Liga Europejska 2012/2013

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: sampam »

mio85 pisze:wszystko zalezy od ligi, moim zdaniem jesli nadal beda realne szanse na scudetto w co mocno watpie, powinnismy olac te rozgrywki i wystawic rezerwy, jesli jednak- co bardziej prawdopodobne - bedziemy swiadkami takiej sinusoidy w serie a, to ja LE uznalbym za priorytet, drabinka naprawde ulozyla sie pod nas - Tottenham i Lyon to europejskie sredniaki, i nie zmienia tego fakt, ze OL robi teraz furrore, mysle ze do zimy wyhamuja, bo sklad maja naprawde przecietny....
Rozumiem "oszczedzanie sil", ale badzmy powazni, Inter powinien wygrac ten dwumecz, niezaleznie od stanu kadrowego. Jak dla mnie to mus.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: magneto86 »

Szczęśliwe losowanie, też uważam że niezależnie od stanu kadrowego powinniśmy wygrać ten dwumecz :)
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: Mora »

W pierwszych meczach 1/16 finału LE padło kilka ciekawych wyników. Największą niespodzianką jest porażka Napoli, które na własnym stadionie uległo Victorii Pilzno aż 0:3. Nie ma co ukrywać - włoski klub skompromitował się i na 99% odpadnie z dalszych rozgrywek. Równie sensacyjna jest porażka obrońcy trofeum - Atletico Madryt, które na własnym stadionie przegrało 0:2 z Rubinem Kazań.

Nas najbardziej interesował pojedynek Tottenhamu z Ol. Lyon. Po emocjonującym meczu angielski team wygrał u siebie 2:1 i jest nieco bliżej awansu. Obie bramki zdobył nasz dobry znajomy, Gareth Bale. Tak, to ten sam facet, który za kadencji Beniteza wbił Interowi 3 gole na San Siro...

A oto bramki z meczu Tottenham-Lyon, wszystkie przedniej urody:

http://www.youtube.com/watch?v=SQ-lJ8q_0mE
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: Hanys »

Bale strzelił dwa gol z rzutów wolnych więc trzeba będzie na nie uważać jeśli trafimy na Tottenham. i super gol Umtiti szkoda że nasi boczni tak nie potrafią... no ale cóż
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: Chuchu »

Pary 1/8 finału:

Anży - Newcastle
Steaua - Chelsea
Viktoria - Fenerbahce
Stuttgart - Lazio
Tottenham - Inter
Levante - Rubin
Benfica - Bordeaux
Basel - Zenit

Myślę, że Lazio sobie spokojnie poradzi z kolejnym niemieckim zespołem. Tutaj angielskie zespoły mogą sporo namieszać. Jednak głównym kandydatem do końcowego triumfu dla mnie jest Benfica.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: sampam »

Zdaje sie, ze Stuttgart mial fatalna serie przegranych, ale byc moze ich ostatnie zwyciestwo nad Belgami to zapowiedz lepszej formy?
Natomiast cieszy fakt, ze Lazio Petkovicia dzielnie sobie radzi na 3 frontach, chociaz nie dysponuje poteznym skladem.
Dla mnie faworytem obok Portugalczykow moze byc ktorys z rosyjskich zespolow.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: pewny »

z tego co znalazłem w necie to na TVN TURBO będzie transmisja naszego meczu :)

http://www.telemagazyn.pl/program-tv/10 ... ,id,t.html
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: Chuchu »

Jak nasza krajowa piłka kopana się ma każdy wie. Jednak jest coś czym możemy się pochwalić, a mianowicie coraz lepszym poziomem sędziów. Nasza sędziowska szóstka z Pawłem Gilem, która prowadziła nasz rewanżowy mecz z CFR Cluj w 1/16 Ligi Europejskiej, została obsadzona na kolejny, wyższy szczebel a mianowicie mecz 1/8 Zenit Sankt Petersburg - FC Basel. :)
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: Mora »

Znamy już finalistów Ligi Europy. W Amsterdamie Benfica Lizbona zmierzy się z Chelsea Londyn. W półfinałach Anglicy łatwo uporali się z FC Basel (wynik dwumeczu jest nieco mylny, Szwajcarzy zaprezentowali się całkiem przyzwoicie), natomiast Benfica miała ciężką przeprawę z Fenerbahce.

Faworyta w finałowym starciu wg mnie nie ma, Chelsea ma na papierze lepszych piłkarzy i bardzo doświadczonego trenera, natomiast gra Benfiki w tej edycji bardziej przypadła mi do gustu. Orły grają szybką, ofensywną piłkę, bryluje Cardozo, mają wielkie parcie na bramkę przeciwnika. W finale kibicuje...obu ekipom, zarówno Chelsea jak i Benfikę darze sympatią.

Jeśli ktoś nie widział bramki Davida Luiza z wczorajszego meczu to polecam zerknąć. Idealnie zdjął pajęczynę:

https://www.youtube.com/watch?v=uX_TpP_kYhw
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: pewny »

Benfica przegrała 7 finał z rzędu licząc Europejskie Puchary (LM, PU, LE itp)
Ci to dopiero mają pecha :)

Na weekendzie stracona bramka w doliczonym czasie z Porto, teraz z Chelsea, nie mają chłopaki szczęścia
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2012/2013

Post autor: Mora »

Finał Ligi Europejskiej 2015 zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szkoda, że stadion nie jest większy o kilka tysięcy miejsc, wtedy być może oglądalibyśmy w Polsce finał Ligi Mistrzów. Nie da się jednak ukryć, że finał LE to również wielkie wydarzenie, teraz trzeba czekać aż Joanna Mucha "wylosuje" drużyny, które zagrają w finale :hahaha:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
ODPOWIEDZ