Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: magneto86 »

Anglicy zdecydowanie poniżej oczekiwań. Dobry mecz naszych, wreszcie widać walkę i zaangażowanie, jest jakiś pomysł na grę, gdyby nie brak skuteczności, to byłyby 3 pkt. Cieszy, że utarli nosa Anglikom :) O dziwo bardzo dobry występ Wawrzyniaka, właśnie o obsadę lewej obrony bałem się najbardziej, ale pozytywnie mnie zaskoczył. Oby tak dalej !
solo_nerazzurri
Posty: 246
Rejestracja: 2 sie 2009, 22:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: solo_nerazzurri »

brawissimo :D naprawde bardzo pozytywne wrazenie po meczu, szkoda ze nie wygralismy, ale sama gra napawa ogromnym optymizmem. Angole chcieli grac dzis, i sie chyba na tym przejechali. I brawo dla kibicow, swietnie sie zachowali przychodzac tak licznie na mecz :) Oby nadal do przodu!
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Jaszczu91 »

Właściwie nie można mieć pretensji do naszych o brak skuteczności. Nie zmarnowali klarownych sytuacji, bo ich po prostu nie stworzyli. Owszem mieliśmy kilka sytuacji które tworzyły zamieszanie wśród obrońców angoli ale ciężko było z tego zdobyć gola. Muszę pochwalić Grzegorza Krychowiaka. Dla mnie to zawodnik tego spotkania. Już w trakcie hymnu było widać jak jest niesamowicie zdeterminowany. Później udało mu się przełożyć to na boisko. Zaliczył kilka odbiorow pewnie rozgrywał i nie tracił głupio piłki. Zabrakło jedynie wejść ofensywnych. Dobry mecz zagrał też Glik. I nie chodzi mi tylko o to, że zdobył gola. Po za zagraniem piłki ręką nie popełniał błędów. Udowodnił że nie trzeba nam Arboledy czy Perquisow, żeby obrona dobrze funkcjonowała.Ogólnie można być zadowolonym po meczu. Miałem obawy, że po wczorajszym ,,laniu" dzisiaj może być kolejne, co dla przeciętnego polskiego kibica było by jeszcze gorsze, ale w przeciwieństwie do działaczy, piłkarze staneli na wysokości zadania. Jeśli się nie mylę to w tym roku zagramy tylko z San Marino więc powinniśmy mieć 8 punktów w grupie. To da nam nie najgorszą pozycję startowa na wiosnę. Mamy młoda drużynę która powinna dojrzeć i grać jeszcze lepiej. Ps. Szpaku z tym Robertem Wasilewski przeszedł sam siebie :-)
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: InterNH »

Bardzo fajnie to wygląda wszystko.Widać, że Fornalik ma wizję budowy drużyny.Nie boi się stawiać na młodych i w przeciwieństwie do Smudy nie wyznaje zasady, że obcokrajowiec może nawet leżeć na boisku, a i tak wyjdzie w pierwszym składzie.Najlepszym piłkarzem w tym spotkaniu bez wątpienia był Grosicki.Krychowiak bardzo słabo grał w 1 połowie, ale za to drugą miał już swietną. Na duży plus również Piszczek,Glik i Wasyl.Trochę słabiej zaprezentował się Wawrzyniak, ale co najważniejsze widać było, że się stara,biega i walczy.Na minus zdecydowanie Obraniak, który nie zagrał chyba ani jednej prostopadłej piłki do Lewandowskiego, mimo, że ten non stop nieźle się wystawiał.Dodatkowo uważam, że Wasyl powinien na stałe zostać kapitanem reprezentacji.Kogoś takiego trzeba na tym "stanowisku" właśnie, bo o ile Błaszczykowski to świetny piłkarz to kapitanem jest bardzo słabym.

http://www.chamsko.pl/24853/Dawac
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Chuchu »

Czy opaska kapitana to na stałe do Wasilewskiego powędrowała, czy tylko na czas kontuzji Kuby? Bo szczerze mówiąc, to jakoś Wasyl mi się dużo lepiej widzi w tej roli.

Anglia od dłuższego czasu już, niezależnie z jaką drużyną by nie grała, pokroju Francji, Włochów czy Ukrainy, Szwecji czy Polski, bronią się całą drużyną na własnej połowie, wszyscy za linią piłki, pomimo że potencjał ofensywny mają bardzo duży.

MVP meczu jak dla mnie Krychowiak. Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo we Francji się nim zachwycają. W zasadzie to chyba jedyny zawodnik z podstawowego składu reprezentacji U-20 z MŚ w Kanadzie z 2007 roku. Myślę, że jakby był jakimś Brazylijczykiem, Holendrem czy innym Portugalczykiem to by było o nim głośno i za granicą.

Glik pokazuje, że ostatni sezon w Serie B wiele mu dał i jest teraz bardzo solidnym obrońcą. Bardzo dobrze grał w defensywie, w dodatku dołożył gola, pokonując w powietrzu rosłych Anglików. Brawo!

W końcu zaczyna grać w reprezentacji Piszczek, na EURO był tragiczny, ale w ostatnich meczach pokazuje się z tej strony co i w Dortmundzie.

Podsumowując - szkoda, że tylko remis. Na prawdę mecz był spokojnie do wygrania, no ale nie ma co narzekać na remis z Anglią, która pomimo że słaba, to zawsze to jest Anglia. 5 punktów w 3 meczach z takimi rywalami jakich mieliśmy, to wydaje mi się, że to dobry wynik.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: kulasiak »

Punkt z Anglią cenny ale szansa na zwycięstwo była jak nigdy. Tak w ogóle patrząc na naszą grupę to jest nawet szansa i na awans/baraże bo po pierwsze to Anglia wygrała tylko z San Marino i Mołdawią, a już poważniejszymi drużynami typu Polska czy Ukraina tylko zremisowała. Na dzień dzisiejszy to najlepszą sytuację ma Czarnogóra gdyż ograła Ukrainę na wyjeździe i jeśli wygrają swój marcowy mecz z Anglią u siebie i nie pogubią punktów z Mołdawią to mogą być kandydatem nr. 1 do awansu. Co do Polaków to koniecznie trzeba wygrać następny mecz w tych eliminacjach czyli marcowy pojedynek z Ukrainą. Da nam to ciągły kontakt z czołówką i ostatecznie pozbawi Ukrainę złudzeń co do ewentualnej walki o 2. miejsce. Potem pokonać jeszcze San Marino i nie potknąć się w czerwcu z Mołdawią na wyjeździe co da nam bardzo realne szanse na walkę o Brazylię i ekscytującą jesień 2013 roku.
anett
Posty: 376
Rejestracja: 1 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: anett »

Chuchu pisze:Czy opaska kapitana to na stałe do Wasilewskiego powędrowała, czy tylko na czas kontuzji Kuby? Bo szczerze mówiąc, to jakoś Wasyl mi się dużo lepiej widzi w tej roli.
Fornalik na konferencji smęcił pod nosem, że to chwilowa zmiana ze względu na Kubę. Jednak jak to powiedział "rola kapitana jest otwarta dla wszystkich", więc kto wie, kto wie. Choć nie sądzę, by trener odsunął taką gwiazdę jakim jest Błaszczykowski od pełnienia tej funkcji.

Sam mecz był bardzo dobry w wykonaniu naszych kopaczy, choć może to dlatego, że Anglicy nic nie grali... na ich tle wypadliśmy nadzwyczaj dobrze. Nasi muszą jeszcze popracować nad dokładnymi podaniami, lepszymi akcjami ze skrzydeł i przede wszystkim skutecznością w polu karnym, bo za dużo akcji poszło na marne. Całość na plus, choć powinni wygrać to z palcem w d. Dobrze, że tym razem obyło się bez deszczu...
martinbm
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2011, 23:13

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: martinbm »

http://takdlakadry.pl/news/469/Wladca_R ... ola_Artura - ocena dwóch bramkarzy, z użyciem cytatów z Władcy Pierścieni.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Chuchu »

O powrót Boruca się "modliłem" od dawna, mam nadzieję, że już na stałe zostanie podstawowym bramkarzem reprezentacji. Moim zdaniem jest lepszy od Szczęsnego i Tytonia.

Porażka pierwszego składu z praktycznie drugim garniturem Irlandii jest fatalnym wynikiem. San Marino wiadomo że pykniemy bez problemów, ale z Ukrainą może już nie być tak kolorowo. Szoda, że Wasilewski znalazł się w takiej sytuacji w klubie, bo w ogóle nie gra i znowu mamy problem ze środkiem obrony. Perquis jest fatalny, Glik niezły, ale jak pokazał, wślizg z derbów Turynu to nie był jednorazowy wybryk i on po prostu jest strasznie nieobliczalny na boisku, w każdej chwili może wylecieć.
davidoffzmc
Posty: 95
Rejestracja: 23 sie 2010, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: davidoffzmc »

Moje oceny 1-10

Boruc 7, Szczęsny 7

Wawrzyniak 6
Perquis 4
Glik 5
Boenisch 7 , Wasilewski 3,
Krychowiak 6
Łukasik 6
Pawlowski 4
Obraniak 4
Błaszczykowski 6
Lewandowski 6

Perquis machał cały mecz rękami rozstawiajac obrone, a sam podawal piłke kilkukrotnie do Boruca, dając mu do zrozumienia, ze ten ma piłki wykopywac, a nie rozgrywać, jakaś masakra z tego grajka. Glik gdyby nie zawalona bramka i kilka niepewnych przyjęć w miarę, Wawrzyniak z Boenischem pozytywnie, Boenisch ładnie w ofensywie, a to nie jest jego strona. Krychowiak z łukasikiem bdb w odbiorze ale...co się dzieje w polskiej kadrze z DM ami? Czy Fornalik nie pozwala im sie angazowac w ataki? Przecież polscy defensywni pomocnicy tylko odbierają i oddaja pilke, po czym stoją...dziura w pomocy niesamowita. Lewandowski kryty przez 5 rywali, bo nikt nie kwapi sie pomoc i zaatakowac. Dlaczego w BVB idzie Polakom dobrze? Bo tam atakuje 8 pilkarzy, a u nas 2.
Zzzz
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:42
Lokalizacja: HollyŁódź

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Zzzz »

Forza2013
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2013, 11:06
Kontakt:

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Forza2013 »

Widzę, że w tym temacie błoga cisza :D no, ale o czym tu dyskutować co nie? :)
Polecam moją firmę - Montobud hale magazynowe
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Kubus »

Forza2013 pisze:Widzę, że w tym temacie błoga cisza :D no, ale o czym tu dyskutować co nie? :)
Bot.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: pewny »

no i San Marino pokazało ze sie da :D nawet Mołdawii nie dali rady strzelić, a nam dali ;)

a tak z innej beczki, niby juz od dawna szanse na awans stracone, ale gdybysmy wygrali z Czarnogóra u siebie, to tabela wyglądała by dzisiaj całkiem całkiem jak na naszą gre :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Chuchu »

Jak jedyne zwycięstwa w grupie osiąga się z San Marino i Mołdawią (a tu i tak raz) to potem się nie ma co dziwić, że znowu wychodzi to samo co zawsze. W dwumeczach z Czarnogórą, Ukrainą i Anglią ugraliśmy całe 3 pkt na 18 możliwych. No i co z tego, że znowu będzie zmiana selekcjonera? To chyba nie przypadek, że w ostatnich latach tyle razy trenera wymienialiśmy, a wyniki każdy kolejny osiągał mniej więcej takie same, ostatnie mecze, do których na prawdę będziemy po latach wracać były za Beenhakkera. Moim zdaniem nieważne, czy na tym stanowisku zostanie Fornalik, czy przejmie ją powiedzmy Wdowczyk czy Nawałka, cały czas wyniki będą podobne, a jedyne czym będzie można się pocieszać, to dobre momenty, czy kilka bramkowych sytuacji stworzonych na Wembley.
Klinsi64

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Klinsi64 »

Wdowczyk kupi nam awans do ME 2016 możemy spać spokojnie,dobranoc :)
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Shady »

Chuchu pisze: Moim zdaniem nieważne, czy na tym stanowisku zostanie Fornalik, czy przejmie ją powiedzmy Wdowczyk czy Nawałka, cały czas wyniki będą podobne, a jedyne czym będzie można się pocieszać, to dobre momenty, czy kilka bramkowych sytuacji stworzonych na Wembley.
Niech będą podobne, ale trenerem niech będzie ktoś kto ma jakikolwiek pomysł na drużynę, a nie Fornalik który na koniec eliminacji daje powołania z dupy bo mu się grunt pod nogami pali. Niech będzie trener, który poza braniem wypłaty robi coś w swojej pracy, jeździ i ogląda kadrowiczów, pracuje nad taktyką itp. a nie powołania wysyła na podstawie tego jakie nazwiska w gazetach zobaczy. Ten koleś kompletnie nie nadaję się do tej roboty.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Mora »

Fornalik powinien odejść bez dwóch zdań. Nie dziwi porażka z Anglią, jednak w tych eliminacjach straciliśmy punkty z Mołdawią, nie potrafiliśmy wygrać z Czarnogórą, dwukrotnie dostaliśmy bęcki od Ukrainy...Czwarte miejsce w grupie to kompromitacja i Fornalik powinien za to odpowiedzieć.

Co do jego następcy to najwięcej mówi się o Nawałce. Możliwa jest też podobno opcja z włoskim trenerem, wszak Boniek doskonale zna ludzi włoskiej piłki, a PZPN nie jest biedną federacją i związek mógłby sobie pozwolić na taki ruch.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
IlCapitano

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: IlCapitano »

Ja powiem tak: jeśli nie idzie w burdelu, to się wymienia prostytutki, a nie firanki.

Polska piłka to jest problem o wiele bardziej złożony. Tutaj sama zmiana selekcjonera nie daje nic, o czym przekonujemy się cały czas. Na projekt Belgów nie ma co się patrzeć, bo oni od zawsze mieli dobrą infrastrukturę i takie kluby jak Anderlecht czy Brugge słynęły już wcześniej ze szkolenia młodzieży. Brakowało jedynie spójnego programu obejmującego cały kraj. U nas nie ma akademii, ani dobrych trenerów młodzieżowych. W zasadzie to nie ma niczego.

Wczoraj gdyby nie Szczęsny to dostalibyśmy piątke. Nie rozumiem podniecania się Lewandowskim, oprócz umiejętnego zastawiania się, ja nie widzę tym piłkarzu jakości. W Dortmundzie pracuje na niego cała, zajebiście ułożona drużyna. Jeśli trzeba zrobić coś samemu w reprezentacji(gówno prawda w sumie, bo ma obok Błaszczykowskiego i Sobotę, który słabym piłkarzem nie jest), to pojawa się problem, bo koleś nie ma ani za wiele techniki ani dryblingu. Niech się lepiej nie rusza z Borussii bo zginie na ławce.

Fornalik się do reprezentacji nie nadaje. Tak jak Smuda. To są trenerzy klubowi. Kandydatura Wdowczyka to totalna kompromitacja, no ale skoro w reprezentacji gra Piszczek, no to czemu nie mieć umoczonego w korupcję Wdowczyka. Proponuję wziąć też pod uwagę kandydaturę Michniewicza.

W dyskusji polski trener czy zagraniczny, optowałbym za opcją pośrednią. Polak z doświadczeniem międzynarodowym - Piotr Nowak.
Klinsi64

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Klinsi64 »

Oczywiście Lewy miał pociągnąć sam reprezentację na spółę z Błaszczykowskim :) mamy po prostu wygórowane oczekiwania względem reprezentacji,ciągle żyjemy latami 70 tymi i 80 tymi,krytykujemy kadrę która jest po prostu słaba,to że
piłkarze kopią na zachodzie nic nie znaczy,bo zazwyczaj odgrywają drugorzędne role w swoich klubach,to że w ostatnim 11 leciu 4 razy powąchalismy wielkiej imprezy jest mega sukcesem,ale dla opinii publicznej to była klęska,bo przecież Orły Górskiego...Nasze kluby nie liczą się w Europie,LM jest czymś nieosiągalnym,przed każdym losowaniem modlimy się by wpaść na jak najsłabszych rywali,gówniana mentalność połączona z gównianymi umiejętnosciami może dać tylko jedno.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: magneto86 »

To, że Fornalik powinien odejść nie podlega dyskusji, trzeba nam fachowca, nie półśrodków jeśli mamy naprawdę coś osiągnąć. Piłkarzy złych nie mamy, tylko trzeba to jakoś ogarnąć i wybierać tych, którzy mają umiejętności i zarazem chęci. Pomysł z Piotrem Nowakiem bardzo mi się podoba :)
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Jaszczu91 »

Fornalik oficjalnie już zwolniony. Ja do końca sam nie jestem w stu procentach przekonany czy to dobra decyzja. Wydaje mi się że obecnie w kraju nie mamy trenera który byłby znacząco lepszym trenerem od smutnego Waldka. Opcja zagraniczna wiążę się z czasem którego nigdy w naszej kadrze nie było, nie ma i nie będzie. Gdzieś z tyłu głowy mam taką myśl, że najwięcej tej drużynie mogła by dać stabilizacja. Nie mamy złych piłkarzy, tylko jest problem ze stworzeniem z nich drużyny z powodu częstych zmian zachodzących w kadrze. Nie jest tak że bronie Fornalika, bo szczerze też mam go już dość. Jest za miętki na selekcjonera i jego zespół zawiódł bo nie awansował. Ale czy zmiana trenera i pewnie co za tym idzie zmiana koncepcji da coś więcej? Jakoś nie mam przekonania. Polska potrzebuje trenera z doświadczeniem Engela, charyzmą Ojrzyńskiego i spokojem i mądrością Urbana. Jednak takiego w naszym kraju nie ma. Ale jeśli miałbym wybierać osobiście to postawiłbym na Nawałkę.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Kujon »

Mam tylko nadzieję, że nowy trener będzie zza granicy.

Dlaczego? No bo jak dla takiego Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i innych Boruców autorytetem ma być taki Nawałka czy Engel? I za co on ma być trenerem, bo z Górnika zrobił poukładaną drużynę, no bez jaj. Za dwa lata taka Zawisza/Zagłębie L będzie w czubie i co mamy "nagradzać" tak trenerów z naszego kraju?

Boniek powinien ruszyć swoimi znajomościami i dać nam jakiegoś dobrego zagranicznego trenera, który nie będzie miał jakiś sympatii na krajowym podwórku. Może się rozmarzyłem, ale widział bym Marcelo Bielse (skoro do siatkówki potrafimy ściągnąć najlepszych na świecie, to do piłki też się powinno nam to udać) albo chociaż Giovanniego Trapattoni ;)
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Shady »

Kujon pisze: Boniek powinien ruszyć swoimi znajomościami i dać nam jakiegoś dobrego zagranicznego trenera, który nie będzie miał jakiś sympatii na krajowym podwórku. Może się rozmarzyłem, ale widział bym Marcelo Bielse (skoro do siatkówki potrafimy ściągnąć najlepszych na świecie, to do piłki też się powinno nam to udać) albo chociaż Giovanniego Trapattoni ;)
Znajomości znajomościami, ale zagraniczny trener z nazwiskiem nie będzie pracował za frytki. Fornalik łącznie zarobił 3 mln, dobry zagraniczny trener będzie chciał tyle zarobić za rok i to w euro.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: kulasiak »

Shady pisze: Znajomości znajomościami, ale zagraniczny trener z nazwiskiem nie będzie pracował za frytki. Fornalik łącznie zarobił 3 mln, dobry zagraniczny trener będzie chciał tyle zarobić za rok i to w euro.
I to jest argument? Brak pieniędzy? Myślisz, że żaden sponsor by się nie zgłosił by dokładać się do pensji jakiegoś dobrego trenera z zagranicy? Przecież to świetna promocja i do tego najlepszy czas antenowy przed meczem i w przerwie gdzie reklamy w związku z meczem ogląda wtedy kilka mln ludzi. Do tego ciągły rozgłos marki bo przecież o reprezentacji ciągle się pisze i mówi. Tak więc argument braku pieniędzy dla mnie to tylko marna wymówka, a z polskim trenerem to skończymy tak, że na Euro nie awansujemy co będzie tragedią patrząc na to, że zagra tam prawie połowa federacji z Europy(24 z 52 chyba teraz po dodaniu Gibraltaru).
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Shady »

kulasiak pisze:
Shady pisze: Znajomości znajomościami, ale zagraniczny trener z nazwiskiem nie będzie pracował za frytki. Fornalik łącznie zarobił 3 mln, dobry zagraniczny trener będzie chciał tyle zarobić za rok i to w euro.
I to jest argument? Brak pieniędzy? Myślisz, że żaden sponsor by się nie zgłosił by dokładać się do pensji jakiegoś dobrego trenera z zagranicy? Przecież to świetna promocja i do tego najlepszy czas antenowy przed meczem i w przerwie gdzie reklamy w związku z meczem ogląda wtedy kilka mln ludzi. Do tego ciągły rozgłos marki bo przecież o reprezentacji ciągle się pisze i mówi. Tak więc argument braku pieniędzy dla mnie to tylko marna wymówka, a z polskim trenerem to skończymy tak, że na Euro nie awansujemy co będzie tragedią patrząc na to, że zagra tam prawie połowa federacji z Europy(24 z 52 chyba teraz po dodaniu Gibraltaru).
Pieniądze nie są argumentem? Na jakim świecie Ty żyjesz?
Tak, to jest argument (bo co inne niby miałoby być jak nie kwestie finansowe?). Jeżeli pieniądze nie są wymówką to dlaczego firmy w Polsce nie wyłożą milionów na ściągniecie do klubów zawodników z czołowych klubów Europy? Przecież dzięki nim i ew. awansowi do LM mieli by reklamę i rozgłos. Najzwyczajniej w świecie żadnej firmie nie musi się takie coś opłacać (i raczej nie opłaca jeżeli takiego czegoś nie robią). Polskie firmy to nie szejkowie czy oligarchowie, że wyłożą sobie kasę bo mają taki kaprys.
Dodatkowo zagraniczny trener nie zagwarantuje nam awansu, piłkarzy będzie powoływał podobnych co Fornalik, a do tego jak trafimy w grupie np. na Hiszpanię, Belgię i Serbię to możemy równie dobrze położyć te 10 mln na tace w kościele, bo żaden trener nie pomoże.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Shady »

Może ten problem nie dotyczy bezpośrednio naszej reprezentacji, ale FIFA chce rozegrać MŚ w Katarze w 2022 między 15 listopada, a 15 stycznia.
Ciekawe co na to UEFA i europejskie kluby. Najpierw z FIFY nabrali w łapę od szejków, a teraz szukają rozwiązania żeby piłkarze nie musieli grać przy 50. stopniowym upale. Są ponoć nawet głosy, że mogą przenieść mistrzostwa do innego kraju.

No i druga sprawa, nowe wyjazdowe stroje naszej repry:
Obrazek
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Hanys »

Georgia Poland referee P. Tagliavento... no to pozdro :D
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: Mora »

Po trudnej przeprawie w pierwszej połowie, w drugiej części gry nasza reprezentacja zagrała bardzo dobrze i pewnie ograła Gruzję 4:0. Świetny mecz Kamila Glika (gol i asysta), Lewandowskiego (miał udział przy trzech bramkach), Mili oraz Milika, który świetnie rozwinął się po przeprowadzce do Ajaksu. Zresztą całej reprezentacji wychodzi na dobre gra dwójką napastników, mamy zdecydowanie więcej możliwości w ataku.

Po 4 meczach mamy więc 10 punktów i pozycję lidera grupy. Oby tak dalej.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Kadra Polski - czyli wszystko o wszystkim

Post autor: pewny »

10 pkt to faktycznie nie jest źle i prognozy są dobre, ale 2, 3 i 4 zespół mają po 7pkt, także kolorowo nie ma :)
następna kolejka pod koniec marca, Niemcy mają Gruzje, a Szkoci Gibraltar, więc mozna im po 3pkt dopisać, a MY wyjazd z Irlandią i kolorowo nie będzie :) nie żebym narzekał, ale w marcu może już tak kolorowo to nie wyglądać w tabeli :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
ODPOWIEDZ