Champions League 2013/2014

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
ODPOWIEDZ
piotrek7
Posty: 162
Rejestracja: 3 sie 2007, 13:58

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: piotrek7 »

hQ pisze: Jak dla mnie ta nowa reforma jest bardzo dobra i nie ma sensu jej zmieniać. Na owoce trzeba długo poczekać. Przecież Pilzno czy Zilina po jednym sezonie nie kupi superkozaków. A jak co rok-dwa będą awansować to dopiero będzie widać różnicę:)
Takie Pilzno czy Zilina awansują do LM raz na 10 lat a i tak to będzie sukces. Na takich jednorazowych zastrzykach nie da się niczego zbudować, a pieniążki pójdą na premie dla działaczy.
Zresztą taki awans dla takich drużyn przynosi więcej wstydu niż korzyści dla danej ligi bo co to za przyjemność i korzyść sportowa z przegrania z kretesem  wszystkich meczy lub ewentualnie uciułanie 1 czy 2 punkcików
Awans do elitarnych rozgrywek powinien oznaczać, że dana drużyna jest silna i będzie wstanie porywalizować z najlepszymi, a po ostatniej reformie to się zmieniło.
Jeśli UEFA chce pomagać maluczkim to niech dofinansuje różne projekty w biednych federacjach,a nie robi jakąś szopkę z chłopcami do bicia w LM i jeszcze przy okazji obniża poziom LM.

A odnośnie Arsenal - Udinese.
Udinese zagrało tak jak się spodziewałem czyli dynamicznie, ale niestety widać brak Zapaty, Inlera i Sancheza, bo zarówno nerwowo w defensywie, brak pomysłu w środku pola i fatalna skuteczność. Z tym że gra Arsenalu to już zupełnie jakiś dramat. To jest wręcz niewiarygodne żeby taki klub w drugiej połowie bronił u siebie z co by nie mówić średniakiem Seriea.
Dla kogo awans? Jednak zdecydowanie Arsenal bo nie wieże, że angielski klub nie będzie w stanie strzelić chociaż jednej bramki we Włoszech, a wówczas Udinese będzie musiało strzelić 3 co wydaje mi się bardzo wątpliwe. Wczorajsi goście zawalili sprawę nie strzelając bramki i teraz będzie piekielnie trudno.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: hQ »

No to żeby podnieść poziom najpierw muszą te zespoły zacząć regularnie awansować. Potem się rozwinąć i po iluś latach będzie można powiedzieć, że klub X czy Y są na odpowiednim poziomie by uważać je za godne gry w LM.
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Tak ale Liga Mistrzów to miejsce dla piłkarskiej elity a nie dla leszczy. Dla klubów próbujących się wypromować w Europie jest Liga Europejska i tam niech te reformy sobie Platini wprowadza. A teraz co roku mamy pary typu Werder - Sampdoria, Zenit - Auxerre, Dynamo - Ajax, Arsenal - Udinese czy Lyon - Rubin już w fazie eliminacyjnej i z każdej pary co roku odpada jeden na prawdę solidny zespół.

Mimo wszystko z całych sił będę trzymał kciuki za Wisłę bo im akurat wejście do Ligi Mistrzów od paru lat się należy, nie wiem czy teraz są wystarczająco silni aby tam z powodzeniem rywalizować i urywać punkty faworytom ale na pewno zasługiwali na awans kilka lat wstecz ale albo trafiali na Real czy Barcelonę albo we frajerski sposób odpadali (chyba większość tutaj pamięta dwumecz z Panathinaikosem i wie co mam na myśli).
piotrek7
Posty: 162
Rejestracja: 3 sie 2007, 13:58

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: piotrek7 »

hQ pisze: No to żeby podnieść poziom najpierw muszą te zespoły zacząć regularnie awansować. Potem się rozwinąć i po iluś latach będzie można powiedzieć, że klub X czy Y są na odpowiednim poziomie by uważać je za godne gry w LM.
No dokładnie muszą regularnie awansować tyle że w obecnym formacie gdzie 4 drużyny idą np. z Niemiec (w tym 3 od fazy grupowej), a z Polski 1 przedziera się przez eliminacje to ciężko w ogóle mówić o  wyrównywaniu szans. Chyba, że znaleźliby się jacyś pasjonaci milionerzy, ale tu z kolei przeszkadza finansowe fair play.
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Mora »

Ja już od jakiegoś czasu rzygam ciągle tymi samym drużynami w LM. Takie drużyny jak Partizan Belgrad, Steaua Bukareszt czy MSK Żilina nadają kolorytu całej tej komercyjnej papce. Uważam że takie ligi jak angielska, hiszpańska,włoska,niemiecka,francuska czy holenderska powinny stracić po jednym miejscu w LM na rzecz takich krajów jak Rumunia, Bułgaria, Polska czy Serbia. Poziom pewnie by spadł, ale po stokroć wolę oglądać Steauę, Partizana czy Wisłę zamiast Manchesteru City, Villarreal czy Romy. Nie po to kluby z nieco biedniejszych krajów grają 30 meczów w sezonie, żeby oglądać LM w telewizji.Kiedyś to rzeczywiście była "Liga Mistrzów", teraz niestety jest "Liga Bogatych"...

PS. Życzę powodzenia Wiśle.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Rufus »

No i Wisła 1-0 wygrała po przepięknym golu Patryka Małeckiego. Mecz ogólnie był wyrównany, wszystko teraz rozstrzygnie się na Cyprze. Brawo Wisła.
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: sampam »

Jakos nie wierze w Cypryjczykow. Zakladalem, ze wygraja nawet w Krakowie, a tutaj kompletne "zdziwko".
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Wynik i dobry i zły. Jeśli Wisła strzeli gola to APOEL będzie potrzebował trzech. No ale gola Cypryjczykom strzelić będzie niezwykle ciężko jak widzieliśmy tym bardziej, że rewanż jest u nich. Nie da się ukryć, że jest to zdecydowanie solidniejszy zespół od Litexu, szczególnie w obronie. Strzasznie trudno przebić się przez defensywę no ale tak blisko od awansu Wisła nie była od wygranej 3-1 z Panathinaikosem w 2005 roku.

A tak w ogóle to Odense 1-0 Villarreal  :shocked:

Awans w zasadzie zapewniło sobie Dynamo Zagrzeb wygrywając 4-1 z Malomo. Bayern raczej też nie sfrajerzy i po wygranej 2-0 z FC Zurych spokojnie awansują.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: sampam »

i po to jest Platini, zeby takie Odense tez mialo chwile szczescia :ave:
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: anett »

Wisełka się trochę pomęczyła. Myślałam, że będzie im łatwiej, a tu proszę... Apoel nie odpuszczał. Dobrze, że Wiślacy się ogarnęli i w końcu wbili tą bramkę. Małecki świetnie się spisał. Szkoda niewykorzystanych akcji, ale cóż... ważne, że tył czysty. Na wyjeździe będzie ciężko, ale po dzisiejszym meczu wiadomo czego się spodziewać. Bądźmy dobrej myśli :)
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Mora »

Wynik 1-0 u siebie jest całkiem niezłą zaliczką przed rewanżem. Cypryjczycy nie będą się mogli rzucić na Wisłę, bo jeden stracony gol na własnym stadionie znacznie oddali APOEL od LM. Będą musieli więc zagrać bardzo uważnie w obronie i nie rzucać się do huraganowych ataków. APOEL zagra u siebie atakiem pozycyjnym, co z pewnością przyniesie Wisle wiele kontr, w czym widzę szanse na awans. Jedna dobrze wyprowadzona kontra szybkiego Meliksona i jeden gol dla Wisły na Cyprze powinien załatwić sprawę. Oby... :P
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Jaszczu91 »

Wisła wygrała jeden zero i przede wszystkim nie straciła bramki na własnym boisku. To według mnie dobry wynik a patrząc na przebieg meczu, nawet bardzo dobry. Wystarczy tylko( albo aż) strzelić gola na wyjeździe i po APOELU. Przed rewanżem jestem optymistą. Po pierwsze dlatego że Wisła ma poukładany zespół i mądrego trenera. Po drugie ma dużo szczęścia w tych eliminacjach i po trzecie ma w obronie niesłychanie skutecznego Chaveza, o którym dużo się nie mówi a wykonuje on świetną robotę. Wczoraj wygrał wszystkie pojedynki jeden na jeden! Aha i jeszcze jedno. To był piąty mecz Wisły w tych eliminacjach i piąty zwycięski. Brawa! 
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: pewny »

ładna kontra :)

bramka tez ładna :)

czekamy na rewanż...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Kubus »

Powiem szczerze że nie wierzyłem w to zwycięstwo byłem nastawiony sceptycznie. będzie ciężko wiele nie da sie powiedzieć na pewno Cypryjczycy rzucą sie do ataku, myśle że Wiślacy stracą tam bramke ale przejdą ...
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: sampam »

Alez to byla lekcja futbolu w wykonaniu Cypryjczykow, a jednoczesnie kubel zimnej wody na nasze rozpalone glowy. Pierwszy mecz udal sie krakusom, ale w 2 zostali zdeklasowani. Mimo wszystko duze brawa za caloksztalt wystepow w LM, czekam na LE!!!!
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Rufus »

No i kolejny raz Liga Mistrzów nie dla polskiej drużyny. Jednak trzeba przyznać, że APOEL bardziej zasłużył na ten awans od Wisły...Za rok się może uda.. :D
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: MiRas. »

Jak nigdy, to nawet ja wierzyłem dzisiaj, ze Wisła awansuje do dalszej fazy, ale... nie zasłużyli. Nigdy nie byli tak blisko jak 90 minut temu, no cóż. Porażka w iście frajerskim stylu.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: miniu86 »

Masa złych decyzji, niedokładności, frajerstwa, inna kultura gry co w połączeniu składa się na stały obrazek czyli odpadnięcie.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: kulasiak »

Wbrew pozorom to wcale nie jest źle że Wisła nie awansowała. W LM zapewne by przegrali 5 razy i raz zremisowali lub wygrali, a w LE mają szanse nawet na wyjście z grupy przy dobrych wiatrach i znacznie więcej punktów do rankingu.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: forzaragazzi »

kulasiak pisze: Wbrew pozorom to wcale nie jest źle że Wisła nie awansowała. W LM zapewne by przegrali 5 razy i raz zremisowali lub wygrali, a w LE mają szanse nawet na wyjście z grupy przy dobrych wiatrach i znacznie więcej punktów do rankingu.
Te "pozory" to pieniądze. DUŻE pieniądze, dawane za samo zakwalifikowanie się.
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Kermitt »

Co by nie mówić, jedno jest pewne. Tak jak może jeszcze pierwszy mecz był wyrównany, tak tu APOEL był o dwie klasy lepszy i awansował zasłużenie. Mimo to nie spodziewam się by Cypryjczycy namieszali dużo w fazie grupowej. Dla Wisły, brawa, mimo wszystko, dawno nie byliśmy tak blisko, szkoda jednak że się nie udało.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Seba »

Dobrze, że odpadli. Jeszcze by trafili na Inter, ograli nas i byłby wstyd :wink: Tak na poważnie, to między drużynami była ogromna różnica. Apoel awansował w pełni zasłużenie.
Obrazek
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Kubus »

Żeby nam chociaż w krakowie wpieprzyli ze 4-0 to byśmy złudzeń nie mieli ale oni musieli byc tak cholernie złośliwi i zakończyć rywalizacje 2 min przed końcem meczu... I jeszcze bramka parejki  
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: pewny »

oglądalem cały mecz więc mozna cos na ten temat napisac w wiekszej ilosci zdań, ale podsumowując to na krótko... to nie było nawet dno... to juz było podniżej dna, to był muł... porazka
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Klinsi64

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Klinsi64 »

dlaczego nie grał Iliev od początku?
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Kusy »

zdecydowanie za długo na boisku trzymał Małeckiego, to nie był jego dzień.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Waldini »

kulasiak pisze: Wbrew pozorom to wcale nie jest źle że Wisła nie awansowała.
Nie jest źle? Nie wiesz, co mówisz... To jest koszmar, dramat, ja jestem po prostu załamany i myślę, że każdy fan piłki w Polsce powinien być.
Awans do fazy grupowej to CO NAJMNIEJ 7 mln euro, to zastrzyk pieniędzy, który momentalnie podnosi poziom drużyny, bo pomaga zakupić dobrych zawodników, podniesienie poziomu drużyny zwiększa poziom całej ligi, poprzez to, że inne drużyny muszą podnieść swój poziom, żeby móc konkurować z danym klubem. Liga kraju, który ma swojego przedstawiciela automatycznie zwiększa swój prestiż, co przekłada się na wpływy z reklam, sponsorów itp, na frekwencję. Sam awans do fazy grupowej do grube pkt do rankingu Uefa, a te punkty sprawiają, że zaczyna się eliminacje z rozstawieniami, trafia na słabszych rywali i szansa na fazy grupowe LE czy LM jest większa, a to szansa na następną kasę, dalsze zwiększanie prestiżu itp. To jest samonapędzający się mechanizm!!! Nie pisz więc człowieku takich bzdur!

W dupie mam to, że Apoel zasłużył! Niech choć raz do cholery uśmiechnie się do nas los, bo kto jak kto, ale polscy kibice zasługują na to.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Seba »

Waldini pisze: W dupie mam to, że Apoel zasłużył! Niech choć raz do cholery uśmiechnie się do nas los
Jak to się mówi szczęściu trzeba dopomóc. Wisła nie zrobiła w tym kierunku niczego.
Obrazek
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Imrahil »

Chociaz polakow bylo niewielu na boisku, dzisiejsza wisla pokozala nam,jak bedzie grac repa Polski na przyszlorocznym euro. Poziom naszej ligi jest kosmicznie niski, to juz nawet nie jest wstyd bo nasze druzyny co roku sa upokarzane przez coraz to egozotyczniejsze ligi. W europie sie juz nawet z nas nie smieja bo tu juz stare i nudne.
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Rufus »

Waldini pisze:
kulasiak pisze: Wbrew pozorom to wcale nie jest źle że Wisła nie awansowała.
Nie jest źle? Nie wiesz, co mówisz... To jest koszmar, dramat, ja jestem po prostu załamany i myślę, że każdy fan piłki w Polsce powinien być.
Awans do fazy grupowej to CO NAJMNIEJ 7 mln euro, to zastrzyk pieniędzy, który momentalnie podnosi poziom drużyny, bo pomaga zakupić dobrych zawodników, podniesienie poziomu drużyny zwiększa poziom całej ligi, poprzez to, że inne drużyny muszą podnieść swój poziom, żeby móc konkurować z danym klubem. Liga kraju, który ma swojego przedstawiciela automatycznie zwiększa swój prestiż, co przekłada się na wpływy z reklam, sponsorów itp, na frekwencję. Sam awans do fazy grupowej do grube pkt do rankingu Uefa, a te punkty sprawiają, że zaczyna się eliminacje z rozstawieniami, trafia na słabszych rywali i szansa na fazy grupowe LE czy LM jest większa, a to szansa na następną kasę, dalsze zwiększanie prestiżu itp. To jest samonapędzający się mechanizm!!! Nie pisz więc człowieku takich bzdur!

W dupie mam to, że Apoel zasłużył! Niech choć raz do cholery uśmiechnie się do nas los, bo kto jak kto, ale polscy kibice zasługują na to.
Nie do końca jest tak jak piszesz. Jak Wisła dostałaby te 7mln. euro to myślisz że ta kasa pójdzie na wzmocnienia ? Skończyłoby się tak, że sprzedaliby np. Meliksona i Małeckiego, a w ich miejsce nie pojawili by się wcale lepsi zawodnicy od nich...Nie oszukujmy się Wisła w tej lidze mistrzów nie namieszałaby, więc punktów do rankingu UEFA dużo byśmy nie dostali, a w LE Wisła może spokojnie wywalczyć awans z grupy, z racji tego że są tam po prostu gorsze zespoły, a za remis/zwycięstwo w fazie grupowej LM i LE dostaje się po tyle samo punktów, z czym że za awans do grupy LM są 4 pkt., a do LE 2pkt. Legia jakby jeszcze sprawiła niespodziankę w Moskwie to byłoby super, bo Śląsk już raczej odpadł. Kibicem Wisły nie jestem, ale życzyłem im powodzenia w walce o LM, nie udało się, trudno, trzeba też szukać pozytywów w tym, że zostaje nam tylko LE.
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
ODPOWIEDZ