Euro 2012

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
ODPOWIEDZ
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Chuchu »

Bardzo słaby turniej Piszczka niestety, dawał się ogrywać jak dziecko w każdym meczu, w ofensywie dawał za mało. A co do samego meczu z Czechami to zawiedziony jestem postawą naszych. Zagrali fatalnie, obsrani cali byli i odpadliśmy.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Euro 2012

Post autor: Piekarz »

Ostatnie miejsce w najsłabszej grupie w historii ME na turnieju granym u siebie. Ten równoważnik zdania chyba dość dobrze oddaje potencjał polskiej piłki narodowej.  :lol2: Nie dla psa kiełbasa, tak żałosne zespoły z tak zidiociałymi trenerami nie mogą kandydować do miana najlepszej ósemki Europy.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
cor72z
Posty: 202
Rejestracja: 14 sie 2008, 17:03

Odp: Euro 2012

Post autor: cor72z »

Piekarz pisze: Ostatnie miejsce w najsłabszej grupie w historii ME na turnieju granym u siebie. Ten równoważnik zdania chyba dość dobrze oddaje potencjał polskiej piłki narodowej.  :lol2: Nie dla psa kiełbasa, tak żałosne zespoły z tak zidiociałymi trenerami nie mogą kandydować do miana najlepszej ósemki Europy.
Z jednej strony racja, ale z drugiej strony do tej najlepszej ósemki dostał się team greckiego Dejana, który wszystkie gole na tym turnieju dostał w prezencie od rywali :D

Krótko to można podsumować tak: znowu dobrze zaczęliśmy, ale nie udało się strzelić gola i szybko opadliśmy z sił. Czesi w pierwszej połowie wyglądali jak gdyby grali na czas, ale gdy okazało się, że jednak przyda im się zwycięstwo to pokazali nam jak się gra w piłkę.

Tak czy inaczej, mimo ostatniego miejsca uważam, że to Rosja narobiła sobie więcej wstydu od nas. Im tak jak nam wystarczyło pary na 1,5 meczu.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Euro 2012

Post autor: magneto86 »

Drużyna jednej połowy ! i wszystko w temacie.....Brak kondycji i odpowiedniego przygotowania fizycznego zabił jakiekolwiek plusy tej drużyny.
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Euro 2012

Post autor: Piekarz »

cor72z pisze:
Piekarz pisze: Ostatnie miejsce w najsłabszej grupie w historii ME na turnieju granym u siebie. Ten równoważnik zdania chyba dość dobrze oddaje potencjał polskiej piłki narodowej.  :lol2: Nie dla psa kiełbasa, tak żałosne zespoły z tak zidiociałymi trenerami nie mogą kandydować do miana najlepszej ósemki Europy.
Z jednej strony racja, ale z drugiej strony do tej najlepszej ósemki dostał się team greckiego Dejana, który wszystkie gole na tym turnieju dostał w prezencie od rywali :D

Krótko to można podsumować tak: znowu dobrze zaczęliśmy, ale nie udało się strzelić gola i szybko opadliśmy z sił. Czesi w pierwszej połowie wyglądali jak gdyby grali na czas, ale gdy okazało się, że jednak przyda im się zwycięstwo to pokazali nam jak się gra w piłkę.

Tak czy inaczej, mimo ostatniego miejsca uważam, że to Rosja narobiła sobie więcej wstydu od nas. Im tak jak nam wystarczyło pary na 1,5 meczu.
Grecja oczywiście też jest trochę pomyłką, którą Niemcy za parę dni powinni drastycznie naprawić, no ale nie aż taką, jaką byłaby Polska. ;p

Co do Rosji - niby tak, bo po pierwszym meczu już myśleli o pucharze, a kadrowo są przecież znacznie lepsi, ale jednak - Polska zmarnowała jedyną taką szansę na... no nie wiem, wieczność? Turniej u siebie (co się przecież nie powtórzy przynajmniej przez długie dekady), żałosna grupa, w pierwszym meczu gracz przeciwników zachowuje się jak debil i dostaje czerwoną kartkę, na ostatni mecz nie mógł nawet w składzie rywali wyjść jedyny ich zawodnik z pola, o którym naprawdę można powiedzieć, że jest z wysokiej półki. Nie wiem, w jakich okolicznościach ten zespół mógłby wyjść, chyba w grupie z San Marino, Andorą i Liechtensteinem przy przekupionych sędziach i przeciwnikach.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Lamatico »

Piekarz pisze: Co do Rosji - niby tak, bo po pierwszym meczu już myśleli o pucharze, a kadrowo są przecież znacznie lepsi, ale jednak - Polska zmarnowała jedyną taką szansę na... no nie wiem, wieczność? Turniej u siebie (co się przecież nie powtórzy przynajmniej przez długie dekady), żałosna grupa, w pierwszym meczu gracz przeciwników zachowuje się jak debil i dostaje czerwoną kartkę, na ostatni mecz nie mógł nawet w składzie rywali wyjść jedyny ich zawodnik z pola, o którym naprawdę można powiedzieć, że jest z wysokiej półki. Nie wiem, w jakich okolicznościach ten zespół mógłby wyjść, chyba w grupie z San Marino, Andorą i Liechtensteinem przy przekupionych sędziach i przeciwnikach.
Nie, nie Jiracek i Pilar na tle naszych pomocników prezentowali się znakomicie. Byli dynamiczni, wygrywali pojedynki i nie tracili głupio piłki.
adriano zawsze inter
Posty: 23
Rejestracja: 30 maja 2009, 11:57

Odp: Euro 2012

Post autor: adriano zawsze inter »

Kogo proponujecie na nowego trenera?
Vancore
Posty: 213
Rejestracja: 3 sty 2010, 18:53

Odp: Euro 2012

Post autor: Vancore »

skorza ? szczerze z polskiego srodowiska ciezko wyciagnac konkretnego kandydata
Obrazek
Obrazek
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Euro 2012

Post autor: Seba »

Lamatico pisze: Śmieszy mnie gadanie o przygotowaniu fizycznym drużyny w 3 tygodnie to nierealne. Albo ktoś ma power i biega, albo nie ma taka prawda to zależy od wydolności organizmu.
Tutaj nie ma nic śmiesznego. Mało ludzi zdaje sobie sprawę, jak ważny w procesie treningowym jest odpoczynek. Jeśli dojdzie do przetrenowania (zwłaszcza przed zawodami), to jest pozamiatane. Silne wyczerpanie, duszności, apatia, złe samopoczucie, bezsenność, brak apetytu, bóle mięśni i stawów, pogorszenie kondycji, zmniejszenie wydolności organizmu, wzmożone pocenie się, słaba koordynacja ruchowa, wzrost ciepłoty ciała, podwyższone tętno, przyśpieszony oddech, to jedne z objawów przetrenowania. Piszczek przecież wyglądał jakby zaraz miał umrzeć. Cały sezon zapierdzielał w Borussii i zakładając koszulkę Polski nagle stracił wydolność? Jeśli prawdą jest, że piłkarze na zgrupowaniu byli katowani na siłowni i poddawani maksymalnym obciążeniom, to nic dziwnego, że wyglądali jak wyglądali. Przecież oni mieli w nogach całe sezony. W takich sytuacjach wskazane są treningi aerobowe, aby podtrzymać formę i nie wyczerpywać do granic możliwości glikogenu mięśniowego. Wszystkim znane są przedsezonowe okresy przygotowawcze. Właśnie wtedy zawodnicy (którzy wracają wypoczęci po urlopach) poddawani są maksymalnym obciążeniom w celu wypracowania jak najlepszej motoryki. Jeśli taki cykl zastosuje się jednak zawodnikom na koniec sezonu, to padną jak muchy. Zresztą sytuacja powtarza się notorycznie. Pod względem fizycznym nie ustępują partnerom klubowym, a gdy przychodzi mecz reprezentacji, to po 20 minutach trzeba dostarczać aparaty tlenowe. Oczywiście pisałem to wszystko odnośnie informacji, jakoby zawodnicy faktycznie byli zajechani w czasie zgrupowania. Jeśli natomiast treningi były prawidłowe...to po prostu przesadzili z libacjami alkoholowymi :P
Ostatnio zmieniony 17 cze 2012, 11:21 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Lamatico »

Seba. pisze:
Lamatico pisze: Śmieszy mnie gadanie o przygotowaniu fizycznym drużyny w 3 tygodnie to nierealne. Albo ktoś ma power i biega, albo nie ma taka prawda to zależy od wydolności organizmu.
Tutaj nie ma nic śmiesznego. Mało ludzi zdaje sobie sprawę, jak ważny w procesie treningowym jest odpoczynek. Jeśli dojdzie do przetrenowania (zwłaszcza przed zawodami), to jest pozamiatane.
Dokładnie moja wypowiedź powyżej to samo chciała przekazać :d tylko w mniej fachowy i nie tak szczegółowy sposób jak Twoja.
Tak jak zauważyłeś, zaczynając od Korei, przez Niemcy, Austrię kończąc na Polsce było to samo.
Tak jak napisałem, albo się ma power, albo nie. Ci którzy zagrali po 40 meczów w sezonie tak jak zaznaczyłeś powinni odpoczywać i delikatnie trenować z piłką, żeby czucia nie stracić, bo to bardzo ważne jest.

Martwi mnie to, że byli od tego fachowcy niby ze stanów i oni chyba tego nie wiedzieli. Druga sprawa to materiał ludzki. Bo Niemcy bez względy na wszystko zasuwają jak szaleni. Podobnie było z Irlandczykami, którym umiejętności zabrakło, ale kondycji nie.
IlCapitano

Odp: Euro 2012

Post autor: IlCapitano »

Dawać Waldka Fornalika z Ruchu na selekcjonera. Jak dla mnie jedyna, sensowna kandydatura.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Lamatico »

Il Capitano pisze: Dawać Waldka Fornalika z Ruchu na selekcjonera. Jak dla mnie jedyna, sensowna kandydatura.
Kandydatura bezsensowna. Tutaj musi byc gość z nazwiskiem i doświadczeniem. Już ktoś pokroju Fornalika był/jest....

Polscy sportowcy mają to do siebie, że pod wodzą Polaków reprezentacje nie potrafią nic osiągnąć. Wyjątkiem jest Wenta. Siatkarze zaczęli wygrywać gdy pojawili się Lozano, Castellani, czy teraz Anastasi.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Euro 2012

Post autor: Piekarz »

Jak dla mnie to Smuda nie przegrał brakiem nazwiska, doświadczenia czy zagranicznego obywatelstwa, tylko tym, że jest zwyczajnym matołem.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Euro 2012

Post autor: mio85 »

za reprezentacja siatkowki ktora zdobywa medale...........rozpisac konkurs na trenera, ktory przedstawi kilkuletni plan budowy nie tylko reprezentacji, ale calego systemu szkolenia...........wolalbym fachowca z zagranicy.........tylko, ze i tak wyboru dokonaja niekompetentni ludzie z pzpnu.........ogolnie ciekawe dzis opinie padly w programie kawa na lawe i w orange sport tomaszewskiego - zbyt wiel sie nie zmieni jesli nie zmienimy struktur pzpnu..........statut jest zly i mtrzeba to rozwalic nawet kosztem wykluczenia na nastepne eliminacje...........warto odcierpiec dwa lata, by potem zbierac plony.........poza tym tomaszewski mowil ze ma informacje z pewnego zrodla, ze jest mozliwosc dogadania sie z uefa w kwestii wprowadzania zmian...........

A.D Piekarz: dokladnie przypuszczam, ze wyszedlby bez problemu Janas, Skorza, czy Benhakeer, wystarczylo miec troche pojecia o taktyce, wyciaganie logicznych wnioskow........
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Euro 2012

Post autor: Nen »

Niestety, racja. Smuda potrafi trenować (i często z tym przesadza) ale nie potrafi prowadzić meczu, taktyk z niego żaden. Zastanawiałem się również, ile mielibyśmy punktów dziś, gdyby na Euro prowadził nas Benhakeer.
God protect me
GSM
Posty: 18
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:00

Odp: Euro 2012

Post autor: GSM »

Beenhakker to także bucowaty matoł był i do ME 2008 kondycyjnie przygotował zespół gorzej od Smudy(z Holandią na MŚ 1990 także nie wyszedł z grupy zdaje się).Smuda spier... ustawieniem na mecz z Czechami masakrycznie...jak można wyjść trzema DP kiedy tylko zwycięstwo daje awans oO
Trzeba jednak przyznać,że strzałów we wszystkich spotkaniach mieliśmy dużo tylko celność fatalna
Z Rosją dwa razy więcej strzałów(w tym celnych również ze dwa razy więcej od rywali),a i wczoraj celnych strzałów tyle samo co Czesi(chyba po 7) tylko,że beznadziejnie wykonywanych
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

jednoczesnie trudno miec pretensje do trenera, ze zawodnicy nie potrafia strzelic bramki, skoro tak czesto strzelali w swiatlo bramki.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Odp: Euro 2012

Post autor: Piter »

Smuda powinien zostać bo stanie sie to co z interem, co chwile nowy trener to nawet nie będzie celnego podania bo każdy trener inny plan tworzenia drużyny wniesie
Obrazek
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Euro 2012

Post autor: Nen »

Porównywanie klubu i reprezentacji od zawsze mijało się z celem. Smuda pracował z reprezentacją blisko trzy lata, więc nie uważam, aby były to częste zmiany. Nigdy go nie popierałem i teraz też tego nie robię. Co więcej, sam zainteresowany przyznal jeszcze przed turniejem, iż tęskni za pracą w klubie.
God protect me
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: and1 »

Mimo wszystko moim zdaniem zawiedli Kuba i Piszczek. Szczegolnie z Czechami Lukasz byl jechany non stop i zero wsparcia z przodu...Lewy w kazdym meczu byl osamotniony. I tak sie zapisal w historii strzelajac pierwsza bramke na narodowym. Zagraniczne media w kazdym meczu chwalily go za to, ze mimo osamotnienia i z 2-3 zawodnikami na plecach potrafil przyjac i rozegrac...no i Tyton...objawienie Euro moim zdaniem. Polanski rowniez na plus widac bylo u niego duza wole walki.
Obrazek
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Euro 2012

Post autor: InterNH »

Emocjonujcie się dalej tym co się dzieje, za 2 lata kolejna porażka, za 4 kolejna i tak dalej dopóki nie zmieni sie wszystkiego od dołu.A Smuda może i jest dobrym trenerem, ale z funkcją selekcjonera sobie nie poradził.

Jak ma się coś zmienić to musi przyjść młody trener z wizją np Michniewicz i podziekować pseudo Polakom typu Obraniak,Boenish czy Perquis, a zamiast tego postawić na młodych zdolnych zawodników jak Glik,Augustyn itd Może początek będzie cieżki i nie zakwalifikują się do MŚ,  ale na spokoju zbuduje się charakterna drużyna z tożsamością narodową.O ile po tym Euro Tytoń,Wasyl,Kuba czy Lewandowski będą załamani, ale taki Perquis i Obraniak wrócą swobie do swojej ojczyzny Francji i powiedzą, że fajną wycieczke mieli,kasy zarobili, a i marketingowo zyskali..
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Blablarzynca »

Miałem wrażenie, że Perquis był bardziej przybity porażką od reszty reprezentantów. Chyba nawet się popłakał.
all in the game, yo, all in the game
ricardo
Posty: 120
Rejestracja: 9 lip 2008, 11:56
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: ricardo »

sampam pisze:
jednoczesnie trudno miec pretensje do trenera, ze zawodnicy nie potrafia strzelic bramki, skoro tak czesto strzelali w swiatlo bramki.
.
Święta racja nie można całej winy zwalać na trenera za złą taktykę itp., bo sytucje bramkowe nasi w meczu z Grecją i wczoraj z Czechami mieli wystarczyło celniej strzelać. Moim zdaniem wina za klapę na Euro leży zarówno po stronie Smudy jak i graczy.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Euro 2012

Post autor: magneto86 »

Fakt Smuda zaczął ten mecz zbyt defensywnym ustawieniem, ale o dziwo zmiany wg mnie zrobił dobre. Co do Obraniaka i Boenischa się zgodzę - zagrali słaby turniej, ale Perqius grał dobrze, lepiej niż się spodziewałem, takie same odczucia mam co do Polańskiego. Ja bym ich jeszcze nie skreślał.
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Odp: Euro 2012

Post autor: kachol »

Wynik sportowy jest tragiczny, ostatnie miejsce w najsłabszej grupie, brak zwycięstwa to jak na faworyta grupy totalna klęska, ale można na to spojrzeć inaczej...

Inaczej niż na ostatnich imprezach zagraliśmy 3 wyrównane mecze, z których każdy był do wygrania i emocję były do końca. Nie byliśmy chłopcami do bicia co powinno nas cieszyć. Osobiście liczyłem na więcej, ale mogło być o wiele gorzej.

Sam nie wiem co dalej, ale chyba czas iść rosyjską drogą i znaleźć kapitał, postawić na podniesienie poziomu ligi, zorganizować pracę z młodzieżą i co najważniejsze rozpieprzyć na 4 strony świata towarzystwo wzajemnej adoracji z PZPN. MŚ2014 nie powinny być naszym celem, tylko ME2016.

Euro wciąż trwa, mecze są niezłe, więc nawet bez Polaków emocji nie zabraknie...
dzony
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:12
Lokalizacja: Białystok

Odp: Euro 2012

Post autor: dzony »

Polanski w odbiorze grał zaskakująco dobrze momentami, ale ile podań niecelnych do przodu w jego wykonaniu było. To samo Murawski, po jego przecież próbie podania straciliśmy z Czechami gola.
Ból niesamowity, dawno nie byłem tak zawiedziony. Optymizm jednak męczący jest bo porażka boli bardziej. Ktoś dobrze napisał, że lepszych okoliczności do wyjścia z grupy nie można było sobie wyobrazić.
Jakby mnie ktoś oszukał...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

O ile odpadniecie Rosji mozna uznac za niespodzianke, to brak awansu Holandii naley uznac za niemala sensacje. W decydujacym meczu Oranje mierzyli sie z nieobliczalna Portugalia, ktora o dziwo, obnazyla wszelkie braki Sneijdera i spolki: fatalna defensywe, nieskuteczna ofensywe. Nareszcie Ronaldo zagral na miare oczekiwan...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Odp: Euro 2012

Post autor: Piter »

niech odpadają najlepsi, to mniejszy wstyd będzie, a smuda powinien zostać oraz wziąć POLAKÓW do reprezentacji typu Piech
Obrazek
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Blablarzynca »

Jak tak dalej pójdzie, to ja nie będę miał komu kibicować. Odpadli Polacy, Irlandczycy, teraz Holandia. Zostali mi tylko Włosi :)
all in the game, yo, all in the game
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

No teoretycznie rzecz biorac, to Portugalia, a szczegolnie Niemcy moga meldowac sie juz w polfinale.
ODPOWIEDZ