Liga Mistrzów 2014/15

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Chuchu »

Temat ten jeszcze nie powstał na forum, ale chyba warto będzie podyskutować o Champions League.

Dzisiaj Roma zdobyła czwarty punkt w meczu z Manchesterem City na wyjeździe. Rzymianie zagrali naprawdę dobre spotkanie i przy odrobinie szczęścia mogli go wygrać, no ale remis też dobry się wydaje. Anglicy po dwóch meczach z jednym punktem na koncie, a w rewanżu w Rzymie mogą mieć jeszcze ciężej. Roma więc póki co ma spore szanse wyjść z tej grupy, pomimo że byli skazywani na szybkie odpadnięcie.

W innych spotkaniach PSG pokonuje Barcelonę 3-2, pogromcy Napoli czyli Bilbao przegrywa wyjazdowy mecz z BATE 1-2.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Odet »

wyniki jak zawsze ciekawe:

BATE po oklepie w 1 kolejce podniosło się z klasą, a grupa jest tak słaba, że może wejdzie :)

Zwycięstwo PSG (bez Ibracadabry) na Barcą oczywiście cieszy.

Jak również dobry wynik Romy z MC. Bardzo bym chciał, żeby drużyna Romy ograła Bayern z naszym orłem w ataku.

Rudi Garcia przyszedł tak jak Macar, a nie znał Serie A i zobaczcie jaka gra, jakie wyniki !!!

Pozdr.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Klinsi64 »

Odet pisze:Rudi Garcia przyszedł tak jak Macar, a nie znał Serie A i zobaczcie jaka gra, jakie wyniki !!!
Pozdr.
Roma nie ma w składzie tylu "martwych dusz" co Inter.Drużyna jest super zbalansowana,są walczaki,artyści,nieobliczalni jeźdźcy bez głowy,LIDERZY.Być może brakuje im wysokiej klasy snajpera,ale tam praktycznie każdy potrafi zdobywać gole,więc nie jest to aż tak odczuwalne.No i przede wszystkim jest taka opcja że Garcia to po prostu lepszy trener niż Mazzarri.W sumie z tego co pamiętam to Rudi był poważnym kandydatem na trenera Interu,a Walterem się Roma mocno interesowała,więc to by dużo w tej kwestii powiedziało.:D
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Odet »

no waśnie tak miało być:
mówiło się o przejściu Macara do Romy, ale ostatecznie wylądował w Mediolanie, za co pewnie kibice Wilków dziękuja w codziennych modlitwach.

Pozdr.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Adriano_forever »

Warto dodać, że w pierwszym składzie Romy grał Skorupski, który jak wskazuje wynik złego meczu nie zagrał. Co jak co ale w Polsce chociaż bramkarze się robią w miarę konkretni :)
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: sampam »

Tak na chlopski rozum, trener roku we Francji i autor najwiekszych sukcesow Lille nie wybralby latajacego cyrku w Mediolanie, skoro otrzymal ciekawsza propozycje od ludzi interesu z amerykansko-wloskiego towarzystwa.
W zadnym stopniu nie jestem piewca Garcii, bo ten oczywiscie imponuje krajowymi wynikami i na razie zadowala postronnych takze w LM, ale na weryfikacje przyjdzie czas. Wyjscie z grupy i zwyciestwo z uznana firma w play-offie bedzie dla mnie sensacja.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Jaszczu91 »

Oglądałem mecz City-Roma i powiem szczerzę, że dla mnie to Roma była w tym meczu lepsza.Ich gra w środku pola wyglądała super. Znakomita organizacja gry, wymienność pozycji, klepki, siatki Pjanicia i przede wszystkim kozak Nainggolan. Dużo się mówiło o jego przejściu do nas. Ja byłem sceptyczny ale widzę, że działacze Romy mieli racje podpisując z nim kontrakt. Przypominał mi Vidala. Nie zdziwię się jak Roma awansuje z tej grupy. W ciągu 2 lat zrobili super zespół i nie potrzebny był im jakiś rok przejściowy. Ale to zasługa rozsądnych i nie skąpych ludzi zarządzających klubem. Do tego spec od transferów Sabatini i świetny trener i niedługo nowy stadion. Przed Romą niewątpliwie lata sukcesów.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Seba »

Jaszczu91 pisze:W ciągu 2 lat zrobili super zespół i nie potrzebny był im jakiś rok przejściowy.
Otóż to. Roma była praktycznie w takiej samej rozsypce jak Inter. Sezon 12/13, 6 miejsce - 62 pkt. Rok później 2 miejsce - 85 pkt. Tam nikt nie użalał się nad sobą, tylko zrobili to, czego od nich oczekiwano. Od samego początku wierzyli w sukces. U nas natomiast począwszy od prezesa, kończąc na trenerze: "Rok przejściowy, bla bla bla, niczego nie obiecujemy, bla bla bla". Ludzie z głową na karku szybko zbudują konkurencyjny zespół.
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: miniu86 »

Roma podniosła się z kolan w imponującym stylu. W tym samy czasie Inter nadal znajduje się tam gdzie był.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Piter »

miniu86 pisze:Roma podniosła się z kolan w imponującym stylu. W tym samy czasie Inter nadal znajduje się tam gdzie był.
Mai stati in b
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Odet »

no i pięknie turyńska mafia przegrała z Atleti :)

Zwykle kibicuje włoskim klubom, ale nie Juventusowi.

Co z Cercim ? dalej nie gra

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Odet »

Rudi Garcia napompował balonik i teraz ma...

Widział ktoś mecz Roma-Bayern??

Masakra.
Taki artysta jak Totti nie istnieje, taki fachowiec jak A.Cole nie wie jak gra Robben i się kompromituje...
Tak chwalony przeze mnie Nainggolan beznadziejny.

A Roma to najlepsza gra Serie A...

Pozdr.
gulaszowaamino

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: gulaszowaamino »

AS Roma jest to klub podrzędny z ubogą w trofea gablotą, który notoryczne kompromitowanie Serie A na arenie europejskiej ma we krwi. To po prostu musiało nastąpić, a że nastąpiło wczoraj, to beki jest co nie miara. Pozdr.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: sempre_fci »

Patrzac z perspektywy Romy lepiej kompromitacja z Bayernem niz strata punktow z CSKA. Zapewne w rewanzu zrobia duzo lepszy wynik.
Meres
Posty: 38
Rejestracja: 31 sie 2006, 20:38

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Meres »

Wczoraj kibice Juve śmiali się na portalach z Romy a dziś blamaż, o ile z Bayernem to jeszcze rozumiem bo to obecnie obok Chelsea moim zdaniem faworyci do zwycięstwa LM to Olympiacos?
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Piekarz »

Mereś pisze:Wczoraj kibice Juve śmiali się na portalach z Romy a dziś blamaż, o ile z Bayernem to jeszcze rozumiem bo to obecnie obok Chelsea moim zdaniem faworyci do zwycięstwa LM to Olympiacos?
No chyba jednak 1-7 u siebie z jakąkolwiek drużyną jest dużo, dużo śmieszniejsze od minimalnej przegranej na wyjeździe z Olympiakosem, który byle gównem nie jest, co pokazywał w poprzednich edycjach i pokazał w tej, ogrywając finalistę.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: kachol »

Przerażające to jest to, że Juve i Roma są poza zasięgiem reszty włoskich ekip, a w LM prezentują się prawie jak chłopcy do bicia, bo o ile Roma zaczęła dobrze to Bayern ich usadził, tak Juve ma wielką szansę ponownie jako mistrz Włoch nie wyjść z grupy. Imponująca liga, może w końcu przestanie się traktować we Włoszech LE jako kiepski puchar, bo obecnie LE to max w czym te zespoły mogą walczyć. I wszystko wskazuje na to, że na długie lata będzie liczyła się tylko Hiszpania, Niemcy i Anglia. Do tego pewnie czasami doskoczy Francja i Portugalia, a Włochy stały się peryferiami. Do tego FFP skutecznie zabezpieczy to, że w czubie będzie bardzo ciasno...
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Chuchu »

Przy tak słabo grającym w Europie City, to Roma pewnie i tak wyjdzie z grupy, a Juventus ma o tyle dobrą sytuację, że rewanże z Atletico i Olympiakosem ma u siebie, więc myślę, że obie włoskie ekipy wyjdą.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: kachol »

Chuchu pisze:Przy tak słabo grającym w Europie City, to Roma pewnie i tak wyjdzie z grupy, a Juventus ma o tyle dobrą sytuację, że rewanże z Atletico i Olympiakosem ma u siebie, więc myślę, że obie włoskie ekipy wyjdą.
Wątpię, stawiam, że ani Roma ani jufki nie wyjdą. A jak coś to na pewno szansę o wiele większe daje Romie, co nie zmienia faktu, że nie ważne na kogo trafią to dla nich będzie po grupach max 1 dwumecz.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: sampam »

Juve ma obowiazek wyjscia ze swojej grupy, a Roma absolutnie nie. Warto zauwazyc, ze Roma gra "swoja" pilke w LM, a przynajmniej w 2 pierwszych meczach. Przyzwoity styl, energia, wpadka z Bayernem nie zmienia caloksztaltu dokonan rzymian.
Bianconeri przespali 1 polowe, a w 2 mieli cholernego pecha. Aha, ci Grecy ktorych niektorzy lekcewaza to zrobili Atletico, wiec nie bardzo rozumiem te komentarze. Skoro mistrz Anglii od...lat ma problem z gra w europejskich pucharach to mistrz Wloch moze miec tym bardziej:) Pilkarze Allegriego grali jakby mieli zwiazane nogi, Trudno poznac te druzyne, ma zupelnie inne oblicze niz dominujacy team w Italii. Dla mnie to kwestia psychiki, moze taktyki, ale na pewno nie umiejetnosci.
Meres
Posty: 38
Rejestracja: 31 sie 2006, 20:38

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Meres »

Bardzo dużo drużyn lekceważyło greków i się nie raz przejechali np BVB czy Man Utd. Akurat Hiszpanie to już inna drużyna niż w poprzednim sezonie dużo graczy odeszło, moim zdaniem w tym sezonie nie zajdą tak daleko, ale o bym się mylił lubię ten zespół. Nie porównujmy doświadczenia Man City z Juventusem w LM, tutaj włosi wypadają o wiele lepiej zresztą Man City gra w LM co innego niż w lidze co sezon jakby Premier League było ważniejsze od LM, ale akurat taka mentalność panuje w UK. Wyjscie z grupy to moim zdaniem to dla Juve obowiązek
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Odet »

"Interista" który lekko porzucił nasz klub dla kasy Realu na szczęście odpadł wczoraj z PSG.
Niesamowicie mnie to ucieszyło.
Reprezentanci podobno najlepszej ligi świata dają ciała na całego (Tottenham, Liverpool, Chelsea już odpadły, teraz niecierpliwie czekam aż wyleci Arsenal i MC)

Mecz Bayernu wyłączyłem w 4 min, owszem nie lubię Urków, ale żeby tak szybko wydrukować karnego i czerwoną kartkę w meczu o taką stawkę, to jest śmiech na sali.
Wolałem tego gówna nie oglądać.

Pozdr.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Mora »

Odet pisze:"Interista" który lekko porzucił nasz klub dla kasy Realu na szczęście odpadł wczoraj z PSG.
Niesamowicie mnie to ucieszyło.
Dla kasy? W Realu nie dostał o wiele większych pieniędzy, zresztą Moratti chciał mu dać podwyżkę, ale Mou szukał po prostu nowych wyzwań. Za kasą to mógłby pojechać do Arabii Saudyjskiej gdyby tylko chciał.

Niesamowity mecz w Londynie, PSG w przekroju całego dwumeczu zasłużyło na awans. Widowisko trochę popsuł sędzia, nie musiał dawać czerwonej kartki Ibrze, dziwna decyzja odnośnie karnego dla CFC.

Bayern gromi, szkoda że Lewandowski nie pokusił się o hat-tricka, bo miał ku temu okazje.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Klinsi64 »

Mourinho potrzebuje TRANSFERÓW ! ;)
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Serpente »

Angole nieźle dostaję po dupsku w pucharach....a niby najmocniejsza liga na świecie :lol: Monaco wczoraj totalnie bez jaj wyszło na mecz ale mieli na tyle szczęścia że Arsenal nie wbił trzeciej bramki a było bardzo blisko. Atletico też chyba zawdzięcza awans frajerstwu Leverkusen w karnych bo dawno nie widziałem tak słabo strzelanych jedenastek (to co zrobił Toprak masakra :o ).

Dzisiaj Barca powinna dopełnić dzieła, szybko strzelić bramkę a potem klepać do znudzenia, wątpię żeby $hity podjęło walkę, momentami pewnie zagrożą, może nawet uda im się strzelić gola ale nic więcej nie przewiduję. Ciekawe co Juventus pokaże w Dortmundzie :P
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: sampam »

No i Juve lyknelo slabiutkie BVB, a Allegri nie spieprzyl roboty! Niemcy w bundeskopance sa przecietni, ale dotychczas na poziomie LM prezentowali sie b. dobrze tym bardziej trzeba przyznac, ze Juve osiagnelo pewien sukces.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Odet »

i nie ma już w LM żadnego reprezentanta tzn najlepszej ligi świata :)
zahor
Posty: 217
Rejestracja: 9 gru 2006, 12:33
Lokalizacja: Piechowice

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: zahor »

Ciężko mi ocenić Juventus, choć oglądałem ponad połowę spotkania. Z jednej strony 3:0 na Signal Iduna Park nie wygrywa byle frajer, z drugiej jednak, przy bramkach gracze BVB zachowywali się tak, jakby brali przykład od samego Ranocchii. Nie wiem po prostu, czy to Juve było tak silne, czy BVB tak słabe. Następny rywal już pewnie zweryfikuje ich umiejętności.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Kujon »

BARCELONA - PSG
REAL - MONACO
BAYERN - PORTO
JUVENTUS - ATLETICO

Jakiś tam dziennikarz to wrzucił na twittera(i szybko z niego usunął), zobaczymy czy tak będzie :)

Da się gdzieś obstawić wyniki losowań ? :D
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Liga Mistrzów 2014/15

Post autor: Hanys »

Może być powtórka finału z przed kilkunastu lat Monaco Porto
ODPOWIEDZ