstawy dietetyki i biologii nim zaczniesz pisać swoje "mondrości". Nie będę komentował tych głupot bo mi się po prostu nie chce.
Pietrasowy przy sesjach aerobowych można, a przy słabej kondycji to nawet trzeba, dokładać czas wysiłku z sesji treningowej na sesję. Nie polecam też biegania na czczo, są zbyt duże straty mięśni. Trzeba się zabezpieczyć choćby jedząc np jajecznicę(jak ktoś ma pewny dostęp to i surowe jajka) albo gdy bawimy się w suplementację to BCAA, EAA czy jakimś innym antykatabolikiem.
Saff gdy będziesz przemyślanie gubił wagę wtedy nie powinno być takich problemów.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Siłownia

Post autor: mediolan »

Tjujka ogarnij slownik ok? mondrosci? hhaha nie bd sie klocil bo szkoda mi nerwow na takie cos skoro wiesz lepiej to doradzaj doradzaj ja nie neguje twoich postow i prosze zebys ty nie robil tego samego z moimi !
Obrazek Obrazek
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Widzę że ciężko nutkę ironii zrozumieć. Niestety muszę negować niektóre posty bo gdy będą wypełniane w praktyce mogą przynieść krzywdę, tak jak nadmierne spożywanie mięsa może prowadzić do niewydolności nerek.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Siłownia

Post autor: mediolan »

ale kto mowi ze ma je jesc caly czas i w ogromnych ilosciach? wazne zeby bylo duzo bialka jesli chce przybyc na wadze pozniej bd mogl odpuscic stary ja nie mowilem o takich ilosciach zeby koles ladowal w szpitalu xF
Obrazek Obrazek
Tjujka
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:58

Odp: Siłownia

Post autor: Tjujka »

Spoko no offence, ale uwierz mi oprócz białka(owszem bardzo ważnego przy redukcji) równie mocno jest ważna odpowiednia podaż tłuszczy i węglowodanów, odpowiednio rozkręcony metabolizm, dzienna podaż kaloryczna itp itd można długo pisać.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Odp: Siłownia

Post autor: mediolan »

masz calkowita racje ale wiesz nie chcialo mi sie pisac xF ja liczylem ze to bd tak: ja rozpisze sie o  bialku a ktos podemna dozuci cos innego rownie waznego :)
Obrazek Obrazek
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Siłownia

Post autor: Chuchu »

Potrzebuję jakichś domowych ćwiczeń na wzmocnienie łydek. Wiem, że bieganie po piasku jest skuteczne, ale że akurat nie mam w okolicy żadnej plaży ani pustyni to potrzebuję czegoś innego. Jakby ktoś był bardziej ogarnięty w temacie to proszę o odpowiedź :)
Komo
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2011, 02:17

Odp: Siłownia

Post autor: Komo »

Polecam wspiecia na palcach. Cwiczenie te najlepiej wzmacnia i buduje lydki. Najlepiej gdybys mial do tego jeszcze jakies obciazenie, a jak nie to obejdzie sie bez :). Wpisz w google "wspiecia na palcach", a zobaczysz jak poprawnie wykonywac to cwiczenie. Pamietaj kiedy unosisz ciężar do góry, coraz mocniej napinac mięśnie łydek i tempo powtorzen utrzymywac na srednim poziomie. Powodzenia :)
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Odp: Siłownia

Post autor: Tkrauze »

Tak:) kolega "Komo" ma racje.Moi znajomi którzy przygotowywali się na ogólnopolski konkurs Slum Dunk-ów ćwiczyli to właśnie.Wchodzili na steper i schodzili nań.
Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie,spytaj co Ty mozesz zrobic dla kraju.
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Siłownia

Post autor: Borowa »

Tkrauze pisze: Wchodzili na steper i schodzili nań.
To jest step, a nie wspięcia na palce :). Radzę tego nie mylić, bo to zupełnie inne ćwiczenia.
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Siłownia

Post autor: BoDzIo »

Borówa pisze:
Tkrauze pisze: Wchodzili na steper i schodzili nań.
To jest step, a nie wspięcia na palce :). Radzę tego nie mylić, bo to zupełnie inne ćwiczenia.
No, robic jak "Mega klata" mowi bo inaczej pozalujecie:)
Kiedyś Byłaś Młodą Kurwą, Dzisiaj Jesteś Starą Damą !!
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Siema witam wszystkich

Post autor: Borowa »

benyMa pisze:Dzięki wielkie za fajne porady. Nie znam się na tego typu działaniach – bardzo mi pomogliście! Niech żyje Internet :)
Już nawet na kibicowskim forum pozycjonujecie?
slawkomir9
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2014, 16:57

Re: Siłownia

Post autor: slawkomir9 »

Macie jakiś pomysł na nabranie masy u 16 latka?
nogi i brzuch mam ok ale klata i ręce troche za chude.. staram sie jeść dużo białka i pompować ale efekty marne..
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Siłownia

Post autor: magneto86 »

slawkomir9 pisze:Macie jakiś pomysł na nabranie masy u 16 latka?
nogi i brzuch mam ok ale klata i ręce troche za chude.. staram sie jeść dużo białka i pompować ale efekty marne..
Systematycznie zwiększaj obciążenie, spróbuj dobierać obciążenie na zasadzie piramidki stopniowo w następnych seriach zwiększać ciężar - na mnie działało, dużo jedz, nie tylko białka ale i węgli, wysypiaj się i spokojnie z czasem nabierzesz masy, nie bój się kalorycznych produktów (nie mylić z fast-foodami i słodyczami w dużych ilościach) jeśli jesteś ektomorfikiem to dodatkowo unikałbym większej ilości aerobów. Cierpliwości a będzie dobrze :)
edgar
Posty: 40
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Siłownia

Post autor: edgar »

nie opuszczaj treningow :) dieta jest bardzo wazna duzo weglowodanow (kasza ryz makarony) jedz stosunkowo male posilki a czesto co 2-3h, postaraj sie aby nie bylo ich mniej niz 5 dziennie :) sniadanie podstawa!
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Siłownia

Post autor: Borowa »

slawkomir9 pisze:Macie jakiś pomysł na nabranie masy u 16 latka?
nogi i brzuch mam ok ale klata i ręce troche za chude.. staram sie jeść dużo białka i pompować ale efekty marne..
Ja polecam odpuścić sobie "zwiększanie masy" w tym wieku. Nie chodzi już o żywienie, ale przede wszystkim o rodzaj treningu. Trening na masę to trening ciężkoatletyczny, który z uwagi na Twój wiek jest jeszcze niewskazany. Za pewne jeszcze rośniesz, a trening ciężkoatletyczny zauważalnie hamuje wzrost kości kosztem ich pogrubiania.
Con-Man
Posty: 19
Rejestracja: 9 mar 2008, 12:36

Re: Siłownia

Post autor: Con-Man »

Borówa pisze:
slawkomir9 pisze:Macie jakiś pomysł na nabranie masy u 16 latka?
nogi i brzuch mam ok ale klata i ręce troche za chude.. staram sie jeść dużo białka i pompować ale efekty marne..
Ja polecam odpuścić sobie "zwiększanie masy" w tym wieku. Nie chodzi już o żywienie, ale przede wszystkim o rodzaj treningu. Trening na masę to trening ciężkoatletyczny, który z uwagi na Twój wiek jest jeszcze niewskazany. Za pewne jeszcze rośniesz, a trening ciężkoatletyczny zauważalnie hamuje wzrost kości kosztem ich pogrubiania.
To jest mit. Wszystko zależy od genetyki, jeśli w rodzinie nie są za wysocy to zapewne ty również nie będziesz wysoki. Ćwicząc właśnie produkujesz hormon wzrostu ;) Także niech kolega ćwiczy i pamięta o technice i dobrym jedzeniu!
edgar
Posty: 40
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Siłownia

Post autor: edgar »

Borówka tego nie unikniesz :) podczas dojerzewania chlopacy albo rosną (wzrost) albo idzie to jak nic nie robisz w tkanke tluszczowa
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Siłownia

Post autor: Hanys »

To nie tkanka tłuszczowa tylko masa ;)
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Re: Siłownia

Post autor: Nasir »

Jakie sterydy typie, tylko naturalna kulturystyka pod okiem Pana Trenera2703. po sterydach to zaraz zerwiesz przyczep klatki i bedziesz robil z siebie ofiarie w ramowce tvn.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Siłownia

Post autor: Piter »

Nasir pisze: 25 wrz 2020, 13:06 Jakie sterydy typie, tylko naturalna kulturystyka pod okiem Pana Trenera2703. po sterydach to zaraz zerwiesz przyczep klatki i bedziesz robil z siebie ofiarie w ramowce tvn.
xddd dokł i pewnie później nie bedzie chciał implantu bo to "oszustwo" jakby sterydy nie był oszustem oceń @Nasir
ODPOWIEDZ