Mistrzostwa Świata 2014

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: hQ »

Nie oszukujmy się. Jak się nie wygrywa z Kostaryką to się nie wychodzi z grupy i tyle. Mieliby 6pkt i wyjście z grupy, a tak to zagrali na remis z Urugwajem i odpadli. Chociaż po 1 meczu z Anglią nie spodziewałem się, że zagrają taką kaszanę w dwóch następnych spotkaniach.

Patrząc na drabinkę to autostradę do półfinału ma Holandia. Teraz gra z Meksykiem, a w ćwierćfinale trafia na zwycięzcę meczu Kostaryka-Grecja.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Shady »

sempre_fci pisze:Ja mam watpliwosci czy Marchisio nalezalo sie czerwo, szybka akcja w pełnym biegu i celowo go nie trafil...
Za ugryzienie, które w zasadzie nie ma żadnych konsekwencji zdrowotnych dałbyś czerwo, a ze wejście w nogę co mogło się skończyć złamaniem masz wątpliwości czy czerwona?
Tu i tu powinno być czerwo.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Dzonyy »

Shady pisze:
sempre_fci pisze:Ja mam watpliwosci czy Marchisio nalezalo sie czerwo, szybka akcja w pełnym biegu i celowo go nie trafil...
Za ugryzienie, które w zasadzie nie ma żadnych konsekwencji zdrowotnych dałbyś czerwo.
Idąc takim tokiem myślenia to niech sobie sprzedają po sztuce od czasu do czasu bo nie ma żadnych konsekwencji zdrowotnych.

Moim zdaniem kartka Marchisio naciągna. Sędzia nie powinien wyciągać czerwonego kartonika.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Shady »

Nie o to mi chodziło, ale trochę parodią jest to, że niektórzy najlepiej by ukrzyżowali Suareza za ugryzienie, a za inne dużo brutalniejsze faule według wielu wystarcza czerwona i dwa mecze pauzy. Owszem Suarez ma coś z głową i powinien wylecieć na jakiś czas, ale bronienie w tym samym poście Marchisio jest trochę niekonsekwentne.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Dzonyy »

Tyle , że faul Marchisio można jakoś wytłumaczyć. Był rozpędzony walczył o piłkę itp. setki brutalniejszych ma miejsce każdego sezonu. Natomiast nie wiem jak opisać gościa , który podbiega do drugiego w polu karnym i go gryzię. To jest jakiś psychopata i takich ludzi należy usuwać z futbolu mimo podziwu dla jego talentu.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Shady »

Suarez zawieszony na 9 meczów międzynarodowych oraz na 4 miesiące w piłce klubowej.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Klinsi64 »

Książe i Czarny Lampard wyrzuceni z kadry za jakieś tam bójki z działaczami reprezentacji Ghany,mimo że lata temu byłem sympatykiem Kamerunu i Nigerii domagam się wykluczenia drużyn afrykańskich z kolejnych turniejów MŚ,już lepiej niech Polska się kompromituje,przynajmniej w cywilizowany sposób to robimy :)
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: kachol »

Suarez dostał 9 meczy wykluczenia i 4 miesiące w piłce klubowej. Sorry, ale wg mnie Fifa była bardzo łaskawa. Nie chodzi tu o krzyżowanie Suareza, ale koleś robi to 3 raz. Co świadczy o tym, że nie nadaje się do pracy w stresie, a widocznie piłka wywołuje u niego za duży stres. Jak kogoś szef złapie w pracy na tym, że przychodzi nawalony do roboty, to jak jest bardzo łaskawy raz mu podaruje, ale jak przyjdzie za tydzień znowu, to sorry, ale nawet święty nie wytrzyma. To samo moim zdanie powinno dotyczyć graczy jak Pepe - ten facet powinien już parę lat temu dostać dożywotnią dyskwalifikację. Kary za recydywę w niesportowym zachowaniu powinny być o wiele bardziej dotkliwe w piłce. Bo sorry, ale za doping odbieramy medale i dyskwalifikujemy na lata lub dożywotnio, a tutaj ma tego nie być? Niby czemu? Doping to oszustwo i szkodzenie sobie na zdrowiu, bandytyzm boiskowy to również oszustwo i do tego narażanie rywali na utratę zdrowia.

Btw: nie wyjeżdżajcie mi z tym, że za brutalne faule też powinny być kary na miesiące czy lata, bo może się zdarzyć, że w walce o piłkę ktoś komu połamie nogi i wykluczy go z dalszej kariery (bywa, takie są uroki sportu), ale jeżeli kogoś jedynym celem jest zrobienie komuś krzywdy to sorry, ale raz można puścić w niepamięć, ale za drugi czy trzeci taki wybryk kara powinna być miażdżąca.

Co do samych Włochów to ich postawa w meczu z Urugwajem i Kostaryką zasługiwała na karę w postaci pakowania walizek do domu, ale przez wybryk Suareza tak naprawdę im się trochę upiekło, bo wyszli na tych skrzywdzonych. Przecież to oni powinni grać w przewadze jednego gracza, a nie Urugwaj i jest bardzo duża szansa, że Urugwaj w 10 nie byłby w stanie wygrać tego spotkania, wiec co? Dyskwalifikacja Urugwaju za to, że dzięki oszustwu grają dalej?
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Odet »

to i najgłupszy trener na tych MŚ Paulo Bento wraca z Krystyną do domu :)

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Odet »

a Suareaz piłkarz genialny, wspaniały, znakomity.

Tylko ta głowa...

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Odet »

a i kara na Suareza moim zdaniem nie powinna dotyczyć meczów w klubie.
To teraz Liverpool jest poszkodowany, a tam ma podobno psychologa i dzięki niemu cały sezon w Anglii był spokojny.

Zawiesić się go powinno w reprze i ukarać finansowo.

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Odet »

to jest koment (chyba) jakiegoś kibica Liverpoolu
"
Liverpool podjął środki zaradcze, żeby Luisowi w klubie nie odbijało, m.in. zatrudnienie wybitnego psychologa. Proszę zauważyć, że Luis cały sezon był grzeczny jak baranek.
Dlaczego Liverpool ma być poszkodowany w całej sytuacji?
1.) Czy klub ma prawo nie zgodzić się na zwolnienie piłkarza na mecze reprezentacji W TURNIEJU FIFA? Nie. Gdyby się nie zgodzili skończyłoby się dużymi sankcjami dla klubu.
2.) Roszczenia klubu wobec decyzji FIFA powinny się pojawić i powinny być zasadne. Na miejscu prawników Henrego wnioskowałbym o zadośćuczynienie poniesionych strat finansowych przez decyzję FIFA.
3.) Gdyby Włoch pozwałby w sądzie Suareza i ten dostałby odsiadkę to OK. Klub musi liczyć się z tym, że jakiś zawodnik może odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości. FIFA nie jest prokuraturą, a związkiem zrzeszającym piłkarzy, kluby i reprezentacje. Piłkarz narozrabiał na Mistrzostwach Świata - kara w meczach międzypaństwowych, nawet dożywotnia i kara finansowa.
Nie mogę zgodzić się z opiniami, że zawieszenie tylko w reprezentacji nie byłoby dla Suareza dotkliwe. Człowiek, który dla swojej reprezentacji zagrywa ręką byle nie odpadała (RPA 2010) bardzo odczułby kilkuletnie zawieszenie (osobiście pozwoliłbym mu grać w reprezentacji dopiero po MŚ 2018).
4.) Jeśli FIFA decyduje, że kluby ponoszą też konsekwencje zachowań zawodników w meczach międzypaństwowych to powinna stworzyć precedens, że klub może nie puścić piłkarza na takie mecze.
Przykład: Jesteś pracodawcą i masz obowiązek udostępnić pracownika na jakieś warsztaty dla centralnej organizacji. Pracownik zachował się tam skandalicznie, ale nie podlega to pod kodeks karny. Centralna Organizacja kara go zawieszeniem możliwości wykonywania zawodu przez 4 miesiące. OK, ma prawo, ale pracodawca powinien dostać uczciwe zadośćuczynienie finansowe z tytułu poniesionych strat (nie tylko pensja). Jeśli Centralna Organizacja nie chce to powinna zastanowić się nad zmianą kary dla pracownika (może wyższa grzywna finansowa itp.)"

pozdr.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: hQ »

kachol - od Pepe się odczep. Przez cały sezon był jednym z najczyściej odbierających piłkarzy w lidze hiszpańskiej. W niemal 50 spotkaniach zebrał bodajże 18 kartek, czyli niedużo jak na ŚO. Mało też w sumie nie, dosyć przeciętny wynik jeśli chodzi o kartki.

Niestety dla Pepe, mimo naprawdę 'grzecznego' sezonu z jego strony i tak łatka brutala i zabójcy się od niego nie odczepiła i nawet w najmniejszej kontrowersji dostaje za nazwisko czerwoną kartkę. W sytuacji z Muellerem powinien dostać żółtą kartkę, a nie od razu czerwoną. Jakby to był np. Zanetti to nawet żółtej by nie było :)
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: kachol »

Odet - UEFA jest częścią FIFA, są od siebie zależne. Więc całe to pieprzenie kibic Liverpoolu może wsadzić między bajki.

1) Nie może, chyba, że nie należy do UEFA i organizacji zrzeszających kluby na innych kontynentach. Klub może wystąpić z UEFA i nie grać w rozgrywkach przez nich organizowanych. Wtedy może nie jechać na turniej FIFA
2) Klub działa w strukturach UEFA i FIFA więc jeżeli jest członkiem to musi przestrzegać prawa na jakich działa, albo wystąpić. I tak kluby mają za dużo przywilejów związanych z rozgrywkami państwowymi.
3) Owszem może, ale ponieważ UEFA podlega FIFIE to FIFA może go ukarać dożywotnio we wszystkich rozgrywkach które organizują lub organizują pokrewne organizacje. Zmieniać postanowienia i prawo i wtedy gadać.
4) Bzdura, jak pracownik jest na warsztatach dla centralnej organizacji, a pracownik zachowuje się tam skandalicznie i kara go niemożliwością wykonywania pracy przez 4 miesiące to kara i koniec. Jej decyzja jest nadrzędna i jeżeli regulamin to jasno określa to zadośćuczynienie można dostać w innym wcieleniu.

Więc nie kupują rozpaczy fanów Liverpoolu, którzy mają pretensję do całego świata, że biedny Suarez został potraktowany niesprawiedliwie i cierpi na tym klub. No cierpi, bo jest częścią UEFY (FIFY). City i PSG też cierpią bo nie mogą wydawać 300mln i zarabiać 30mln bo im się tak podoba, bo na podstawie regulaminów i przepisów zgodzili się na finansowe fair play. Nie ma nakazu przynależności do UEFA, ale jak się tam jest to mogą się odwoływać od ich decyzji do nich samych i tyle. Oni organizują rozgrywki w których występują i tam te organizacje rządzą.

Zresztą fani Liverpoolu i Urugwaju powinni po dupie całować Blatera, że byli tak łaskawi, bo kara jest skandalicznie mała.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: kachol »

hQ - ja osobiście uważam, że Pepe jest bardzo dobrym piłkarzem. Również uważam, że czerwona kartka dla Pepe była pochopna, ale on powinien dostać dyskwalifikację parę lat temu za to:

https://www.youtube.com/watch?v=fy8yG9fLOfY
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sempre_fci »

A co do sytuacji Suareza.
Analogicznie, bez pilki gosc podbiega i kopie z calej sily drugiego w zebra. Nie lamie mu nogi a ide o zaklad, ze jakby to byla recydywa to bedzie jak z Suarezem.
Nie ma co porownywac dwoch kompletnie innych sytuacji bo to bez sensu.
Niech sie cieszy ze ma 4 miesiace a nie dwa lata.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Odet »

@ kachol

Chiellini uważa, tak jak ja, że kara (na mecze w klubie) jest za duża.

Pozdr.
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Claudio »

Kara dla Suareza za mała? To łamacze kości dostają dużo mniejsze. Bądźmy poważni. Tutaj karą(a moze i pomocą) byłoby wyslanie go na terapię do psychologa. Na takową podobno uczęszczał w Liverpoolu więc może psychiatra by dał radę. Za takie coś chcecie karać na 2 lata? Zejdzcie na ziemie. Nawet Chiellini stwierdzil ze te 4 miesiące to zdecydowana przesada.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Mora »

Ja również uważam, że kara dla Suareza jest nieco za wysoka.

Wczoraj do ćwierćfinału ledwo doczołgała się Brazylia. Bohaterem został "nasz" Julione, który w konkursie rzutów karnych dwukrotnie obronił strzały graczy reprezentacji Chile. "Canarinhos" jednak nie zachwycili swoją grą, która opierała się głównie na indywidualnych akcjach Neymara i Hulka, a nie na kolektywie. W ćwierćfinale na gospodarzy czeka Kolumbia, która z pewnością tanio skóry nie sprzeda. Póki co mamy bardzo ciekawe mistrzostwa, oby tak dalej.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sempre_fci »

"Nawet Chiellini powiedzial" normalnie argument nie do pobicia :D :D
Wlasnie zejdzcie na ziemie, to jest pilka nozna a nie zawody w jedzeniu na czas. Zagranie niesportowe, POZA GRĄ, kolejny raz...
Brazylia faktycznie szczesliwie wczoraj. Tak poprzeczka po strzale w ostatniej minucie dogrywki chyba jeszcze sie trzesie... Kolumbia mocna w cholere.
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Tkrauze »

a ja oglądałem oba mecze i muszę przyznać, że ten Gary Medel z Chile to niezły przecinak, ma cojones i agresje. Te blizny na łbie robią wrażenie. Brałbym go do nas.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: kachol »

@Odet

Z całym szacunkiem, ale od zdania Chielliniego zdecydowanie bardziej cenie Twoje, w sumie od zdania Chielliniego bardzie cenie zdanie w tym temacie wróżbity Macieja;)... sorry, ale Chiellini jest pajacem jakich mało, jak patrzę na jego aktorzenie to ciężko mi go traktować poważnie. Poza tym pierwszy domagał się kary, a teraz pierwszy mówi, że to za duża kara.

Moje zdanie wyraziłem powyżej, uważam, że kara jest bardzo mała i o wiele za mała za to co zrobił kolejny raz ( nie będę przepisywał, kto chce przeczyta).

Pozdrawiam

Co do mundialu to turniej jest rewelacyjny, bardzo mi szkoda Chile po wczoraj, bo grali rewelacyjnie, no, ale jakaś część mnie życzy aby Cesar zdobył puchar świata. Chociaż jak patrzę na to płakanie Neymara, Cesara to mam wrażenie, że za dużo odwołują się do sił wyższych, a za mało pokazują na boiskach, bo narazie to sorry, ale Brazylia nie zagrała wielkiego meczu, a jeszcze nie grali z najlepszymi. Columbia jest narazie rewelacją i bardzo odpowiada mi ich styl gry, dlatego ich mecz z Brazylią myślę, że będzie jeszcze większym spektaklem.

Teraz Meksyk i Holandia, zwycięzca ma bardzo dużą szansę zrobić wielki krok w stronę strefy medalowej. Dla tego pokolenia Holendrów to chyba ostania szansa na wygranie Mistrzostw czego im życzę, bo ile razy można przegrywać finały mając w historii takie pokolenia piłkarzy.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Minister »

Kara za mala? Ta kara to jest kpina w swiecie pilki noznej..ku*wa czy wam sie wydaje, ze pilka nozna to 90 minut kopania i koniec? Prowokacje, zaczepki, aktorstwo, przepychanki medialne tego syfu jest pelno, ale nikt nie zwraca na to uwagi, bo lepiej zawiesic Suareza za...no wlsnie za co?ze upi*rdolil Kielicha?hahaha, iscie groteskowa sytuacja, nic wiecej.

Jak czytam takie brednie to zbiera mnie na wymioty, goscie co sezon lamia sobie nogi, doprowadzaja do trwalego uszczerbku na zdrowiu i dostaja po 3 mecze zawieszenia+grzywna 30tys., a tu afera jakby chlop zmasakrowal pol druzyny przeciwnika!! Zachowal sie jak idiota, niedojrzale dziecko, ale z takich sytuacji to skorumpowana fifa powinna sie co najwyzej smiac i dac mu jakas symboliczna grzywne i tyle. Dla mnie wieksza obraza jest oplucie(wielu zawodnikow), wsadzanie palca w dupe(Arboleda), muka w jaja(nie pamietam kto, ale byl to jakis bamboleo), szczypanie(jak baba) itp.itd. ale ugryzienie?UGRYZIENIE?!!!!!Czerwona, grzywna-dziekuje dobranoc.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Imrahil »

Jak dla mnie Suarez powinien dostac medal, kwiaty i dyplom uznaniowy.
Ta kara to smiech na sali i wstyd dla ludzi egzekwujacy pzrepisy prawne w pilce noznej. Ludzie sobie lamia nogi,czaszki i inne kosci a tu za dziecinne zachowanie gosci dostaje 4 miechy banicji. Ja to odebralem jako groteskowe zachowanie i sam na miejscu chelinniego bym sie poplakal ze smiechu, a tu wielka afera. Ciekawe czy Zidane tez by dostal 4 miechy odsiadki na trybunach..
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: tomiko85 »

może pogra w Kosowie do końca kary :)
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Shady »

tomiko85 pisze:może pogra w Kosowie do końca kary :)
W co Ty wierzysz, kompletnie nie opłaca mu się ryzykowanie gry w jakieś ogórkowej lidze gdzie co drugi obrońca pewnie kosiłby go równo z trawą.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Piekarz »

Łamanie nóg i czaszek w piłce ma to do siebie, że prawie nigdy nie jest celowe (a jeśli ktoś trzeci raz celowo komuś złamie czaszkę, to zapewniam, że kara będzie ogromna, o ile będzie miał w ogóle okazję, bo po drugim razie może się pożegnać z piłką), zaś ryzyko złamania nogi jest wpisane w ten sport, jest wpisane też w pensje piłkarzy, a zobaczenie złamanej nogi jest wpisane w oglądanie meczu piłkarskiego. Gryzienie przeciwnika to natomiast zachowanie podludzkie, rodem ze świata zwierząt nierozumnych i o ile może ktoś jeszcze stracić ten rozum raz, o tyle TRZECI raz w karierze gryząc przeciwnika nie może narzekać, że odpowiednie organy w końcu dowalają mu taką karę, żeby kretyn zaczął się pilnować po jej odbyciu - jedynie się cieszyć, że nie skończyło się gorzej. Obrońcy multirecydywisty Suareza wyraźnie też zdają się nie wiedzieć pewnej elementarnej rzeczy, że celem kar - nie tylko w sporcie - nie jest jedynie zemsta na "przestępcy", a przede wszystkim wyeliminowanie zachowań przestępczych w przyszłości, zarówno konkretnego typa jak i potencjalnych. Jak się tego nie rozumie oraz lekką ręką pomija fakt że to wielokrotna recydywa, to faktycznie wyrównanie rachunków czterema miesiącami banicji za ślady zębów na ciele Chielliniego może się wydawać śmieszne.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Klinsi64 »

Piekarz pisze:Łamanie nóg i czaszek w piłce ma to do siebie, że prawie nigdy nie jest celowe (a jeśli ktoś trzeci raz celowo komuś złamie czaszkę, to zapewniam, że kara będzie ogromna, o ile będzie miał w ogóle okazję, bo po drugim razie może się pożegnać z piłką), zaś ryzyko złamania nogi jest wpisane w ten sport, jest wpisane też w pensje piłkarzy, a zobaczenie złamanej nogi jest wpisane w oglądanie meczu piłkarskiego. Gryzienie przeciwnika to natomiast zachowanie podludzkie, rodem ze świata zwierząt nierozumnych i o ile może ktoś jeszcze stracić ten rozum raz, o tyle TRZECI raz w karierze gryząc przeciwnika nie może narzekać, że odpowiednie organy w końcu dowalają mu taką karę, żeby kretyn zaczął się pilnować po jej odbyciu - jedynie się cieszyć, że nie skończyło się gorzej. Obrońcy multirecydywisty Suareza wyraźnie też zdają się nie wiedzieć pewnej elementarnej rzeczy, że celem kar - nie tylko w sporcie - nie jest jedynie zemsta na "przestępcy", a przede wszystkim wyeliminowanie zachowań przestępczych w przyszłości, zarówno konkretnego typa jak i potencjalnych. Jak się tego nie rozumie oraz lekką ręką pomija fakt że to wielokrotna recydywa, to faktycznie wyrównanie rachunków czterema miesiącami banicji za ślady zębów na ciele Chielliniego może się wydawać śmieszne.
...mądry człowiek
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Imrahil »

Piekarz pisze:Łamanie nóg i czaszek w piłce ma to do siebie, że prawie nigdy nie jest celowe (a jeśli ktoś trzeci raz celowo komuś złamie czaszkę, to zapewniam, że kara będzie ogromna, o ile będzie miał w ogóle okazję, bo po drugim razie może się pożegnać z piłką), zaś ryzyko złamania nogi jest wpisane w ten sport, jest wpisane też w pensje piłkarzy, a zobaczenie złamanej nogi jest wpisane w oglądanie meczu piłkarskiego. Gryzienie przeciwnika to natomiast zachowanie podludzkie, rodem ze świata zwierząt nierozumnych i o ile może ktoś jeszcze stracić ten rozum raz, o tyle TRZECI raz w karierze gryząc przeciwnika nie może narzekać, że odpowiednie organy w końcu dowalają mu taką karę, żeby kretyn zaczął się pilnować po jej odbyciu - jedynie się cieszyć, że nie skończyło się gorzej. Obrońcy multirecydywisty Suareza wyraźnie też zdają się nie wiedzieć pewnej elementarnej rzeczy, że celem kar - nie tylko w sporcie - nie jest jedynie zemsta na "przestępcy", a przede wszystkim wyeliminowanie zachowań przestępczych w przyszłości, zarówno konkretnego typa jak i potencjalnych. Jak się tego nie rozumie oraz lekką ręką pomija fakt że to wielokrotna recydywa, to faktycznie wyrównanie rachunków czterema miesiącami banicji za ślady zębów na ciele Chielliniego może się wydawać śmieszne.
Oczywiscie ze smieszne. Zawodnicy niejednokrotnie z czysta premedytacja fauluja swoich przeciwnikow. Zolta i gra toczy sie dalej. Jakos konsekwencji za to po meczu nie ponosza (a jesli juz to bzdurne), a uszczerbek na zdowiu czesto jest dlugotrwaly. Chamskie zachowania sa stalym elementem sportu, jednak 'ugruzienie' nie powoduje wielomiesiecznych kontuzji. Nie zgodze sie z przytloczeniem argumentu, ze ma to byc weliminowanie zachowan przestepczych w przyszlosci. Ilu zawodnikow gryzlo sie czy gryzie sie podczas meczu ? i jaki jest z tego procent stalych uszczerbkow na zdrowiu eliminujacych z dalszej kariery ? Jak znasz takie statystyki to z checia je przyswoje. Jak na dzien dzisiejszy ryzyko jest znikome. Wybryki Suareza to tylko zwrocenie na siebie uwagi i zrobienia medialnego szumu.
Przechodzac do meritum, 4 miesiace to powinni dawac typom co sie leja po mordzie lub chamsko fauluja w ten sposob eliminujacach potecjalnych 'przestepcow'.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Piekarz »

W odpowiedzi na to powinienem po prostu wkleić dwa pierwsze zdania swojego poprzedniego wywodu, ale chyba uszłoby to za spam, więc nie wklejam. Przykro mi, że w ten sposób kończę dyskusję, ale nie mam czasu na przepisywanie w innych słowach tego, co już napisałem parę godzin wcześniej, bo za dużo fajnych rzeczy mam do zrobienia.
ODPOWIEDZ