Liga Mistrzów 2018/19

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Wybraniec »

LFC gra najlepszą piłkę w Europie. Kapitalnie grają z kontry, świetnie w ataku pozycyjnym, są niesamowici w obronie i w grze bez piłki. Łysy dzban powinien udać się na korepetycje do Kloppa jak należy grać dośrodkowaniami, bo akurat oni często tak grają i potrafią zdobywać z tego bramki.

Przed dwumeczem stawiałem na LFC, ale po porażce 3:0 nie spodziewałem się, że odrobią straty. 3 dni temu męczyli się strasznie z Newcastle, a wczoraj przebiegli 5 km więcej niż wypoczęci gracze Barcelony. To tylko pokazuje, że zmęczenie fizyczne to tylko wymówka. Jak się ma dobrych zmotywowanych piłkarzy to bez problemu zagrają co 3 dni.

Generalnie to Klopp bierze ten finał, jestem pewien, że znajdzie sposób na Ajax.

Złota piłka dla Van Dijka. To niesamowite, ale ten gość nawet Skriniara mógłby zabrać do szkoły.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Mora »

Liverpool dokonał rzeczy prawie niemożliwej, odrobić tak dużą stratę na tym poziomie rozgrywek - coś nieprawdopodobnego, chylę czoła. Klopp dwukrotnie już przegrał finał LM, oby do trzech razy sztuka.

Tymczasem permanentna beka z Barcelony, która drugi sezon z rzędu odpada, mając praktycznie wygrany dwumecz. Przy drugim golu dziwna i nieporadna interwencja bramkarza, przy ostatnim gapiostwo całej defensywy.

Dziś kibicuje Ajaxowi, ale Angole są w stanie odrobić tę jedną bramkę, oby nie i 1 czerwca zobaczymy finał dwóch zasłużonych europejskich marek, mających razem w dorobku aż 9 Pucharów Europy.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Alfa »

Wybraniec pisze: 8 maja 2019, 09:01 LFC gra najlepszą piłkę w Europie. Kapitalnie grają z kontry, świetnie w ataku pozycyjnym, są niesamowici w obronie i w grze bez piłki. Łysy dzban powinien udać się na korepetycje do Kloppa jak należy grać dośrodkowaniami, bo akurat oni często tak grają i potrafią zdobywać z tego bramki.

Przed dwumeczem stawiałem na LFC, ale po porażce 3:0 nie spodziewałem się, że odrobią straty. 3 dni temu męczyli się strasznie z Newcastle, a wczoraj przebiegli 5 km więcej niż wypoczęci gracze Barcelony. To tylko pokazuje, że zmęczenie fizyczne to tylko wymówka. Jak się ma dobrych zmotywowanych piłkarzy to bez problemu zagrają co 3 dni.

Generalnie to Klopp bierze ten finał, jestem pewien, że znajdzie sposób na Ajax.

Złota piłka dla Van Dijka. To niesamowite, ale ten gość nawet Skriniara mógłby zabrać do szkoły.
jak zazwyczaj pierdolisz tak ze nie da sie tego czytac, tak teraz w koncu cos normalnego napisales pod czym podpisuje sie calkowicie

co do skryniara owszem vvd lepszy, ale skryniar ma potencjal tez wejsc na ten poziom, no ale wiadomo nie z lysym
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Speaker »

Mora pisze: 8 maja 2019, 11:04 Liverpool dokonał rzeczy prawie niemożliwej, odrobić tak dużą stratę na tym poziomie rozgrywek - coś nieprawdopodobnego, chylę czoła.
Racja. Ogólnie piłka się ciagle zmienia, pamiętam jak z 5 lat temu bodajże w futbol Cafe Borek czy Kołtoń powiedział coś takiego, że futbol na wysokim poziomie jest bardzo taktyczny, często są tylko 1. ,2. , góra trzy bramki na mecz i decydują drobne błędy, a teraz tak od może 3 lat stawia się bardzo na atak całym zespołem I to w ataku pozycyjnym, jest duża wymiana podań na jeden, dwa kontakty, dużo bramek i nawet w LM w decydujących fazach są hokejowe wyniki. Ciekawe jest to, że taka grę w sumie zapoczątkowała Barca właśnie
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Wybraniec »

Speaker pisze: 8 maja 2019, 12:14
Mora pisze: 8 maja 2019, 11:04 Liverpool dokonał rzeczy prawie niemożliwej, odrobić tak dużą stratę na tym poziomie rozgrywek - coś nieprawdopodobnego, chylę czoła.
Racja. Ogólnie piłka się ciagle zmienia, pamiętam jak z 5 lat temu bodajże w futbol Cafe Borek czy Kołtoń powiedział coś takiego, że futbol na wysokim poziomie jest bardzo taktyczny, często są tylko 1. ,2. , góra trzy bramki na mecz i decydują drobne błędy, a teraz tak od może 3 lat stawia się bardzo na atak całym zespołem I to w ataku pozycyjnym, jest duża wymiana podań na jeden, dwa kontakty, dużo bramek i nawet w LM w decydujących fazach są hokejowe wyniki. Ciekawe jest to, że taka grę w sumie zapoczątkowała Barca właśnie
Dokładnie kuzynku, ja już opisywałem, że w ćwierćfinałach było 5 czy 6 drużyn z liczbą zdobytych bramek w swoich ligach + 80.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Seba »

Tottenham ostatni transfer przeprowadził w styczniu 2018 roku. Żadnych letnich wzmocnień, a w kluczowym etapie sezonu wypadł im najlepszy napastnik, a zarazem największa gwiazda zespołu. Nie przeszkodziło im to w dojściu do finału LM. Dokonali fantastycznej rzeczy i trzymam za nich kciuki.
Obrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Piekarz »

Nie chciało mi się już od dawna oglądać niemal jakichkolwiek meczów poza meczami drużyn z Serie A, ale w fazie pucharowej LM tyle się działo, że pomyślałem sobie, że czas wrócić przynajmniej do szlagierów. Postanowiłem zacząć od finału LM no i dostałem za swoje - najgorszy finał czegokolwiek, jaki widziałem. Miałem wrażenie, że Tottenham czeka na końcówkę, żeby jak to ma w zwyczaju strzelić w końcówce gola, a Liverpool też czeka na końcówkę, no bo prowadzi. I tak sobie czekali przez kilkadziesiąt minut - Liverpool w sumie słusznie, a Tottenham może i też słusznie, bo są istotnie drużyną o 26 punktów gorszą od LFC i mogli w tym meczu liczyć tylko na szczęście, które im dopisywało przez całą edycję.

Byłem za Tottenhamem, ale spoko jest to, że prawie zawsze LM wygrywa ten, kto na to najbardziej zasługuje, drużyna którą faktycznie można nazwać najlepszą w Europie bieżącym sezonie.

Ciągle natomiast czekam na piąty naprawdę wielki zespół XXI wieku po Milanie Ancelottiego, Barcelonie Guardioli, Interze Mourinho i Bayernie Heynckessa. Ani Realu Zidane'a, ani tym bardziej Liverpoolu Kloppa za takie nie uważam.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: maverik »

No i zgodnie z planem Liverpool pokonał Tottenham w finale LM, a Klopp w końcu się doczekał wygranej, choć mecz dupy nie urywał. Tottenham który mogliśmy wyeliminować w grupie. Szkoda, że nam się musiała posypać kadra akurat na decydujący mecz z PSV myślę, że była szansa zrobić nawet ćwierćfinał patrząc po tym jak graliśmy w grupie. Dobrze, że restrykcje FFP nie będą już nas obowiązywać i będziemy mogli zgłosić pełny skład, a nie kombinować z Candrevą w środku pomocy.
Co do Tottenhamu jeszcze, to fajnie że zrobili finał, ale prawda jest taka, że za rok, dwa i później nikt o nich nie będzie pamiętał, bo o przegranych się nie pamięta, podobnie jak nikt już nie wspomina Monaco czy Romę jak robili półfinał. No chyba, że przegrywasz notorycznie jak Juventus to wtedy o tobie pamiętają ;)
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Mora »

Meczu nie oglądałem, ale cieszę się, że wygrał Liverpool. Mnóstwo szczęścia miał Tottenham w tej edycji LM, gdyby nie frajerstwo Interu, to nawet nie powąchaliby fazy pucharowej...No i Klopp wzbudza moją sympatię, pomimo narodowości.

Swoją drogą słowa uznania dla angielskich klubów, które nie pozostawiły reszcie Europy złudzeń co do tego gdzie obecnie najlepiej kopie się piłkę. Cztery kluby w finałach - coś niesamowitego. W dodatku druga połowa finału LE to cud, miód i orzeszki.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Speaker »

Coś tutaj bym zmienił w przepisach jeśli chodzi o dotknięcie piłki ręką ponieważ ostatnio sporo jest takich nabić- piłka ląduje gdzieś na klatce przy barku, odbijając się dotyka gdzieś ten bark i jest karny.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Alfa »

No te przepisy z ręką powinni poprawić bo wiecznie z tym problemy
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Post autor: Mora »

Ciekawe czy karnego za takie zagranie w meczu finałowym dostałoby np. FC Porto czy inne Monaco w starciu z Barceloną. Niestety przepisy o zagrania ręką można tak szeroko interpretować, że sędzia przeciwko zraszaczom karnego by nie dał i by się wybronił z tej decyzji.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
ODPOWIEDZ