Euro 2012

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Jaszczu91 »

Pomyślałem ze warto by odświeżyć ten wątek.:-)        Niedawno w Polsce i na Ukrainie odbyła sie wizytacja. Nasz kraj zaprezentował sie bardzo dobrze i raczej odebranie mam euro juz nie wchodzi grę. Niestety nie spisała sie Ukraina. Teraz chodzą plotki ze większośc meczy ma odbyć sie w Polsce! Nawet finał!
co o tym myślicie?
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Chuchu »

a na jakim stadionie miałby być rozgrywany finał?? niestety w planach nie ma stadionu który spełniałby warunki na rozgrywanie finału, natomiast Ukraina ma stadion w Kijowie (zdaje sie, ze ponad 80000 miejsc).
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Shady »

Chuchu pisze: a na jakim stadionie miałby być rozgrywany finał?? niestety w planach nie ma stadionu który spełniałby warunki na rozgrywanie finału, natomiast Ukraina ma stadion w Kijowie (zdaje sie, ze ponad 80000 miejsc).
Finał musi być na stadionie z minimum 50 tys miejsc. W Wawie ma powstać na 55 więc problemu by nie było.

Takie moje małe przemyślenie.
Ogólnie co do stadionów, to patrząc na wielkości obiektów w Austrii i Szwajcarii, spokojnie dalibyśmy radę sami zorganizować Euro (bo takie pogłoski ostatnio sie pojawiają). U nich stadiony miały przeważnie ok 30tys miejsc, najmniejszy z nich miał 17400. Co prawda nie jestem za tym, żeby tak duża impreza była rozgrywana na takich małych stadionach, ale jakby na upartego trzeba było to spokojnie parę stadionów u nas się znajdzie (poza tymi budowanymi specjalnie na Euro). W Kielcach jest na 15,5tyś a więc niewiele mniej niż ten najmniejszy na Euro2008. W Lubinie budują obiekt na ok 20 tys. W Łodzi na Widzewie mają budować podobny stadion, chyba 2 dni temu zatwierdzili budowę. ŁKS też coś tam ma budować. Zawisza Bydgoszcz ma praktycznie nowy stadion na trochę ponad 20tys, co prawda z bieżnią, no ale zawsze. Do tego dochodzi jeszcze stadion Legii (chyba w końcu zaczną go budować?). Tak więc poza tymi obiektami, które są zbudowane specjalnie na Euro, w razie jakieś wpadki na jednej z budow to jeżeli UEFA by nie miała nic przeciwko to można by było wybrać jakieś kolejne rezerwowe miasto.
Jeszcze taka moja mała refleksja co do wielkości budowanych stadionów na Euro. Nie wiem po co budują takie "molochy", skoro po Euro te stadiony będą w większości puste. O ile stadion narodowy ma odpowiednią wielkość, w końcu to będzie nasz reprezentacyjny stadion, to nie wiem po co takie duże w innych miastach. We Wrocku nie dadzą rady nawet w połowie zapełnić obiektu na zwykłych meczach ligowych, w Gdańsku tak samo. Nawet w Poznaniu (44tys) gdzie na meczach jest największa frekwencja, według mnie nie ma większych szans na komplety widzów, no może poza meczem z Legia czy Wisła. Jedynie w Krakowie poszli po rozum i budują stadion, że tak powiem w sam raz (coś ok 33tys). Modernizacja stadionu w Chorzowie też chyba według mnie mija się z celem. Raz, że nie ma sensu ładować kasy w taki duży stadion, podczas gdy przestanie on być narodowym, a więc poza derbami śląska (choć i to wątpliwe) nie będzie tam za wiele meczy, dwa, że jak tam byłem w tym sezonie, to według mnie, żeby on nadawał sie na pokazanie komukolwiek w Europie, to trzeba by było go zaorać i wybudować na nowo.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2008, 19:37 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Mora
Posty: 2592
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Mora »

ShadY pisze: U nich stadiony miały przeważnie ok 30tys miejsc, najmniejszy z nich miał 17400.
:shocked: Jesteś pewien :?: Wydaje mi się ,że mecze Euro mogą być rozgrywane tylko na stadionach o pojemności od 30 tys. w górę...
ShadY pisze: ŁKS też coś tam ma budować.
Z tego co mi wiadomo sprawa utkęła w martwym punkcie i od kilku tygodni zapadła cisza w tej kwestii :/
ShadY pisze: Do tego dochodzi jeszcze stadion Legii (chyba w końcu zaczną go budować?).
Cztery konsorcja przedstawiły swe projekty ,ale każdy z nich jest bardziej kosztowny ,niż przewidywało miasto :/
ShadY pisze: Nie wiem po co budują takie "molochy", skoro po Euro te stadiony będą w większości puste.
Rzeczywiście ciężko będzie zapełnić stadion we Wrocławiu ,ale wydaje mi się ,że Gdańsk ma nie mniejszy potencjał kibicowski ,niż Poznań.Jeżeli chodzi o Stadion Śląski ,to mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty.Stadion-trup.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
kibix
Posty: 168
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:59
Lokalizacja: Opole

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: kibix »

ciekawe czy w ogóle zdążymy. ale byłby wstyd jakbyśmy nie zdążyli...
-K***a,rzucił mi słuchawką!
-Co?
-Rzucił mi słuchawką!
-Kto?
-K***a, rzucił mi słuchawką, no nie słyszysz?
-Ale k***a kto, kto??
-Barney dzwonił
-Barney dzwonił?
-Taak
-A co chciał?
-Rzucił mi słuchawką!
-Rzucił ci słuchawką?
-Taa!
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Shady »

Mora pisze:
ShadY pisze: U nich stadiony miały przeważnie ok 30tys miejsc, najmniejszy z nich miał 17400.
:shocked: Jesteś pewien :?: Wydaje mi się ,że mecze Euro mogą być rozgrywane tylko na stadionach o pojemności od 30 tys. w górę...
Sorki, mój błąd. W tym roku rozbudowano go do 30tyś miejsc. Masz rację :)
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Jaszczu91 »

Z tego co slyszalem to na tych mistrzostwach Polska bedzie miec 6 a Ukraina tylko 2 STADIONY. Ukraińcy maja największy problem ze stadionem narodowym w Kijowie. Obok stadionu stoi centrum handlowe i zagraża bezpieczeństwu w czasie ewakulacji kibiców. Zatrzymano rozbiórkę tego centrum i jakis człowiek odpowiedzialny za euro na Ukrainie wypowiadał sie ze nasi sąsiedzi nie zdążą. Co do wielkości, to zeby rozegrać mecz grupowy potrzeba 30 tys miejsc.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: dzielik »

http://sport.onet.pl/0,1260069,1793282,wiadomosc.html

U nas rzeczywiście coś na poważnie ruszyło i z lekkiego pesymizmu na początku poprzez lekki optymizm teraz jestem o wiele bardziej spokojny i niemal pewny, że Euro 2012 odbędzie się w Polsce. o nie znaczy, że wszystko co było zaplanowane zostanie zbudowane, najgorzej będzie z drogami... Za to Ukraina... Ukraina ma coraz trudniej, zwłaszcza, że tam dochodzą spory polityczne. Świetnie byłoby zorganizować Euro samemu, ale czy to się uda zrobić tak, żeby nie było wstydu? Wszystko się okaże
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Jaszczu91 »

Na Ukrainie znowu rozpoczęła sie rozbiórka tego centrum handlowego a rozbiera go firma jakiego człowieka który jest zaangażowany w euro 2012 na Ukrainie. U nas z kolei wydano zgodę na budowę stadionu narodowego. Wczesniej byly obawy ze procedury prawne mogą przeszkadzać ale teraz juz pozostało tylko budować. OBY SZYBKO.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
pct
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2007, 09:43
Lokalizacja: Łódź

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: pct »

Jaszczu91 pisze: Wczesniej byly obawy ze procedury prawne mogą przeszkadzać ale teraz juz pozostało tylko budować. OBY SZYBKO.
No termin oddania to czerwiec 2011 wiec za szybko to tego stadionu nie bedzie :) Ale w sumie to normalny termin przy inwestycjach na taka skale.
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: szuli »

u nas budują w czewie ogromne centrum handlowe teraz - idzie im z prędkością światła bym rzekł
dla tego ja jestem w 100% spokojny o stadiony bo jak się wezmą do roboty to idzie jak po maśle, za to drogi to jużinna bajka
oprotestowane autostrady, wadliwe materiały, ogromne koszty, szaleńcy z greenpeace'u, kicha a nie plany, żadnych inwestorów, banda rozleniwionych roboli a nie budowniczych ...ehh

jak by wzięli więżniów do roboty i wojsko (za przepustki) to by dali radę, aha jeszcze nauczycieli we wakacje do roboty to kurde nawet chińczyków nie potrzeba by było :P
Obrazek

Obrazek
pct
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2007, 09:43
Lokalizacja: Łódź

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: pct »

szuli pisze:
oprotestowane autostrady, wadliwe materiały, ogromne koszty, szaleńcy z greenpeace'u, kicha a nie plany, żadnych inwestorów, banda rozleniwionych roboli a nie budowniczych ...ehh
Moim zdaniem najwiekszym problemem jest, ze czesto co 50-100km autostrady zmienia sie wykonawca i firma, ktora zarzadza. Powodouje to wiecej problemow, brak synchronizacji planow, koniecznosc wydawanie wiekszej ilosci zezwolen itp a takze stwarza pole dla korupcji i matactw (przykladowe uzywanie wadliwych materialow zeby wiecej kasy zostalo w kieszeni.) Jak w wielu aspektach zycia w tym panstwie i w sprawie autostrad jest jeden wielki burdel i dlatego niewiele sie dzieje.
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: BoDzIo »

Piszcie piszcie Panowie w tym temacie i dawajcie różnego rodzaju materiały bo ja pisze z tego tematu prace magisterską:) Dokładniej to jest organizacja ME 2012 na terenie Pd Polski:)
Kiedyś Byłaś Młodą Kurwą, Dzisiaj Jesteś Starą Damą !!
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Lamatico »

BoDzIo to większą częśc poświęc tym hmm jakiego by tu slowa użyć, żeby to określic cenzuralnie:p... nieładnym korkom... Na śląsku to jest nie do wytrzymania, w Krakowie również. Może i stadion w Chorzowie byłby najprostszy i najtańszy do doprowadzenia do stanu Europejskiego, ale organizatorz boją się, natłoku kibiców, co spowodowaloby ogromne korki i mielibyśmy taka sytuację jak nasi pojechali na mecz ze Spartakiem do Moskwy. Gospodarze nie mogli dotrzeć na stadion Łużniki, bo ugrzeźli w korku...

Decyzja o budowie narodowego duzy plus ;)
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: szuli »

ja do magisterki nie dotrę :/

napiszę ci dlaczego taka akcja z autostradami

otóż.. pamiętasz rządy SLD?
pamiętasz pana marka pol'a?
wszystkie autostrady za jego kadencji (wogóle za SLD) co zostały wybudowane... a raczej rozpoczęte i materiały wybrane przy pomocy kontaktów kolesiowsko-rodzinnych
otóż
rząd przekazał pulę pieniędzy na autostrady, natomiast pan pol zmieniał firmy wykonawcze na firmy "wujka kolegi z SLD" (czyli oni zarabiali ze skarbu państwa po raz 1)
następnie firmy budowlane używały do budowy surowce gorszej jakości od tych wybranych w "przetargu" (obniżało to koszty surowców dla tych firm a opłacane miały za surowce wyższej klasy - zarabiają po raz 2gi)
odstawaili fuszerkę (tak jak przy budowie jednego z tuneli w Warszawie/mostów zbyt wysoko ułożone szyny tramwajowe, pęknięcia itd....) (zarabiali po raz 3eci)

no i teraz przecież trzeba to remontować...

i od tamtej pory mamy zaległości w autostradach (ale takie już mega poważne) bo teraz materiały poszły ekstremalnie w górę, przepisy UE są bardziej restrykcyjne, ludzie oprotestowują projekty, brakuje dofinansowania i rąk do pracy, a poza tym niektóre firmy to autentycznie robią sobie jaja - a przecież trzeba postawić trasy szybkiego ruchu, wymieniać drogi lokalne
Obrazek

Obrazek
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: BoDzIo »

Jak będe miał rozdział "Jak dymano nas za rządów SLD" to szuli będziesz moim mentorem:)
Kiedyś Byłaś Młodą Kurwą, Dzisiaj Jesteś Starą Damą !!
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: szuli »

nienawidzę skur... skubańców
oni tak nakręcili tu, że szok  :-x
Obrazek

Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Woo-cash »

Też moją uwagę przykuło to że coś się w końcu ruszyło. Oczywiście to bardzo cieszy. Jednak z drugiej strony pozostaje Ukraina która cały czas ma jakieś problemy. Ciekawi mnie jedno. Gdyby odebrano Ukrainie organizacje to czy Polska podołała by żeby zorganizować całą imprezę u nas?
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: szuli »

myślę, że jedna grupa musiałaby grać gdzieś indziej ... może Czechy!?
byle nie te fajfusy zza Odry
Obrazek

Obrazek
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Nen »

Niedawno moj ulubiony dziennik a wiec Niemiecki Bild znowu popisał się publikując artykuł z którego możemy się dowiedzieć ze jezeli Ukraina sie nie wyrobi Polska zorganizuje Euro 2012 własnie z Niemcami. Pomysł wg mnie delikatnie mówiac debilny. Za duzo podtekstów ucierpiał by na tym futbol.
God protect me
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: szuli »

heh tym bardziej, że pisze o tym "bild" najbardziej anty polski szmatławiec na tym globie
ciężko w to uwieżyć - prędzej w ich arytkuł bym uwieżył jak by naisali, że nam zabrali euro iprzyznali kambodży i ona wspólnie zorganizują z krajem z pod znaku czarnej papugi (dojczami)
Obrazek

Obrazek
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Jaszczu91 »

ja tam mysle ze uda nam sie zorganizować te mistrzostwa i jestem
optymistą. Obym sie nie mylił.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Globus »

Z Niemcami odpada zdecydowanie! Ja chcę ich kibiców na ulicah Naszych miast na Ojro 2012 :D A tak właściwie to nie damy rady chyba zorganizować tych mistrzostw i sprawdzi się to co mówiłem zaraz po tym gdy nas wybrali... obym również się mylił :/
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Nen »

A wiecie co mnie najbardziej wkurza że jak nie uda nam sie zorganizować tych mistrzostw to PO bedzie zwalac na PiS a PiS na PO. PiS twierdzi iz PO nic nie robi zaś PO żali się że musi nadrabiac straty po PiS. A my tylko chcemy mistrzostw...
God protect me
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: MiRas. »

Nen pisze: A wiecie co mnie najbardziej wkurza że jak nie uda nam sie zorganizować tych mistrzostw to PO bedzie zwalac na PiS a PiS na PO. PiS twierdzi iz PO nic nie robi zaś PO żali się że musi nadrabiac straty po PiS. A my tylko chcemy mistrzostw...
W tym kraju tak zawsze bylo, jest i bedzie jeszcze przez jakis czas... kazdy kazdego poprawia i kazdy na kazdego zwala. Przykladowo teraz... zamaist zajac sie czym co jest naprawde potrzebnym, to sie bawia w cofanie immunitetu ... a czas leci.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2008, 10:13 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Omen »

Na to całe zamieszanie które teraz się dzieje patrzy UEFA.Nie zdziwiłbym się gdyby za jakiś czas pojawiła się informacja że EURO nam zabiorą...
:szal:
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: szuli »

bo to idealna pałka na konkurencję
jeszcze nigdy w tym kraju nie było tak, żeby jedna partia rządziła 2 kadencje i nigdy żadna z partii nie miała większości

dla tego nikt nigdy nie kontynuuje polityki "budowania dróg" i przetargi toczą się od nowa, żeby "zakumplowane" firmy je wygrały
dobrze, że zostało przedłużone podejście i koncepcja do budowy stadiony narodowego
bo groknkowiec wlac zaraz chciała ukręcić cały sztab po przejęciu folwarku
Obrazek

Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Woo-cash »

Dziwi mnie trochę milczenie Platiniego. Jak dla mnie mógł nas trochę postraszyć może wtedy mając nóż na gardle zaczęłoby się coś dziać więcej w sprawie organizacji EURO.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: szuli »

na piwko przychodzi do mnie pewien inżynier - twierdził że wrocław ostro pracuje

ja twierdzę, że będzie u nas to euro - ale jak nie będzie to trzba będzie nazbierać kamieni i obalić tych smierdzących rybą krawaciarzy
Obrazek

Obrazek
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Organizacja Euro 2012

Post autor: Globus »

http://obczaj.net/pl/57417/ Szok to mało powiedziane
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
ODPOWIEDZ