Liga Europejska 2011/2012

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
ODPOWIEDZ
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Dominho »

Są i grupy.
Wisła Kraków trafiła do grupy K wraz z Twente, Fulhamem i Odense, natomiast Legia zagra w grupie C przeciw PSV Eindhoven, Hapoelowi Tel-Awiw i Rapidowi Bukareszt
Myślę, że trafili tak akurat. Nie są specjalnie mocne te ich grupy, nawet da się wyjść. Po cichu liczyłem, że trafimy do I (Atletico Madryt, Udinese Calcio, Stade-Rennais, zamiast Sion) - byłoby ciekawie :)
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: mikruzzo »

Jeżeli i Wisła i Legia dadzą z siebie 100% to moim zdaniem powinny sobie poradzić w swoich grupach i awansować do fazy finałowej i tego im życze :)
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kermitt »

Legia moim zdaniem może powtórzyć sukces Lecha sprzed roku. Liczę na obie drużyny, ale myślę że będziemy mieć prawo być zadowoleni gdy awansuje chociaż jedna. Tym bardziej że w grupach w których jesteśmy, nie ma futbolowych tuz. Choć wiadomo, nie będzie łatwo, na takim poziomie nie ma już słabych drużyn.

No i jeszcze raz szczere gratulacje dla Legii ;)
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kubus »

Dominho pisze: Po cichu liczyłem, że trafimy do I (Atletico Madryt, Udinese Calcio, Stade-Rennais, zamiast Sion) - byłoby ciekawie :)

A żebyś wiedział że też miałem nadzieje na taką grupe :)  ogólnie to chciałem jakąś drużynę Włoską zobaczyć w Krakowie ale jakoś nie wyszło ...
Obrazek
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Dominho »

Hah sprawdziłem skład Fulham, żeby zobaczyć jakie tam gwiazdy grają i się dowiedziałem, że Riise tam przeszedł :D
A Damien Duff taki się zapowiadał jak grał w Chelsea, a teraz coś słabo wylądował.
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Mora »

Losowanie ciekawe zwłaszcza dla Legii, bo przyjedzie znane w całej Europie PSV, posiadający niezłych ultrasów Hapoel oraz pogromca Śląska - Rapid Bukareszt. Wisła wylosowała znacznie mniej atrakcyjnie, Twente to zespół znacznie niżej notowany od wspomnianego wcześniej PSV, Fulham to angielski średniak, Odense to "kopciuszek" w całej stawce. Wisła nie zgarnie więc kolosalnych pieniędzy za transmisje TV,ale ma całkiem realne szanse na wyjście z grupy. Wg mnie Legia niestety odpadnie,a awans z grupy C wywalczą PSV i Rapid.Obym się mylił :P
Dominho pisze: Po cichu liczyłem, że trafimy do I (Atletico Madryt, Udinese Calcio, Stade-Rennais, zamiast Sion) - byłoby ciekawie
Żaden polski klub nie mógł trafić do tej grupy.Z powodu dziwnego UEFowksiego klucza nasze kluby mogły trafić tylko do grup A,B,C oraz K.Ja liczyłem na grupę D ze Sportingiem Lizbona i Lazio, ale z tego samego powodu polskie kluby nie mogły tam trafić...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kusy »

Moim zdaniem to Legia ma łatwiejszą grupę niż Wisła i ma dużo większe szanse na awans. Wisła musi wygrać pierwszy mecz u siebie z Odense.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Mora »

Wrzucam terminarz polskich zespołów jakby ktoś nie widział:

Kolejka 1 - 15 września

PSV - Legia 19:00
Wisła - Odense 21:05

Kolejka 2 - 29 września

Twente - Wisła 19:00
Legia - Hapoel 21:05

Kolejka 3 - 20 października

Wisła - Fulham 19:00
Rapid - Legia 21:05

Kolejka 4 - 3 listopada

Legia - Rapid 19:00
Fulham - Wisła 21:05

Kolejka 5 - 30 listopada

Odense - Wisła 19:00
Legia - PSV 21:05

Kolejka 6 - 15 grudnia

Hapoel - Legia 19:00
Wisła - Twente 21:05

Legia zaczyna z wysokiego "C", już na początku wyjazd do faworyzowanego PSV. Wisła natomiast ma szansę na rozpoczęcie rozgrywek od zwycięstwa. Odense nie jest chyba zbyt mocne na wyjazdach, trzeba to wykorzystać. Swoją drogą (mając w pamięci zeszłoroczne mecze Lecha) ciekawe w jakim stanie będzie murawa Wisły podczas ostatniej kolejki, 15 grudnia :P
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Dominho »

Wisła z Odense rewanż gra 1 grudnia, a z Twente w 6. kolejce 14 grudnia :) Nie żebym się czepiał, ale poprawiam :D
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: mio85 »

wiekszosc chwali slask a moim zdaniem w dwumeczu z rumunami sie skompromitowali........niektore zagrania po prostu powalaly na kolana..............do tego lenczyk ktory jest swietnym trenerem ale przesadzil w tym dwumeczu: trzy rozne sklady wystawia w przeciagu tygodnia - to ja sie pytam jak ma sie zaprezentowac nieskonsolidowana druzyna, o sprawnej realizacji zalozen taktycznych i organizacji gry mozna w takich przypadkach pomarzyc.........na boga co robi taki talent jak diaz w pierwszym skladzie??????? a voskamp w tym czasie siedzi na lawce.......kolejne nieporozumienie to brak spahicia i dudka...............rumuni miazdzyli naszych prezentujac piknikowe zaangazowanie................gdyby nie kelemen bylaby kompromitacja (interwencja z okolic 25 minuty mistrzostwo swiata)............z cienkimi jak barszcz bulgarami nie potrafili wykorzystac zadnej z multum stuprocentowych sytuacji..........tak wiec ogolnie pozytywnie pokazali sie tylko w starciu ze szkotami........
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Rufus »

Legia trafiła według mnie trochę lepiej od Wisły. PSV jest faworytem całej grupy, a Legia powinna walczyć z pozostałymi klubami o 2 miejsce. Ważne żeby nie przegrywać u siebie.
Wisła z Odense śmiało może wygrać, ale z Fulhamem i Twente będzie już trudniej. Jak 1 Nasz zespół awansuje dalej, będzie dobrze.  :yes2:
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Mora »

Dominho - rzeczywiście mecze są 1 i 14 grudnia, coś złego informatora miałem :P
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
solo_nerazzurri
Posty: 246
Rejestracja: 2 sie 2009, 22:28
Lokalizacja: Łódź

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: solo_nerazzurri »

Tez uwazam, ze Legia lepiej trafila, ale tez ciesze sie, ze Wisla nie trafila na zespol z poludnia (Grecja), bo jak widac tez po 2 meczu z APOELEM ciezko idzie nam z takimi ekipami. Jak dla mnie, obie ekipy maja spore szanse na awans, bo maja naprawde solidne, rowne kadry. Skoro Lech rok temu mial bardzo slaba lawke i potrafil wyjsc z naprawde ciezkiej grupy, to Legia i Wisla maja na to rowniez spore szanse
E\' una gioia infinita
che dura una vita
Pazza Inter amala!

FORZA INTER!!
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: kolus »

Lechowi udal sie w tamtym roku awans z grupy tylko wezmy pouwage ze grali kazdy mecz na 200%, spinali sie niewiarygodnie i mieli mnostwo szczecia. Co do Wisly i Legi ta druga wydaje mi sie ze trafili na latwiejsza grupe na papierze. Co bedzie sie okaze. Najwazniejsze zeby wygrali conajmniej po 1 meczu i jakis remis dwa i nie bedzie zle, co zagraja lepiej bedzie bardzo dobrze.
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Zobaczymy jak się spiszą polskie kluby dzisiaj. Remis Legii w Eindhoven brałbym w ciemno, Wisłę natomiast stać na skromne zwycięstwo nad Odense jeśli się zepną bo u siebie potrafią być bardzo groźni.

Ciekawią mnie też występy włoskich zespołów. Lazio nie powinno mieć większych problemów z FC Vaslui ale obawiam się, że Udinese może mieć ciężko z Rennes. Jak zwykle w Udine wszyscy liczą na Di Natale.

Patrzę na resztę spotkań i jakoś za specjalnie szlagierów żadnych nie widzę.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Mora »

Oba polskie zespoły niestety przegrały swoje mecze.Legia po fatalnej pierwszej połowie przegrywała 1-0, natomiast w drugiej części gry zaprezentowała się nieco lepiej w ofensywie, ale nie wystarczyło to do wyrównania.Wisła u siebie przegrała z Odense, choć przy stanie 1-1 świetne okazje mieli Biton i Meliskon.Niekuteczność zemściła się na 10 minut przed końcem, kiedy to po błędzie arbitra bramkę zdobyli Duńczycy.W doliczonym czasie gry padł gol na 3-1 dla Odense, które zaprezentowało się całkiem solidnie w Krakowie.O ile wyniku z Eindhoven należało się spodziewać, to wydawało się, że Wisła może pokusić się o 3 punkty z Duńczykami...Tak czy owak oba polskie kluby źle zaczęły fazę grupową LE i o powtórzenie sukcesu Lecha sprzed roku będzie bardzo trudno...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: sampam »

Szkolne bledy pograzyly Wisle. Przy okazji warto wspomniec o nonszalanckim zachowaniu niejakiego Maleckiego, ktorego ochrzcilem "polskim Balotellim" :ban:
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: InterNH »

A co takiego zrobił Małecki?

Mora-  Sędzia nie popełnił błędu.. Żadnego faulu na Pareiko nie było.
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Dominho »

Wyborcza robi aferę z tego, że Małecki nie wyszedł na rozgrzewkę...
Tutaj cała sprawa -> http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/lig ... tory.shtml
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kusy »

Wisła kolejna porażka, jeszcze w gorszym stylu niż z Odense, to co robiła obrona Wisły to się nie mieści w głowie.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Rufus »

Legia po bardzo słabej 1 połowie i po bardzo dobrej 2 wygrała z Hapoelem 3-2. Pierwsze punkty naszych drużyn w fazie grupowej LE.
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kusy »

brawo Legia! po pierwszej połowie nie liczyłem na dobry wynik, w drugiej połowie Legia zaczęła w końcu grać i pokazała wielką klasę.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: mio85 »

priorytetem wisly na dzis jest sprowadzenie chociazby jednego klasowego srodkowego obroncy, a kto wie czy nie dwoch.........jaliens jak dla mnie jest spalony, chavez po swietnym meczu z apoelem teraz dorownuje holendrowi........zastanawia mnie tylko czemu szans nie dostaje Bunoza..........drugi absurd to wystawianie Lameya w sytuacji gdy swietnie spisuje sie Jovanovic..........smiem twierdzic ze wczoraj, gdyby tylko i az nie grala trojka cyrkowcow spokojnie wiezlibysmy remis gdyz twente w obronie gralo mizernie.........

co do legii........dla mnie to jest zjawisko paranormalne.........wychodzi bowiem na to ze jedynym problemem polskich druzyn jest psychika, odpowiednie nastawienie do meczu.........legia w pierwszej polowie nie istniala, by w drugiej zamknac solidna europejska druzyne w hokejowym zamku...........hapoelowi odechcialo sie nawet kontraatakow..........kto mi to wyjasni.........czy mamy az tak wielkie problemy z mentalnoscia???????
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Rufus »

Dzisiejszy dzień był chyba jednym z najlepszych dni polskiego futbolu w ostatnich latach.
Wisła zasłużenie wygrała z Fulhamem, choć czerwona kartka była moim zdaniem niezasłużona, ale ważne że Wisła odniosła pierwsze zwycięstwo w Lidze Europejskiej i pokazała że nie jest taka słaba i nadal będzie się liczyć w walce o awans z grupy.
Legia odniosła także zasłużone zwycięstwo,  w pierwszej połowie powinna już wygrywać przewagą 2-bramek, drugą zaczął lepiej Rapid i z tego co widziałem były podstawy do podyktowania karnego dla Rumunów, ale tak się nie stało i Legia dzięki dobrej grze w obronie na czele z Dusanem Kuciakiem wygrała na trudnym terenie 1-0. Był to jeden z najlepszych, jak nie najlepszy mecz Wojskowych pod wodzą Macieja Skorży.
Po tych meczach można stwierdzić, że Wisła podtrzymała szansę awansu, a Legia znacznie przybliżyła się do tego. Brawo polskie drużyny !
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Chuchu »

Brawo Polacy, Legia ma duże szanse na awans, Wisła jeszcze też może powalczyć.

Udinese wygrało 2-0 z Atletico grając rezerwami przeciw podstawowej jedenastce Hiszpanów. To się chwali natomiast po raz kolejny zawiodło Lazio, które tylko zremisowało na wyjeździe z FC Zurich 1-1. Rzymianie po trzech kolejkach cały czas są bez zwycięstwa a grupę mają co najwyżej przeciętną.

No i co to się stało ze Steuą, że dostają 0-5 z Maccabi Hajfa  :shocked:
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kusy »

dzięki wczorajszej wygranej Legii i Wisły nasz współczynnik wynosi 4.375. W tamtym sezonie było 4,500, więc raczej na pewno będzie już poprawiony, co bardzo cieszy;)
Ostatnio zmieniony 21 paź 2011, 20:31 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Jaszczu91 »

Po wczorajszym zwycięstwie Legia ma wręcz obowiązek awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Jeśli chodzi o Wisłę to myślę że to raczej honorowe punkty, ale do owego rankingu bardzo się przydadzą. Tak sobie przeanalizowałem i mi wyszło że w przyszłym sezonie Polska może awansować w rankingu na 20, może nawet 19 miejsce. Napewno wyprzedzimy Szkocję, Chorwację, Czechy a może nawet Rumunię. 
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kusy »

Jest też duża szansa że wyprzedzimy Białoruś, jak dobrze pójdzie to awansujemy na 18 miejsce. Wszystko zależy ile jeszcze pkt dadzą radę zdobyć Legia i Wisła.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, 12:45 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kubus »

kusy pisze: Jest też duża szansa że wyprzedzimy Białoruś, jak dobrze pójdzie to awansujemy na 18 miejsce. Wszystko zależy ile jeszcze pkt dadzą radę zdobyć Legia i Wisła.
Wisłę chyba stać na zwycięstwo z Odense o ile nie popełnią tych samych błędów.
Ciekawie będzie w Krakowie, gdy przyjedzie Twente, Ciekawie pod względem sportu i nie tylko... ale myślę że Wisłę u siebie stać nawet na 3 pkt.
i co mnie martwi myślę że wpiernicz na wyjeździe od Fulham.
Obrazek
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Liga Europejska 2011/2012

Post autor: Kusy »

Wisła z Twente gra w ostatniej kolejce, więc pewnie wtedy Twente będzie miało już zapewniony awans, to pewnie sobie odpuszczą to spotkanie i przyjadą do Krakowa w nie za mocnym składzie. Ciężko będzie z Fulham tym bardziej że są bardzo podrażnieni po tym spotkaniu w Krakowie, może jakimś cudem uda się zremisować :lol2: Jak Wisła chce jeszcze awansować z tej grupy, to musi wygrać z Odense na wyjeździe.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
ODPOWIEDZ