Euro 2012

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

 Bonka zawsze warto posluchac, jako jedyny pilkarz w historii naszej kopanej naprawde "liznal" swiatowego futbolu. Bedac 23-latkiem gral juz w druzynie "reszty swiata" z Zico czy Platinim. Facet praktycznie nie zawodzil, nawet grajac na pozycji...obroncy. Wspolczesni polscy pilkarze nigdy nie osiagna poziomu "Rudego", co oczywiste, ale mogliby chociaz zmienic swoje nastawienie. Nie "spalac" sie w decydujacych momentach, a braki techniczne nadrabiac ambicja. Akurat tej nie mozna bylo odmowic wychowanym i wytrenowanym w Niemczech (sic!) Polanskiemu czy Boenischowi.
Moze tez lepiej czasem trzymac jezyk za zebami? Taki Szczesny nabijal sie jakis czas temu z Balotellego, a ten ukaral go strzalem "za kolnierz". Przed EURO bramkarz Arsenalu nie dopuszczal nawet mysli, ze mozemy odpasc. Przyszedl mecz z Grecja, 1 interwencja, potem 2 i...klops.
 Wydaje mi sie, ze w miare rozgarniety czlowiek nie uwaza, ze "nic sie nie stalo". Pesymisci jak to oni, od poczatku zakladali porazke, natomiast realisci karmieni medialnym optymizmem mogli sie nabrac, a zatem powinni miec teraz poteznego kaca.
Osobiscie razi mnie 1 kwestia, a oczywiscie chodzi o dosyc potezne premie "startowe" i za...remisy dla naszych kadrowiczow. Moze w ramach przyzwoitosci przekazaliby premie potrzebujacym, ktorych przeciez w naszym kraju nie brakuje? Pobozne zyczenie wedle ladnego sloganu podsumowujacego wystep zespolu Smudy - "Mieli wszystko, a nie dali (prawie) nic".
Ostatnio zmieniony 21 cze 2012, 00:49 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Euro 2012

Post autor: Nen »

Najsmutniejsze jest to, iż jest to i tak nasz najlepszy występ na wielkim turnieju od 10 lat...
God protect me
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Filip© »

Nen pisze: Najsmutniejsze jest to, iż jest to i tak nasz najlepszy występ na wielkim turnieju od 10 lat...
No niekoniecznie ;)

W Korei (w Japonii nie było nam dane grać) 1-0-2, co daje 3 punkty
W Niemczech 1-0-2, co daje 3 punkty
W Austrii (w Szwajcarii nie było nam dane grać) 0-1-2, co daje nam 1 punkt
No i w Polsce (na Ukrainie nie było nam dane grać) 0-2-1, co daje nam 2 punkty

Smutne, ale prawdziwe...
dzony
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:12
Lokalizacja: Białystok

Odp: Euro 2012

Post autor: dzony »

Trzeba wartościować. Co nam ze zwycięstwa w Korei czy w Niemczech. Tu ostatni mecz nie był o honor (no może trochę), tylko o wyjście z grupy co dało więcej emocji. To jest najlepszy występ wg mnie ale i najbardziej boli brak sukcesu.
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Filip© »

Najlepszy? Tak nas media naszpikowały mówiąc, że to nasz najlepszy turniej, ale jak można mówić o sukcesie strzelając 2 gole (słownie: dwa gole) i zdobywając 2 punkty (słownie: dwa punkty)?
dzony
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:12
Lokalizacja: Białystok

Odp: Euro 2012

Post autor: dzony »

Chodzi o emocje. Dość już przecież tych ostatnich meczów o nic, tu nadzieje były do końca, coś nowego, ja przecież do tej pory tego nie doświadczyłem. Z tych powodów był to najlepszy turniej.
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Blablarzynca »

Ale to przecież żadne osiągnięcie, że najlepszy turniej Polaków w XXI wieku. Pobić poprzedników trudne raczej nie było.
all in the game, yo, all in the game
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

Bezsprzeczny awans Portugalczykow do polfinalu, Ronaldo ponownie kluczowym graczem. Wielki sukces Bento  i spolki. Czesi ambitnie z kontry, ale na tle Portugalii wygladali czesto jak druzyna z okregowki. Tak, to wiele powinno dac nam do myslenia.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2012, 22:42 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Odp: Euro 2012

Post autor: tomiko85 »

Taaa tylko ze Czesi nie pograli za wiele , fakt bezsprzecznie CR7 bohaterem , w 1/2 trafia na mocny zespol i wtedy sie przekonamy , dla mnie Portugalia kciuk w dol.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Euro 2012

Post autor: magneto86 »

A jutro ciekawy meczyk, ciekawy jestem czy Niemcy tak łatwo poradzą sobie z Grekami :) Obstawiam 2:1 dla Niemców.
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

tomiko85 pisze: Taaa tylko ze Czesi nie pograli za wiele , fakt bezsprzecznie CR7 bohaterem , w 1/2 trafia na mocny zespol i wtedy sie przekonamy , dla mnie Portugalia kciuk w dol.
Portugalia w dotychczasowych meczach udowodnila, ze jednak potrafi zagrac druzynowo. Przeciez nawet na tle Niemcow wypadli przyzwoicie. O awansie do polfinalu chyba malo kto marzyl.
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Euro 2012

Post autor: InterNH »

Niektórzy tutaj chyba powariowali.Jak waszym zdaniem 2 punkty w grupie śmiechu to sukces to ja nie mma pytań.Porównajcie sobie ten "wyczyn" z postawą Ukrainy, której "najsłabsza" w grupie Szwecja by pojechała całą naszą grupę.Nie oszukujmy się ten turniej to KOMPROMITACJA.Grając u siebie w tak banalnej grupie nie wygrać meczu to dobry występ?
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
dzony
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:12
Lokalizacja: Białystok

Odp: Euro 2012

Post autor: dzony »

Próbuję wytłumaczyć, że cieszę się, że te dwa gole nie padły w ostatnim meczu o nic, że mogliśmy mieć nadzieje w trzecim meczu na awans. Wcale im nie gratuluję zdobycia dwóch punktów. Koniec tematu.

Co do dzisiejszego meczu - Niemcy rozjadą Greków. Koniec szczęścia, Niemcy nie popełnią tych błędów co dotychczasowi przeciwnicy Greków. Być może przy stanie 2:0 będą pilnować wyniku, ale nie zdziwię się jak będzie nawet 3,4:0
stadiony swiata
Posty: 7
Rejestracja: 2 maja 2012, 18:12
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: stadiony swiata »

Dokładnie, do końca mieli szansę na awans - nie było takich kompromitacji jak na MŚ 2002 0:4 z Portugalią, czy bronienia Częstochowy przez Boruca w 2006 z Niemcami - mają potencjał, ale potrzebują dobrego trenera - a póki co media codziennie zalewają nas nowymi kandydaturami - Fornalik, Nowak, Vogts, Eriksson itd
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Euro 2012

Post autor: InterNH »

stadiony swiata pisze: Dokładnie, do końca mieli szansę na awans - nie było takich kompromitacji jak na MŚ 2002 0:4 z Portugalią, czy bronienia Częstochowy przez Boruca w 2006 z Niemcami - mają potencjał, ale potrzebują dobrego trenera - a póki co media codziennie zalewają nas nowymi kandydaturami - Fornalik, Nowak, Vogts, Eriksson itd
Może dlatego, że nie graliśmy z Portugalią czy Niemcami tylko z Czechami,Grecją i Rosją, a do tego graliśmy u siebie?

W całym turnieju marzy mi się finał Włochy - Portugalia.Dzisiaj niestety Niemcy raczej wygrają z Grecją, ale będę trzymał kciuki za "helladę".
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

Nikt nie watpi, ze ta druzyna ma potencjal. Tylko no wlasnie, to samo mozna powiedziec o naszych grupowych rywalach do MŚ 2014 - Anglii, Ukrainie, a nawet...Czarnogórze, w ktorej mieszka mniej ludzi niz w moim rodzimym miescie:D
"Jesienia" Polacy rozegraja 3 mecze, tylko 1 na wyjezdzie. Strata punktow z Czarnogorcami moze byc brzemienna w skutkach.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2012, 16:19 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Euro 2012

Post autor: Dominho »

O dzisiejszym pojedynku Niemiec z Grecją miałem przyjemność rozmawiać z komentatorem EURO w TVP, byłym reprezentantem Polski - Andrzejem Juskowiakiem. Zapraszam :) http://sportnewsy.pl/Newsy/1730
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Chuchu »

Niemcy idą na mistrza. Grają świetną, zorganizowaną piłkę. Nie widzę spośród pozostałych uczestników drużyny, która byłaby w stanie ich zatrzymać.

Najbliższy półfinał czyli Francja-Hiszpania. Tutaj faworyta nie widzę. Francuzi są bardzo nieobliczalni a Hiszpanie grają raczej tak sobie na tym turnieju.
peter0512
Posty: 310
Rejestracja: 4 lis 2010, 12:06

Odp: Euro 2012

Post autor: peter0512 »

co ciekawe Niemcy mają praktycznei dwie jedenastki, którymi mogli by walczyć o to mistrzostwo. takiej ławki rezerwowych można pozazdrościć. dzisiaj z niej można było ułożyć taki skład:

Wiese - Bender, Howedes, Mertesacker, Schmelzer - Gundogan, Kroos - Muller, Goetze, Podolski - Gomez

wyszliby tak i Grecy też nie mieli by nic do powiedzenia
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Euro 2012

Post autor: pewny »

Niemcy okazali się lepsi i wygrali... Grecja powinna być zadowolona że skończyło się 4-2, bo mogło być dużo gorzej...
no i w końcu Grecy strzelili bramkę z karnego ;)

fakt że Niemcy idą na mistrza, ale konkurencja i poziom na wyższym szczeblu będzie większy aniżeli z Grekami...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Euro 2012

Post autor: Nen »

Jeżeli Niemców ma ktokolwiek zatrzymać, będą to... Włosi. Italia ma patent na naszych zachodnich sąsiadów, choćby Ci byli w nie wiadomo jak dobrej formie. Wystarczy wspomnieć 2006 rok.
God protect me
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Euro 2012

Post autor: Piekarz »

Tym bardziej taki patent mają Hiszpanie, ale to dla mnie gorsza opcja od Niemców. Cóż, mam nadzieję, że nikt z tej dwójki nie znajdzie się w finale. Od półfinałów licząc, życzyłbym sobie takich samych par i identycznego przebiegu turnieju jak 6 lat temu. :P
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Euro 2012

Post autor: magneto86 »

Nie lubię Niemców, ale obiektywnie trzeba przyznać że to właśnie oni grają obecnie najlepiej i zasługują na ten tytuł.
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
interfann
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2007, 11:33

Odp: Euro 2012

Post autor: interfann »

magneto86 pisze: Nie lubię Niemców, ale obiektywnie trzeba przyznać że to właśnie oni grają obecnie najlepiej i zasługują na ten tytuł.


Po tym co wczoraj pokazli Niemcy to można tak powiedzieć. Tylko śmiem zauważyć że mecz meczowi nie równy. Trzeba też pamietać że teraz Niemcy nie bedą grać z jakąś tam słabą Grecją tylko z mocniejszym rywalem.
Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie,
Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Euro 2012

Post autor: Kubus »

interfann pisze:
magneto86 pisze: Nie lubię Niemców, ale obiektywnie trzeba przyznać że to właśnie oni grają obecnie najlepiej i zasługują na ten tytuł.


Po tym co wczoraj pokazli Niemcy to można tak powiedzieć. Tylko śmiem zauważyć że mecz meczowi nie równy. Trzeba też pamietać że teraz Niemcy nie bedą grać z jakąś tam słabą Grecją tylko z mocniejszym rywalem.
Myślę że nie stwierdził tego na podstawie meczu z Grecją, a zresztą, tak jak wcześniej napisał Peter, oprócz Wiese każdy zawodnik z ich ławki rezerwowych grał by w podstawowym składzie repr. Polski.
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Chuchu »

Hiszpania gra z Portugalią w półfinale. Francja nie wiadomo dlaczego wyszła bardzo defensywnie. Przecież reprezentacja Hiszpanii to nie Barca i tutaj się zamykać na własnej połówce nie trzeba. A obrońcy tytułu cały czas nie zachwycają. No i to co mi się rzuciło w oczy to kolejny kandydat do Oscara czyli Jordi Alba.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Euro 2012

Post autor: magneto86 »

Tak, kolejny świetny występ Alby :) Będzie ciekawy półfinał !
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Odp: Euro 2012

Post autor: Adriano_forever »

Moim zdaniem wielki zawód na Francji... Oczekiwałem od nich dużo więcej. Myślałem, że może wygrają to Euro ale Hiszpanie stanęli im na drodze. Szkoda bo lubię Francuzów. Co do faworytów to Niemcy. Ładnie rozklepali Greków. Hiszpania moim zdaniem nie. Jak się rozpoczyna mecz bez napastnika a na ławce Llorente czy Torres to aż ciężko się na to patrzy. Wygląda to tak jakby nie było miejsca w pierwszej 11 dla kogos z Barcy to zdejme napastnika, i tak robią. Zobaczymy co Italia jutro pokaże. Teraz będę trzymał kciuki za Włochów
Lepiej jest być pokonanym niż być fanem Milanu. - Nicola Berti
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Odp: Euro 2012

Post autor: tomiko85 »

Włosi może jutro wygrają zobaczymy , NIemcy duże szanse na wygraną turnieju, Hiszpanie moim zdaniem faworyci jednak , w sumie gdyby każdy z was miał powiedzieć miesiąc temu kto wygra euro to typowalibyście Hiszpanie , Niemcy. Dalej byliby Anglicy , Włosi, Portugalia  i pewnie Holandia której nie ma już, i to chyba jedyna niespodzianka.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Odp: Euro 2012

Post autor: Piter »

Ja chciałbym żeby euro wygrali włochy bo tam jest najlepszy klub który powstał 1908 ale to mało wykonalne żeby wygrali te rozgrywki, coś mi się nie widzi, że dadzą radę przebrnąć przez pół finał jeżeli pokonają anglię.
Na pewno nie hiszpania bo tam symulanci grają, może teraz nie symulują ale wiadomo co było w meczu z czarno niebieskimi.
Gdyby anglia wygrała to też bym się cieszył.
Jeżeli wygrają dzisiaj włochy to z kim w pół finale będą grać bo ja nie zbyt kapuje ten system meczy w euro.
Obrazek
ODPOWIEDZ