Mistrzostwa Świata 2014

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Mora »

Dzisiaj rozlosowano grupy Mistrzostw Świata, które za rok odbędą się w Brazylii. Oto składy poszczególnych grup:

Grupa A: Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun.

Grupa B: Hiszpania, Holandia, Chile, Australia.

Grupa C: Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia.

Grupa D: Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy.

Grupa E: Szwajcaria, Ekwador, Francja, Honduras.

Grupa F: Argentyna, Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria.

Grupa G: Niemcy, Portugalia, Ghana, USA.

Grupa H: Belgia, Algieria, Rosja, Korea Południowa.

Najmocniejsza bez wątpienia wydaje się grupa D, którą śmiało można nazwać "grupą śmierci". Na pewno już po trzech meczach do dom pojadą Anglicy, Urugwajczycy lub Włosi. Niełatwe zadanie przed Brazylijczykami; z Meksykiem zawsze ciężko im się grało, Chorwacja jest nieobliczalna i ma wiele indywidualności w składzie, Kamerun również nie jest chłopcem do bicia. Na domiar złego po wyjściu z grupy na Canarinhos czekać będzie rywal z grupy B, a więc Hiszpania lub Holandia. Ciekawie będzie również w grupie G, w której hitem będzie starcie Portugalii z Niemcami. W dodatku zespół USA prowadzi były Interista - Niemiec Jurgen Klinsmann. Stosunkowo łatwą grupę wylosowała Francja.

Zresztą to "losowanie" bardziej przypominało przydzielanie zespołów do poszczególnych grup. Niby wiadomo, że turniej będzie ciekawszy gdy będą grać ze sobą zespoły z różnych kontynentów, ale dziwnie wyglądało to losowanie sztywnie podporządkowane geografii...

Tak czy owak trzymam kciuki za Brazylię, Chorwację, Holandię, Urugwaj, Nigerię i Portugalię. Wszystkiego co najgorsze życzę reprezentacji Niemiec, Rosji, Hiszpanii, Francji, Anglii i Meksyku :-)
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sampam »

Wlosi jak 2 raz z rzedu nie wyjda z grupy to tez nie bedzie sensacji. Do mistrzostw duzo czasu i trudno przewidziec w jakiej dyspozyji beda poszczegolni pilkarze, ale na dzien dzisiejszy Italia powinna dac rade, a otem w 1/8 rowniez. Najciekawsza dla mnie jest grupa B, a grupy E i H nie sa godne miana mistrzostw swiata...
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: magneto86 »

Dla mnie najciekawsze są grupy B,D i G. Poza Australią i Kostaryką same nieobliczalne zespoły, zapowiada się ciekawa rywalizacja :)
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Shady »

Liczba piłkarzy powołanych na Mistrzostwa Świata z poszczególnych lig :
1. Premier League - 118
2. Serie A - 96
3. Bundesliga - 89
4. La Liga - 68
5. Ligue 1 - 55
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Mora »

Ciekawe zestawienie. Liga hiszpańska, która "wyprodukowała" triumfatora LE, hiszpański finał LM oraz hiszpański mecz o Superpuchar Europy (Sevilla vs Real/Atletico) ma zaledwie 13 piłkarzy więcej na mundialu od ligi francuskiej. Real, Atletico, Barcelona i...nicość.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sampam »

Zycze sobie takiej "nicosci":)
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Shady »

Wszyscy w necie jarają się Pirlo po wczorajszym meczu, ale trzeba dodać, że gdyby kompletnie nie odpuścił walki o piłkę w środku pola (nie mam innego tak długiego skrótu, na dole włączcie filmik od 0:53 http://www.weszlo.com/news/20215-Rumble ... ystarczylo) to raczej by nie było gola Sturridge na 1:1. Wystarczyło żeby chociaż żwawiej podbiegł do przeciwnika. Oczywiście cały jego występ i tak bardzo dobry.
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Tkrauze »

Dokładnie, uwielbiam inteligentną grę piłkarzy. Jest ich kilku na tych mistrzostwach. Kibicuje Chorwacji, Kolumbii i Włochom. Jak dotychczas to zarówno gra jak i wyniki bardzo mi odpowiadają:)
piotrekninter
Posty: 10
Rejestracja: 7 gru 2009, 11:49
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: piotrekninter »

ja podobnie
Kolumbia ( chociaz 1 mec zmnie zawiodl, myslelem ze wiecej polotu bedzie) Chorwacja Belgia
z poteg Wlosi i Holandia
oby nie wygrali brazylijczycy,nie lubie tych calych Neymarow itd, i Hiszpanie ile mozna ogladac tej tiki taki, nudy
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sempre_fci »

A mi sie wydaje, ze Szwajcarzy (mimo nienajlepszej skutecznosci z Ekwadorem) moga sprawic jakas niespodzianke na tej imprezie...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sampam »

"..., dupa i kamieni kupa" - tyle na temat wystepu Hiszpanii na mundialu. V. del Bosque niczym Lippi! Wzial weteranow, ktorzy calkowicie zawiedli. NA SZCZESCIE.
IlCapitano

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: IlCapitano »

Ten mundial jest cudowny, a dzisiejsze odpadnięcie Hiszpanii to taka wisienka na torcie.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Klinsi64 »

dzisiaj przegrał futbol...
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Mora »

To już chyba koniec tiki-taki. Klęska guardiolowego Bayernu, Barcelona bez żadnego trofeum, Hiszpania nie wychodzi z grupy na mundialu...Totalna bezradność i walenie głową w mur - na Euro2008 czy w Lidze Mistrzów 2008/2009 w wykonaniu odpowiednio reprezentacji Hiszpanii i Barcelony wyglądało to zupełnie inaczej.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Piter »

Jeszcze niech brazylia odpadnie i może się dziać wszystko :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Piekarz »

No piękna sprawa, piękna. Jak ja ich nienawidziłem cztery lata temu... teraz już mniej mnie obchodzili, ale jednak dalej nie znoszę, więc fajnie było to zobaczyć.

Odruchowo chciałem trzymać kciuki za Chile z Holandią, żeby Włosi mieli łatwiejszą drabinkę, ale w sumie Chile się słabsze od Holandii nie wydaje, mocniejsze prędzej.

Mundial faktycznie niczego sobie. Zerkam tam sobie chociaż trochę na każdy mecz i na razie nudne spotkania to naprawdę marginalny ułamek wszystkich, z tego co wyzerkałem. Oby tak dalej.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Shady »

Mora pisze:To już chyba koniec tiki-taki. Klęska guardiolowego Bayernu, Barcelona bez żadnego trofeum, Hiszpania nie wychodzi z grupy na mundialu...Totalna bezradność i walenie głową w mur - na Euro2008 czy w Lidze Mistrzów 2008/2009 w wykonaniu odpowiednio reprezentacji Hiszpanii i Barcelony wyglądało to zupełnie inaczej.
Całe złote pokolenie na którym przez ostatnie lata bazowała zarówna Barcelona jak i repra Hiszpanii skończyło się. Del Bosque zamiast szukać zmian i wymyślić coś nowego liczył, że jeszcze jeden turniej uda się przejechać na tym samym. Na szczęście nie udało się ;)
Casillas ostatnie 3 mecze o punkty i w każdy zawalona bramka (finał LM, Holandia i wczoraj), mógłby pomyśleć nad emeryturą w Katarze razem z Xavim.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: hQ »

To co grała Barcelona i Hiszpania to nie jest żadna tikitaka. Tikitaka to było mądre utrzymywanie się przy piłce, nagłe przyspieszenie, kilka krótkich podań i wjazd w pole karne z piłką. Przy stracie piłki bardzo wysoki pressing i odbiór piłki. Barcelona i Hiszpania odpoczywała mając piłkę, a męczyła się tylko podczas 5-6 sekundowego pressingu, kilka razy w meczu.

To co w tym sezonie grali Hiszpanie to bezsensowne klepanie piłki, podanie do bocznego obrońcy i wrzutka na ślepo. Pressingu nie ma żadnego. To tylko może wyglądać, że mają przewagę, ale tak naprawdę to przewagę mają ci przeciwko którym grają. Przy braku pressingu po odbiorze wystarczy się dobrze bronić i skontrować i nic więcej.

Edit: ich grę można porównać do naszej. Tylko wyniki różnią się tym, że oni w swoich kadrach jeszcze mają zawodników, którzy mają ogromne umiejętności, a u nas jest tylko kilku zawodników na wysokim poziomie.

Gramy innym ustawieniem, ale też gramy tylko do boku i wrzutka na ślepo, a mało jakichś schematów i nie ma organizacji przy stracie piłki.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Shady »

hQ pisze:To co grała Barcelona i Hiszpania to nie jest żadna tikitaka. Tikitaka to było mądre utrzymywanie się przy piłce, nagłe przyspieszenie, kilka krótkich podań i wjazd w pole karne z piłką. Przy stracie piłki bardzo wysoki pressing i odbiór piłki. Barcelona i Hiszpania odpoczywała mając piłkę, a męczyła się tylko podczas 5-6 sekundowego pressingu, kilka razy w meczu.
Mówiąc "tiki-taka" zdecydowana większość ma na myśli styl gry "złotego pokolenia" Barcelony i reprezentacji Hiszpanii w ostatnich latach, które aktualnie już się kończy. Nie doszukiwałbym się w tym określania konkretnego stylu gry wypracowanego wcześniej, bo taka nazwa po prostu się "przyjęła".
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sempre_fci »

Angole tez juz praktycznie moga sie pakowac, aczkolwiek jakies tam szanse maja. Jeszcze tylko odpadniecie Brazylii i Niemcow i bede mega szczesliwy (no i wiadomo Italia z tytulem :>)
darren1
Posty: 57
Rejestracja: 24 gru 2012, 11:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: darren1 »

No i oficjalnie Anglia kończy swój udział w MŚ. Propsy dla Kostaryki.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Piekarz »

Przed mundialem wieszczyłem kompromitację Włochów no i wywieszczyłem, chociaż nie spodziewałem się, że odpadną wyprzedzając Anglię. Trudno, z takim składem to i tak się nie miało prawa za wiele udać. Był podobny co w 2012, ale wielu piłkarzy grało dwa lata temu dużo lepiej - Pirlo był u szczytu formy, Balotelli podobnie, Cassano był poważnym piłkarzem, a nie wrakiem który nie biega już nawet na początku swojej obecności na boisku. Skład oparty na Juventusie został w grupie MŚ niczym Juventus w grupie LM. Mimo wszystko i Prandellemu należą się baty, bo Urugwaj i Anglia w obecnej formie i Kostaryka w dowolnej to nie powinna być przeszkoda nawet z taką kadrą. I nawet z takim sędzią.

Oczywiście mam nadzieję, że to koniec turnieju dla tej kurewki suareza. Czy zostanie zdyskwalifikowany na jeden mecz i Urugwaj od razu odpadnie, czy na wszystkie mecze - to już mnie nie obchodzi, po prostu jego pysk ma już nie pojawić się na ekranie mojego telewizora.

Komu dalej kibicuję? W sumie to wszystkim poza Brazylią, Argentyną, Niemcami i Francją. Jak wygra ktokolwiek spoza tej czwórki, to już będę szczęśliwy. Jak zostaną zaś już tylko te cztery, to się wtedy będę zastanawiał kogo bardziej sobie nie życzę z pucharem świata. Będzie to zapewne oznaczało dla mnie powrót do 2010 i kibicowanie Holandii do ostatnich chwil turnieju, bo z pozostałych ekip ciężko w kimś upatrywać mistrza, Holandia zaś zdaje się mieć naprawdę łatwą (jak na MŚ) drogę do finału. Jeśli miałbym wskazać jedną jedyną ekipę, której życzę pucharu... Ghana! A jak zostanie w grupie, to Kostaryka.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Odet »

dziady, włoskie dziady

kibicowałem Włochom i przede wszystkim Cesare

ale się strasznie zawiodłem.

Jak można grać 9 obrońcami mają taki potencjał ofensywny?? !!!!

Dziady i tyle

Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Odet »

aha i jeszcze, jak można całą grę opierać na jednym weteranie Pirlo !!!

oj Cesare :(

Pozdr.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sampam »

Prandelli osiagnal wyniki (Euro, P. Konfeederacji) ponad stan, chwala mu za to. Zachowal sie honorowo, skladajac dymisje. Dlaczego oparl gre na Pirlo? Bo to jeden z nielicznych mistrzow. Po prostu. Wybaczcie, ale Cerci, Insigne czy inne Darmiany to pilkarze co najwyzej dobrzy. 0 doswiadczenie miedzynarodowe, kompletne mlokosy. Czego po nich oczekiwac?
No coz, tacy sa Wlosi. Gdyby dzis awansowali, a potem daleko zaszli...tez by nas to nie zdziwilo:)
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Mora »

Ja akurat Włochom nie kibicowałem (niby dlaczego miałbym to robić, w ich wyjściowym składzie było bodajże 6 graczy Juventusu) i cieszę się z odpadnięcia makaronów. Urugwaj wielkiej piłki nie pokazał, ale na Italię to i tak wystarczyło.

Niezły pogrom europejskich potęg: Hiszpania i Włochy poza burtą (finaliści Euro2012!), kompromitacja Anglii (zaledwie jeden punkt!), prawdopodobnie już po trzech meczach z turniejem pożegna się Portugalia.

Oby pucharu nie zdobyły Szkopy, Argentyńczycy z karłem na czele lub Francuzi. Liczę na zwycięstwo Brazylii, Holandii lub Urugwaju.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Dzonyy »

Jako wiernemu kibicowi Italii jest mi dzisiaj niezmiernie smutno, ale prawda jest taka , że Włosi po prostu nie zasługiwali na awans. Poza meczem z Anglia nie pokazali kompletnie nic. Mecz z Kostaryką na stojąco , żadnego zrywu czy chęci zwycięstwa. Dzisiaj kolejna kompromitacja. Tragiczny Immobile , Balotelli. Jedynym zawodnikiem , który mi sie dzisiaj podobał był Veratti. Jemu zależało na zwycięstwie.

Mimo iż od zawsze lubiłem Brazylijczków to po ciągnięciu ich przez sędziów po prostu nie mogę im życzyć sukcesu. Do tego dochodzi jeszcze Gejmar , na którego wprost nie mogę patrzeć.

Jeszcze tak nie miałem żebym kibicował Francji i Kolumbii.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Odet »

Dzonyy pisze:Jako wiernemu kibicowi Italii jest mi dzisiaj niezmiernie smutno, ale prawda jest taka , że Włosi po prostu nie zasługiwali na awans. Poza meczem z Anglia nie pokazali kompletnie nic. Mecz z Kostaryką na stojąco , żadnego zrywu czy chęci zwycięstwa. Dzisiaj kolejna kompromitacja. Tragiczny Immobile , Balotelli. Jedynym zawodnikiem , który mi sie dzisiaj podobał był Veratti. Jemu zależało na zwycięstwie.

Mimo iż od zawsze lubiłem Brazylijczków to po ciągnięciu ich przez sędziów po prostu nie mogę im życzyć sukcesu. Do tego dochodzi jeszcze Gejmar , na którego wprost nie mogę patrzeć.

Jeszcze tak nie miałem żebym kibicował Francji i Kolumbii.

hehe mam tak samo.

mnie mecz Włochy - Anglia podobał się najbardziej na tych MŚ.

Teraz też już kibicuje Francji i Kolumbii.

Pozdr.
IlCapitano

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: IlCapitano »

Kibicowałem Włochom, ale po tym co pokazali wczoraj i przede wszystkim w meczu z Kostaryką gdzie ośmieszyli się totalnie, jakoś nie jest mi ich żal. Nie wiem jak to możliwe, że po tak dobrym meczu z Anglią dokonali taki zjazd. Siedli fizycznie po jednym meczu? Za bardzo uwierzyli w siebie i zlekceważyli Kostarykę? Trudno powiedzieć. Fakty są takie, że Italia drugi raz z rzędu kończy mundial w grupie i dla tak utytułowanej reprezentacji jest to katastrofa. Najgorsze, że nie widać następcy Prandellego, bo jak mi ktoś pisze o Mancinim to ogarnia mnie śmiech.
Tak czy inaczej, mundial w dalszym ciągu jest dla mnie świetny, bo co najważniejsze polecieli Hiszpanie i Anglicy, a lada dzień poleci Portugalia. Teraz będę kibicował Chile i Kolumbii, a z drużyn europejskich najbardziej liczę na Holandię.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sempre_fci »

Ja mam watpliwosci czy Marchisio nalezalo sie czerwo, szybka akcja w pełnym biegu i celowo go nie trafil... Natomiast brak czerwonej dla Suareza to jest farsa i skandal.
Pomijam postawe Italii w tym spotkaniu i nie bede pisał jakis pierdól "nie zaslugiwali czy cos" ale sedzia mocno wplynal na wydarzenia boiskowe.
ODPOWIEDZ