Euro 2012

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
ODPOWIEDZ
Anonymous

Euro 2012

Post autor: Anonymous »

Co myslicie o organizacji przez Polske i Ukraine ME 2012? I jak oceniacie nasze szanse na dostanie organizacji... wydaje mi sie ze jedyna nasza szansa jest to ze UEFA stwierdzi ze to pomoze w rozwoju pilki w kraju, stadionow itp... inaczej szans chyba nie mamy... Troche dziwia mnie tez miasta w ktorych mialyby sie odbywac mecze w Polsce.... Wawa, Chorzów, Gdansk i Wroclaw... O ile Wawa to oczywiste, Chorzów EWENTUALNIE tez moze byc... ale pozostale 2 miasta sa dla mnie nieporozumieniem... gdzie chociazby Kraków i Poznan? Co wy tym wszystkim sadzicie?
Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 19:15 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Organizacja Euro 2012

Post autor: Ljarro »

Jezeli chodzi o samą organizacje, to pewnie jest tak jak powiedzial Boniek, że UEFA wyczyściła pole dla Włochów i to pewnie oni wygrają

Jeżeli chodzi o miasta: Kraków - poza budową stadionu, Kraków musialby zmienic chyba całą infrastrukture w miescie, bo to co sie tam teraz dzieje to tragedia. Poznan - o ile Kraków ma zamiar wybudowac stadion o tyle w Poznaniu o niczym takim nie slyszalem (ale ja moglem nie slyszec, bo nie interesuje sie miastem "my som europa" :P)
Anonymous

Organizacja Euro 2012

Post autor: Anonymous »

Ljarro pisze:Jezeli chodzi o samą organizacje, to pewnie jest tak jak powiedzial Boniek, że UEFA wyczyściła pole dla Włochów i to pewnie oni wygrają
Tez mi sie tak wydaje... organizacje pewnie przyznaja Włochom...
Ljarro pisze:Jeżeli chodzi o miasta: Kraków - poza budową stadionu, Kraków musialby zmienic chyba całą infrastrukture w miescie, bo to co sie tam teraz dzieje to tragedia.
Stadion jest juz budowany, na ukonczeniu jest juz jedna z trybun... nienajnowsza ale jedna z fotek http://www.wisla.krakow.pl/pages/fotos/gall_5745_03.jpg
Ljarro pisze:Poznan - o ile Kraków ma zamiar wybudowac stadion o tyle w Poznaniu o niczym takim nie slyszalem
Caly czas sie modernizuje stadion przy Bulgarskiej... jedna trybune ukonczono juz jakis czas temu.. teraz sie biora za druga...

A co do infrastruktury... to w kazdym miescie by musiala zostac zmodernizowana... czy to w Krakowie, Poznaniu, Chorzowie, Wrocku czy nawet w Wawie... bo aktualnie zadne miasto nie jest przygotowane na organizacje takiej imprezy...
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Organizacja Euro 2012

Post autor: Ljarro »

to w kazdym miescie by musiala zostac zmodernizowana... czy to w Krakowie, Poznaniu, Chorzowie, Wrocku czy nawet w Wawie
Ale w pozostałych miastach nie sposób sie zgubic, a w Krakowie niestety tak. Jak ci biedni kibice mieliby dojechac na stadion, skoro nawet dojazd na Wawel nie jest dobrze oznaczony :P
bobogol
Posty: 250
Rejestracja: 5 lut 2005, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Organizacja Euro 2012

Post autor: bobogol »

no mowimy o Chorzowie poznaniu i krakowie..... wroclaw? tam stadion jest?

nawet jesli to to są 4 stadiony w tym w calej polsce TYLKO stadion śląski spełnia normy!

nie ma o czym gadac nawet :oops:

a co do zmieniania infrastruktury chorzowa to nie warto skoro nawet na meczach reprezentacji jak przyjechali kibice austri to po Katowicach chodzili a nie po Chorzowie! jedna ulica w Chorzowie [wolności] i tyle :P
Obrazek
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Organizacja Euro 2012

Post autor: Andy »

Ja od razu powiem, że i tak do niczego nie dojdzie :!: My nie mamy szans z Grecją czy Turcją, a co dopiero z Włochami :!: Gdzie tam nasze stadiony a ich :?: Nie wiem po jakiegogrzyba się tam pchamy - chyba tylko sobie wstydu narobić.Powiedzcie mi dlaczego oni nie zbudują nowego stadionu tylko każdy muszą modernizować :?:
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Anonymous

Organizacja Euro 2012

Post autor: Anonymous »

Andy pisze:My nie mamy szans z Grecją czy Turcją, a co dopiero z Włochami :!: Gdzie tam nasze stadiony a ich :?:
No wlasnie o to chodzi... ze dzieki takiej imprezie poziom stadionow, infrastruktury itp. sie poprawi... bo zostanie to wszystko poprawione lub wybudowane...
Andy pisze:Powiedzcie mi dlaczego oni nie zbudują nowego stadionu tylko każdy muszą modernizować :?:
No tez tego nei rozumiem.... chybatylko Korona buduje NOWY stadion (ale i tak nie jestem pewien)... pozostali jezeli cos wogole robia to przebudowywuja... choc np. taka wisla poprostu jakby budbuje nowy stadion na starym.. stare trybuny calkowicie znikna i zostana zastapione nowymi...

PS. A co do organizacji przez Polske ME... nie wierze w to...
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Organizacja Euro 2012

Post autor: Slepy »

A ja jednak, mam mieszane uczucia... mówie juz o cudzie, gdyby nas wybrali. Korupcja, przekręty, kibole, burdy, syf w miescie, kradzieże, zepsute drogi, rasizm...... byłoby mi wstyd. Moze lepiej jakby do tego cudu nie doszło? Ale dobrze ze jestemy w 3, niech teraz te "starania o Euro" cos przyniosą, moze choć troche sytuacja w polskiej piłce sie poprawi...... :!:
Anonymous

Organizacja Euro 2012

Post autor: Anonymous »

slepy_fan pisze:Korupcja, przekręty, kibole, burdy, syf w miescie, kradzieże, zepsute drogi, rasizm......
Gdzie takie rzeczy w Polsce... :lol: :lol: nie no na serio niektore z ty rzeczy mogly by byc problemem... no ale jak by zdarzyl sie cud i bysmy dostali organizazje... to drogi (i ogolnie cala infrastruktura) chociazby w tych miastach musiala zostac poprawiona... miasta tez napewno by byly sprzatane, a to wszystko by ochranialo na 100% sporo policjantow... wiec przy ogromnych staraniach moglo by to wypalic... ale sa to tylko marzenia i napewno w rzeczywistosci tak rozowo by to nie wygladalo...

Ps. a co do burd... stadion Korony jets budowany an styl Angielskich stadionow... tzn nie ma plotow miedzy trybunami a murawa... ani "klatek'" dla kibicow... za to bedzie monitoring z ponad 70 kamer... ciekawe czy im to wypali.... bo nawet jak maja tyle kamer i powylapuja chuliganow to co im zrobia? W Polsce nie ma prawa takeigo jak w Anglii ze za wejsci ena murawe lub burdy dostanie sie ogromna kare pieniezna i dozywotni zakaz stadionowy (a nawet jak sie dostaje to kto go w Polsce przestrzega?) lub nawet odsiadka... w Polsce taki delikwent po 48 wyjdzie na wolnosc i dostanie zawiasy po polrocznej rozprawie... wiec obawiam sie ze stadion Korony moze niezbyt dlugo ladnie wygaldac...
Szymon
Posty: 142
Rejestracja: 12 maja 2005, 20:34

Organizacja Euro 2012

Post autor: Szymon »

no ale właśnie UEFA ostatnio robi tak aby kraje, które posiadają słabszą infrastrukturę dorównały krajom już uznanym w futbolu. Dlatego też stadiony mają być dopiero zacząć budowane między innymi od podstaw we Wrocłąwiu. Ja uważam, że dostanie się do czołówki to już wielki zaszczyt więc teraz trzeba budować stadiony a nawet jak nam nie wyjdzie z ortganizacją to będziemy mieli nowe i w pełni spełniajace normy obiekty
Obrazek
hamsti
Posty: 125
Rejestracja: 3 lip 2005, 20:10
Lokalizacja: Jedlina z Lublina

Organizacja Euro 2012

Post autor: hamsti »

Myślę ze teraz to nic nie wyjdzie. Ale jest cień nadziei. Szachtar buduje jeden z najnowoczesniejszych stadionów na świecie i może to skłoni wybierających. Ale jeżeli nie to większe szanse są na 2016 rok i z Czechami. Nic nie mam do Ukraińców, ale jakoś źle i się kojaży ten kraj.
Obrazek
JEEEEEEEEEEEEST SCUDETTTTTO
Chipp Zanuff

Organizacja Euro 2012

Post autor: Chipp Zanuff »

Polska che organizować ME, bo w inny sposób nie awansują. To jasne.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Organizacja Euro 2012

Post autor: Orzeu »

Chipp Zanuff pisze:Polska che organizować ME, bo w inny sposób nie awansują. To jasne.
ja PIER..OLE jaki tuk !!!! JAK juz chcesz sobie posta nabić to lepiej w treści wpisz same kropeczki ;)(np............. ... ........), bo to by było na pewno mądrzejsze niż twoje wypowiedzi - po prostu się chłopczyku osmieszasz !!

Akurat w sprawie tego awansu to jest najmniej ważne ~!!!!
Obrazek
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Organizacja Euro 2012

Post autor: Nasir »

nie no Chipp Zanuff ma troche racji. ale i tak przejcie do finalowej trojki uwazam za spory sukces. wszystkie "spece" skazywali nas na porazke, a tu psikus. oby tylko nie sprawdzili sie slowa Zbigniewa B. w tej sprawie
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Organizacja Euro 2012

Post autor: EL_CHINO »

Nasir pisze:Chipp Zanuff ma troche racji
W czym ma rację? :?
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Organizacja Euro 2012

Post autor: Nasir »

no jakos nie pamietam zeby nasi kiedys grali w ME. a tak by mieli awans z glowy
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Organizacja Euro 2012

Post autor: Ljarro »

Nasir pisze:no jakos nie pamietam zeby nasi kiedys grali w ME. a tak by mieli awans z glowy
Tak, wydać kupe kasy tylko dlatego że chcemy w końcu zagrać na ME. :lol:
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Organizacja Euro 2012

Post autor: Nasir »

ale jeszcze na organizacji imrezy rangi ME czy MŚ nikt nie stracil. przeciwnie, powstaly nowe stadiony, hotele itd. przybylo miejsc pracy. a ponadto kazdy wie, ze gospodarz zawsze daleko zachodzi w takim turnieju ( najlepszym przykladem Korea )
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Anonymous

Organizacja Euro 2012

Post autor: Anonymous »

Nasir pisze: a ponadto kazdy wie, ze gospodarz zawsze daleko zachodzi w takim turnieju ( najlepszym przykladem Korea )
Heh niezawsze... poprostu w ostatnich turniejach typu MS czy ME gospodarzami byly naprawde dobre druzyny... Portugalia, Francja, Holadnia.... Korea zajela 3 miejsce w MS2002 tylko dlatego ze w kilku meczach sedzia im z lekka pomogl (bodajze 1/8 i cwiercfinal), Japonia odpadla w 1/8... na Euro2000 Belgia tez dosyc szybko odpadla...
Jezeli zdarzylby sie cud ze my bysmy organizowali ME2012 to jezlei jzu jeden z gospodarzy gdzies dojdzie to raczej Ukraina:P
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Organizacja Euro 2012

Post autor: Nasir »

no wlasnie o to mi chodzi, ze gospodarzom zawsze pomagaj "sciany" i nie tylko.
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Organizacja Euro 2012

Post autor: Orzeu »

Nasir pisze:ale jeszcze na organizacji imrezy rangi ME czy MŚ nikt nie stracil.
Przecież LJARRO napisał posta w takim sensie, że nie tym Polska (grą w ME) się kieruje, tylko tu chodzi głównie właśnie o takie czynniki jak nowe stadiony, wielkie zyski, rozbudowa infrastruktury, byłaby to wielka reklama dla państwa polskiego itd. itp. !!!!!!!!!
Obrazek
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Organizacja Euro 2012

Post autor: Imrahil »

phi,to my mamy jakies stadiony spelniajace normy UEFA ;-) ?? Badzmy realistami, jak wygramy przetarg na organizacje ME to tak na rok 21.. ktorys tam.. ;) kiedy wyrobimy sie z cala infrastruktura. Jesli nasi chca grac w ME to niech sobie zapracuja a nie kombinowac w oraganizacji- ktora i tak jest nie realna.
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Paolo_
Posty: 254
Rejestracja: 30 sie 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Organizacja Euro 2012

Post autor: Paolo_ »

Dzisiaj wróciłem z Ukrainy (byłem na długi weekend) i powiem wam że gdybyśmy sami chcieli organizować te mistrzostwa mielibyśmy 100 razy większe szanse. 3 godziny stania na granicy (jak miałeś coś do oclenia ok.8-9 h) chyba że byś sie wrąbał na chama i zapłacił łapówe ile trzeba (zdażali sie tacy). Drogi na trasie owszem szerokie ale dziurawe (więcej jak 120 km/h nie da rady), miasta (byłem w dwóch większych Lwów i Ivano-Frankovsk) jak zobaczyłem to sie przeraziłem trochu. Takie budynki co tam są, wyglądają jakby miały sie zaraz zawalić (te nasze przy nich są wręcz piękne),w centrum już ładniej bo te stare budynki są już ładne zabytkowe. Drogi w Ivano-Frankovsku jeszcze ujdą ale we Lwowie non stop kostka brukowa. Komunikacja miejska - trolejbusy (strach włazić, brudne,ciasne) i busy. Samochody - 60% takie stare maxymalnie Łady 30% wołgi 10% inne (Lanos to jeden z najlepszych z tych innych). Hotele - tu już lepiej, w miare dużo, tanio, w miare czysto. Jak sie wychodzi z samochodu rzucają sie do ciebie małe dzieci i jęczą "daj zlotówku". Ludzie mili,sympatyczni ale to raczej nie wystarczy na organizowanie Euro. Trzeba albo próbować samemu ogranizować to Euro albo nie wiem z Czechami bo po tym co zobaczyłem to jakiś cud sie stał, że dostaliśmy sie do tej trójki finałowej. Jak przejechaliśmy granice to nagle drogi stały sie takie proste,stacje benzynowe porządne,normalne bloki,budynki, kobiety powyrzej 40 lat nie łażą w chustach, poczułem sie normalnie jak w Ameryce :smile: Ogólnie Ukraina jest dobra na zwiedzanie (lepiej Ivano-Frankovsk niż przereklamowany wg mnie Lwów) ale nie na organizowanie wielkich imprez (no może za 10-15 lat)
Obrazek
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Organizacja Euro 2012

Post autor: Ljarro »

A teraz ME staly sie wymówką dla cymbalow z pis'u zeby doinwestowac Swiatynie Opatrznosci. Skoro na stadiony wydamy przez szesc lata CAŁE 10 milionów, to dlaczego nie można dorzucić 70 mln do kosciola ? :lol:
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: RoB »

Już za chwilę, już za moment zapadnie decyzja.  :-D

Myślę, że wszystkie kandydatury mają podobne szansę. Co ciekawe wszyscy mają jakieś problemy i właśnie dlatego nie ma zdecydowanego faworyta. Jak na mój gust wygrają Włosi, którzy muszą tylko zmodernizować istniejące obiekty. Zwycięstwo Chorwacji i Węgier byłoby dziwne, ponieważ Euro 2008 będzie rozgrywane rzut beretem od tych państw. 

Jeśli o mnie chodzi, to oczywiście chciałbym aby Polska i Ukraina otrzymały prawo do organizacji tej imprezy. Jeśli nie my, to niech zrobią to Włosi. Myślę, że może to tylko pomóc lidze, którą wszyscy śledzimy.  
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2007, 21:14 przez RoB, łącznie zmieniany 1 raz.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: RoB »

No to jedziemy z kosem. Jestem w niemałym szoku  :piwko:
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Andy »

I stało się....Polska i Ukraina będą organizatorem Mistrzostw Europy w 2012 roku :!: Kto by się spodziewał,że to akurat my wygramy jakże ciężką batalie,bo co jak co,ale pokonaliśmy nie byle kogo.Ciekawi mnie co na to Włoska prasa :P.My dzięku temu może wkońcu będziemy mieli lepsze drogi :lol2:.Trzeba pogratulować POLSCE I UKRAINIE :hold: :brawo:
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Imrahil »

Gdzie mozna zamiawiac bilety =) Jestem nieslychanie zaskoczony i szczesliwy.Niech nasz rzad odrazu wezmie sie do roboty,a nam-kibicom tylko czekac na stadiony klasy swiatowej :-)
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Mora »

To kolosalny sukces naszego kraju,niewiele mniejszy od obalenia komunizmu,a porównywalny z przystąpieiniem do UE.Polska w końcu zacznie przypominać zachodnie kraje.Powstaną drogi i stadiony,hotele,mówi się też o lotniskach.

Śmieszą mnie opinie "pseudo patriotów" ,którzy nie wierzą w Polskę i twierzą,że nie podołamy organizacji i będzie wielka kompromitacja. :lol2: Polski rząd stanie na głowie ,żeby wszystko było OK,a kasa będzie też z UE.W końcu powstaniw Stadion  Narodowy w Warszawie ,Gronkiewicz-Waltz już się nie wykręci :P

Na organizacji Euro jeszcze nikt nie stracił i sądzę,że tak pozostanie.Ten turniej "nakręci" naszą gospodarkę ,powstaną nowe miejsca pracy itd.

Jakby nie drwić z niektórych decyzji PZPN ,to teraz należy się szacunek dla Listkiewicza ,że powoli porządkuje burdel w polskiej piłce i za Euro 2012 w Polsce.

Jednym słowem:ZMIERZA KU LEPSZEMU :!: Trzeba to oblać... :pijaki:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: EL_CHINO »

Jestem w szoku, to naprawdę niebywałe, to jest chyba jedyna mobilizacja aby wybudowac/wyremontowac stadiony, szczerze to najbardziej mi na tym zależało, no i jeszcze ta atmosfera mistrzostw... Będę pewnie jeździł na własną rękę bo będę miał już ponad 20stkę :P
ODPOWIEDZ