Champions League 2013/2014

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
ODPOWIEDZ
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Champions League 2013/2014

Post autor: Rufus »

1 runda eliminacji Ligi Mistrzów:

FC Santa Coloma (Andora) - F91 Dudelange (LUK)
SP Tre Fiori (San Marino) - Valletta FC (Malta)


2 runda eliminacji Ligi Mistrzów:

Skonto Ryga (Łotwa) - Wisła Kraków (Polska)
Maccabi Hajfa (Izrael) - Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)
FK Mogren Budva (Czarnogóra) - Liteks Łowecz (Bułgaria)
NK Maribor (Słowenia) - FC Santa Coloma (Andora) / F91 Dudelange (LUK)
KS Skenderbeu Korcza (Albania) - Apoel Nikozja (Cypr)
Slovan Bratysława (Słowacja) - Toboł Kostanaj (Kazachstan)
Sturm Graz (Austria) - Videoton Szekesfehervar (Węgry)
FC Zestafoni (Gruzja) - Dacia Kiszyniów (Mołdawia)
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - Neftczi Baku (Azerbejdżan)
Pjunik Erywań (Armenia) - Viktoria Pilzno (Czechy)
Partizan Belgrad (Serbia) - KF Skendija 79 (Macedonia)
SP Tre Fiori (San Marino) / Valletta FC (Malta) - Ekranas Poniewież (Litwa)
Malmoe FF (Szwecja) - HB Torshavn (Wyspy Owcze)
Shamrock Rovers (Irlandia) - Flora Tallinn (Estonia)
Rosenborg Trondheim (Norwegia) - Breidablik Koparogur (Islandia)
HJK Helsinki (Finlandia) - Bangor City (Walia)
Linfield Belfast (Irlandia Północna) - BATE Borysów (Białoruś)

Moim zdaniem Wisła dobrze trafiła, z logistycznego punktu widzenia podróż bliska, a i z aspektu sportowego drużyna jest krótko mówiąc słaba, są obecnie na 4 miejscu w lidze łotewskiej.
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
dzony
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:12
Lokalizacja: Białystok

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: dzony »

To co oni w lidze mistrzów robią? :)
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: hQ »

Nie z takimi odpadali ;p
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Blablarzynca »

Może jestem naiwny, ale co roku wierzę, że wreszcie polski zespół zawita do Ligi Mistrzów i tym razem jest podobnie. Wisła wylosowała bardzo dobrze, teoretycznie najsilniejszego z możliwych rywali - a to wydaję mi się na ten moment najlepsze rozwiązanie dla niej.
all in the game, yo, all in the game
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Włosi w przyszłym sezonie nie będą raczej odgrywać znaczącej roli. Jak 3 drużyny wyjdą z grupy to się zdziwię. Inter cały czas bez trenera i bez żadnych większych planów na transfery, Napoli to solidny zespół, udało im się zatrzymać najlepszych zawodników, trochę się wzmacniają no ale raczej 1/8 to max co mogą osiągnąć póki co, Udinese straciło Sancheza i Inlera i mam spore wątpliwości, czy w ogóle w tej Lidze Mistrzów zagrają. Jedynie chyba Milan może coś tam namieszać bo widać, że ich zarząd zmądrzał. To samo przydałoby się Morattiemu i spółce bo jak na trenera ma zamiar wziąć Gasperiniego czy innego Mihajlovicia pomimo że do wyciągnięcia jest Hiddink czy Capello to nie wróżę nam niczego dobrego.

Może Roma jeszcze powalczy w Lidze Europejskiej bo nowi właściciele ich wzmacniają, już zaklepali sobie Krkicia i zapowiadają jeszcze więcej transferów. Inna sprawa, że sporo ryzykują zatrudniając Enrique jako trenera bo gość póki co prowadził jedynie Barcelonę B w swojej karierze. W sukces Lazio jakoś nie wierzę, jak wyjdą z grupy to będzie dobrze.
pietrasowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 kwie 2009, 21:04
Lokalizacja: Łódź

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: pietrasowy »

ja akurat w Lazio wierzę, Reja głupi nie jest i powoli coś tam ciekawego budują.
Na pewno zagrają lepiej niż Juve w tym roku :P

co do samej LM - mam nadzieje że nie trafi sie zadnej wloskiej druzynie grupa z City(koszyk 3) i Borussią (4).
Wyobraźcie sobie Barcę, Milan, City i BVB razem.
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Serpente »

City niech jak najszybciej odpadnie,jak najmniej tego cholerstwa w Pucharach,to samo Chelsea !
Ciekawe kto wygra,hhhmmm...niech zgadnę,ktoś z trójki Barcelona,Real,Manchester,och co za emocje w tej LM w dzisiejszych czasach.  :ave:
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Póki co wiele wskazuje na to, że Liga Mistrzów z roku na rok będzie coraz nudniejsza. W przyszłym sezonie pewnie wygra ktoś z czwórki Barcelona, Manchester, Real, Chelsea (kolejność przypadkowa). Jakikolwiek inny triumfator będzie sensacją. No bo kto miałby pokonać wymienione drużyny? Z Włoch raczej nie ma się czego spodziewać, Inter nie ma odpowiedniego trenera i wzmocnień też raczej nie będzie, Milan może zajść daleko ale nie sądzę aby wygrał. A może w końcu Arsenal coś zdziała? Piłkarze już z coraz większym doświadczeniem, może się sprawdzą? O niemieckich zespołach nawet nie ma co mówić jako faworytach. Jeśli o nas chodzi to dojście do ćwierćfinału będzie wg mnie sukcesem.
Remi91
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2011, 17:12

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Remi91 »

Biała Gwiazda znowu poniesie porażke tym razem z Łotewską Skonto Rygą  . Ja mówie 2 :0 dla Łotyszów
Remi91
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2011, 17:12

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Remi91 »

15 .07 losowanie legi warszawa  . Myśle ,ze legia wpadnie na jakąs mocną drużyne  w 3 rundzie el. LE np. Sparta Praga . Życze im tego
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Mora »

Po bramce samobójczej i nudnym meczu Wisła pokonała Skonto 1:0 i raczej spokojnie może czekać na spotkanie rewanżowe na swoim stadionie.Z nowych zawodników żaden specjalnie mnie nie oczarował,ale też nie zawiódł, niezłe wrażenie wywarł zwłaszcza Iliev.

Tymczasem znamy potencjalnego rywala Wisły w trzeciej rundzie eliminacji LM.Będzie to Liteks Łowecz lub FK Morgen.Bliżej gry z Wisłą jest klub z Bułgarii,który pokonał Morgen na wyjeździe 2:1.Wydaje się,że rywal do ogrania,tym bardziej, że w sparingu Wisła pokonała Liteks 2:1.Jeśli klub z Krakowa awansuje do IV rundy, to zagwarantuje sobie grę w fazie grupowej Ligi Europejskiej.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Powiem szczerze, jak nigdy w tym roku bardzo liczę na mistrza Polski, że chociaż wejdzie do tej fazy grupowej. Nie musi tam nawet punktów zdobywać ale chociaż pokazać się w Europie i zarobić trochę kasy na kolejny sezon żeby znowu wejść do LM, do tego kilka punktów do rankingu zawsze więcej się zrobi.

Co do samej Ligi Mistrzów to chyba nietrudno zgadnąć, że zwycięzcą będzie ktoś z czwórki Real, Barca, Chelsea, Manchester Utd.
DominoLoveInter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:19
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: DominoLoveInter »

Ja się wypowiem tak w LM jestem za manu i oczywiście Interem ale wygra Borussia , Real , Barca , lub Arsenal.
LE : Wisła coś tam może i zdziała jak by wbiła do grupy to już sukces wystarczy na ten sezon. Jagielonia juz pokazała, a Sląsk raczej mało prawdopodobne ze do grupy wejdzie a co do Legi to wygra 1,2 mecze i się zegna.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Jaszczu91 »

Wisła powinna u siebie bez problemu poradzić sobie ze Skonto. Z Liteksem też według mnie będzie faworytem i raczej nie zawiedzie. Awans do czwartej rundy już będzie sporym sukcesem i myślę że taki cel jest jak najbardziej w zasięgu Wisły. 
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Dzyl »

Ja się wypowiem tak w LM jestem za manu i oczywiście Interem ale wygra Borussia , Real , Barca , lub Arsenal.
Borussia ? Chyba żartujesz...Nie mają jeszcze na tyle silnej ekipy aby LM wygrać.
A co do Wisły to myślę że jak dopisze im szczęście to dojdą do fazy grupowej LM. Mają spore szanse na awans do 3 rundy, a tam rywal mało wymagający. Wszystko będzie zależeć od tego na kogo trafią w 4 rundzie. Jak im się poszczęści i trafią na rywala z niższej półki to mogą awansować do fazy grupowej.
martinbm
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2011, 23:13

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: martinbm »

Borussia może mieć problem choćby przez głupie rozstawienia koszyków, bo znajdzie się w czwartym, więc może trafić do grupy śmierci.
www.takdlakadry.pl - Naprawiamy wizerunek polskiej piłki! TdK!
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Mora »

Wisła wygrała rewanżowy mecz ze Skonto Ryga 2:0 i pewnie awansowała do kolejnej rundy eliminacji LM. W Krakowie Wiślacy zaprezentowali się całkiem przyzwoicie i zasłużenie wygrali. Dobry mecz zaliczył zwłaszcza Melikson, którego było pełno w linii pomocy na całej szerokości boiska. W III rundzie czeka Liteks Łowecz i to Wisła wydaje się być kandydatem do awansu i gry w IV rundzie. Pierwszy mecz już 26 lipca w Bułgarii.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Tkrauze »

Wczorajszy mecz Wisły zdecydowanie lepszy niż ten w Rydze.Na + Melikson,Iliev,Genkov,Lamey.Nie podobała mi się gra (pewnie się narażę) Sobolewskiego i Małeckiego.Drużyna Białej Gwiazdy dopiero się zgrywa ale to będzie dobrze wróżyło. Liteks może być ciężki lecz wierze w Maaskanta.
Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie,spytaj co Ty mozesz zrobic dla kraju.
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Dominho »

Tkrauze: Mnie też nie podobała się gra Małeckiego. Gol jak najbardziej i dopiero wtedy się troche rozkręcił, ale podsumowując cały dwumecz taka trója ( w skali szkolnej ) i to głównie za gola.
Liczę że Liteksowi dokopią dwa razy i że w IV wylosują kogoś w miarę do przejścia. Byśmy w końcu polski zespół w LM oglądali.
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: WTF »

Coutinho pisze: Liczę że Liteksowi dokopią dwa razy
Z Litexem może nie być tak łatwo, szczególnie w meczu na wyjeździe. Bułgarzy są zdeterminowani i chcą się dostać do LM, a Wiślacy z tego co na razie widziałem to jakoś tak na zwolnionych obrotach i chyba liczą, że LM sama do nich przyjdzie. Mam jednak nadzieję, że jakoś Wisła wymęczy awans i dobrze wylosuje. Później tylko dwa mecze i witaj LM :) Trochę na to czekamy, więc mam nadzieję, że w tym roku się uda.  
Ostatnio zmieniony 25 lip 2011, 21:33 przez WTF, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
martinbm
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2011, 23:13

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: martinbm »

A jednak dali radę, co prawda nie było łatwo, bo ten Tom narobił fermentu w szykach Wisły, jednak trzecie zwycięstwo z rzędu robi powoli nadzieje na fazę grupową.
www.takdlakadry.pl - Naprawiamy wizerunek polskiej piłki! TdK!
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Jaszczu91 »

Od początku eliminacji jestem jakoś dziwnie spokojny o Wisłę i jak dotąd biała gwiazda nie dała ciała. Im lepszy rywal tym Wisła ma więcej szczęścia ale gra też coraz lepiej. Wisła była słabsza ale i tak wygrała z Bułgarami. To wynika ze szczęścia ale też z odpowiedniego podejścia mentalnego. To duży atut Wisły w tych eliminacjach. Przynajmniej liga europejska powinna zagościć pod wawelem.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Blablarzynca »

Sporo szczęścia i fenomenalny wynik. Teraz zagrać spokojnie u siebie, dać pograć Bułgarom i ich kontrować. Może w tym roku zobaczymy Polską drużynę w LM.
all in the game, yo, all in the game
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: pewny »

jutro swietujemy awans i czekamy na losowanie 5 VII :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Andi10p
Posty: 84
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:20

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Andi10p »

W tym roku jak nigdy wierze w awans do LM. Wisła wygląda całkiem nieźle w pucharach i cos czuje że w tym roku się uda:D Co do LE to myślę że Śląsk się spręży i do fazy grupowej da radę. Motywacje powinni mieć że jak dojdą do fazy grupowej to na pewno jakiś mecz na nowym stadionie zagrają. Co do Legii to nie wiem. Ale dla wzmocnienia pozycji naszej ligi ważne alby wszystkie trzy zespoły dociągły w pucharach do wiosny:D
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: hQ »

Wygrywając z Litexem, Wisła ma przed sobą co najmniej 8 meczy (2 w IV rundzie + 6 grupowych w LM/LE [zależnie od wyniku IV rundy]). I tak dobrze :)
Andi10p
Posty: 84
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:20

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Andi10p »

Dokładnie. 8 meczy w tym 4 u siebie z kompletem publiczności co generuje niemałe pieniądze.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: kulasiak »

Wisła ma chyba najlepszą sytuację od kiedy startuje w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Do tego w pierwszych spotkaniach padły takie rezultaty, że przy szczęśliwych dla Wisły wynikach rewanżów może być nawet rozstawiona w 4. rundzie bo takie drużyny jak Rangers, Partizan czy Rosenborg przegrały swoje pierwsze mecze a APOEL zremisował u siebie ze Slovanem Bratysława i jeśli wszystkie 4 ekipy odpadną to Wisła będzie rozstawiona w przypadku swojego awansu do 4. rundy.
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: Rufus »

Wisła miała sporo szczęścia w pierwszym meczu z Liteksem, ale chwała jej za to że umiała to wykorzystać i przywiozła z Bułgarii bardzo dobry wynik. Piękne porażki była to cecha polskich drużyn w pucharach, tym razem Wiśle na szczęście udało się grając gorzej od przeciwnika wygrać. Wisła ma za dobrych piłkarzy żeby zaprzepaścić tę szansę na IV rundę eliminacji LM. A tam już będą drużyny z którymi Wisła nie będzie faworytem do awansu. Jednak awans do fazy grupowej LE nie powinno być dużym rozczarowaniem dla Białej Gwiazdy, ( w razie odpadnięcia w IV rundzie). Więc miejmy nadzieję, że Wisła jutro nas nie rozczaruje i będziemy świętować awans do PRZYNAJMNIEJ fazy grupowej LE.
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
martinbm
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2011, 23:13

Odp: Champions League 2011/2012

Post autor: martinbm »

Generalnie remis z Widzewem, w dodatku wywalczony w ostatnich minutach, paradoksalnie jest świetny dla Wisły, bo niektórzy zawodnicy po dobrych występach w eliminacjach LM mogli lekceważąco do Ekstraklasy podejść. A tak, mały spadek na ziemię i w rewanżu z Litexem od nowa gra na maksimum swoich możliwości.
www.takdlakadry.pl - Naprawiamy wizerunek polskiej piłki! TdK!
ODPOWIEDZ