Champions League 2013/2014

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
ODPOWIEDZ
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: forzaragazzi »

28 mln złotych piechotą nie chodzi :/ Właściciele obłowiliby się i jeszcze by sporo zostało na transfery. A tak? Chociaz lepsza LE niż nic.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: sampam »

Wedlug mnie nie byloby powtorki z rozrywki, czyli wyprzedazy druzyny - Cupial zmadrzal ostatnimi czasy :brawo: Nie widze wielkich przeslanek, ktore przemwialyby za wyjsciem z grupy Wisly. Musza trafic sie naprawde egzotyczni rywale. Ewentualnie powtorzy sie scenariusz Lecha, czyli trafienie na zagubiony Juventus, wyjatkowy mecz z City, no i tylko ci Austriacy... Warto zauwazyc z jakim nastawieniem wszyscy podchodzimy do losowan w LM, czy LE. Kazdy ma nadzieje, ze jakims zrzadzeniem losu uciulamy kilka punktow, bo kazdy racjonalnie myslacy, wie gdzie MY jestesmy, a gdzie reszta swiata - "sto lat za Murzynami". Nie przekonuja mnie opinie, jakoby poziom polskiej ligi sie podniosl.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 23:43 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Kusy »

to nawet nie wiedziałem że za awans do LE dostaje się 2 pkt, myślałem że nic się nie dostaje.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Rufus »

Fakt, nic się nie dostaje, sorry.
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Waldini »

Rufus pisze: Nie do końca jest tak jak piszesz. Jak Wisła dostałaby te 7mln. euro to myślisz że ta kasa pójdzie na wzmocnienia ? Skończyłoby się tak, że sprzedaliby np. Meliksona i Małeckiego, a w ich miejsce nie pojawili by się wcale lepsi zawodnicy od nich...
Nawet jak te pieniądze nie poszłyby na wzmocnienia, to nie trzeba by było sprzedawać najlepszych zawodników, żeby mieć kasę, czyli jest odwrotnie niż piszesz! Drużyny grająca w LM przyciąga dobrych zawodników i cała liga na tym zyskuje. Wartość zawodnika, który gra w LM od razu idzie w górę i nawet, jak się go sprzeda to za lepsze pieniądze. Jezu! Ja muszę tłumaczyć takie oczywistości??? Spójrzmy na ten cholerny Cypr, kilka lat temu ich przedstawiciel dostał się do fazy grupowej i teraz grają tam regularnie, albo co sezon, albo co dwa. A dlaczego tak jest? Bo to SAMONAPĘDZAJĄCY się mechanizm, jak już pisałem i cała ich liga na tym zyskuje!
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Rufus »

Podałeś przykład ligi cypryjskiej, zgadzam się tam to zdało egzamin, ale w międzyczasie w LM byli także Węgrzy, Szwedzi, Bułgarzy czy Słowacy, a te ligi są gorsze od naszej pomimo tego, że u nich była LM, a u nas nie...
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Waldini »

Rufus pisze: Podałeś przykład ligi cypryjskiej, zgadzam się tam to zdało egzamin, ale w międzyczasie w LM byli także Węgrzy, Szwedzi, Bułgarzy czy Słowacy, a te ligi są gorsze od naszej pomimo tego, że u nich była LM, a u nas nie...
Nie twierdzę, że sam awans jest panaceum na całe zło, ale sam przyznaj, że zapotrzebowanie na piłkę u nas jest większe, niż w krajach, które wymieniłeś (no może Bułgaria się może nieco równać), potencjał kibicowski jest większy i zainteresowanie ligą krajową też jest na wyższym poziomie. Ziarno musi trafić na dobry grunt, żeby zakiełkowało i wyrosło. Z całym szacunkiem, ale w państwach typu Słowacja czy Szwecja, gdzie nigdy nie było wielkiego głodu piłki trudno coś zbudować trwałego na tym polu. Frekwencję tam oni mają, ale na hokeju, więc sam awans do LM będzie bardziej ciekawostką. Wbrew temu, co wszyscy powtarzają poziom ligowy na tle Europy mamy średni a nie słaby, wszystkie kraje wymienione przez Ciebie w rankingu UEFA są niżej niż my, dla nich awans jest tylko lekkim odbiciem i zbliżeniem do nas, dla nas ten awans byłby milowym krokiem w przód i szansą na podgonienie takich państw jak Belgia, Izrael czy właśnie Cypr.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: kachol »

Wisła rozgrzała emocje w eliminacjach i wydawało się, że awans jest na wyciągnięcie ręki... Po 45 minutach rewanżu byłem pewny, że ten awans Wisły to już bardziej science fiction... Apoel zdemolował Wisłę i nawet ciężko mieć do kogokolwiek pretensje, po prostu piłkarsko Wisła wypadła bardzo blado na tle Apoelu... Postawa bocznych obrońców Wisły wołała o pomstę do nieba... Wisła broniła się nieumiejętnie i nie atakowała, a to prosta recepta na wysoka porażkę... Jedna ładna akcja Wiślaków dodała nieco pikanterii spotkaniu, ale to było zdecydowanie za mało...

Jestem rozczarowany postawą "białej gwiazdy" bo spodziewałem się, że mając na wyciągniecie ręki historyczny awans, pokażą coś więcej, a nie pokazali nic... Przeraża mnie to, że z ich wypowiedzi bije szczere: "to było max na co nas stać"... Jeżeli na tyle stać mistrza polski w meczu o wszystko, to możemy spokojnie obstawiać, że za rok mistrza Polski również zabraknie w LM...

P.S.

Nie ma co się rozwodzić o znaczeniu LM dla piłki w Polsce, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to jest nam bardzo potrzebne, ale żeby dostać się do LM to musimy doczekać się zespołu grającego regularnie w LE i to z dobrymi wynikami... Rok temu oczarował nas Lech, ale zdobyte doświadczenie zostało zaprzepaszczone postawą w lidze...
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Blablarzynca »

Apoel był pod każdym względem lepszą drużyną. Miło było patrzeć jak konstruowali akcje. Wisła nie zasłużyła na awans i  nie awansowała.

PS Junior Diaz wygląda jak Jar Jar Binks z Gwiezdnych wojen, czy tylko m się tak wydaje ?
all in the game, yo, all in the game
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Mora »

Zgadzam się z Waldinim. Pisanie,że wcale nie jest tak źle, że Wisła nie awansowała jest głupotą, wielka szansa na grę w elitarnej LM została we frajerski sposób zaprzepaszczona. Rozumiem,że polskie kluby odpadają z Realem,Barceloną czy nawet Anderlechtem, ale z mistrzem Cypru :?: :!: Po raz pierwszy w historii klub z tego kraju wyeliminował polski zespół, wcześniej zawsze jechaliśmy zespoły z Cypru. Niestety, poziom ich ligi znacznie wzrósł, a my nadal stoimy w miejscu...

Mecz rewanżowy bardzo podobny do rozgrywanego równo 6 lat wcześniej meczu z Panathinaikosem.Tragiczna gra od początku,wynik 0-2, gol z niczego dla Wisły, awans w zasięgu ręki, emocje, obrona Częstochowy, gol w końcówce i do widzenia :/ Zawiedli zwłaszcza Pareiko, Diaz, Małecki i Melikson. Zresztą cała Wisła zagrała bardzo źle.

Wielka szkoda, grube miliony euro zarobią Cypryjczycy,a my znowu będziemy musieli zadowolić się ochłapem z LE...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: pewny »

teraz czekamy na losowanie NASZYCH... ciekawe na co trafimy ciekawego... :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
IlCapitano

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: IlCapitano »

Mora pisze: Rozumiem,że polskie kluby odpadają z Realem,Barceloną czy nawet Anderlechtem, ale z mistrzem Cypru :?: :!: Po raz pierwszy w historii klub z tego kraju wyeliminował polski zespół, wcześniej zawsze jechaliśmy zespoły z Cypru. Niestety, poziom ich ligi znacznie wzrósł, a my nadal stoimy w miejscu...
Mało tego, że go wyeliminował, ale przede wszystkim go ośmieszył. Żeby złapać zadyszkę po 25 minutach meczu? W ten sposób polski klub zagra w LM, ale za 40 lat.
Cypryjczycy siedzieli na Wiśle cały mecz, a ten gol na 2:1 to był fuks roku i było kwestią czasu zanim gospodarze przywrócą ich do pionu. Zresztą, już w pierwszym meczu krakowianie mieli sporo szczęścia i wygrali tylko dzięki chwilowemu przebłyskowi Małeckiego, który wczoraj znowu pokazał jak bardzo zasługuje na miejsce w kadrze.

Dzisiaj mocno liczę na Udinese. Na pewno stać ich na awans, szczególnie mając w pamięci to co pokazali w Londynie.
Kubusa10
Posty: 98
Rejestracja: 11 gru 2008, 20:10
Lokalizacja: Tam gdzie biją najmocniej i piją najwięcej

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Kubusa10 »

Oglądałem cały mecz Wisły choć momentami miałem tego dosyć,takiego chłamu w wykonaniu Polskich* piłkarzy już dawno nie widziałem.Ciekawe co by się stało jak jednak Wisła by się tam dostała,zapewne oglądali byśmy wyniki typu 5-6:0,jestem w szoku że nigdy nie jesteśmy dobrze przygotowani na początek sezonu.Pozostaje nam się pogodzić że kluby z Cypru,Białorusi są od nas o dwie klasy lepsze
Mam nadzieje że dziś uda się Udine pokonać to całe przedszkole Wengera
Obrazek
piotrek7
Posty: 162
Rejestracja: 3 sie 2007, 13:58

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: piotrek7 »

kusy pisze: to nawet nie wiedziałem że za awans do LE dostaje się 2 pkt, myślałem że nic się nie dostaje.
I dobrze myślałeś, bo rzeczywiście nic się nie dostaje...
W LE nie ma żadnych bonusów za przechodzenie kolejnych rund.
Dowód:
Wisła przed wczorajszym pojedynkiem uciułała 2,5 punktu (2- za zwycięstwa z ze Skonto i 0,5 z dość skomplikowanych obliczeń odnoszących się do występów całego kraju w Europejskich pucharach)
Teraz link:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2012.html
Ranking już zaktualizowany w stosunku do wczorajszych wyników i jeśli byłoby prawdą owe 2 bonusowe punkty, to Wisła już w tej chwili powinna mieć co najmniej 4,5 punktu, bo przecież w fazie grupowej LE już jest.
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: kolus »

2) Liga Europy UEFA:

    a) faza kwalifikacyjna

        * 0,25 punktu jest przyznawane każdej drużynie, która odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji,
        * 0,5 punktu jest przyznawane każdej drużynie, która odpadła w drugiej rundzie kwalifikacji,
        * 1 punkt jest przyznawany każdej drużynie, która odpadła w trzeciej rundzie kwalifikacji,
        * 1,5 punkt jest przyznawane każdej drużynie, która odpadła w rundzie play-off kwalifikacji,

    b) faza grupowa

        * 2 punkty są przyznawane automatycznie każdej drużynie, która w tej fazie uzyskała mniejszą liczbę punktów (tzw. gwarantowane minimum);

    c) faza pucharowa

        * 1 punkt jest przyznawany każdej drużynie, która zakwalifikowała się do ćwierćfinału, półfinału lub finału.

Wisla dostanie te 2 pkt z powodu niegrania w eliminacjach LE
piotrek7
Posty: 162
Rejestracja: 3 sie 2007, 13:58

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: piotrek7 »

Czyli mój błąd, a więc przepraszam za wprowadzanie w błąd. Ale dlaczego Wisła już tych 2 punktów nie dostała, skoro np. drużyny które są w fazie grupowej LM (bez eliminacji) te punkty (4 bonusowe)  mają już zaksięgowane w rankingu? Trochę to nielogiczne...
Swoją drogą byłem święci przekonany, że LE (w przeciwieństwie do LM) żadnych bonusów nie ma, a tu taka heca...
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 14:00 przez piotrek7, łącznie zmieniany 1 raz.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Waldini »

piotrek7 pisze: I dobrze myślałeś, bo rzeczywiście nic się nie dostaje...
W LE nie ma żadnych bonusów za przechodzenie kolejnych rund.

Teraz link:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2012.html
Ranking już zaktualizowany w stosunku do wczorajszych wyników i jeśli byłoby prawdą owe 2 bonusowe punkty, to Wisła już w tej chwili powinna mieć co najmniej 4,5 punktu, bo przecież w fazie grupowej LE już jest.
W LE są bonusy za awans, ale dopiero za awans do ćwierćfinału, dostaje się wtedy 1 pkt, podobnie jak w LM. Te dwa punkty bonusowe za fazę grupową LE dotyczą rankingu klubowego, a nie krajowego! Dany klub otrzymuje je tylko wtedy, jeśli w fazie grupowej LE zdobędzie mniej niż te 2 pkt (gwarantowane minimum).

edit: kolus, Ty teraz wrzuciłeś zasady rankingu klubowego właśnie, a to zupełnie co innego.

Tak wyglądają zasady przydzielania punktów do rankingu krajowego:

1) faza kwalifikacyjna Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA

   1 punkt za zwycięstwo,
   0,5 punktu za remis,
   0 punktów za przegraną.

2) faza grupowa i pucharowa Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA

   2 punkty za zwycięstwo,
   1 punkt za remis,
   0 punktów za przegraną;

Do tego bonusy:

   5 punktów za awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA,
   4 punkty za awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA,
   1 punkt za awans do ćwierćfinału, półfinału oraz finału Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA

Suma wszystkich pkt meczowych jest dzielona przez liczbę drużyn występujących pod szyldem danej federacji, tak więc łatwo obliczyć, że odpadając Wisła zaprzepaściła dla Polski 1 pkt rankingowy i żeby to skompensować musi wygrać 2 razy w LE. Ile znaczy 1 pkt rankingowy niech pokaże ten przykład: W sezonie 2007/2008 wszystkie polskie drużyny zarobiły dla federacji łącznie 1,666 pkt! A w najlepszym w ostatnich latach sezonie 2008/2009 5 pkt rankingowych czyli 20% tego, co straciła teraz Wisła. Ja wiem, że ktoś może napisać, że fazie grupowej LM Wisła pewnie przegrałaby wszystko, a w fazie grupowej LE coś ugra, ale te pkt to nie wszystko, tu liczy się przede wszystkim KASA.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 14:02 przez Waldini, łącznie zmieniany 1 raz.
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: kolus »

Ten ranking to jest w ogole dziwny, ciezko ogarnac o co chodzi. Poczekajmy do konca sezonu i bedzie wszystko wiadomo.
piotrek7
Posty: 162
Rejestracja: 3 sie 2007, 13:58

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: piotrek7 »

Widzę Waldini, że się na tym dość dobrze znasz.  :wink: Może zostawmy na moment ranking krajowy, a przejdźmy do klubowego. Są te 2 punkty, tzw. minimum w fazie grupowej LE, ale toż to jest jest jawne oszukiwanie drużyn które zdobyły te 2 punkty w realnym boju. Przykład:
Drużyna A przegrała wszystkie mecze w grupie - dostaje 2 punkty
Drużyna B zremisowała 2 mecze i przegrała 4 - dostaje 2 punkty.
Podsumowując, gdzie tu sprawiedliwość?
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 15:35 przez piotrek7, łącznie zmieniany 1 raz.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Waldini »

piotrek7 pisze: Widzę Waldini, że się na tym dość dobrze znasz.  :wink: Może zostawmy na moment ranking krajowy, a przejdźmy do klubowego. Są te 2 punkty, tzw. minimum w fazie grupowej LE, ale toż to jest jest jawne oszukiwanie drużyn które zdobyły te 2 punkty w realnym boju. Przykład:
Drużyna A przegrał wszystkie mecze w grupie - dostaje 2 punkty
Drużyna B zremisowała 2 mecze i przegrała 4 - dostaje 2 punkty.
Podsumowując, gdzie tu sprawiedliwość?
To że drużyna przegra nie oznacza, że nie stoczyła realnego boju  :wink:

A tak poważnie, myślę, że jest to mały rodzaj rekompensaty za to, że jednak drużyna, która dostała 6 razy w tyłek to musiała ten trud meczowy podejmować, jeździć na wyjazdy itp. Nie są to, jak sądzę, tak wielkie punkty, żeby stanowiły jakąś ekstra wartość dla klubu, po prostu taki mały bonus za sam udział.
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Rufus »

Najbardziej szkoda 2004 roku, kiedy w Rankingu UEFA byliśmy na 16 miejscu i do 15-miejsca brakowało nam 0.150 punktu, a to oznaczało 2 drużyny w eliminacjach LM...Przez takie wpadki jak ta tegoroczna Jagiellonii, tracimy bardzo dużo punktów, przez co musimy zaczynać eliminacje od pierwszych rund. Myślę, że jak wtedy byśmy mieli więcej o te 0,150 punktu, to jedna drużyna zakwalifikowałaby się do tej LM, a teraz byśmy regularnie mieli przynajmniej jedną drużynę w LM i ze 2 w LE. Albo Rumunii którzy do 2006 roku byli daleko za nami, a tu nagle 3 zespoły weszły do p. UEFA ( z czego jedna doszła do półfinału, druga do ćwierćfinału, a trzecia odpadła we grupie) i dzięki tym osiągnięciom wygrali CAŁY Ranking UEFA, za sezon 2005/06, nie mając drużyny w LM. Więc albo musielibyśmy do tej LM wejść i ugrać trochę tych punktów, albo przynajmniej ze 2 drużyny awansowałaby do LE i tam też sporo punktów wywalczyć, dzięki czemu byśmy mieli sytuację, w której mistrz Polski miałby zapewniony start w LM.
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Kusy »

Liga Rumuńska już spadła na 22 miejsce. W tym sezonie coś czuję że znowu nałapią dużo pkt w LE.

Taka Jaga zaczynając od I rundy eliminacje powinna nam tych punktów nałapać sporawo, ale jak się odpada w I rundzie to nasza liga nigdy nie osiągnie miejsca 15.  

Mam nadzieje że kolejny sezon w pucharach będziemy mieli udany, bo będziemy mieli tylko odjęte 1.666, jest więc szansa trochę podskoczyć, tym bardziej że na puchary pewnie załapie się Lech, Wisła i Legia.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 15:53 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Dziś o 20:45 Udinese - Arsenal. Mocno trzymam kciuki za Włochów bo Kanonierzy raczej Europy nie zwojują a kolejny zespół w Lidze Mistrzów z Serie A to zawsze coś. W ostatnim meczu Udinese nie wykorzystało kilku stuprocentowych sytuacji i oby to się nie zemściło dzisiaj. Ciężko będzie im nie stracić bramki bo do gry wraca Van Persie.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Omen »

Będzie gdzieś ten mecz Udinese w tv oprócz N sport?
:szal:
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Waldini »

kusy pisze: Mam nadzieje że kolejny sezon w pucharach będziemy mieli udany, bo będziemy mieli tylko odjęte 1.666, jest więc szansa trochę podskoczyć, tym bardziej że na puchary pewnie załapie się Lech, Wisła i Legia.
Lech, Wisła i Legia. Żaden z tych klubów nie gwarantuje niczego, to tylko szyldy.

Wspomniana Wisła tyle razy już pukała do LM, że ludzie potracili rachubę, a po drodze na swojej pucharowej drodze była eliminowana przez zespoły z Estonii czy Azerbejdżanu. Bogdan Cupiał coś wspominał, że jak Wisła awansuje do LM to będą w końcu fundusze na stworzenie akademii piłkarskiej. Pomyślałem sobie fajnie, ale po chwili dostałem jak obuchem w głowę, bo jak to k...a! Najlepszy klub ostatnich lat w Polsce nie ma akademii piłkarskiej i czeka na cud w postaci awansu, żeby ją wybudować?! No coś chyba nie tak.

Tak się zastanawiam, jak ta Wisła pozbiera się w lidze teraz, 3 remisy i wymęczone zwycięstwo, nic to do liderów tylko 4 pkt, ale jednak psychika po Cyprze siąść nieco musiała. A w sumie niech będzie, jestem z Wrocławia, Wisła mimo, że zgoda to konkurencja do tytułu. Nie, nie żartuję inni próbowali, możemy próbować i my. Śląsk ma najlepszego trenera w lidze, solidny skład i patent na tych tzw wielkich naszej ligi. Ładnie stuknęliśmy Legię na Łazienkowskiej, wcześniej Ruch, więc w lidze skończyło się podśmiewanie z Wrocławian. Czy się komuś to podoba czy nie, jesteśmy już teraz jednym z faworytów do tytułu. Co ważne, odkąd w klubie jest Lenczyk to z tych większych w lidze nie wygrał z nami nikt, a Legia powoli łapie kompleks Śląska.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Jaszczu91 »

Wisła była znów bardzo blisko. Wystarczyło wytrzymać 5 minut i stało by się coś niemożliwego. Jednak  stało się to co się stać powinno. Lepszy zespół zdobył gola i zasłużenie awansował. Miałem wielką nadzieję i bardzo kibicowałem Wiśle, ale teraz uważam że może dobrze się stało że w Krakowie będzie tylko liga europejska. No bo jeśli APOEL był zespołem o klasę lepszym od mistrzów Polski to co by było w fazie grupowej? Tylko i wyłącznie kompromitacja. Niestety jak na razie Polska nie gra w lidze mistrzów bo na to nie zasługuje. I tylko Cupiała żal.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Udinese 1-2 Arsenal

Po pierwszej połowie apetyty były duże no ale niestety defensywa Udine jest za słaba niestety i stracili 2 gole. Poza tym Di Natale nie trafił karnego co jest niewiarygodne. Tak czy inaczej karny się nie należał więc na jedno wyszło :) Toto wyraźnie brakowało kogoś do pary w ofensywie, takiego właśnie Sancheza. Cóż, życzę Udine powodzenia w Lidze Europy.

Poza tym w Lidze Mistrzów zagra Viktoria Plzen, którzy wygrali rewanż z Kopenhagą 2-1 :)

Rubin odpadł w rywalizacji z Lyonem, reszta meczów bez większych niespodzianek.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Waldini »

Chuchu pisze: Udinese 1-2 Arsenal
A i dobrze, jednych ogórków mniej, może Udine trafi do grupy z Wisłą. Co jak co Włosi to jedyna z tych wielkich lig, która wzbudza ostatnio więcej śmiechu niż powagi. Lech mógł powalczyć z Juventusem, to czemu Wisła nie miałaby z Udinese? Liga włoska robi się szmaciarska, mentalnie zatrzymali się w latach 90-tych ubiegłego wieku i stąd takie, a nie inne wyniki. Wystarczy spojrzeć chociażby na włoskie stadiony, 70 % to obskurne ruiny, które należałoby zburzyć i zaorać, co jak co, ale pod tym względem wyprzedzamy makaroniarzy o lata świetlne.
Klinsi64

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Klinsi64 »

z Sanchezem,Zapatą i Inlerem pewnie by awansowali,ale po co? ;) a Białoruś znowu w LM :)
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Liga Mistrzów 2011/2012
Podział na koszyki:

FC Barcelona
Manchester United FC
Chelsea FC
FC Bayern München
Arsenal FC
Real Madrid CF
FC Porto
FC Internazionale Milano
----------------------------------------------
Milan AC
Olympique Lyonnais
Szachtar Donieck
València CF
SL Benfica
Villarreal CF
CSKA Moskwa
Olympique de Marseille
----------------------------------------------
Zienit Sankt Petersburg
AFC Ajax
TSV Bayer 04 Leverkusen
Olympiakós SFP (Pireus)
Manchester City FC
LOSC Lille Métropole
FC Basel 1893
BATE Borysów
----------------------------------------------
BV Borussia 1909 (Dortmund)
SSC Napoli
NK Dinamo (Zagrzeb)
APÓEL (Nikozja)
Trabzonspor Kulübü
KRC Genk
FC Viktoria Plzeň
Oțelul Galați


Inter, CSKA, BATE i Viktoria grupa marzeń :)
Inter, Villarreal, Manchester City, Borussia grupa śmierci.

Tak czy inaczej jeśli z grupy nie wyjdziemy, czego w ogóle nie biorę pod uwagę to Gaspa powiesimy za jaja i Brankę za wielkie transfery.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 23:44 przez Chuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ